Maximálna povolená rýchlosť

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Bolo by podľa vás lepšie keby sme na diaľnici nemali max. povolenú rýchlosť?

áno vyhovovalo by to
16
27%
skôr nie
16
27%
určite nie, zvýšil by sa počet nehôd
24
41%
neviem posúdiť
3
5%
 
Celkový počet hlasov : 59

Maximálna povolená rýchlosť

Odoslaťod Jurislav » 28. Dec 2006 15:26

Zaujímalo by ma čo si myslíte o tom, že v Nemecku na diaľniciach neexistuje maximálna povolená rýchlosť lebo podľa mňa je hlúposť keď máme prázdnu diaľnicu a my sa musíme vliecť 130 kvôli radarom keď taký skúsenejší šofér môže ísť aj 210.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod B; » 28. Dec 2006 15:30

Skusenejsi sofer nepotrebuje ist 220.
A neskuseny to nesmie.
Hotova Hlava 22 8) :lol: :lol:
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod jano.z » 28. Dec 2006 16:05

Jurislav: Aj na tých nemeckých diaľniciach je veľké, veľmi veľké množstvo úsekov, kde je rýchlosť obmedzená na 130km/h, nezriedka len 100km/h...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Re: Maximálna povolená rýchlosť

Odoslaťod Pacho » 28. Dec 2006 16:32

Jurislav napísal:Zaujímalo by ma čo si myslíte o tom, že v Nemecku na diaľniciach neexistuje maximálna povolená rýchlosť lebo podľa mňa je hlúposť keď máme prázdnu diaľnicu a my sa musíme vliecť 130 kvôli radarom keď taký skúsenejší šofér môže ísť aj 210.


Jurislav, jurislav, na toto Ti napisem ,len tolko, ze som MAL kamarata, co tiez taketo hluposti hlasal. opakujem mal som, bohuzial, a stalo sa to pri podstatne nizssej rychlosti ako 210km. Tito nazory mozes rozprava, len v mladickej nerozvaznosti. Prajem Ti aby si aspon raz zazil retazovku na dialnici, a urcite by si radikalne zmenil svoj nazor. :lol:
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Odoslaťod Dialniciar » 29. Dec 2006 10:19

Takýchto tém je na fóre viac. Neviem, či ti robí problém, Jurislav, použiť funkciu hľadať: http://www.dialnice.info/search.php . :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=32

Taktiež neviem, od čoho sú tu moderátori sekcie alebo globálni moderátori. :roll:


K téme: neobmedzený max. pov. rýchlosť by mohla byť aj v SR, keby tu boli diaľnice stavané na min. 3+3 jazdné pruhy. Inak som za lokálne zvýšenie na max. pov. rýchlosť 150 km/h napr. na D2 MA-Kúty.

V Nemecku je z celkovej diaľničnej siete len cca. 65% diaľnic s neobmedzenou max. pov. rýchlosťou celoročne.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Maximálna povolená rýchlosť

Odoslaťod mcmillan » 29. Dec 2006 10:57

Jurislav napísal:Zaujímalo by ma čo si myslíte o tom, že v Nemecku na diaľniciach neexistuje maximálna povolená rýchlosť lebo podľa mňa je hlúposť keď máme prázdnu diaľnicu a my sa musíme vliecť 130 kvôli radarom keď taký skúsenejší šofér môže ísť aj 210.


:roll: :oops: :shock: :?:
A Whiter Shade of Pale: ... but the crowd called out for more...
Obrázok používateľa
mcmillan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 638
Obrázky: 150
Založený: 29. Aug 2006 13:37
Bydlisko: CR

Re: Maximálna povolená rýchlosť

Odoslaťod Dialniciar » 29. Dec 2006 12:32

Jurislav napísal:Zaujímalo by ma čo si myslíte o tom, že v Nemecku na diaľniciach neexistuje maximálna povolená rýchlosť lebo podľa mňa je hlúposť keď máme prázdnu diaľnicu a my sa musíme vliecť 130 kvôli radarom keď taký skúsenejší šofér môže ísť aj 210.


Na teba a tebe podobným by sa mal zaviesť bodový systém. Inak keby si išiel 210 km/h, tak máš do 2 hodín (teoreticky) prejdenú diaľničnú sieť SR. :shock:

Keby sa stavala D1 na 3+3 pruhy, mohlo tam byť bez problémov bez obmedzenia rýchlosti a presunutie zodpovednosti na šoférov pri prípadných nehodách tak ako to aj v Nemecku je, ale naozaj sa tu baviť o zrušní max. pov. rýchlosti je úplne zbytočná strata času, pretože v SR je problémom dať max. pov. rýchlosť na D2 na 150 km/h, aj keď je D2 postavená na 180 km/h, ale nevyhovuje už jej technický stav a v tom je videný hlavný problém.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Pacho » 29. Dec 2006 12:35

Este mi neda, aby sopm nereagoval na Jurislava. "keď taký skúsenejší šofér môže ísť aj 210." , kde musim povedat, ze takych co si mysleli, ze su skusenejsi soferi su plne cintoriny, a ver mi v 210-ke ked ti vbehne do cesty diva svina, tak ti nepomoze ani skusenost. S tym trocha reagujem aj na prispevok Dialniciara, ze v SR snad nie je usek, kde by sa dala zvysovat max. povolena rychlost, ak ano tak jedine ak na tej spominanej D2-ke :D
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

... moje informácie ...

Odoslaťod Dialniciar » 29. Dec 2006 12:45

Pacho napísal:Este mi neda, aby sopm nereagoval na Jurislava. "keď taký skúsenejší šofér môže ísť aj 210." , kde musim povedat, ze takych co si mysleli, ze su skusenejsi soferi su plne cintoriny, a ver mi v 210-ke ked ti vbehne do cesty diva svina, tak ti nepomoze ani skusenost. S tym trocha reagujem aj na prispevok Dialniciara, ze v SR snad nie je usek, kde by sa dala zvysovat max. povolena rychlost, ak ano tak jedine ak na tej spominanej D2-ke :D


A zrovna to máš pravdu, na D2 sú takmer súvislé, obnovené, dokonca aj v dvoch líniách, oplotenia, takže tam aj zrážka so zverou je skôr nepravdepodobná narozdiel napr. od Ladce-Sverepec, kde už boli zrážky s medveďom, jeleňom takmer zrážka so sviňou. A zrovnané plechy tu boli v 110 km/h, nie v 210 km/h. :idea:

Ja som v SR ešte nad 200 km/h ani neišiel (a technicky som mohol) ani pri predbiehaní.

Dokonca ani prezidentská (vládna) kolóna nesmie ísť o viac ako 50-60 km/h oproti štandardu na danom úseku.

Na toto jednoducho SR nemá. A stále trvám na zlúčení témy s touto:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=32
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: ... moje informácie ...

Odoslaťod B; » 29. Dec 2006 12:56

Dialniciar napísal: A stále trvám na zlúčení témy s touto:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=32


Sorry 1 GM nema cas.
Kresli vianocne capice :lol: :lol:
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Čumil » 29. Dec 2006 22:28

Hlasoval som za 1 ale s predpokladom, ze na vacsine usekov by bola rychlost obmedzena znackou - tak ako v Nemecku vsade tam, kde je znizena kvalita dialnice, pripadne zvysena klukatost.
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod Čumil » 29. Dec 2006 22:36

V nemecku je ale trochu ina kultura jazdenia po dialnici. Neviem, ci preto, ze mozu jazdit neobmedzenou rychlostou, alebo je to naopak, ze mozu mat neobmedzenu rychlost, lebo jazdia prevazne kulturne. Co bolo skor, vajce alebo sliepka?
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Odoslaťod wazari » 29. Dec 2006 22:40

Čumil napísal:Hlasoval som za 1 ale s predpokladom, ze na vacsine usekov by bola rychlost obmedzena znackou - tak ako v Nemecku vsade tam, kde je znizena kvalita dialnice, pripadne zvysena klukatost.


s tym suhlasim

dnes som siel po rokoch trasu Praha - BA, tempomat na 139 km/h okrem hranic celu trasu (bolo malo aut), po vyhrkotani v CR bola D2 super, bol uz podvecer, ale nevyzera, ze tam pomaly konci zivotnost povrchu, ako sa pise v inej teme - ale to ja neviem uplne posudit
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Jarda » 29. Dec 2006 23:13

Neomezenou rychlost určitě ne, ale na kvalitních přehledných úsecích by podle mého názoru stálo za to povolit 160 km/h (jako to zkouší Rakousko).
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 02. Jan 2007 11:30

Čumil napísal:V nemecku je ale trochu ina kultura jazdenia po dialnici. Neviem, ci preto, ze mozu jazdit neobmedzenou rychlostou, alebo je to naopak, ze mozu mat neobmedzenu rychlost, lebo jazdia prevazne kulturne. Co bolo skor, vajce alebo sliepka?


Okrem Nemecka je v tomto smerodatné aj Rakúsko. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Lenny » 02. Jan 2007 11:39

Ať je tam klidněneomezená rychlost, řidiči si sami zvolí jakou rychlostí pojedou a očekávám, že jsou natolik rozumní, že vědí kolik můžou jet, valná většina pojede podle mě do 150 km/h.
Lenny - Búrka Thór bude zurit na zemi
Lenny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 85
Založený: 19. Júl 2005 22:09
Bydlisko: CZ - tam na druhém břehu Moravy

Odoslaťod zvonec » 02. Jan 2007 13:39

Dialniciar napísal:
Čumil napísal:V nemecku je ale trochu ina kultura jazdenia po dialnici. Neviem, ci preto, ze mozu jazdit neobmedzenou rychlostou, alebo je to naopak, ze mozu mat neobmedzenu rychlost, lebo jazdia prevazne kulturne. Co bolo skor, vajce alebo sliepka?


Okrem Nemecka je v tomto smerodatné aj Rakúsko. :lol:


Moja osobna skusenost je, ze v Nemecku je podstatne vyssia kultura na dialnici, za podmienky ze sa jedna o domacich. V Rakusku nemam tolko pozitivnych skusenosti ako v DE.

Mimochodom pri zvysovani rychlosti pomahaju velmi informacne systemy (sice vraj na dialnici pred Zilinou nepotrebne :lol: ).

Nasledne nieje problem operativne menit najvyssiu povolenu rychlost.

Ako to funguje, je pekne popisane tuto: http://www.asfinag.at/index.php?module= ... 263&pid=46


Jurislav napísal:]skúsenejší šofér môže ísť aj 210.

No comment... :evil:
Obrázok používateľa
zvonec
diskutujúci
 
Príspevky: 95
Založený: 11. Júl 2005 15:03
Bydlisko: EU

Odoslaťod johhan » 02. Jan 2007 22:13

Kultura na nemeckých dialniciach je hlavne daná prísnymi trestami za dopravné priestupky v plynulosti a bezpečnosti dopravy.
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Re: Maximálna povolená rýchlosť

Odoslaťod Tinko » 02. Jan 2007 22:43

Jurislav napísal:Zaujímalo by ma čo si myslíte o tom, že v Nemecku na diaľniciach neexistuje maximálna povolená rýchlosť lebo podľa mňa je hlúposť keď máme prázdnu diaľnicu a my sa musíme vliecť 130 kvôli radarom keď taký skúsenejší šofér môže ísť aj 210.


Isiel si niekedy Nemeckom? Ak ano, tak vies, ze tam si jeden vodic druheho vazi, co sa zatial o Slovensku neda povedat...
Tinko
návštevník
 
Príspevky: 43
Založený: 02. Jan 2007 20:12

Odoslaťod juraj1 » 02. Jan 2007 22:55

Skôr nie. Ale zvýšenie max. rýchlosti by som privítal, aspoň na niektorých úsekoch.
juraj1
diskutujúci
 
Príspevky: 205
Obrázky: 2
Založený: 09. Sep 2005 14:44
Bydlisko: BA (TN)

Re: Maximálna povolená rýchlosť

Odoslaťod puff dady » 03. Jan 2007 12:19

Tinko napísal:Isiel si niekedy Nemeckom? Ak ano, tak vies, ze tam si jeden vodic druheho vazi, co sa zatial o Slovensku neda povedat...


Plati to podla mna skor v mestach, na dialniciach mam len nenapisem zle ale horsie skusenosti. Nechcem povedat ze v celom Nemecku to tak je, ale Bavorsko na dialniciach je urcite negativna vynimka, ked niekoho predbiehas ale ides pomalsie ako niekto za tebou (nie pripad ked sa clovek zaradi a sposobi nechtiac prudsie pribrzdenie zozadu prichadzajuceho vozidla), zvycajne sa ti ujde v lesom pripade minimalne vyblikanie :wink: .
Nebodaj nejdes na BMW, Audi alebo Mercedes a zbadaju ze si z ineho statu ako Nemecko...no neviem, specialita je dialnica do Mnichova :arrow:
puff dady
diskutujúci
 
Príspevky: 72
Obrázky: 6
Založený: 07. Mar 2005 13:49
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Jarda » 03. Jan 2007 12:33

To je pravda a jak se po A6 blížíš k českým hranicím, tím víc se situace podobá naší.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod johhan » 03. Jan 2007 12:40

puff dady tu by som oponoval Bavorsko je jedna s najohladuplnejší spolkových krajím ... práveže tam chodím na cudzých značkách a maximálna ohladuplnosť od bavorov. Problémom sú hlavne cudzinci a hlavne dederonci do 30 rokov veku.

Jedine čo neznášajú sú rakušaci :-) tých bytostne neznášajú :-)
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod Dialniciar » 03. Jan 2007 12:50

johhan napísal:puff dady tu by som oponoval Bavorsko je jedna s najohladuplnejší spolkových krajím ... práveže tam chodím na cudzých značkách a maximálna ohladuplnosť od bavorov. Problémom sú hlavne cudzinci a hlavne dederonci do 30 rokov veku.

Jedine čo neznášajú sú rakušaci :-) tých bytostne neznášajú :-)


OT: Prečo by v Bavorsku mali neznášať Rakúšanov ?
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Tinko » 03. Jan 2007 13:23

Dialniciar napísal:
johhan napísal:puff dady tu by som oponoval Bavorsko je jedna s najohladuplnejší spolkových krajím ... práveže tam chodím na cudzých značkách a maximálna ohladuplnosť od bavorov. Problémom sú hlavne cudzinci a hlavne dederonci do 30 rokov veku.

Jedine čo neznášajú sú rakušaci :-) tých bytostne neznášajú :-)


No neviem, ja väčšinou chodím sever Nemecka, ale zatiaľ len a len dobré skusenosti...
Tinko
návštevník
 
Príspevky: 43
Založený: 02. Jan 2007 20:12

Ďalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 38 hostí.