Opava - Ostrava: Deset minut!

re-print článků souvisejících s problematikou dálnic, rychlostních komunikací a silnic

Moderátor: Moderátori

Opava - Ostrava: Deset minut!

Odoslaťod Country » 25. Feb 2009 12:04

Opava - Ostrava: Deset minut!

Opavsko - Současnost: z okraje Opavy na kraj Ostravy-Poruby jedete po stávající jedenáctce zhruba dvacet minut. V budoucnosti tuto trasu urazíte za poloviční dobu.

Sci-fi? Nikoli. Realita, kterou vám umožní zbrusu nová rychlostní silnice, která spojí Opavu s Ostravou.

Bude mít pět mimoúrovňových křižovatek a ulehčí životy tisícům lidí. Kopat se začne ve chvíli, kdy to umožní počasí. Spousta lidí, kteří se o stavbu této životně důležité spojky zasazovali, je nadšená. Redakce to pocítila z jejich odpovědí na námi položené otázky.

Podle slov tiskové mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Martiny Vápeníkové se jedná o stavbu na silnici I/11 od prodloužené Rudné v Ostravě až po obec Mokré Lazce. Celkem jde o investice přesahující šest miliard korun. Čtyřpruhová silnice povede přes Mokré Lazce, Lhotu u Opavy, Smolkov, Hrabyni, Velkou Polom a Krásné Pole.

„Silnice bude na dálnici D 47 nepřímo navazovat přes současnou Rudnou, která naváže na stavbu dálničního přiváděče prodloužená Rudná,“ uvedla Vápeníková.

A co na výstavbu nové rychlostní komunikace říkají jednotliví starostové? Hrabyňská starostka Zdenka Jordánová se potěšením z dlouho slibované přeložky silnice 1/11 do nové trasy vůbec netají. „Ta radost se slovy snad ani vyjádřit nedá. Stávající komunikace bude využívána jako dopravně obslužná a naši obyvatelé se konečně dočkají výrazného zklidnění dopravy, zvýšení bezpečnosti provozu, a hlavně zlepšení životního prostředí,“ říká starostka.

Svůj názor vyjádřil také starosta Mokrých Lazců Jaromír Halfar. „Rychlostní komunikace povede jižním okrajem naší obce. Její součástí bude mimo jiné obslužná místní komunikace pro rodinné domky a podchod pod touto rychlostní komunikací. Těmito stavbami bude zajištěn pro naše občany bezpečný přístup k rodinným domkům a na lesní a polní pozemky nad silnicí. Velmi přivítáme zkrácení jízdní doby do Ostravy,“ řekl starosta.

Starostka Velké Polomi Ludmila Bubeníková zmínila, že silnice povede kolem jejich obce. „Je to super, uvolní se provoz na silnici I/11. Mysleli jsme si, že už se jí nedočkáme. Současný provoz je šílený, nebezpečný, životní prostředí strádá a lidé se bojí přejít přes cestu,“ uvedla starostka.

Na jednu z možných potíží celé stavby poukázal včera náměstek primátora Pavel Mališ (ODS). „Jako problematický vidím průjezd Komárovem, stejně jako pokračování prodloužené Rudné, a to z důvodu snižujících se financí,“ podotkl Mališ
Country
návštevník
 
Príspevky: 43
Založený: 15. Okt 2006 21:01
Bydlisko: Morava

Naspäť na Monitoring tisku

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.