Mýto za první tři měsíce vyneslo téměř 1,32 miliardy

re-print článků souvisejících s problematikou dálnic, rychlostních komunikací a silnic

Moderátor: Moderátori

Mýto za první tři měsíce vyneslo téměř 1,32 miliardy

Odoslaťod mcmillan » 04. Apr 2007 14:13

http://www.novinky.cz/ekonomika/myto-za ... d7000.html

Mýtné, které se v České republice vybírá od těžkých kamiónů a autobusů od letošního 1. ledna, vyneslo za první tři měsíce státu 1,317 miliardy korun. Uvedlo to v úterý Ředitelství silnic a dálnic, které je provozovatelem elektronického systému mýtného. Mýto je účtováno v okamžiku průjezdu vozidla pod mýtnou branou, jichž společnost Kapsch postavila na 950 kilometrech dálnic a rychlostních silnic 172.

4.4. 2007 07:31
PRAHA - "Pokud jde o denní výši výběru, byl zatím nejúspěšnější 21. březen, tedy první jarní den, kdy výnos činil téměř 20,9 miliónu korun," sdělil Právu mediální zástupce Kapsche David Šimoník.

Českým a zahraničním dopravcům bylo již vydáno 162 276 palubních jednotek a stejné množství kamiónů a autobusů se zaregistrovalo do systému. Zda jsou skutečně vybaveny palubní jednotkou a řádně platí mýto, kontroluje přímo na zpoplatněných úsecích 25 speciálních aut Celní správy ČR. Jedno tak připadá v průměru na 38 kilometrů.

"Mobilní hlídky celníků dosud řešily 6945 případů porušení mýtných předpisů a řidičům uložily blokové pokuty v celkové výši 9,605 miliónu korun. V 407 případech byl celním úřadům dán podnět k zahájení správního řízení, v němž hrozí až půlmiliónová pokuta," informoval mluvčí Generálního ředitelství cel Jiří Barták.

Na účet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) zatím doputovalo z 1,3 miliardy korun, které mýto vyneslo, pouze 800 miliónů Kč. Na včerejší konferenci o dopravě to řekl ředitel SFDI Pavel Švagr, který chce o zpožďování plateb jednat s ministerstvem dopravy.

Podle mluvčí ŘSD Martiny Vápeníkové je však časový posun v pořádku. "Zpoždění tam je, ale je to dáno čistě fakturačními podmínkami u jednotlivých typů plateb," sdělila mluvčí.

Jiří Novotný, Právo
A Whiter Shade of Pale: ... but the crowd called out for more...
Obrázok používateľa
mcmillan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 638
Obrázky: 150
Založený: 29. Aug 2006 13:37
Bydlisko: CR

Naspäť na Monitoring tisku

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.