Brněnským tunelům soud odebral stavební povolení

re-print článků souvisejících s problematikou dálnic, rychlostních komunikací a silnic

Moderátor: Moderátori

Brněnským tunelům soud odebral stavební povolení

Odoslaťod Honda » 10. Feb 2007 17:28

Brněnským tunelům soud odebral stavební povolení


Stavbě tunelů Dobrovského, budoucí součásti brněnského městského okruhu, hrozí zpoždění. Městský soud v Praze vyhověl odpůrcům stavby, kteří se obávali, že stavba poškodí jejich domy a životní prostředí, a vrátil stavební povolení ministerstvu dopravy k přepracování. Dubnový termín začátku ražby je proto vážně ohrožen, tvrdí ředitel brněnské správy Ředitelství silnic a dálnic Jiří Rupp.

Tunely v brněnské městské části Královo Pole a Žabovřesky by měly být součástí Velkého městského okruhu, který by měl ulehčit dopravě ve městě. Podle Ruppa je ohrožen jen začátek ražby, termín otevření tunelu se dvěma tubusy v roce 2011 se v případě několikaměsíčního zpoždění pravděpodobně stihne. "Ministerstvo ještě neobdrželo písemné rozhodnutí soudu, takže můžeme jen spekulovat, ale bude se asi muset znovu zabývat podmínkami vlastníků domů," řekl Rupp.

Žalobu proti stavbě tunelů podali lidé z okolních ulic, kteří se obávají poškození statiky svých rodinných domů při ražbě. Stavba se dotkne asi stovky domů, žalobu ale podali jen obyvatelé dvou z nich. "Samozřejmě, že kvůli stavbě domy poklesnou. My ale všechny zajišťovací práce zaplatíme a uhradíme i případné opravy popraskaných stěn," prohlásil Rupp již dříve.

Stavba tunelů Dobrovského začala oficiálně v červnu 2006. Ražba tunelů dlouhých 1,25 kilometru má ale začít až letos na jaře. V provozu by měly být tunely od roku 2011, hotová stavba pak v roce 2013. Náklady se odhadují na osm miliard korun, 400 milionů korun zaplatí brněnský magistrát, zbytek Státní fond dopravní infrastruktury.

Ministerstvo dopravy připravuje i další etapy okruhu, například stavbu mostu přes řeku Svitavu v lokalitě Tomkovo náměstí a ulice Rokytova, nebo budování tunelu pod brněnskou lokalitou Akátky. Brněnský velký městský okruh by mohl doplnit ještě další tunel. Jeho stavbu prosazují městské části Židenice a Vinohrady místo původního návrhu, který ve východní části města počítal s vedením okruhu ulicemi Rokytova a Žarošická.

pet, fcz, HoBr

http://www.estav.cz/zpravy/nove/brno-tu ... o-bmo.html
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 19:52

Naspäť na Monitoring tisku

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.