Trenčín - Mesiac po oprave výtlkov menia povrch ciest

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Trenčín - Mesiac po oprave výtlkov menia povrch ciest

Odoslaťod Dialniciar » 02. Jún 2006 21:33

http://www.regionalnenoviny.sk/c/274020 ... ciest.html


Mesiac po oprave výtlkov menia povrch ciest

Trenčín – Na niektorých trenčianskych uliciach sa v týchto dňoch začalo s kompletnou výmenou asfaltového povrchu vozoviek, hoci len pred mesiacom sa na nich skončilo s opravou výtlkov. Najviditeľnejšie je to na rušnej Soblahovskej ulici, ktorá je ani nie po mesiaci opäť rozkopaná. Podľa viacerých mestských poslancov ide o mrhanie verejných zdrojov. Podľa Milana Česala (SDKÚ-DS) je takýto postup nezmyselný, lebo je tak „dvakrát vykonaná tá istá práca“.

Opravu výtlkov a následnú výmenu kobercov si mesto objednalo od firmy Strabag, ktorá tento rok získala zákazku na údržbu mestských komunikácií na 20 rokov. Firma má v meste každoročne opraviť komunikácie za minimálne 40 miliónov korún. Oblastný riaditeľ spoločnosti Strabag Miroslav Pavelka hovorí, že vymeniť celý povrch vozovky tesne po oprave výtlkov sa rozhodlo mesto. „Konkrétne, práce zadáva vždy investor, my ich len realizujeme,“ povedal. Podľa neho sa však firma aj v zmluve zaviazala v prvom rade opraviť výtlky po zime a až potom začať s ucelenejšími rekonštrukciami. Viceprimátor Trenčína Anton Boc (SDKÚ-DS) hovorí, že mesto pristúpilo k takémuto riešeniu z dôvodu bezpečnosti premávky. Na neopravených cestách by totiž podľa neho mohlo dôjsť k dopravným nehodám spôsobeným stavom vozovky, za ktoré by mesto, ako správca cesty, nieslo zodpovednosť. „Povedali sme si, že opravíme výtlky bez ohľadu na to, či tam pôjde nový koberec o týždeň alebo o mesiac“. Podľa Boca mesto v apríli ešte nevedelo, v akom poradí sa budú vykonávať súvislé opravy jednotlivých ciest.

Viceprimátor však tvrdí, že mestu vznikli iba zanedbateľné náklady, ktoré nevie vyčísliť, pretože výtlky by sa pri výmene kompletného povrchu „museli opraviť aj tak“. V budúcom roku by však podľa neho už k podobnej situácii dôjsť nemalo. „Poradie súvislo opravovaných ciest si určíme už v septembri, takže budeme môcť opravu výtlkov realizovať naraz s výmenou kobercov,“ povedal.Michal Piško

[31. 5. 2006]
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 20:16

Naspäť na 2006

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.