D1 Vrtižer - Hričovské Podhradie

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

D1 Vrtižer - Hričovské Podhradie

Odoslaťod Hosť » 26. Máj 2005 12:11

Vrtižer-Hričovské Podhradie otvoria už v decembri?

Tak neviem, ale toto je správa na stránke MDPaT:

Minister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Pavol Prokopovič bol 17. mája na pracovnom výjazde na stavbách: diaľnica D1 - Ladce - Sverepec, D1 - Považská Bystrica - západ Vrtižer, D1 - Vrtižer - Hričovské Podhradie, D3 - Hričovské Podhradie - Žilina , Strážov a úprava cesty I/18, Žilina, Strážov.

Motoristi sa budú môcť dostať po diaľnici z Bratislavy do Žiliny, okrem mesta Považská Bystrica, koncom budúceho roka. Diaľnica bude viesť niektorými miestami len v jednom profile. Výnimkou bude asi 10-kilometrový úsek cez Považskú Bystricu, ktorý pre problém s výkupom pozemkov nemôžu zatiaľ vybudovať. Automobily budú musieť naďalej prechádzať cez mesto.

Medzi Ladcami a Žilinou sa nachádza aj rozostavaný úsek Ladce - Sverepec, ktorý začali budovať v roku 1997 a spojazdnia ho v novembri 2005. Bude provizórne napojený na cestu I/61. Úsek Vrtižer - Hričovské Podhradie, ktorý začali stavať vlani, bude stavebne rozpracovaný tak, aby začiatkom decembra mohli prechádzať po ňom automobily. Je dlhý takmer 13 km a jeho výstavba bude stáť asi 4,5 miliardy Sk. Doteraz tam prestavali asi jednu tretinu uvedenej sumy. Poslednou stavbou na diaľnici z Bratislavy do Žiliny je úsek Hričovské Podhradie - Strážov, ktorý má byť ukončený koncom tohto roka.


http://www.telecom.gov.sk/index/go.php?id=42&prm3=48
Hosť
 

1/2 profil

Odoslaťod Caesar » 26. Máj 2005 12:17

Spraví sa všetko preto, aby sa rozostavané úseky spojaznili min. na 1/2 profil už do konca r. 2005, bude to však znamenať presun financií z iných úsekov, takže to nie žiaden zázrak.

Ja si takisto nemyslím, že sa bude niečo otvárať v zime. Ale do volieb by malo existovať spojenie do ZA po D1 aspoň na 1/2 profil na všetkých úsekoch. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Re: 1/2 profil

Odoslaťod johhan » 26. Máj 2005 12:43

Caesar napísal:Spraví sa všetko preto, aby sa rozostavané úseky spojaznili min. na 1/2 profil už do konca r. 2005, bude to však znamenať presun financií z iných úsekov, takže to nie žiaden zázrak.

Ja si takisto nemyslím, že sa bude niečo otvárať v zime. Ale do volieb by malo existovať spojenie do ZA po D1 aspoň na 1/2 profil na všetkých úsekoch. 8)


No vyzerá to tak že budete makať ako strhaný aby sa mohlo pred voľbami strihať :-)
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Odoslaťod aquila » 26. Máj 2005 12:45

aspon na nieco su tie volby predsa len dobre :lol:
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: 1/2 profil

Odoslaťod JG » 26. Máj 2005 14:40

Caesar napísal:Spraví sa všetko preto, aby sa rozostavané úseky spojaznili min. na 1/2 profil už do konca r. 2005, bude to však znamenať presun financií z iných úsekov, takže to nie žiaden zázrak.

Ja si takisto nemyslím, že sa bude niečo otvárať v zime. Ale do volieb by malo existovať spojenie do ZA po D1 aspoň na 1/2 profil na všetkých úsekoch. 8)


Rozostavany D1 Vrtizer - Hricovske Podhradie do konca roka 2005 asi spojazdnit nepojde.
JG
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Obrázky: 1
Založený: 10. Mar 2005 12:47

Re: 1/2 profil

Odoslaťod Caesar » 26. Máj 2005 17:37

johhan napísal:
Caesar napísal:Spraví sa všetko preto, aby sa rozostavané úseky spojaznili min. na 1/2 profil už do konca r. 2005, bude to však znamenať presun financií z iných úsekov, takže to nie žiaden zázrak.

Ja si takisto nemyslím, že sa bude niečo otvárať v zime. Ale do volieb by malo existovať spojenie do ZA po D1 aspoň na 1/2 profil na všetkých úsekoch. 8)


No vyzerá to tak že budete makať ako strhaný aby sa mohlo pred voľbami strihať :-)


Bude sa stavať takým istým tempom ako doteraz, nepôjde sa na úkor kvality a zmluvy nič nehovoria o konkrétnych podrbonostiach, takže bude sa "strihať" pred voľbami len toľko, koľko bude reálne hotového.

Teraz nás čaká leto, potom jeseň a sú peniaze, takže nám "nič nestojí v ceste" a môže sa "veselo stavať". Diaľnica D1 "ožila" pred ZA aj v okolí Braniska a ešte Mengusovce-Jánovce a nebude to mať žiadnu chybu. 8)

No celkovo je táto vláda (od r. 2002) vo svojich sľuboch veľmi slabá, čo sa týka ich plnenia. Je tu nesplnených 120 chýbajúcich km D a RC a 7 úsekov mešká. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

... by mohli byť aj každý rok ...

Odoslaťod Caesar » 26. Máj 2005 17:40

aquila napísal:aspon na nieco su tie volby predsa len dobre :lol:


Ale nie, teraz vážne. Vláda, ktorá príde po r. 2006 bude pokračovať v tomto tempe (r. 2004/05) a ak v nej bude ĽS-HZDS alebo SDKÚ alebo Smer-SD, tak sa bude stavať ešte rýchlejšie. Buď tu budú súkromní investori a EÚ alebo tu bude štátny rozpočet, úvery a EÚ. 8)

Nemalo by už po voľbách nastať také "hluché obdobie" aké bolo po r. 1998/99 až do r. 2002/03. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Re: 1/2 profil

Odoslaťod Caesar » 26. Máj 2005 17:43

JG napísal:
Caesar napísal:Spraví sa všetko preto, aby sa rozostavané úseky spojaznili min. na 1/2 profil už do konca r. 2005, bude to však znamenať presun financií z iných úsekov, takže to nie žiaden zázrak.

Ja si takisto nemyslím, že sa bude niečo otvárať v zime. Ale do volieb by malo existovať spojenie do ZA po D1 aspoň na 1/2 profil na všetkých úsekoch. 8)


Rozostavany D1 Vrtizer - Hricovske Podhradie do konca roka 2005 asi spojazdnit nepojde.


Všetko sa dá a aj tento úsek by sa dal na 1/2 profil spojazdniť, aj keď ja si skôr myslím, že bude "len dokončený" a otvorí sa až pred voľbami alebo pri spustení KIA (to neviem kedy presne má byť), na plný profil bude až neskôr z finančných dôvodov, nie z technických. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod bystrik » 26. Máj 2005 21:34

ak bude toto do decembra hotove, tak (Caesar prepaci) zjem kefu:-)

http://www.highways.sk/highways/img/Vrt-HP6/Vrt-HP40.jpg

zdroj: highways.sk
Naposledy upravil bystrik dňa 26. Máj 2005 22:44, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
bystrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 581
Obrázky: 38
Založený: 03. Feb 2005 21:40

Re: 1/2 profil

Odoslaťod Andrej » 26. Máj 2005 22:37

Caesar napísal:Všetko sa dá a aj tento úsek by sa dal na 1/2 profil spojazdniť, aj keď ja si skôr myslím, že bude "len dokončený" a otvorí sa až pred voľbami alebo pri spustení KIA (to neviem kedy presne má byť), na plný profil bude až neskôr z finančných dôvodov, nie z technických. 8)


Nechápem, aký má význam najprv tento úsek čo najrýchlejšie aj za vyššiu cenu dokončiť a potom čakať na otvorenie až do volieb?
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Nechajme sa prekvapiť

Odoslaťod Caesar » 27. Máj 2005 07:46

bystrik napísal:ak bude toto do decembra hotove, tak (Caesar prepaci) zjem kefu:-)

http://www.highways.sk/highways/img/Vrt-HP6/Vrt-HP40.jpg

zdroj: highways.sk


Ja som už viackrát povedal, že sa D1 po ZA dostavať nestihne na viacerých úsekoch ani na 1/2 profil a keď ano, tak len na 1/2 profil za vyššiu cenu, ale aj to nebude na všetkých úsekoch.

Potom si treba uvedomiť ďalšie pojmy a deje:

Príklady:

1. Úsek A sa dostavia. Otvorí sa a pracuje sa na ňom aj ďalej, len už to nie je také "viditeľné" a úsek je otvorený.

2. Úsek A sa dostavia. Neotvorí sa hneď a bude sa na ňom pracovať aj naďalej, ale už nie s ťažkou technikou, ... no bude to ten istý stav na 1. pohľad pre verejnosť, ale bude to horšie, pretože úsek nebude skolaudovaný, oficiálne otvorený, ... 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Re: 1/2 profil

Odoslaťod Caesar » 27. Máj 2005 07:47

Andrej napísal:
Caesar napísal:Všetko sa dá a aj tento úsek by sa dal na 1/2 profil spojazdniť, aj keď ja si skôr myslím, že bude "len dokončený" a otvorí sa až pred voľbami alebo pri spustení KIA (to neviem kedy presne má byť), na plný profil bude až neskôr z finančných dôvodov, nie z technických. 8)


Nechápem, aký má význam najprv tento úsek čo najrýchlejšie aj za vyššiu cenu dokončiť a potom čakať na otvorenie až do volieb?


Andrej, ak bude skutočne dokončený, tak sa čakať nebude. Skolauduje sa a otvorí sa. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Re: 1/2 profil

Odoslaťod JG » 27. Máj 2005 10:32

Caesar napísal:JG, treba pozornejšie čítať a menej obviňovať, pretože ja sledujem všetky naše úseky a nielen tie. 8)


Nechcem sa hadat ani nikoho zbytocne obvinovat. Pockame si do konca tohto roka ci bude aspon polovicny profil Vrtizer-HP vyasfaltovany. A to bez prepojenia na I/18 stale spojazdnitelne nebude.
JG
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Obrázky: 1
Založený: 10. Mar 2005 12:47

Re: 1/2 profil

Odoslaťod Caesar » 27. Máj 2005 21:02

JG napísal:
Caesar napísal:JG, treba pozornejšie čítať a menej obviňovať, pretože ja sledujem všetky naše úseky a nielen tie. 8)


Nechcem sa hadat ani nikoho zbytocne obvinovat. Pockame si do konca tohto roka ci bude aspon polovicny profil Vrtizer-HP vyasfaltovany. A to bez prepojenia na I/18 stale spojazdnitelne nebude.


Ok, odpísal som ti v SS, takže môj skutočný názor poznáš. 8)

Je jedno, či bude vyasfaltovaný, to môže byť, ale nemusí byť otvorený. 8)

V r. 2005 sa snáď keď tak otvorí úsek Ladce-Sverepec. V r. 2006 potom niečo aj za PB. Ostatné potom. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Re: 1/2 profil

Odoslaťod puff dady » 30. Máj 2005 13:24

Caesar napísal:V r. 2005 sa snáď keď tak otvorí úsek Ladce-Sverepec. V r. 2006 potom niečo aj za PB. Ostatné potom. 8)


To sa mi zda take najpravdepodobnejsie. Urcite vsak usek(y) za PB niekedy v roku 2006, aj ked nie prioritne kvoli novemu zavodu, ale skor preto ze pridu volby. :wink:
puff dady
diskutujúci
 
Príspevky: 72
Obrázky: 6
Založený: 07. Mar 2005 13:49
Bydlisko: Bratislava

Re: 1/2 profil

Odoslaťod Caesar » 30. Máj 2005 13:59

puff dady napísal:
Caesar napísal:V r. 2005 sa snáď keď tak otvorí úsek Ladce-Sverepec. V r. 2006 potom niečo aj za PB. Ostatné potom. 8)


To sa mi zda take najpravdepodobnejsie. Urcite vsak usek(y) za PB niekedy v roku 2006, aj ked nie prioritne kvoli novemu zavodu, ale skor preto ze pridu volby. :wink:


Dobre všetci viete, že ja som "zdržanlivý" a bude to aj kvôli voľbám, ale aj kvôli KIA. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Otvaranie

Odoslaťod B; » 30. Máj 2005 14:28

natiska sa mi otazka:

Ked je to take dobre promo, preco to nezmenezuju tak, aby sa vsetko ( D1 do ZA) otvorilo pred volbami.

Btw: aj otvorenie KIA ako takej je az po volbach, tiez nie moc premysleny tah, kto sa bude promenadovat na recepcii je vo hviezdach
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Re: Otvaranie

Odoslaťod Caesar » 30. Máj 2005 14:29

B; napísal:natiska sa mi otazka:

Ked je to take dobre promo, preco to nezmenezuju tak, aby sa vsetko ( D1 do ZA) otvorilo pred volbami.

Btw: aj otvorenie KIA ako takej je az po volbach, tiez nie moc premysleny tah, kto sa bude promenadovat na recepcii je vo hviezdach


Lebo sa to nedá dostavať.

Museli by sa posunúť voľby. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

vtipek

Odoslaťod B; » 30. Máj 2005 14:33

Dnes som dostal vtipek:

Ak nejde hora k Mohamedovi asi ma slabu travu :lol:


Ja nieco podobne (zial) vidim aj v mojej sfere pre statnu spravu.

Dlho dlho nic a potom big bang, ale uz sa to neda stihnut.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Re: vtipek

Odoslaťod Caesar » 30. Máj 2005 16:12

B; napísal:Dnes som dostal vtipek:

Ak nejde hora k Mohamedovi asi ma slabu travu :lol:


Ja nieco podobne (zial) vidim aj v mojej sfere pre statnu spravu.

Dlho dlho nic a potom big bang, ale uz sa to neda stihnut.


Hm, ja som presvedčený, že po voľbách v r. 2006 už nenastane stavebný útlm ako v r. 1998/99 až do r. 2002/03, pretože to by bola obrovská chyba.

Takže teraz sa všetko prezentuje ako BOOM a malo by to trvať ešte 20 rokov. 8)
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

D1 vs. II/507

Odoslaťod Miro » 31. Máj 2005 09:02

Má niekto info, čo bude s cestou II/507 medzi Bytčou a PB? Buď bude musieť byť preložená, alebo zrušená :?: , pretože D1 zasahuje do terajšej II/507.
Miro
 

To je zaujímavé,

Odoslaťod Miro » 12. Jún 2005 19:52

ešte pred pár dňami tu bola reakcia na môj predchádzajúci príspevok. Prečo tu už nie je?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: To je zaujímavé,

Odoslaťod Caesar » 12. Jún 2005 20:00

Miro napísal:ešte pred pár dňami tu bola reakcia na môj predchádzajúci príspevok. Prečo tu už nie je?


Pretože tá reakcia reagovala na cestu I. triedy. Nie na tvoj príspevok. Okrem toho to v tom príspevku bolo aj zvýraznené červeným písmom.

Ak máš Miro ešte nejaký dôležitý poznatok, tak komunikuj so mnou cez SS - Súkromnú Správu, pretože ja som tu realizoval "Aktualizáciu obsahu fóra" (viac v sekcii O tomto fóre), do ktorej som zaradil aj takéto príspevky. Tvoj príspevok tu ostal a keby som chcel odstrániť tvoju otázku, tak ho vymažem, ale to ja som nemal za cieľ. 8)

Poznámka: Už sme si to s Mirom vyriešili cez SS. :P
Naposledy upravil Caesar dňa 13. Jún 2005 11:47, celkovo upravené 1 krát.
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

uzavierka I/18

Odoslaťod Jonathan » 13. Jún 2005 11:03

V dedinkách na druhej strane Váhu (Kotešová a pod) sa šíri medzi ľudmi informacia, že sa ma uzavrieť I/18 a tranzit presmerovať na II/507 a čaká sa vraj už len na dokončenie rekonštrukcie mosta cez Kysucu v Budatíne (momentálne tam je jednosmerná prevádzka).

Má niekto nejaké informácie či to je pravda, a ak áno, tak kde, čo a ako dlho sa to bude robiť?
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Odoslaťod aquila » 13. Jún 2005 12:58

pochbujem ze I/18 zavru pre tranzit ... uz len kvoli takemu detailu a to myto/znamky ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Ďalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 29 hostí.