Policie varuje před padělky dálničních známek

re-print článků souvisejících s problematikou dálnic, rychlostních komunikací a silnic

Moderátor: Moderátori

Policie varuje před padělky dálničních známek

Odoslaťod Marty » 28. Jan 2008 19:05

Praha - Policie varuje řidiče před padělanými dálničními známkami. Jde o celoroční kupóny na rok 2008 jak pro vozidla do 3,5 tuny, tak pro vozidla nad 3,5 tuny. Zatímco barva značky na rubu originálu známky je proměnlivá a přechází z tmavočervené do zelené, značka padělku má barvu narůžovělou a neproměnlivou. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták.

Padělky jsou sice poměrně zdařilé, přesto se dají od originálu rozeznat. Kromě barvy rubové značky se od skutečné známky liší také hologramem a podobou čísla na lícové straně kuponu. Číslo padělků je oproti originálu mírně rozmazané a tučněji vytištěné.

Policie odhaduje, že počet vyrobených padělků se pohybuje v řádu tisíců. Doporučuje proto řidičům, aby nové známky nakupovali jen v osvědčených distribučních místech a aby nákupu věnovali zvýšenou pozornost. Zároveň žádá veřejnost o spolupráci při odhalení distributorů padělků.

Podle mluvčího ministerstva dopravy Karla Hanzelky je informace překvapivá, protože loni se žádné padělky známek neobjevily. Rok předtím ale podvodníci v Česku nabízeli falešné známky vyrobené v Číně. Stejně jako policie i mluvčí doporučil kupovat známky jen u prověřených distributorů, tedy na poštách nebo čerpacích stanicích, které jsou označeny samolepkou jako autorizovaný prodejce. Distribučních míst je kolem 5000.

Autor: ČTK
http://www.ceskenoviny.cz/index_view.php?id=293624
Obrázok používateľa
Marty
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 718
Založený: 17. Okt 2006 21:19
Bydlisko: CZ, Troubsko

Naspäť na Monitoring tisku

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.