Vláda bude rokovať v stredu o akt. plánu konsolidácie ŽSR

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Moderátor: Moderátori

Vláda bude rokovať v stredu o akt. plánu konsolidácie ŽSR

Odoslaťod Caesar » 15. Nov 2005 19:15

http://ekonomika.sme.sk/clanok.asp?cl=2469226


Vláda bude rokovať v stredu aj o aktualizácii plánu konsolidácie ŽSR

BRATISLAVA 15. novembra (SITA) - Vláda by mala v stredu rokovať o aktualizácii plánu konsolidačnej funkcie Železníc Slovenskej republiky (ŽSR). Ministri by mali pri rokovaní o tomto materiáli odpustiť ŽSR záväzok splatiť štátu v tomto roku časť návratnej finančnej výpomoci, ktorú ŽSR v decembri minulého roka použili na úhradu vlastných záväzkov voči Sociálnej poisťovni, vo výške 500 mil. Sk. Podľa uznesenia vlády z polovice decembra minulého roka majú totiž ŽSR z celkovej finančnej výpomoci štátu v objeme 1,163 mld. Sk splatiť do konca tohto roka 500 mil. Sk a zvyšných 662,9 mil. Sk do konca budúceho roka. Vláda by však zmenou splátkového kalendára mala umožniť ŽSR splatiť celú sumu v jednej splátke najneskôr do konca roka 2006.

Minister financií Ivan Mikloš by mal vláde predložiť návrh novely zákona o opatreniach proti porušovaniu práv duševného vlastníctva pri dovoze, vývoze a spätnom vývoze tovaru. Predkladaný návrh novely zákona ustanovuje zjednodušený postup pri prijímaní opatrení na ochranu práv duševného vlastníctva colnými orgánmi. Tento postup má umožniť colným orgánom rozhodnúť o zničení tovaru podozrivého z porušenia týchto práv bez potreby preukázať právoplatným rozsudkom súdu, že sa právo duševného vlastníctva porušilo.

Súčasťou rokovania vlády by mala byť aj informácia o stave Štátnej pokladnice k 30. júnu tohto roka. Materiál obsahuje informácie o systéme štátnej pokladnice a hodnotí jeho fungovanie v prvom polroku tohto roka z pohľadu pripájania klientov Štátnej pokladnice do informačného systému, ako aj rozsahu a kvality poskytovaných služieb. Šéf rezortu financií by mal ministrom predložiť tiež návrh na zmenu člena Úverového a záručného výboru vlády SR.

Vláda by mala dať stanovisko k návrhu zákona, ktorý vypracoval parlamentný výbor pre pôdohospodárstvo. Navrhovaným zákonom sa zosúlaďujú pravidlá súvisiace s registráciou a skúšaním odrôd v nadväznosti na spoluprácu slovenských a zahraničných podnikateľov v oblasti šľachtenia a registrácie odrôd, ich právnej ochrany a objemu obchodu s množiteľským materiálom odrôd pestovaných rastlín.


Copyright © SITA 2005, [15. 11. 2005 16:26:00]
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Naspäť na 2005

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.