TEN-T

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: TEN-T

Odoslaťod badger-FB » 28. Dec 2021 19:05

DrX napísal:Pokial niekto bude hladat TEN-T mapy, tak trocha sa popresuvali. Ja som ich teraz nasiel tu: https://ec.europa.eu/transport/themes/i ... es/maps_en (a je tam aj R2 ako comprehenive TEN-T cestna siet)
A platilo to aj potom. :D ( https://www.dialnice.info/viewtopic.php ... 59#p214759 december 2018 ako si uviedol nový odkaz a pod tebou ďalšie nové odkazy)
Ale chápem, takže čo píšeš v 2013 neplatí v 2021. Na D3 som si nevšimol vo výstavbe nič a keďže tam zahajujú EIA odznova ako aj v prípade Zvolena, tak D3 by som do toho nesplietal. Tá sa bude stavať ešte 10 rokov. Ale inak súhlas, tak to dopadne.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: TEN-T

Odoslaťod DrX » 28. Dec 2021 20:18

Na D3 sa jednak prave podpisala zmluva na vystavbu privadzaca z Kysuckeho NM, a jednak Dolezal chcel vsetku novu pripravu financovat z aktualnych eurofondov. Len tento tyzden sa ale ukazalo, ze nic z toho nestihnu, takze to vyradili.

A k tomuto
badger-FB napísal:takže čo píšeš v 2013 neplatí v 2021
zas len tradicny novackovsky balast: prisudit mi nieco, co som nenapisal, a potom to vyvraciat. Alebo napisal som ja niekde, ze "čo píšeš v 2013 neplatí v 2021"? Ukazes mi? Praveze som tu na forum dal minuly tyzden aktualizaciu TEN-T z 2021 a este stale to plati a bohuzial, plati aj to, ze za tych 8 rokov sa to pohlo velmi malo - zvlast kedze Dolezal zabrzdil 2 zo 4 Ersekovych projektov.

Ale uz sa tesim, ze si precitas este tych dalsich 1000+ mojich prispevkov za tych 15 ci kolko rokov co som tu, a zacnes na nich po jednom reagovat. Inak pohoda...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: TEN-T

Odoslaťod badger-FB » 09. Júl 2022 13:07

Pohľad na minulosť. Vyčíslenie rokov dozadu od 2000 po vstup do EU. Priority, financovanie, kilometre na začiatku vzniku vo výstavbe etc.

https://ec.europa.eu/regional_policy/so ... ovakia.pdf

Niektoré strany a ich obsah prakticky kopírujú zadelenie 21-27, iba sa to "oprášilo". Čo tam po tom, že nemáme dokončenie ani nič vlastne a to už ideme do 3. obdobia.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: TEN-T

Odoslaťod DrX » 24. Dec 2023 07:14

Aktualizacia TEN-T z decembra 2023: https://transport.ec.europa.eu/system/f ... nnex-1.pdf
Pre nas su relevantne hlavne strany 29 (zeleznice) a 30 (cesty).
Pre cesty je nasa R4 v Extended Core. Rovnako pre osobne zeleznice Miskolc-Kosice-Presov-Krakow je Extended Core. Uvidime, kedy na to zacnu reflektovat blavo-zilinski planovaci.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: TEN-T

Odoslaťod IceFox » 24. Dec 2023 10:15

A železnica do poľských lúk, lesov a hájov je core. To musí bolieť :D
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: TEN-T

Odoslaťod DrX » 25. Dec 2023 20:00

Ano, boli to - kedze je to symbol *** tuposti od Meciara a Slotu az po Fica a Danka. "Core" vetva b, c, d... ktoru europa nema ani v pazi.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: TEN-T

Odoslaťod IceFox » 25. Dec 2023 20:36

Najviac ma dojalo "freight trains". Keď si predstavím tie stúpania čo sú na trati do Zwardoňa... :D Tú trať videli tak maximálne na mape.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: TEN-T

Odoslaťod devil » 27. Dec 2023 18:52

na plavec to ma zmysel pretoze spaja pomerne vyznamne centra. zeleznica do polskych lesov a luk je presne taka hanba ako dialnica. na trati chodi par osobakov a na ceste 2500 aut. prast jak uhod. a trat 130 s taktovymi EC vlakmi a hromadou R/Rex je comprehensive. VRT nas az na maly kusok obide. tolko k strategickej polohe povazia.

na cestach zrusena ceska dialnica smer puchov je stale core. drietoma so zapadnou R2, R3 a R1 tak blizko k sebe ako prakticky nikde naokolo. core ide podla moznosti vsade do stredu krajiny u nas blizsie naokolo. aka krajina take koridory.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Predchádzajúca

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.