Bude na diaľniciach zakázané predbiehanie sa kamiónmi?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Ste za to, aby na diaľniciach bolo zakázané vzájomné predbiehanie sa kamiónmi? Teda aby kamióny mohli jazdiť iba v pravom pruhu na našej diaľničnej sieti?

Ano, som za to, celoplošne, pretože by to pomohlo doprave.
6
8%
Nie, nie som za takýto návrh, pretože niektoré kamióny idú 80 km/h, ale niektoré aj 110 km/h a vznikali by tak kolóny v celom pravom jazdnom pruhu a bol by problém aj v ľavom jazdnom pruhu.
27
36%
Áno, ale len v istom časom rozhraní alebo lokálne (vyznačené značkami). Napríklad cez deň by bol zákaz, v noci bez obmedzenia.
39
53%
Neviem to posúdiť.
2
3%
 
Celkový počet hlasov : 74

Bude na diaľniciach zakázané predbiehanie sa kamiónmi?

Odoslaťod Hefaistion » 31. Júl 2005 20:42

Podľa návrhu poslanca R. Kaliňáka za stranu Smer-SD a J. Malchárka za stranu ANO by sa už nemali na diaľniciach predbiehať vzájomne kamióny, t.j. smeli by jazdiť výhradne v pravom jazdnom pruhu.

Okrem toho, že na niektorých úsekoch by to tak byť mohlo a zrejme aj bude, ale kvôli iným dôvodom, tak je to zrejme minimálne nespravodlivé, pretože je rozdiel medzi plne naloženým a prázdnym kamiónom ako aj jeho výkonom. Medzi iný dôvod patrí napríklad "zhustená premávka" pri ZA, kde pribudne denne min. 1000, možno až 2000 kamiónov a tak sa asi pravý jazdný pruh vyhradí len pre kamióny. Je to bežným javom aj v Nemecku. A podobne sa uvažuje aj v okolitých štátoch.

Čo vy na to? Boli by ste za alebo proti?

Aby som bol úplný, tak daný návrh ešte aj predpokladá zníženie max. povolenej rýchlosti na tých úsekoch, kde to treba kvôli viacerým dôvodom na 120-110-100-90 km/h.
Hefaistion
diskutujúci
 
Príspevky: 98
Obrázky: 2
Založený: 23. Júl 2005 18:06

Odoslaťod expwy » 31. Júl 2005 21:00

Som za to, aby sa to čiastočne zaviedlo len na určitých úsekoch. Určite nie celoplošne. Zbytočné by to bolo v úsekoch, kde sú pruhy pre pomalé vozidlá a diaľnica je tu vlastne 3-pruhová a keď kamión predbieha iný kamión, stále ostáva jeden pruh voľný.

Zákaz predbiehania kamiónov by som dal zatiaľ jedine na bratislavských úsekoch D1, D2, ktoré tvoria obchvat BA (okrem D2 BA-Petržalka - hranica H) a možno na úseku D1 BA - TT, inde sa mi to javí neopodstatnené.
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod zvonec » 31. Júl 2005 21:17

MH napísal:Zákaz predbiehania kamiónov by som dal zatiaľ jedine na bratislavských úsekoch D1, D2, ktoré tvoria obchvat BA (okrem D2 BA-Petržalka - hranica H) a možno na úseku D1 BA - TT, inde sa mi to javí neopodstatnené.


MH, s tymto tvojim navrhom sa neda nic ine ako nesuhlasit, fakticky som tiez proti celoplosnemu zakazu vzajomneho predbiehania kamionov.

Idealne by bolo vyhradit problemove useky, a na tych zakazat priedbiehanie kamionov. Avsak vyhradeny pruh cisto pre kamiony pri dvojpruhovej dialnici, je podla mojho nazoru trocha problematicke, neviem. Nebude problem s priepustnostou, napr. v okoli ZA?
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod expwy » 31. Júl 2005 21:30

zvonec napísal:MH, s tymto tvojim navrhom sa neda nic ine ako nesuhlasit, fakticky som tiez proti celoplosnemu zakazu vzajomneho predbiehania kamionov.

Idealne by bolo vyhradit problemove useky, a na tych zakazat priedbiehanie kamionov. Avsak vyhradeny pruh cisto pre kamiony pri dvojpruhovej dialnici, je podla mojho nazoru trocha problematicke, neviem. Nebude problem s priepustnostou, napr. v okoli ZA?


Zvonec asi si chcel napisat súhlasiť :D

Neviem ako to bude v okolí ZA. Veľmi veľa bude záležať aj na tom ktoré úseky a kedy sa budú otvárať. Teraz už vieme, že v PB vznikne "štupel". Možno postavia aj "babkinu panelku", o čom síce pochybujem. Podľa mňa to ukáže až čas a tvrdá realita ako KIA-kamióny zasiahnú do dopravy v ZA-regióne. Sú určite nejaké prognózy, ale sú to len dohady. Ešte ani samotná KIA nevie či vôbec postaví svoj závod načas a v akom objeme bude vyrábať v roku 2006 :D
30/2020 & VL 6 & TP 117/118 - systémový prístup k pravidlám cestnej premávky a DZ
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Odoslaťod aquila » 31. Júl 2005 21:34

dovolil som si upravit prvy posting a pridal som aj odpoved, ktoru by som ja zvolil. bud casovo obmedzene t.j. cez cen, alebo aj s moznostou lokalneho obmedzenia.

napriklad v takom rakusku maju na to specialne znacky, ktore prikazuju vozidlam nad 3,5t ist v istych casovych obdobiach len v pravom pruhu.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod zvonec » 31. Júl 2005 22:08

MH napísal:Zvonec asi si chcel napisat súhlasiť :D


MH, mas samozrejme pravdu, nejako som sa sekol.... :wink:
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod Hefaistion » 31. Júl 2005 22:14

Inak tu si treba uvedomiť, prečo sa vôbec nad týmto opatrením uvažuje.

Diaľnice by sa mali stavať priamo ako 3+3 pruhy a nebol by problém.

Minimálne BA-TT už by mala byť 3+3 pruhy a aj PB-ZA-RK by mala byť stavaná na 3+3 pruhy, pretože v týchto miestach sú križovatky s ďalšími D či RK.

Okrem toho RK R1 mala byť stavaná ako diaľnica.

Nie je však dosť peňazí a tak sa bude realizovať len 1 časť a to D1 BA-TT, aj to reálne zrejme až po r. 2010 na 3+3 pruhy. Dovtedy budú len "rôzne opatrenia".
Hefaistion
diskutujúci
 
Príspevky: 98
Obrázky: 2
Založený: 23. Júl 2005 18:06

Odoslaťod eucitizen » 01. Aug 2005 10:34

Este by som dodal, ze na normalnich cestach pomale kamiony ktore vytvaraju kolony, mali by, tam kde sa da, zastavit a nechat prejist kolonu. Neni to mozne aby sme trpeli kvoli nejakej pomalej avie a jej sofer kasle na kolonu co vytvoril. A ti co by to nedodzali, by dostavali vysoke pokuty. Co vy na to?
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod Hefaistion » 01. Aug 2005 10:43

eucitizen napísal:Este by som dodal, ze na normalnich cestach pomale kamiony ktore vytvaraju kolony, mali by, tam kde sa da, zastavit a nechat prejist kolonu. Neni to mozne aby sme trpeli kvoli nejakej pomalej avie a jej sofer kasle na kolonu co vytvoril. A ti co by to nedodzali, by dostavali vysoke pokuty. Co vy na to?


Takýto návrh nie je potrebný schváliť ho zákonom, pretože nie vždy je to "len nejaká avia", často aj plne naložený kamión "lepšej značky" ide 20-40 km/h, ... profesionálny šofér vždy keď sa dá, tak na vrchole kopca na chvíľu "uhne" z cesty a nechá prejsť celú kolónu, ktorá sa za ním vytvorila.

Treba si uvedomiť, že na cestách nie sú len autá do 3,5t a cesty neslúžia len pre tieto autá. Bolo by to "trestanie" ostatných kategórií áut, pričom vina je len na strane štátu - SR - pretože stačí postaviť pruh pre pomalé vozidlá alebo stavať diaľnice 3+3 pruhy na úsekoch, kde je to potrebné.
Hefaistion
diskutujúci
 
Príspevky: 98
Obrázky: 2
Založený: 23. Júl 2005 18:06

Odoslaťod eucitizen » 01. Aug 2005 11:03

Hefaistion napísal:
eucitizen napísal:Este by som dodal, ze na normalnich cestach pomale kamiony ktore vytvaraju kolony, mali by, tam kde sa da, zastavit a nechat prejist kolonu. Neni to mozne aby sme trpeli kvoli nejakej pomalej avie a jej sofer kasle na kolonu co vytvoril. A ti co by to nedodzali, by dostavali vysoke pokuty. Co vy na to?


Takýto návrh nie je potrebný schváliť ho zákonom, pretože nie vždy je to "len nejaká avia", často aj plne naložený kamión "lepšej značky" ide 20-40 km/h, ... profesionálny šofér vždy keď sa dá, tak na vrchole kopca na chvíľu "uhne" z cesty a nechá prejsť celú kolónu, ktorá sa za ním vytvorila.

Treba si uvedomiť, že na cestách nie sú len autá do 3,5t a cesty neslúžia len pre tieto autá. Bolo by to "trestanie" ostatných kategórií áut, pričom vina je len na strane štátu - SR - pretože stačí postaviť pruh pre pomalé vozidlá alebo stavať diaľnice 3+3 pruhy na úsekoch, kde je to potrebné.


Nesuhlasim s tebou, aj preto ze poslednej dobe profesionalni soferi ani moc nepomahaju, kaslu na tich v zadu. Ale kazdy ma svoj nazor, nie? :)
Inac od vstupu do EU, nove nakladaky musia mat povinne obmedzenu rychlost na 85 km/h, tak uz za par rokov nebudu sialenci na kamoniov
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Odoslaťod Hefaistion » 01. Aug 2005 11:22

eucitizen napísal:Nesuhlasim s tebou, aj preto ze poslednej dobe profesionalni soferi ani moc nepomahaju, kaslu na tich v zadu. Ale kazdy ma svoj nazor, nie? :)
Inac od vstupu do EU, nove nakladaky musia mat povinne obmedzenu rychlost na 85 km/h, tak uz za par rokov nebudu sialenci na kamoniov


Ja jazdím pomerne dosť ešte aj po Slovensku a viem z vlastnej skúsenosti, že kamionisti vedia jazdiť dobre a rýchlo, ak majú dobrý stroj a dosť často je na vine kolóny len to, že pred kamiónom ide "posratý" začiatočník/autoškola/starý dedko (nemám nič ani proti nim, pretože každý nech jazdí ako vie), ktorý ide 40 km/h a kamión ho na ceste II.-III. triedy nemôže predbehnúť, pretože sa to pre parametre cesty nedá. A potom je na vine kto? A takýchto "prípadov" je veľmi veľa. Potom má šancu len dobré auto, ktoré predbehne kamión+"začiatočník" a aj to je často risk, alebo potom ide celá kolóna 40 km/h. Prečo by mal byť kamión na vine? Len preto, že ostatní nevedia jazdiť? Ja osobne som s mnohými kamionistami spokojní, pretože "naznačia", keď sa dá predbiehať a veľmi často aj "pustia" celú kolónu. Ale potom na ceste III. triedy, keď aj nič nejde ani zľava ani zprava, tak sa zrazu z poľa "vynorí" kombajn/traktor, ... to je SR.

Môžeš so mnou nesúhlasiť, ale to nič nemení na mojom názore. :wink:
Hefaistion
diskutujúci
 
Príspevky: 98
Obrázky: 2
Založený: 23. Júl 2005 18:06

Odoslaťod fh » 08. Aug 2005 16:46

Moja veľmi častá skúsenosť je, že kamión predbieha iný kamión a rozdiel v rýchlosti je 2 km/h a nie je to Avia apod. Je to to len tvrdý egoizmus týchto tzv. profíkov. A to nevravím o ignorancii za ním idúcich áut: som v prevahe a ty musíš pekne brzdiť. Ja som za zákaz predbiehania.
Naposledy upravil fh dňa 30. Aug 2005 14:07, celkovo upravené 1 krát.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Antimander » 08. Aug 2005 16:52

Pozorovateľ napísal:Moja veľmi častá skúsenosť je, že kamión predbieha iný kamión a rozdiel v rýchlosti je 2 km/h a nie je to Avia apod. Je to to len tvrdý egoizmus týchto tzv. profíkov. A to nevravím o ignorancii za ním idúcich áut: som v prevahe a ty musíš pekne brzdiť. Ja som za zákaz predbiehania.


Väčšinou je tam min. rozdiel v rýchlosti 10 km/h a to sa oplatí predbiehať podobne ako aj na ostatných cestách.

Pri predbiehaní kamiónov však zaváži často skúsenosť, pretože ak je kamión naložený a ide do zákruty, ktorá má ešte aj stúpanie, tak to môže byť dlhšie predbiehanie, to je možné.

Osobne mám s kamiónmi po celej EÚ veľmi dobrú skúsenosť, ale som za to, aby na vyťažených úsekoch diaľničnej siete mali zakázané sa predbiehať, t.j. varianta č. 3, ktorá je okrem iného bežná aj vo F, NL či D.
Obrázok používateľa
Antimander
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 425
Obrázky: 5
Založený: 02. Aug 2005 13:46

Odoslaťod Caesar » 08. Aug 2005 19:05

Tam, kde je potrebné, aby sa zakazovalo kamiónom sa predbiehať, tak tam je podľa mňa nutné investovať do rozšírenia diaľnice či rýchlostnej cesty. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Lenny » 14. Aug 2005 21:52

Přijde mi to jako nesmyslný návrh zakázat předjíždění kamionů. Je to nesmyslné omezování řidičů kamionů, jak by se jim líbilo, kdyby například zakázali předjíždění osobních aut?! :twisted:
Lokální omezení není problém, ale celoplošně ne. Protože kamiony nejedou všechny stejně rychle, obzvlášť se to pozná v kopci, kdy prázdný dojede plného, který jede na dvojku, sotva mu to jede, to by se jako za ním měl vléct celou cestu??? :shock:
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod sergej » 14. Aug 2005 23:27

Najlepší sú takí, čo sa v živote neviezli kamiónom a budú vyhlasovať zákazy ich predbiehania. By som im prial si sadnúť do kamióna, termínovaná zákazka, a vy chytíte nejakého chuja, čo mu to ledva 80 vytiahne a keď to vidí nejaký kopec, už pod ním to protestuje. Pri predstave, že za ním musíte ísť napr. 50km, to je na zbláznenie. Trocha sa zamyslite. To, že sa objaví nejaký drzý kamionista, ktorý predbieha pri rýchlosť o 1km vhej ako predbiehaný ešte nie je dôvod na celoplošný zákaz. Medzi vodičmi osobných áut je podstatne viac idiotov... Lokálne zákazy nedbám, normálka aj v Európe, ale celoplošný zákaz je blbosť na n-tú.
Ešte podotýkam, že nie som vodičom kamiónu, ani na to nemám vodičák, len som mal možnosť najazdiť niekoľko tisíc km po Európe ako spolujazdec...
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod fh » 15. Aug 2005 11:31

Rešpektujem názory druhých, ale za svojím si svojím aj keď rozčuluje tých čo, si ani nevedia poriadne prečítať názov témy... alebo sú v nedeľu v nočných hodinách "unavení". :roll:
Naposledy upravil fh dňa 30. Aug 2005 14:03, celkovo upravené 1 krát.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod sergej » 15. Aug 2005 16:42

Pozorovateľ napísal:Rešpektujem názory druhých, ale za svojím si svojím aj keď rozčuluje tých čo, si ani nevedia poriadne prečítať názov témy... alebo sú v nedeľu v nočných hodinách "unavení". :roll:


Túto tvoju vetu som absolútne nepochopil. Ako si došiel na to, že si neviem prečítať názov témy. Ja som sa vyjadril presne k tomu, čo je napísané v nadpise.
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod fh » 15. Aug 2005 19:49

A ako si ty prišiel na to, že som sa nikdy neviezol kamiónom? Že si ma nemenoval?, veď ani ja teba, že si nečítal nadpis.
U nás tých diaľnic toľko nie je aby zákaz predbiehania bol bičom na ponáhľajúcich sa kamionistov a riešenie s pruhmi pre pomalých v kopcoch existuje. Nevidím tam problém, navyše zvýši to bezpečnosť premávky.
Naposledy upravil fh dňa 30. Aug 2005 14:02, celkovo upravené 1 krát.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod sergej » 15. Aug 2005 22:38

Bože, zasa obvyklý problém tohto fóra, prečo si to ty zobral osobne?? Ja som toto naozaj nemyslel na teba, ale všeobecne s prihliadnutím na hore uvádzaných pánov. Pokiaľ ťa vyslovene neoslovím, tak nič čo tu napíšem neber osobne, OK?
Obrázok používateľa
sergej
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 160
Založený: 20. Feb 2005 09:28
Bydlisko:

Odoslaťod fh » 16. Aug 2005 08:54

-----------------
Naposledy upravil fh dňa 30. Aug 2005 14:01, celkovo upravené 1 krát.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Caesar » 23. Aug 2005 13:12

Pozorovateľ napísal:A ako si ty prišiel na to, že som sa nikdy neviezol kamiónom? Že si ma nemenoval?, veď ani ja teba, že si nečítal nadpis.
U nás tých diaľnic toľko nie je aby zákaz predbiehania bol bičom na ponáhľajúcich sa kamionistov a riešenie s pruhmi pre pomalých v kopcoch existuje. Nevidím tam problém, navyše zvýši to bezpečnosť premávky.


Nemáš pravdu, Pozorovateľ. Tu nejde o počet diaľnic. Tu ide o úplne niečo iné.

Jedine v rámci úsekov okolo ZA, kde bude denne o 2-3 tis. kamiónov viac by som to pochopil, ale inak to nemá význam. Nič to nerieši, je to len "istý druh represie", pre neschopnosť štátu sa obmedzí doprava istej skupine motoristov. Nie je to správne riešenie. A ja som rád, že je to len návrh. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Caesar » 23. Aug 2005 13:16

Sergej napísal:Najlepší sú takí, čo sa v živote neviezli kamiónom a budú vyhlasovať zákazy ich predbiehania. By som im prial si sadnúť do kamióna, termínovaná zákazka, a vy chytíte nejakého chuja, čo mu to ledva 80 vytiahne a keď to vidí nejaký kopec, už pod ním to protestuje. Pri predstave, že za ním musíte ísť napr. 50km, to je na zbláznenie. Trocha sa zamyslite. To, že sa objaví nejaký drzý kamionista, ktorý predbieha pri rýchlosť o 1km vhej ako predbiehaný ešte nie je dôvod na celoplošný zákaz. Medzi vodičmi osobných áut je podstatne viac idiotov... Lokálne zákazy nedbám, normálka aj v Európe, ale celoplošný zákaz je blbosť na n-tú.
Ešte podotýkam, že nie som vodičom kamiónu, ani na to nemám vodičák, len som mal možnosť najazdiť niekoľko tisíc km po Európe ako spolujazdec...


Myslím si, že kamionisti sú dosť dobrí, čo sa týka častej "pomoci" ostatným, napr. pri predbiehaní, či "uhnutí", keď sa vytvorí kolóna. Nemusia a predsa uhnú. Často však tí "hlavní" neuhnú aj keby sa "neviem, čo dialo" - Avie. No to nie je kamión. Takže napr. túto skupinu motoristov návrh nijako nerieši.

Ohľadom tvojho príkladu "s 1km" je to často o skúsenostiach. Čo viem ja, tak kamiónu stačí zákruta-menšie stúpanie a ak nemá dostatočné skúsenosti ten, čo ho riadi, tak má problém pri predbiehaní. Ale príkladov je veľa. Výsledkom je potom príliš dlhé predbiehanie. No to by nemalo prekážať tým, ktorí idú do 120 km/h. Prekáža to tým, ktorí jazdia nad 150 km/h pravidelne, musia často brzdiť, no to je problémom aj bez kamiónov a je to len ich problémom. Okrem toho, problémy by po schválení tohto návrhu vznikli v ľavom pruhu, pretože pravý by bol postupne plný kamiónov a v ľavom jazdnom pruhu by sa neišlo ani tých 130-150 km/h (moja prax, ktorú pozorujem), takže by to bolo ešte horšie na úsekoch ako D1 BA-TT, okolie TN, R1 TT-NR a musel by prísť ďalší návrh. povinná jazda v ľavom jazdnom pruhu rýchlosťou 130 km/h. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Adaios » 14. Okt 2005 23:53

Kamiony, vecna tema. Precital som si dost nazorov, takze sa vyjadrim aj ja:

Bude to nevyhnutne zaviest na niektorych usekoch, napr. pri ZA, ale inak to je asi vsetko.

Je to tiez nespravodlive, ale zial, bude to nevyhnutne na niektorych usekoch zaviest. Nebude to ale ziadna vyhra, pretoze osobne auta pojdu tiez len v jednom pruhu. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Branco » 20. Feb 2006 10:37

Myslím si, že predbiehanie kamiónov na našich diaľniciach nie je až takou horúcou témou a prípadné obmedzenie by sa malo dotýkať len najfrekventovanejších úsekov D1 v okolí BA, PB-ZA, prípadne ďalších podľa intenzity kamiónovej dopravy.
Ideálne by, samozrejme, bolo vyhradiť špeciálny jazdný pruh pre kamiónovú dopravu, čo však môže pripadať do úvahy až po dostavbe základnej kostry našej diaľničnej siete. Je to však luxusnejšie riešenie a medzitým by mohli postačovať dopravné obmedzenia.
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

Ďalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 92 hostí.