Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod IceFox » 09. Feb 2023 23:12

devil napísal: ked nieco taketo vypustis z klavesnice netusis o com vsetkom parlament rozhoduje a co je vsetko skryte medzi riadkami zakonov.


Ja fakt nemôžem za to, že na Slovensku nemáme poriadnu deľbu moci a máme hovadiny typu, že napr. kraje sa musia doprosovať mindopu o vlakové spoje v rámci kraja, pričom autobusová doprava je v plnej kompetencií kraja. A podobných hovadín, kedy by sa mohol angažovať viac kraj (poprípade obec), ale drží sa to "vyššie"/centrálne je hromada.

Viem že je ľahké viniť systém, ale nebude odpoveď prozaickejšia? Proste ľudia už 93 majú neustálu potrebu voliť mesiáša, ktorý magicky príde a všetky ich problémy zmiznú.

Ešte raz.

Oni sú, prosím pekne, VOLENÍ ĽUĎMI. A počítajú sa hlasy z celého Slovenska, žiadne misrepresentation errors ako v GB. Vyhovárať sa, že je to o systéme a nie o ľuďoch ktorí v ňom volia mi príde príšerne detinské.

Prezraď mi, ako fakt že tam budeš do NRSR pchať ľudí z okresov zmení to, že babka demokratka to príde hodiť Hranolovi (resp. niekomu za jeho "stranu")
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 10. Feb 2023 08:37

Ja fakt nemôžem za to, že na Slovensku nemáme poriadnu deľbu moci....
skus sa zamysliet, delbu moci musi odhlasovat nrsr, vratane delegovanie pravomoci. co sa urobilo v tomto bolo vdaka eu ktrora si to vynutila pred nasim vstupom. a preco by nejaka fejsbook strana mala take nieco podporit ...tym padom sa zbavi moci a valolov.

napokon sme tu mali konktretny pripad s obchvatom kosic ked sa ozvali tamojsi poslanci, inac by sa to s vysokou pravdepodobnotou zrusili. ale to je len vrchol ladovca ked zachranili aspon usek co tak ci tak mal byt.

Viem že je ľahké viniť systém, ale nebude odpoveď prozaickejšia? Proste ľudia už 93 majú neustálu potrebu voliť mesiáša, ktorý magicky príde a všetky ich problémy zmiznú.
cize to, ze niekde nezafinancuju spoje, cesty, skoly, zdravotnictvo je problem ludi a mali by byt ticho. aj to z BA rozhodli ze nemocnice sa zase rusia v chudobnejsich regionoch a budu este drzo klamat ze 40-50 km prejdes za 30 minut... ale kebyze sa postavi zilinsko-kysucka dialnica za sukromne a natvrdo by sa platilo myto tak prvy budete plakat ze je to nefer. od 98, 2002, 2010 a 2020 nevolili meciara ani fica ale pravicu ktora totalne sklamala. aj ja som zo zaciatku volil ale uz nikdy viac. nevedia vladnut, nemali prakticky ziadne vysledky okrem odblokovania vstupu do EU a vyhody s tym spojene, nakoniec ostal len chaos ani dovladnut nevedia. len vselijake sachy ako z 0,000 percentnej strany marketingovo urobit parlamentnu stranu/y.

aj komunisti boli voleny ludmi. to je ako mat jedno menu na obed. teraz je viac jedal na vyber ale vsetky su podobne. zmiesany system je ako svedsky stol.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod IceFox » 11. Feb 2023 14:43

Ja fakt nemôžem za to, že na Slovensku nemáme poriadnu deľbu moci....

Toto stále stoji. O potrebe zmeny územného delenia (napr. aj preto aby sme nemali tisicky obci úplne zbytočne) a aj prerozdelenia kompetencií sa vie dlho. Nikoho to však netankuje lebo to na billboardoch voličov priťahovať nebude.

devil napísal:ale kebyze sa postavi zilinsko-kysucka dialnica za sukromne a natvrdo by sa platilo myto tak prvy budete plakat ze je to nefer.


Toto je asi najvtipnejšia časť celého príspevku.

D3 sľubil Mečiar a všetky Ficove vlády. Čo tu máme? Najzbytočnejšie časti diaľnice, ktoré nikoho úprimne netrápia lebo kysučania stále stoja v KNM. A aj napriek tomu sú kysuce stále volebná bašta Hranola a najnovšie aj Jamkatého latenta.

devil napísal:teraz je viac jedal na vyber ale vsetky su podobne. zmiesany system je ako svedsky stol.

Žeby sme sa konečne dokopali k záveru, že to nie problém systému ale toho, že ľudia Zlováci ktorí v ňom volia sú sprostí ako bota? Nikto nikomu nebráni založiť si stranu a ísť do volieb.

Inak, prosím ťa, toto ma fakt zaujíma:
IceFox napísal:Prezraď mi, ako fakt že tam budeš do NRSR pchať ľudí z okresov zmení to, že babka demokratka to príde hodiť Hranolovi (resp. niekomu za jeho "stranu")
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 12. Feb 2023 13:42

Prezraď mi, ako fakt že tam budeš do NRSR pchať ľudí z okresov zmení to, že babka demokratka to príde hodiť Hranolovi (resp. niekomu za jeho "stranu")
stale nechapes o co ide. poslanec za svoj volebny obvod bude lobovat za okres vo veciach ktre sa specialne tykaju obvodu. len par mesiacov dozadu sa riesila reforma nemocnic, narodne parky, sudy atd....v celostatnych veciach bude hlasovat zo stranou tak ako to robi aj BA poslanec.

D3 sľubil Mečiar a všetky Ficove vlády. Čo tu máme? Najzbytočnejšie časti diaľnice, ktoré nikoho úprimne netrápia lebo kysučania stále stoja v KNM. A aj napriek tomu sú kysuce stále volebná bašta Hranola a najnovšie aj Jamkatého latenta.
aj obchvat cadce patri medzi "najzbytočnejšie časti diaľnice" ?? radsej si nastuduj historiu D3 predtym nez nieco take vypustis. k 8 rokov dzurindovej vlady nemas vyhrady ?? alebo k radicovej vlade ??

co brani pravici aby konecne vyhrala volby. co im brani aby sa zacali zaujimat o vidieckeho volica tak ako to funguje v europe...
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod IceFox » 13. Feb 2023 12:12

Predstava poslanca z okresu ktorí lobuje za svoj okres je ale že kolosálna naivita v podmienkach Slovenska.

Ad. D3: Gratulujem. Vybral si si jeden úsek, a veselo ignoruješ že sa sľúbila celá D3. Následne si vymyslíš neexistujúci problém (nikde som netvrdil, že k vláde “Drž balónik a čakaj” a Gorily nemám nič proti).

Možno bude problém v tom, že väčšina Zlovákov je jednoducho sprostá a len reaguje na populistické bludy typu vraky “zadarmo”. Ale fakt len že možno…

Prečo nám práve len mozgy (vrátane mňa) utekajú…
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 13. Feb 2023 14:12

Predstava poslanca z okresu ktorí lobuje za svoj okres je ale že kolosálna naivita v podmienkach Slovenska.
preco?

Ad. D3: Gratulujem. Vybral si si jeden úsek, a veselo ignoruješ že sa sľúbila celá D3. Následne si vymyslíš neexistujúci problém (nikde som netvrdil, že k vláde “Drž balónik a čakaj” a Gorily nemám nič proti).
vies co vsetko sa uz slubilo ?? ja som si vybral jeden usek a ty druhy. to su/boli tak vsetky problemy na intergalakticky dolezitej D3. chyba 20 km zo 60. lieskovec-oscadnica je fakticky poloprofil. otazka: podpisy za zachovanie I/11 nariadil zbierat fico alebo este meciar ??

Možno bude problém v tom, že väčšina Zlovákov je jednoducho sprostá a len reaguje na populistické bludy typu vraky “zadarmo”. Ale fakt len že možno…
a mensina zase veri ze trh vsetko vyriesi a kazdy nech sa postara o seba a nech nepyta cesty, nemocnice...x krat som pocul ze sa treba stahovat za pracou.... tak vy sa preco nechcete ?? s tym konstatovanim kto je aky ostan radsej vo svojom regione...

Prečo nám práve len mozgy (vrátane mňa) utekajú…
lebofico (??) :wink: ked utekali za dzurindu tak to bolo "zbieranie skusenosti" (?)
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod 4lien » 13. Feb 2023 23:28

preco?

No, povedzme ze je to nieco podobne ako predstava, ze vsetci poslanci voleni "za Slovensko" budu presadzovat zaujimy Slovenska
4lien
diskutujúci
 
Príspevky: 91
Založený: 13. Máj 2019 19:09
Bydlisko: KE

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod ondrejko_t » 14. Feb 2023 08:09

devil napísal:
Predstava poslanca z okresu ktorí lobuje za svoj okres je ale že kolosálna naivita v podmienkach Slovenska.
preco?

len som nakukol do tohto vlákna a radšej nejdem čítať viac, ale k tomuto sa vyjadrím veľmi jednoducho.
Prečo mrte poslancov z východu, a boli tam ministri, premiér i prezidenti nikdy nelobovali za svoj región? no preto lebo.
v momente ako prešli Strečno, už nevedeli, kde je východ. a je naivné si predstavovať resp. myslieť si, že keby to bolo viac volebných obvodov, že to budú robiť inak. prečo by to robili? lebo volebný obvod a potom ich už nezvolia? nezrobili by dokopy nič viac a aj tak ich zvolia. a predstava, že by bolo viac ľudí mimo BA? to bude ovplyvnené len minimálne, lebo slovenský volič má pamäť akváriovej rybky a aj tak bude voliť "tých hore" alebo nebude krúžkovať nikoho, len stranu a aj tak tam budú zas len "tí hore".
a mimochodom, netvrdím, že sa so všetkým stotožňujem, ale ekonomicky dostala Slovensko vyššie práve prvá Dzurindova vláda. Mečiar a ani Fico nič poriadne nespravili. a to Fico mal dokonca vládu jednej strany.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 14. Feb 2023 08:34

Prečo mrte poslancov z východu, a boli tam ministri, premiér i prezidenti nikdy nelobovali za svoj región? no preto lebo.
si si isty ze nie ? mengusovce-janovce ako priorita ked bol premier dzurinda. R4 cez stropkov za cukrara, R4 a R9 za figela.

a mimochodom, netvrdím, že sa so všetkým stotožňujem, ale ekonomicky dostala Slovensko vyššie práve prvá Dzurindova vláda. Mečiar a ani Fico nič poriadne nespravili. a to Fico mal dokonca vládu jednej strany.
prvu myslis 98-2022? a v com sa to prejavilo? pamatas si aka bolo nezam., ako sa zvysovali ceny energii ? ako sa rusili vlaky na celych tratiach ?

slovenský volič má pamäť akváriovej rybky
preto ma dzurinda 2 percenta a sulik 5 percent :lol:
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod ondrejko_t » 15. Feb 2023 08:00

mengusovce janovce ako priorita? jedine co by som mu dal ako prioritu je Branisko a aj to dopadlo ako dopadlo. 2000-2004 som bol na strednej v PO a dochadzal som do SN. dakujem za take priority, ked som videl, ako sa stavia obchvat Fricoviec a potom uz ked som chodil na vysku do ZA Tvoj usek Mengusovce - Janovce. vsetko, len nie priorita.
nezamestnanost, co som si len tak na rychlo nasiel, bol v roku 1999 (spicka) 19,2%, v 2002 17,5% a v 2006 9,4%. Len podotknem ze po nastupe Fica v 2007 bola 8% a v 2009 bola 12,7.
podla grafu HDP od 1999 po 2007 neustale rastlo, potom sa prepadlo (ano, akceptujem aj fin. krizu, ale za dzurindu to rastlo).
vlaky? ZSR je stat v state. netvrdim, ze sa so vsetkym stotoznujem, ale opat, po rozdeleni ZSR na ZSSK, ZSR a Cargo, v roku 2006 bol vykázaný zisk 10,8 miliardy Sk, v roku 2011 bola strata -31,784 mil €.
a tak ďalej.
a nie, neobhajujem tymto dzurindu, ale cisla su cisla a tym, ze si vytiahnes len nieco, historiu nezmenis.
a este k tym percentam, pozri sa na Fica a Pelegriniho, nie len na dzurindu (ktory am uz fakt nema co robit) a sulika.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 15. Feb 2023 09:00

mengusovce janovce ako priorita?
tam isli prve eurofondy kohezneho fondu po vstupe do EU. nie inde. ako to nazvat ak nie prioritou?? https://dialnice.szm.com/highways/highways2006.html

nezamestnanost, co som si len tak na rychlo nasiel, bol v roku 1999 (spicka) 19,2%, v 2002 17,5% a v 2006 9,4%. Len podotknem ze po nastupe Fica v 2007 bola 8% a v 2009 bola 12,7.
aj tych 9,4 je velmi vysoke cislo po rokoch globalneho ekonomickeho rastu. napriek priamym zahranicnym investiciam sa prave v tom case vyrazne prehlbili regionalne rozdiely, boli aj 20-30 percentne okresy. spominat 2009 je pekny pokus akurat prisla kriza.
https://www.researchgate.net/profile/Si ... ntries.png

vlaky nezrusili na popud zsr ale kvoli neplneniu zavazkov statu, islo o vyse 20 (!) trati. k energiam este nieco
https://ipravda.sk/res/2016/09/10/thumb ... ndard1.jpg hlavne plyn 2003-2006 bol extremny narast. toto povazujem za jeden z hlavnych dovodov ze vyhrava fico.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Jonathan » 15. Feb 2023 10:07

devil napísal:tam isli prve eurofondy kohezneho fondu po vstupe do EU. nie inde. ako to nazvat ak nie prioritou??

Išli na pripravený a nadväzujúci rozostavaný úsek. Podla mňa rozumná voľba.

Lenže z pohľadu SNV, ten úsek až toľko nerieši. Končí sice pri križovatke s II/536, čo je tradičný vstup do SNV od západu, ale ak by som si chcel u občanov šplhnúť tak, by som zabezpečil výstavbu ešte aj nasledujúceho úseku a štvorpruhového privádzača, tak ako to bolo navrhnuté. Realita: Ďalší úsek išiel až do stavby až 2011, a z privádzača ostalo oklieštené torzo, ktoré ešte nie je ani začaté. Toto nie je žiadna priorita a žiadny pomník, čo by si politik mohol dať do životopisu.
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod ondrejko_t » 15. Feb 2023 10:34

devil napísal:aj tych 9,4 je velmi vysoke cislo po rokoch globalneho ekonomickeho rastu. napriek priamym zahranicnym investiciam sa prave v tom case vyrazne prehlbili regionalne rozdiely, boli aj 20-30 percentne okresy. spominat 2009 je pekny pokus akurat prisla kriza.
k energiam este nieco
https://ipravda.sk/res/2016/09/10/thumb ... ndard1.jpg hlavne plyn 2003-2006 bol extremny narast. toto povazujem za jeden z hlavnych dovodov ze vyhrava fico.


pýtal si sa na to, ako šla nezamestnanosť. tá stúpla po mečiarovej vláde a postupne klesala. rozdiely medzi okresmi nerozporujem. boli, sú aj budú. nanešťastie.
čo sa týka plynu a energií, len komunista alebo blázon si môže myslieť, že energie hore nepôjdu. rovnako ako je ekonomický nezmysel mať napr. 10 rokov rovnakú cenu diaľničnej známky. a že na tom Fico vyhráva populisticky, nie je problém žiadnej pravicovej vlády, ale hlúpych voličov.
Jasne, že všetko sa dá lepšie. ale nech si vezmeš akékoľvek čísla, vždy boli lepšie za pravicovej vlády, ako za mečiara s ficom.
ondrejko_t
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 781
Obrázky: 13
Založený: 29. Jún 2016 07:29

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Vlados » 15. Feb 2023 10:49

devil napísal:vlaky nezrusili na popud zsr ale kvoli neplneniu zavazkov statu, islo o vyse 20 (!) trati. k energiam este nieco
https://ipravda.sk/res/2016/09/10/thumb ... ndard1.jpg hlavne plyn 2003-2006 bol extremny narast. toto povazujem za jeden z hlavnych dovodov ze vyhrava fico.
devil, opäť si v tom že obhajuješ "RVHP" či "poslušnosť" k Rusku. za socializmu sme neplatili svetovú trhovú cenu, ale nižšiu. po páde socializmu sme platili podobne, ale keď bolo jasné že vstupujeme do NATO (a EÚ) tak sme už museli platiť svetovú cenu. sloboda niečo stojí. máš myslenie ako typický ficovolič.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 15. Feb 2023 11:31

ano nzm klesala ale nie dostatocne. je lahke klesat z 19 percent ked pridu investicie a otvori sa pracovny trh EU vo vstupe.

čo sa týka plynu a energií, len komunista alebo blázon si môže myslieť, že energie hore nepôjdu.
ale bol dovod na vyse 100 percetny narast za 4 roky ?? tvrdis ze to bol bezny narast v europe v tych rokoch ?? lebo podla mna nebol. takze ceny isli hore kvoli ziskom a zvysenym prijmom z dani a dividend = neodovodnene zdrazovanie.

devil, opäť si v tom že obhajuješ "RVHP" či "poslušnosť" k Rusku.
aku poslusnost, co to ma spolocne s ruskom ? ruske energie stali tolko co neruske.

za socializmu sme neplatili svetovú trhovú cenu, ale nižšiu. po páde socializmu sme platili podobne, ale keď bolo jasné že vstupujeme do NATO (a EÚ) tak sme už museli platiť svetovú cenu.
cize tvrdis ze sme tu boli siroko daleko najlacnejsi este 10 rokov po pade socializmu a dzurinda to dal akoze "do poriadku". to mas aj niekde potvrdene alebo to len obhajujes z presvedcenia ?? mas pocit ze energeticke firmy by bez 100+ percentneho zvysovania cien by skrachovali ? alebo zvysovanie predpisala EU a NATO ?

rovnako ako je ekonomický nezmysel mať napr. 10 rokov rovnakú cenu diaľničnej známky.
preco ? dialnice sa aj tak neuzivia z dialnicnych znamok. potom nech sa plati za tunely, alebo nech sa dialnice zmytnia, resp. nezmytnia lebo to sa neoplati. pri doprave (vlaky, dialnice) nefunguje trh lebo nie je dostatocny dopyt. ani D1 sa neuzivi ani trat BA-KE sa neuzivi nieto este regionalne trate. hras sa na trh ktory vlastne v nasich podmienkach neexistuje.

Jasne, že všetko sa dá lepšie. ale nech si vezmeš akékoľvek čísla, vždy boli lepšie za pravicovej vlády, ako za mečiara s ficom.
nzm. po 2010, resp. krize postupne klesala aj bez pravicovej vlady, ceny energii po 2010 boli stabilne. mzdy rastli, dlh nijak vyrazne nevyskocil. tak neviem ake cisla boli lepsie. mozno si cakal 6-7-10 percentne rasty hdp kazdorocne len neviem na zaklade coho. dialnice na vychod nedotiahli. potencial na zapade sa postupne vycerpal, prijalo sa euro a postupne sa predrazili tovary a predrazila sa praca. podporili sa velke investicie a nie male/stredne podniky. zlikvidovalo sa polnohospodarstvo a spracovatelske odvetvia. strojarstvo/automobilky maju coraz vacsi podiel na priemysle aj exporte. povies ze lebofico...ale toto su trendy zavedene za pravicovej vlady tak co by bolo inac nebyt fica a smeru ??
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32


Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod badger-FB » 15. Feb 2023 20:44

Eko sa ti ozvú, že zaberieš moc plochy. (toto je z BRA?) Liať asfalt, taký prežitok.
A naše ekonomické hlavy <28 ti povedia, že náklady na údržbu budú neudržateľné. V BRA nemajú sneh.
Etc.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Mawerick81 » 15. Feb 2023 21:01

je to Novy Zeland
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod badger-FB » 15. Feb 2023 21:13

Mawerick81 napísal:je to Novy Zeland

Naozaj? Som v tom, že tam jazdia vľavo, keď som to tam videl naposledy.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod IceFox » 16. Feb 2023 07:16

Každopádne veľa šťastia so systémom “poslanec za okres” (keď si teda odmyslíme, že rozdelenie na okresy je ďalší problém pretože tu máme “okresy jedného mesta” typu KNM). Naivita at its finest.

Slovensko je aj tak dlhodobo odsúdené na zánik. Po predčasných voľbách sa opäť vráti Hranol (pretože pamäť nie že akvarinej rybičky, ale rovno amnézia), všetci budú radi aké populistické hovná ten oportunista zas vymyslí. A keď niečo pos*rie, tak Matovič bude nová Radičová ako výhovorka.

Zlovensko. Krajina kde zajtra je včera.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod metelesku.blesku » 16. Feb 2023 10:43

devil napísal:mozno si cakal 6-7-10 percentne rasty hdp kazdorocne len neviem na zaklade coho. dialnice na vychod nedotiahli.
devil napísal:podporili sa velke investicie a nie male/stredne podniky. zlikvidovalo sa polnohospodarstvo a spracovatelske odvetvia. strojarstvo/automobilky maju coraz vacsi podiel na priemysle aj exporte. povies ze lebofico...ale toto su trendy zavedene za pravicovej vlady tak co by bolo inac nebyt fica a smeru ??


Vieš o tom, že Fico mal 12 rokov na to, aby zmenil tie negatíva, čo si popísal? Za 12 rokov táto krajina stagnuje, lebofico nespravil nič pre to, aby sa niekam posunula. NIČ. A to jeho NIČ (pre jednoduchších tomu hovorili: ISTOTY) dostalo túto krajinu na posledné miesto konkurencieschopnosti a životnej úrovne v EÚ.
Dotiahol diaľnicu na východ?
Dotiahol nejakých investorov na východ?
Podporoval malé a stredné podniky?
Mal 12 (slovom: dvanásť) rokov na zmeny. 12 rokov na to, aby východ SK dobiehal západ. DVANÁSŤ.
Lenže to by tých 12 rokov musel robiť aj niečo iné, ako stále vyziapovať lebodzurinda a leboradičová.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod devil » 16. Feb 2023 13:47

Každopádne veľa šťastia so systémom “poslanec za okres” (keď si teda odmyslíme, že rozdelenie na okresy je ďalší problém pretože tu máme “okresy jedného mesta” typu KNM). Naivita at its finest.
mame male okresy ale staci sa pozriet pred 1996, cca 50 okresov teda 100k obyvatelov/poslanec. 100 dalsich poslancov rovnako ako doteraz. alebo opytam sa inak, pises ze ludia nepoznaju poslancov, ale poznaju BA poslanci pomery mimo BA, obzvlast na vychode ? tak mi napis ze to tiez netreba aby poznali :lol:

Lenže to by tých 12 rokov musel robiť aj niečo iné, ako stále vyziapovať lebodzurinda a leboradičová.
lenze ja neobhajujem fica len tvrdim ze pre obrovsku masu ludi vychadza stale lepsie fico ako pravica,vysvetli mi este taku vec, ze ako je mozne ze vsade po europe voli pravicu vidiek, maly podnikatel, gazda, szco a pod. a nielen bohatsia trieda. keby ich volili len bohatsi tak by sotva vyhravali volby. teraz vazne nejaka saska sa ide porovnavat s cdu alebo rakuskymi ludovcami. :lol: kto odstavil radicovu a aka bola alternativa voci ficovi v 2012 ??
aka je alternativa teraz, naivne ps, rozbijac sulik, nesvojpravny matovic a dzurinda naspat ?? :lol: tychto chces mat vo funkciach ??

mas pravdu je tu stagnacia ale nie prepad. v hdp sme tusim 4. v ramci novych statov v EU pred nami klasicky cesko, slovinsko a este estonsko. to je akoze zle ?? rumunsko neviem ci ma 2/3 nasho hdp na obyvatela. ale je vraj pred nami po prepocte na PPS. tak skusme hadat cim to asi bude...
- dialnica na vychod mala byt rozostavana uz za dzurindu a dokoncit sa mala uz cca. 10 rokov dozadu. takto to vyzeralo v 2006, po najtazsich usekoch okrem braniska ani chyru ani slychu. alebo mal po meciarovi urobit reviziu a stavat na juhu. ani jedno ani druhe nebolo. a kecy typu ze skanska by dokoncila visnove 3-4 roky dozadu mna nezaujima, to je vsetko neskoro.
https://dialnice.szm.com/highways/highways2006.html

...to ze sa nepomohlo hlinikarni v ZH tiez moze fico ?? lebo je dost mozne ze za fica by nenechali padnut dolezitu fabriku.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod JaNY » 16. Feb 2023 15:29

Preco padla hlinikaren? Lebo trhy? Fico by dotoval plyn, elektriku, mzdy atd. Polovica naroda mu hned uvery ze to on a nie ze vsetci by sa skladali. Ved to je socik zmyslanie, to uz bolo. Keby sa krajina 30 r vyvijala spravne ,tak firmy by mohli vznikat a zanikat bez ziadnej dramy. presne ako zivot.
Obrázok používateľa
JaNY
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 37
Založený: 18. Jan 2010 02:41

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Kvík » 16. Feb 2023 15:32

devil napísal: pre obrovsku masu ludi vychadza stale lepsie fico ako pravica

No a toto práveže vôbec nie je pravda. Obrovská masa ľudí *si myslí*, že Fico je lepší ako pravica, a pritom spravidla sú to presne tí, ktorí si Fica vyžerú najviac a do najhlbších dôsledkov. Teda menej majetní, menej kvalifikovaní, so silnejšími lokálnymi väzbami.

devil napísal: ...to ze sa nepomohlo hlinikarni v ZH tiez moze fico ?? lebo je dost mozne ze za fica by nenechali padnut dolezitu fabriku.

Nemôže za to Fico, ale to vôbec neznamená, že nechať fabriku vyžrať dôsledky vlastných rozhodnutí a podnikateľské riziko nebol správny krok. Toto večné zachraňovanie "too big to fail" je cesta do pekla. Rovnako napríklad hornonitrianske bane mali definitívne a bez pardonu zatvoriť už pred 15 rokmi.
Να εύχεσαι νάναι μακρύς ο δρόμος, γεμάτος περιπέτειες, γεμάτος γνώσεις.
Kvík
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 264
Obrázky: 3
Založený: 20. Sep 2017 18:16
Bydlisko: BA

Re: Regionálne rozdiely a infraštruktúra vyššieho rádu

Odoslaťod Mawerick81 » 16. Feb 2023 20:31

trochu nesuhlasim,, pokial by ta hlinikaren bola niekde pri Bratislave, tak ano, aj hornonitrianske bane., ale tu sa bavime o regione, kde zrazu ostali bez prace ludia, ktori mozu mat vyssi vek, mozu mat nedostatocnu kvalifikaciu na inu pracu atd.. minimalne hlinikarni sa mohlo pomoct..
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 16 hostí.