D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

D1 Mierová ulica - Senecká cesta

Odoslaťod Adaios » 11. Feb 2006 13:30

Dlzka tohoto dialniceho useku je 6,5 km a nachadza sa v Bratislave. Prace sa zacali v r. 1999, plan otvorenia je v r. 2006 a celkove dokoncenie prac je naplanovane na r. 2012. Stavbu realizuje Doprastav, a.s.

Viac k tomuto useku (foto): http://www.ndsas.sk/index/index.php?ids ... 1=0&prm2=6
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Lenny » 11. Feb 2006 14:19

Adoas,

pozor na chyby na stránkách NDS a.s. Právě jsi na jednu skočil. Tento úsek je od 30. srpna 2002 v provozu.

Pěkné fotky jsou na JG stránce
http://www.highways.sk/highways/Mierova-Senecka.html
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Flintstone » 11. Feb 2006 14:21

To je tak, keď Grék pridáva nové úseky. :P
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod Adaios » 11. Feb 2006 14:32

:oops:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Flintstone » 11. Feb 2006 15:25

Adoas napísal::oops:


To samozrejme nebolo nič osobné, pretože aj veľa Slovákov sa tu mýli. Stane sa a aspoň sám vidíš, že nie východ SR (D1) má na stránke NDS nepresné informácie, ale že ani západ SR nie je na stránke správne uvedený. Asi máme tak veľa úsekov postavených, že je zbytočné uvádzať tie otvorené úseky. :P
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod Adaios » 11. Feb 2006 23:23

Flintstone napísal:
Adoas napísal::oops:


To samozrejme nebolo nič osobné, pretože aj veľa Slovákov sa tu mýli. Stane sa a aspoň sám vidíš, že nie východ SR (D1) má na stránke NDS nepresné informácie, ale že ani západ SR nie je na stránke správne uvedený. Asi máme tak veľa úsekov postavených, že je zbytočné uvádzať tie otvorené úseky. :P


Flintstone,

OK. Ja som si presiel stranku slovenskej dialnicnej spolocnosti a na tomto forume uz dlho nepribudali nove temy, nove dialnicne useky a vsetky ktore tu su - tak tie su 2-3x prediskutovane a moze sa zacat o dalsich, pretoze uz sa bude investovat stale vacsia suma na vystavbu dialnicnej siete (r. 2006 bude zrejme podobny r. 2005), pomoze tomu PPP ale samozrejme ze je tu aj moznost (ak bude lavicova vlada) ze sa budu dialnice financovat viac cez uvery. Viem, ze 17 tem nie je malo, ale je to podstata - nie su v tom kratke tunely, ani niektore useky R2, R3 atd. D1 Mierova - Senecka, to ma prekvapilo, ja si neoverujem kazdu info hned - nemam na to ani cas a ani (doteraz) dovod a nemal som moznost po tomto useku cestovat. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Adaios » 26. Feb 2006 20:57

Veľké investičné dielo si vyžaduje zvýšenú pozornosť všetkých zúčastnených strán

Na cene výstavby diaľničného úseku Mierová - Senecká má podiel aj kvalitatívne zvýšenie úrovne dopravy v Bratislave

Z a účasti predsedu vlády SR Mikuláša Dzurindu a veľvyslanca a vedúceho Delegácie Európskej komisie v Bratislave Erika van der Lindena odovzdali 30. augusta t. r. do predčasného užívania diaľničný úsek D 61 Mierová ulica - Senecká cesta.

Investorom stavby bola Slovenská správa ciest (SSC) a zhotoviteľom Doprastav, a. s., Bratislava. Ako projektant diela figuroval Dopravoprojekt, a. s., Bratislava, medzi dodávateľmi dominovali bratislavské akciové spoločnosti ELZA a NOPE.

Sprístupnený cestný úsek prepojí dva už sprevádzkované úseky, čím sa vytvorí ucelený ťah diaľnice D 61 z bratislavského Prístavného mosta po spojazdnený úsek diaľnice v Ladcoch. Nová komunikácia umožní odklonenie tranzitnej dopravy prichádzajúcej z Maďarska a Rakúska severným aj východným smerom, čím výrazne zlepší environmentálne pomery v dotknutej časti mesta.

Úsek pozostáva okrem iných objektov i z piatich mimoúrovňových križovatiek, ktorých vetvy dosahujú dĺžku 7468 metrov. Z mostných objektov, ktoré sa na stavbe realizovali, sa patrí vyzdvihnúť estakádu smerom na Prievoz, ktorá meria viac ako 1,7 kilometra. Práve ona bola technicky, finančne i časovo najnáročnejším objektom na stavbe, zahŕňajúcej ďalších pätnásť mostov, z toho osem na vetvách križovatiek. Súčasťou diaľnice budú aj dve odpočívadlá s rozlohou osem hektárov.

Finančná pomoc zo zahraničia
Výstavba infraštrukturálneho diela si od októbra 1999, keď sa začala, vyžiadala stavebné náklady 110,9 milióna eur, celkové práce na ňom boli vykalkulované na 147,7 milióna eur. Pomoc PHARE, ktorého prostredníctvom sa cez štátny rozpočet stavba spolufinancovala, predstavovala 15 miliónov eur, úverom 72 miliónov eur prispela Európska investičná banka (EIB).

Z prostriedkov, ktoré EIB poskytla vlani, sa financovali projekty v desiatich kandidátskych stredoeurópskych krajinách, na Cypre a Malte s cieľom priblížiť ich k štandardom Európskej únie. Celkovo šlo o 2,7 miliardy eur.

Základom je kvalita komunikačnej siete
Na zlepšenie komunikačnej infraštruktúry financovala EIB prepojenia medzi jednotlivými krajinami, ako aj medzi týmito regiónmi a samotnou úniou. Dôraz sa kládol na projekty, ktoré chránia a zlepšujú životné prostredie.

Približne 56 percent celkovej sumy pôžičiek smerovalo do dopravy a telekomunikácií, či už išlo o modernizáciu a zvýšenie kapacity železničnej a diaľničnej siete alebo opravy mostov na Dunaji. Podporu získali aj pozemné i mobilné telekomunikácie.

V mnohých prípadoch boli dopravné a environmentálne projekty financované pomocou grantov z programu ISPA, pričom EIB rozšírila škálu pôžičiek na zabezpečenie infraštruktúry o oblasť zdravotníctva a vzdelávania.

Mierovú - Seneckú dokončia v budúcom roku
Práce na tomto bratislavskom diaľničnom úseku v celkovej dĺžke 6,48 kilometra budú ukončené až v polovici budúceho roka, spresnil riaditeľ Doprastavu Dušan Mráz. Doprastav ešte dokončí niektoré objekty patriace k príslušenstvu diaľnice, napríklad odpočívadlá či svahy pod mostnými objektmi. Dôvodom oneskorenia je presun finančných prostriedkov vo výške 380 miliónov Sk na budúci rok, hoci konečný termín ukončenia stavby mal byť 30. október 2002.

"Štátny fond cestného hospodárstva zrušili, jeho právomoci prešli na ministerstvo financií a tam nezabezpečili dofinancovanie stavby v zmluvne dohodnutom termíne. Vzhľadom na predpísané technologické postupy špecifických prác preto nemožno stavbu dokončiť skôr ako v júni budúceho roka. Valorizácia prác, ktorá vychádza zo vzájomnej zmluvy medzi obstarávateľom a zhotoviteľom, tak stavbu predraží zhruba o 20 miliónov Sk," uvádza predseda Predstavenstva Doprastavu Ivan Šesták.

Dôsledky pevného kurzu
Tender na zhotoviteľa diaľničného úseku Mierová - Senecká v Bratislave vyhral Doprastav s ponukou takmer 61 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty v októbri 1998. Druhý uchádzač ponúkol cenu o 15 percent vyššiu.

Keďže ide o stavbu, ktorá sa financuje z pôžičky EIB so štátnou zárukou a z nenávratného príspevku fondu Phare, zahraničný partner po preverení víťaznej ponuky povolil podpísanie zmluvy medzi Slovenskou správou ciest ako obstarávateľom a Doprastavom ako hlavným zhotoviteľom až v máji 1999.

Základnú cenu dodávky stavby podľa pôvodného plánu stanovili v pevnom kurze 40,77 Sk za jedno euro. Jednotkové ceny, zohľadňujúce pohyb vo vzájomných menových kurzoch, sa každý štvrťrok prenásobia oficiálnymi indexmi Štatistického úradu SR, ktoré v podstate kopírujú infláciu. Za posledné dva roky sa tento koeficient pohybuje okolo sedem percent ročne.
"Pokiaľ ide o zmluvu v eurách a pevne stanovený kurz, nie je diaľničný úsek Mierová - Senecká pre Doprastav lukratívna zákazka. Všetky neskôr požadované práce sa odvíjajú od tohto kurzu, ceny sú v súčasnosti už nereálne - a zisk je len mierne nad nulou," spresňuje podpredseda Predstavenstva Doprastavu, a. s., Bratislava Dušan Mráz.

Ako došlo k zvýšeniu cien
Hoci sa Doprastav zaviazal postaviť bratislavský diaľničný úsek Mierová - Senecká približne za 61 miliónov eur, po nespočetných dodatkoch k základnej zmluve dosiahne táto suma takmer 75 miliónov eur. Príčinou sú predovšetkým zmeny v územnom pláne Bratislavy, kde jeho spracovateľ nerátal s aktivitami súkromných obchodných spoločností.

Pravdou totiž zostáva, že pod zvýšenie stavebných nákladov za bratislavský diaľničný úsek Mierová - Senecká sa podpísali viaceré obchodné spoločnosti, ako napríklad Soravia alebo Ikea, s ktorých expanziou skostnatený - a v súčasnosti vlastne neplatný - územný plán mesta nerátal.
Za pozornosť stojí aj napojenie tohto úseku diaľnice na bratislavskú mestskú časť Vajnory. Sú to náklady, ktoré za Bratislavu ako mesto vyriešila zmluva o diaľničnom úseku medzi Seneckou a Mierovou ulicou zo zahraničných fondov. Za zvýšením cien za diaľničný úsek je tak zlepšenie dopravných vzťahov v hlavnom meste SR, iniciátorom zmien v pôvodnom projekte však nebol realizátor prác. Ten len zrealizoval to, čo si investor objednal.

Cena za podrobný geologický prieskum je pojem neznámy
Kto sa aspoň čiastočne dokáže zorientovať v jednotlivých položkách rozpočtu stavebných prác, vie, že cena podrobného geologického prieskumu sa jednoducho nedá vopred presne vyčísliť. Dá sa v priečnych profiloch a v určitých vzdialenostiach od seba odhadnúť, ale prekvapenia tektonických porúch, sa jednoducho vylúčiť nedajú.

Na otázku, či sa podobným prekvapeniam, ktoré by podrobný geologický prieskum vylúčil, nedá predísť, Ivan Šesták odpovedá: "Veľké inžinierske diela predstavujú aj veľké riziko. Ako príklad uvediem stavbu tunela pod Lamanšským prielivom. Konečné investičné náklady - zdôrazňujem - súkromného investora presiahli pôvodne predpokladané náklady trojnásobne." Iste, keby bol stavbe predchádzal presný geologický prieskum, stavebné náklady mohli byť nižšie, no celkové podstatne vyššie. "Ceny podrobného geologického prieskumu sú také vysoké, že riziko z dodávok prác navyše z tohto titulu akceptujú všetky zahraničné inštitúcie," uzatvára I. Šesták.
Ani všetky nepriaznivé finančné či stavebné komplikácie však neprekryjú to najdôležitejšie, a to potrebnosť tohto diaľničného prepojenia. Ukázalo sa to už počas posledného prázdninového víkendu, keď prepojenie podstatne zmiernilo zvýšený nápor dovolenkárov, vracajúcich sa domov. V rozhlasových správach o dopravnej situácii na Slovensku sa už viac nespomínali dopravné zápchy v okolí Mierovej či Seneckej. Zdá sa, že zaťažkávacia skúška novej komunikácie dopadla na výbornú.

Daniela Zverková
reportérka týždenníka pre ekonomiku TREND

Diaľničný obchvat Bratislavy bude pozostávať z troch častí:

Diaľničný úsek D 61 Mierová ulica - Senecká cesta. Túto stavbu spolufinancovala Európska únia sumou 15 miliónov eur z fondu PHARE.

Diaľničná spojnica Prístavný most - Viedenská cesta. Tento projekt spolufinancuje Európska únia z fondu ISPA sumou 27 miliónov eur. Ďalších 70 miliónov eur poskytne Európska investičná banka a slovenská vláda. V súčasnosti prebieha výberové konanie na dodávateľa stavby, ktorá by sa mala začať v roku 2003 a ukončiť v roku 2006.

Tunel Staré Grunty - diaľničný úsek, spájajúci most Lafranconi s diaľnicou do Českej republiky, bude financovaný japonskou pôžičkou a slovenskou vládou. Jeho výstavba sa bude realizovať súbežne s výstavbou spojnice Prístavný most - Viedenská cesta.
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Nevedko » 28. Feb 2006 08:29

Povedzme, ze tento takmer 4 roky stary clanok ma svoju historicku hodnotu, ale mozno bolo dobre okrem zdroja uviest aj datum zverejnenia.

Ina vec ma ale hneva viac - oznacenie dialnica D61. Kto vie, kedy presne bola po rozpade federacie "premenovana" D61 na sucast slovenskej D1? Lebo nielen v tomto historickom clanku, ale aj napriklad minuly tyzden v inych novinach sa objavovalo oznacenie dialnica D61 z ust tzv. kompetentnych ludi. To sa uz rovno v Bratislave moze pisat o stavbe veziaka na Malinovskeho ulici ci o rekonstrukcii namestia 4. aprila.
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Adaios » 28. Feb 2006 16:12

Nevedko napísal:Povedzme, ze tento takmer 4 roky stary clanok ma svoju historicku hodnotu, ale mozno bolo dobre okrem zdroja uviest aj datum zverejnenia.

Ina vec ma ale hneva viac - oznacenie dialnica D61. Kto vie, kedy presne bola po rozpade federacie "premenovana" D61 na sucast slovenskej D1? Lebo nielen v tomto historickom clanku, ale aj napriklad minuly tyzden v inych novinach sa objavovalo oznacenie dialnica D61 z ust tzv. kompetentnych ludi. To sa uz rovno v Bratislave moze pisat o stavbe veziaka na Malinovskeho ulici ci o rekonstrukcii namestia 4. aprila.


Nevedko, nepochopil si ... moja chyba, mal som napisat. :lol:

Tento clanok je stary, ... ale je tu vysvetlene, preco bol usek drahsi atd. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Adaios » 28. Feb 2006 16:13

Je to take zaujimave - nikto Vas nenuti citat temy o dialnicnych usekoch, ktore su postavene. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Nevedko » 01. Mar 2006 09:12

Adoas napísal:Nevedko, nepochopil si ... moja chyba, mal som napisat. :lol:

Tento clanok je stary, ... ale je tu vysvetlene, preco bol usek drahsi atd. :wink:


To je prave jediny dovod, preco som priznal, ze ma tento clanok svoju historicku hodnotu. Inak trvam na tom, ze je vhodne uvadzat u starych materialov datum ich vzniku. Lebo neinformovany clovek, ktory ako napriklad ty pozna usek Mierova - Senecka iba z (tohoto) webu, moze byt zmateny nedatovanym tvrdenim, ze "odovzdali 30. augusta t. r. do predčasného užívania diaľničný úsek D 61 Mierová ulica - Senecká cesta.
".
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Nevedko » 01. Mar 2006 09:14

Adoas napísal:Je to take zaujimave - nikto Vas nenuti citat temy o dialnicnych usekoch, ktore su postavene. :wink:


Je to take zaujimave, ze aj o dialnicnych usekoch, ktore su postavene, sa da dozvediet mnoho novych informacii. Napriklad aj to, preco bola ich stavba predrazena :-)
Obrázok používateľa
Nevedko
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 454
Obrázky: 3
Založený: 21. Jún 2005 08:44

Odoslaťod Saget » 01. Mar 2006 19:05

Mňa zaujala jedna vec na tejto stavbe. Skúste mi to niekto vysvetliť. Na tomto úseku som videl niečo ako pilier "navyše". Vyzerá to tak, že je tam len ako dažďový zvod. Ak je to pravda, tak je to dosť drahé riešenie. Myslím, že je ich tam viac. Nemám konkrétne foto, ale trochu to vidieť tu:

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=939
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod Lenny » 01. Mar 2006 19:10

Saget napísal:Mňa zaujala jedna vec na tejto stavbe. Skúste mi to niekto vysvetliť. Na tomto úseku som videl niečo ako pilier "navyše". Vyzerá to tak, že je tam len ako dažďový zvod. Ak je to pravda, tak je to dosť drahé riešenie. Myslím, že je ich tam viac. Nemám konkrétne foto, ale trochu to vidieť tu:

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=939


Pokud myslíš tu červenou trubku nalevo, tak to je svod. Není to drahé řešení, pokud by tam byl jen jeden svod, tak by při velkém množství vody nemusel stíhat a voda by byla rozlitá po vozovce, což by ohrožovalo bezpečnost provozu. 8)
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod wazari » 01. Mar 2006 19:13

Lenny napísal:
Saget napísal:Mňa zaujala jedna vec na tejto stavbe. Skúste mi to niekto vysvetliť. Na tomto úseku som videl niečo ako pilier "navyše". Vyzerá to tak, že je tam len ako dažďový zvod. Ak je to pravda, tak je to dosť drahé riešenie. Myslím, že je ich tam viac. Nemám konkrétne foto, ale trochu to vidieť tu:

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=939


Pokud myslíš tu červenou trubku nalevo, tak to je svod. Není to drahé řešení, pokud by tam byl jen jeden svod, tak by při velkém množství vody nemusel stíhat a voda by byla rozlitá po vozovce, což by ohrožovalo bezpečnost provozu. 8)


skor asi myslel ten pilier pod tou trubkou, na ktorom okrem tej trubky vlastne nic nie je
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Saget » 01. Mar 2006 19:14

Lenny napísal:
Saget napísal:Mňa zaujala jedna vec na tejto stavbe. Skúste mi to niekto vysvetliť. Na tomto úseku som videl niečo ako pilier "navyše". Vyzerá to tak, že je tam len ako dažďový zvod. Ak je to pravda, tak je to dosť drahé riešenie. Myslím, že je ich tam viac. Nemám konkrétne foto, ale trochu to vidieť tu:

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=939


Pokud myslíš tu červenou trubku nalevo, tak to je svod. Není to drahé řešení, pokud by tam byl jen jeden svod, tak by při velkém množství vody nemusel stíhat a voda by byla rozlitá po vozovce, což by ohrožovalo bezpečnost provozu. 8)


Asi sa úplne nerozumieme. Ja tvrdím, že kvôli jednej malej trubke postaviť "obrovský" pilier, sa mi naozaj nezdá lacné. A taký istý pilier je aj na mieste kde, žiadna cesta nieje.
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod Lenny » 01. Mar 2006 19:15

Takto jsem si nevšiml.

Saget,

nemáš ještě nějaké jiné fotky? Moc se to poznat nedá. Nevede přes to ještě nějaká rampa?
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Saget » 01. Mar 2006 19:18

Lenny napísal:Takto jsem si nevšiml.

Saget,

nemáš ještě nějaké jiné fotky? Moc se to poznat nedá. Nevede přes to ještě nějaká rampa?


Nič lepšie namám. Chystám sa to nafotiť už asi dva roky. Vždy keď schádzam k Avionu od Prístavného mostu mi to udrie do očí. Ale určite tam nieje nič iné. Teda nič čo by bolo vidieť zvonku.
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod Lenny » 01. Mar 2006 19:26

Ještě mě napadlo, jestli tam není plánované nějaké napojení na okolní silniční síť.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Saget » 01. Mar 2006 19:32

Lenny napísal:Ještě mě napadlo, jestli tam není plánované nějaké napojení na okolní silniční síť.


Áno aj to mi napadlo ale sú tam určite aspoň dva a to medzi dvoma križovatkami ( galvaniho, gagarínová ). Ktoré sú naozaj, od seba len kúsok vzdialené. Ten "druhý" , ktorý nieje na fotke je tesne pred kruhovým pravotočivým zjazdom na Galvaniho.
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod Lenny » 01. Mar 2006 19:36

Nevím, mě napadá pouze rampa křižovatky.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod Saget » 01. Mar 2006 19:38

Od autora tej fotky, mám na zajtra sľúbené ďalšie foto, takže možno niečo objavíme tam.
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Odoslaťod Flintstone » 01. Mar 2006 19:42

Saget napísal:Mňa zaujala jedna vec na tejto stavbe. Skúste mi to niekto vysvetliť. Na tomto úseku som videl niečo ako pilier "navyše". Vyzerá to tak, že je tam len ako dažďový zvod. Ak je to pravda, tak je to dosť drahé riešenie. Myslím, že je ich tam viac. Nemám konkrétne foto, ale trochu to vidieť tu:

http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=939


:P ... to je zaujímavé, no v každom prípade si počkám, na čo prídete zajtra po umiestnení ďalších fotiek.
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Odoslaťod Saget » 02. Mar 2006 19:46

Tak som sa tam bol pozrieť osobne. Dovolím si tvrdiť, že sa jedná skutočne o dažďove zvody. Narátal som ich celkom 7. Z toho asi 2 boli použité aj pre nejakú kabeláž.

Tak toto je môj príspevok k téme - prečo sa tento úsek predražil :)

A tu sú aj foto z mojej prechádzky:

http://www.dialnice.info/album_cat.php?cat_id=32
Obrázok používateľa
Saget
diskutujúci
 
Príspevky: 93
Obrázky: 37
Založený: 26. Máj 2005 21:42
Bydlisko: Bratislava - DNV

Noo

Odoslaťod rbarat » 02. Mar 2006 22:10

Páni,

ja si myslím, že to nebolo projektované na odvod dažďovej vody.
Podľa mňa sa skrátka stavbári pri vytyčovaní buď pomýlili a dali niektoré piliere omylom mimo trasy alebo počas výstavby z nejakých dôvodov muselo dôsť k posunutiu niektorých pilierov na iné miesto.
Asi sa im tie zle umiestnené piliere nechcelo odstreľovať, tak ich tam nechali.

Iné dôvody nevidím.
rbarat
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 471
Obrázky: 3
Založený: 10. Jún 2005 12:15
Bydlisko: Ba

Ďalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.