D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Žilina (križovatka s D1) – Kysucké Nové Mesto – Čadca – Skalité, štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod mike007 » 13. Aug 2020 22:16

len opatrne s tym optimizmom...
aby sa nahodou v zavere roka neprislo na "nepredvidatelne faktory", ktore znemoznia otvorenie tej stavby... ;)
mike007
diskutujúci
 
Príspevky: 197
Obrázky: 9
Založený: 10. Apr 2020 11:10

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Peter_CA » 17. Aug 2020 20:40

Bol som sa pozrieť na ten (ne)slávny most Furmanec a je zaujímavé, že na moste, ktorý bol postavený ako prvý, sa ešte dokončuje hydroizolácia, zatiaľčo na tom druhom už je položená vrstva asfaltu :-)
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Peter_CA » 27. Aug 2020 15:34

Na diaľnici D3 aktuálne prebieha na celom novom úseku medzi Čadcou a Svrčinovcom pokládka obrusnej vrstvy asfaltu

https://www.facebook.com/strabagslovens ... 2479519954
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Peter_CA » 22. Sep 2020 20:02

Starý most ponad železnicu je už preč.

Na diaľnici sa montujú stredové zvodidlá, PHS na mostoch a niekde som už videl predznačenie pre VDZ. Zároveň sa začínajú odstraňovať prístupové cesty k stavbe.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod rempo » 24. Sep 2020 14:01

História a súčasnosť výstavby diaľničnej siete na Slovensku na stránke http://www.historiadialnic.sk/
Obrázok používateľa
rempo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 744
Obrázky: 2319
Založený: 22. Feb 2010 00:25

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod metelesku.blesku » 24. Sep 2020 17:17

By sa hodilo povedať, že je to už len také hrajkanie sa s legom (PHS, zvodidlá) a omaľovankami (VDZ), keby nechýbalo napojenie privádzača Podzávoz na cestu I/11 pri zbúranom moste.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Peter_CA » 24. Sep 2020 17:32

Tak dlho sa bojovalo, či sa provizórne premostenie spustí ešte pred otvorením diaľnice, až sa prišlo na to, že ten asi dvojmetrový skok nivelity na napojení privádzača autá fakt nepreskočia.
A tak to aj vyzerá.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod metelesku.blesku » 20. Okt 2020 13:37

Takže, spoplatnenie tohto úseku bude až od križovatky Bukov. Tunel Horelica naďalej nespoplatnený. Som zvedavý, či tam ostane aj to obmedzenie na 60 km/h na tom "polprofile".
A KDI Žilina opäť nesklamal. Citrónová bude zas asi každá značka, okrem značky začiatok/koniec diaľnice. Príklad za všetky: smerové šípky na vjazde do CA od ZA - staré bielo-červené asi tie dlhé roky nezafungovali, tak nové na novom zjazde dali citrónovo-červené. Fotka na FB stánke diaľnice D3 od Romana Hroša, kde sú obe varianty hovorí za všetko. Nenadarmo to "I" v ich skratke si mnohí zamieňajú za idioti.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Peter_CA » 21. Okt 2020 14:23

Počas uzávery tunela Horelica vymenili svetelnú signalizáciu na križovatke pri Tescu v Čadci za novú so signálmi podľa novej vyhlášky.

Vcelku rozdiel v prístupe.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Vlados » 21. Okt 2020 20:26

Ak to plalita NDS tak je to smutné.
Tuší niekto ako to bude s otvorením MÚK Podzávoz? Napojenie privádzača na I/11 nebude do konca roku realizované.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod metelesku.blesku » 22. Okt 2020 09:13

Dočasné napojenie do ukončenia výstavby nového mosta bude najskôr tou istou obchádzkou, ako doteraz.

Trasa: https://sk.mapy.cz/s/nufujunobu
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Peter_CA » 22. Okt 2020 15:14

Odhadujem ale, že to bude iba pre osobáky. Neviem si predstaviť, že by sa tu obchádzali dva kamióny bez toho, aby to zaparkovali do plotu.
https://goo.gl/maps/qnpjSFMsbw4NaTKB8
https://goo.gl/maps/5NvKDqyeBY3kxsnx6
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod metelesku.blesku » 23. Okt 2020 00:28

Keď tie pohľady poposúvaš nájdeš tam aj zelenú Tatrovku tak to hádam až taká tragédia nebude.
Inak gro kamiónovej dopravy už bude na samotnej diaľnici. A to čo ostane na zjazde a výjazde do/z mesta od severu dočasne zvládne (bohužiaľ pre Svrčinovec) ešte stále stará dobrá I/11.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Peter_CA » 29. Okt 2020 20:18

NDS potvrdila spustenie úseku D3 Čadca - Svrčinovec do konca roka
Podarí sa teda spustiť spomínaný úsek?
"Áno, diaľničný úsek odovzdáme motoristom do konca roka 2020," dodala Eva Žgravčáková.

https://www.mojekysuce.sk/spravodajstvo ... konca-roka
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Vlados » 29. Okt 2020 20:29

Opäť zbytočná protihluková stena - na privádzači.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Peter_CA » 29. Okt 2020 20:58

To aby sa vlaky nebáli hluku :-D
Až sa o pár rokov bude prerábať železnica, pribudne pre istotu ešte jedna (pretože hneď za pravým a spodným okrajom fotky už sú domy)
https://mapy.cz/s/lomacebehu
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod metelesku.blesku » 29. Okt 2020 21:21

Tam je tých zbytočných PHS viac na tom privádzači. Ochrana priemyselnej zóny a el. rozvodne, to sa len tak nevidí.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Xisco » 31. Okt 2020 11:59

Chlapi, čo sa týka protihlukových stien podľa mňa:

Na nových úsekov je to až prehnané. Ale na druhej strane je to do budúcnosti (možno). Berte to tak, že ak by sa neurobili počas výstavby diaľnice, tak prejde cca 20 rokov pokým by sa dodatočne urobili. Koľko obcí robí petície, rôzne merania, potom sa robia sútaže, potom výstavba ... to sú roky.

Ale zase keď ideš po starých úsekoch D1, tak tam nie je PHS nikde, a sú aj mestá aj obce vedľa diaľnice. Sem tam je nejaký drobný úsek, čo si vydupali miestni :)
Xisco
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 337
Obrázky: 21
Založený: 18. Júl 2017 14:34

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Peter_CA » 31. Okt 2020 12:58

Na mieste, kde je tá depónia zeminy medzi diaľnicou a privádzačom, je podľa ÚP navrhovaná územná rezerva na prípadné rozšírenie priemyselného parku.
Na druhú stranu, v týchto údoliach je šírenie hluku nevyspytateľné, viem že po otvorení prieťahu cez Hrádek museli narýchlo dorábať protihlukovky, pretože po otvorení nevyšli merania na miestach, kde sa s tým vôbec nepočítalo.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Peter_CA » 10. Nov 2020 12:19

Takže po domaľovaní vodorovného značenia sa definitívne ukázalo, že smer na PL bude stiahnutý do jedného pruhu už na poslednom moste pred križovatkou (SO 212-00)
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod metelesku.blesku » 10. Nov 2020 14:48

Niekde nejaké foto?
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Peter_CA » 10. Nov 2020 15:27

Nie, bolo to z diaľky a mal som iba mobil, z toho by veľa muziky nebolo ;-) Už sa dá fotiť iba z verejných ciest alebo risknúť to priamo po diaľnici, diery v protihlukovkách rýchlo miznú za plotom.
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod cableguy » 10. Nov 2020 19:15

skoda ..tak uz len cakat na samotne otvorenie, ved uz ajtak len otazka dni, max par tyzdnov, tak co.. treba vydrzat ..teraz bude podstatne tlacit na MD aj NDS aby sa co najskor, pokial mozno okamzite zacala robit druha rura Horelice aby sa pred Cadcou nevytvaral brutalny lievik , treba takmer hned plynule dalej budovat druhy pas Oscadnica- Cadca Bukov
cableguy
diskutujúci
 
Príspevky: 136
Založený: 03. Sep 2020 16:05

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod metelesku.blesku » 10. Nov 2020 21:58

Peter_CA napísal:Nie, bolo to z diaľky a mal som iba mobil, z toho by veľa muziky nebolo ;-)

Nevadí, chcel som si len pozrieť obrazom tú predposr.tosť žilinského KDI z predstavy, že sa vodiči budú vrhať dolu mostom, lebo by nezvládli sa zaraďovať pred tunelom. Zároveň mi však uniká pointa, prečo je križovatka Svrčinovec postavená v plnom profile, keď z toho pomocou VDZ vlastne urobili kilometrový polprofil?

cableguy napísal:samotne otvorenie, ved uz ajtak otazka dni, max par tyzdnov

Presne mesiac a 4 dni.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec

Odoslaťod Mawerick81 » 10. Nov 2020 23:01

cableguy napísal:skoda ..tak uz len cakat na samotne otvorenie, ved uz ajtak len otazka dni, max par tyzdnov, tak co.. treba vydrzat ..teraz bude podstatne tlacit na MD aj NDS aby sa co najskor, pokial mozno okamzite zacala robit druha rura Horelice aby sa pred Cadcou nevytvaral brutalny lievik , treba takmer hned plynule dalej budovat druhy pas Oscadnica- Cadca Bukov


ukaze cas kolko aut tam pojde, ci ten lievik sa vobec bude vytvarat,, skor by som tlacil na cim skor urobenie useku Brodno KNM,, lebo tam to bude cirkus po otvoreni CA
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.