Rozšíření velkého městského okruhu v Brně

re-print článků souvisejících s problematikou dálnic, rychlostních komunikací a silnic

Moderátor: Moderátori

Rozšíření velkého městského okruhu v Brně

Odoslaťod Marty » 29. Jún 2007 21:35

Ředitelství silnic a dálnic ČR 28. června 2007 dokončilo rozsáhlou stavbu na území města Brna, bezprostředně navazující na vyústění západního dálničního přivaděče z D1 Pisáreckým tunelem "Pražské radiály", označovanou jako "křižovatka Hlinky". Výstavba začala v samotném závěru roku 2003 a celkově se proinvestovalo přes 2,6 miliardy korun.

Stavba vyřeší křížení značných intenzit individuální dopravy s kapacitní tramvajovou tratí a velkými intenzitami autobusové hromadné dopravy ve velmi stísněném dopravním koridoru (úsek VMO Bauerova - Žabovřeská, trasa Hlinky - Pisárecká). "Řešený úsek je významnou součástí základního komunikačního systému města Brna, současně však i silniční sítě České republiky v trase mezinárodního tahu E461. Realizace jedné ze staveb velkého městského okruhu je z celkového pohledu dalším krokem k postupnému cíli ochrany brněnských městských částí před silnou dopravou," říká generální ředitel ŘSD Alfred Brunclík.

Hlavní trasa nové silnice je dlouhá 1,16 km, součástí ovšem byla i úprava tramvajové trasy v délce 760 metrů, most (galerie) nad okruhem v délce 310 metrů či výsadba 378 stromů.

http://www.rsd.cz/rsd/rsd.nsf/0/F3DC576 ... 090033B2EF
Obrázok používateľa
Marty
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 718
Založený: 17. Okt 2006 22:19
Bydlisko: CZ, Troubsko

Naspäť na Monitoring tisku

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.