Tak takhle to vidim ja

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Adaios » 25. Okt 2005 19:31

kaviarista,

a v tomto ja mam teda tiez svoj jasny nazor.

Lobbing je vo svete velmi potrebny a len ten silny ma vyznam.

Lobbing vobec nie je zla vec - dnes sa predsa lobuje uz pre jednotlive staty v EU a treba len aby to malo svoje pravidla.

Ja podporujem aj to, aby kazdy "funkcionar" mal zoznam, kto a kedy za nim bol a preco - ked to budu dodrziavat vsetci tak nebude problem.

Dnesny svet uz sa neda zmenit na stav, ze tu lobbing nebude. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod aquila » 25. Okt 2005 19:49

ako napisal adoas, lobbyng tu bol a bude a je dolezity, ak ako ty lobbujes pre svoje varianty lobbuju aj iny ludia ;) je to normalne, kazdy chce pre seba to najlepsie :) inak by sme boli stale ani nie v jaskyniach ale na stromoch ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Adaios » 25. Okt 2005 19:55

Samozrejme s lobbingom sa velmi casto spaja aj korupcia a to uz problem je. Ale to su 2 nespajatelne pojmy.

Lobbing je pozvanie na obed a prezentacia daneho navrhu, korupcia je mozno aj ten obed, ale hlavne priamo peniaze vopred, ak dany navrh prejde - potom casto aj ked je navrh spravnym riesenim, tak casto sa neprijme, ked je nejaka afera.

Preto ja osobne som za lobbing, ale s jasnymi pravidlami. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Christian Sch. » 30. Máj 2006 20:12

Zdravim panove, jak se mate ?

Pratele lobing byl je a bude, s tym nic nenadelate - lobing v normalnich statech osvetluje politikum veci ktere ze svych postu nevidi :-) a vo to to je , tedy mnelo byt .-)

Koukam ze Slovensko sa stava pomalu bananovou republikou kde politikove slibuji pomaly ze ne 'pecene holuby primo do huby' to co se dovadi v silnicni infrastrukture je dost divoke, dalnice doprostred mesta PB, stavby nepostatnych useku, pricem s useky ktere praskaji se nic nedela. Co mne potesilo bylo ze se rozbehli Donovaly - tak jako se rikalo kdysi jenom ze spozdenim 10 let -jo smula.
Christian Sch.
návštevník
 
Príspevky: 34
Založený: 18. Sep 2005 23:41

Odoslaťod Andrej » 30. Máj 2006 20:19

Christian Sch. napísal:Zdravim panove, jak se mate ?

Pratele lobing byl je a bude, s tym nic nenadelate - lobing v normalnich statech osvetluje politikum veci ktere ze svych postu nevidi :-) a vo to to je , tedy mnelo byt .-)

Koukam ze Slovensko sa stava pomalu bananovou republikou kde politikove slibuji pomaly ze ne 'pecene holuby primo do huby' to co se dovadi v silnicni infrastrukture je dost divoke, dalnice doprostred mesta PB, stavby nepostatnych useku, pricem s useky ktere praskaji se nic nedela. Co mne potesilo bylo ze se rozbehli Donovaly - tak jako se rikalo kdysi jenom ze spozdenim 10 let -jo smula.


Christian, chcem sa spytat na Tvoj nazor v meste PB. Dajme tomu, ze mas r. 1997 a si investor, ktory chce postavit dialnicu. Ako by si postupoval?
Dalej, (uz je r. 2005), ktore useky by si staval, ked mas takyto rozpocet (20-30 mld Sk rocne)? Nemusi to byt nejaka podrobna analyza, postaci, ked napises ktore useky ano a ktore nie, pripadne obcas nejaky dôvod.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod jano.z » 30. Máj 2006 20:41

PB je špecifický prípad. Variant sa vybral takým spôosobm, že sa úplne kašľalo na ľudí a na životné prostredie ... ako vyvolaná investícia sa bude fasovať 1000 plastových okien ... čo to znamená ... že za 1000 oknami má byť hlučnosť väčšia ako 50 dB ... cez 1000 okien sa nebude dať vetrať, lebo po ich otvorení vstúpi do bytu nadmerná hlučnosť ... takto naozaj nie ...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod Dialniciar » 30. Máj 2006 20:44

JoHnZ napísal:PB je špecifický prípad. Variant sa vybral takým spôosobm, že sa úplne kašľalo na ľudí a na životné prostredie ... ako vyvolaná investícia sa bude fasovať 1000 plastových okien ... čo to znamená ... že za 1000 oknami má byť hlučnosť väčšia ako 50 dB ... cez 1000 okien sa nebude dať vetrať, lebo po ich otvorení vstúpi do bytu nadmerná hlučnosť ... takto naozaj nie ...


Len doplním, že naozaj nie platí aj pre 25 mld. SKK variant, ktorý mal mesto obísť. :!:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod jano.z » 30. Máj 2006 21:01

Keď sa môžu stavať obchvaty iných miest, prečo by sa nemohol postaviť aj obchvat PB? Naozaj, vymetať čerta diablom nie je dobré riešenie ...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod Dialniciar » 30. Máj 2006 21:06

JoHnZ napísal:Keď sa môžu stavať obchvaty iných miest, prečo by sa nemohol postaviť aj obchvat PB? Naozaj, vymetať čerta diablom nie je dobré riešenie ...


Stavajú sa, ale nie za desiatky mld. SKK, nakoniec aj úsek cez PB bude stáť viac ako 10 mld. SKK, bude nad mestom, ... vieš v akom stave sú železnice a prečo (SR nie je bohatá krajina), tak to pochop, že ani v diaľniciach sa nedajú robiť zázraky, ... zatiaľ trasa D1 dokázala takmer vždy ísť priamo mimo mesta (akéhokoľvek) a robili sa privádzače za 1-3 mld. SKK, ale mesto PB je presne ako si to napísal - špecifický prípad. Výstavba toho 25 mld. SKK variantu by bola drahšia ako najnákladnejší úsek na D1 medzi ZA a MT. Prečo práve PB by mala mať takúto výsadu ??? Za čo ? Za tých 10 rokov protestov proti všetkému ?
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Christian Sch. » 30. Máj 2006 21:11

Jo PB je specificka tu se delala chyba a chybou, a dopadalo lejno za lejnem az je s toho velice piekna kupka. A jak s toho ven.

Ja se obavam ze toto reseni je docasne ta na 20 let pak sa bude muset stavet obchvat mesta protoze ta situace tam bude brutalni. To je jedna stana mince. Druha je ze mesto bolo nenazrane a chtelo polknout velke souto a ted se z toho dusi. Ja byt investoem tak se povznesu a udelam ten tunelovy variant i za cenu rocniho spozdeni a vyssich nakladu. Ale zadne kompenzace, zadna krizovatka centrum prost nic pro mesto ani vindru a aspon 5 lete kraceni podilovych dani pro mesto. A suma 25 mld je neskutecne prestrelena tolik nebude stat ani Visnove.

A co stavet a jak stavet to je na dlouho, takovy Martin Zilina, odlehcit okoli Zvolena stavet obchvaty mist, obchvat Presova. Ruzomberoka .. je toho moc a malo penez, nevim ci euro je to pravy zlate tele kteremu sa klanite.
Christian Sch.
návštevník
 
Príspevky: 34
Založený: 18. Sep 2005 23:41

Odoslaťod Jarda » 30. Máj 2006 21:11

Ale je třeba také mít na paměti, že hluk z dopravy na komunikaci se nešíří rovnoměrně všemi směry. Směrem dolů z estakády to nebude tak hrozné. Bude-li postavena, hladina hluku ve městě se oproti současnému stavu nezvýší, ale sníží, byť ne o tolik, o kolik by se snížila, kdyby D1 vedla obchvatem v tunelu.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 30. Máj 2006 21:16

Christian Sch. napísal:A suma 25 mld je neskutecne prestrelena tolik nebude stat ani Visnove.


Je to variant, ktorý je najdlhší v kombinácií s tunelovým riešením + kompenzácie pre mesto. Oficiálna cena.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod jano.z » 30. Máj 2006 21:28

Jaroslav: Áno, ale toto je záver štúdie, ktorá mala toto zisťovať (a vypracovať ju nechala NDS) ...

Dy: Tak to zoberme do extrému. Variant cez mesto so zákazom vjazdu kamiónom ( v meste kontrola nákladových listov, nejdeš do okolia PB = mastná pokuta), dráha trojkoľajka a obdesať minút Rola TN-ZA ... ekologický systém menej hluku, ...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod Dialniciar » 30. Máj 2006 21:32

JoHnZ napísal:Dy: Tak to zoberme do extrému. Variant cez mesto so zákazom vjazdu kamiónom ( v meste kontrola nákladových listov, nejdeš do okolia PB = mastná pokuta), dráha trojkoľajka a obdesať minút Rola TN-ZA ... ekologický systém menej hluku, ...


... tak toto som nepochopil, to je ktorý variant ?
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod jano.z » 30. Máj 2006 21:40

To je variant n+1 , variant železničný ...
jano.z
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 12. Dec 2005 19:03
Bydlisko: ďaaaaaleko ...

Odoslaťod Christian Sch. » 30. Máj 2006 21:44

Dany, mas malicko mylne informace, nejdelsi je variant 4a - 13 881 m, variant 1a (tunely) ma 10 660 m a variant 2a (estakada) ma 9 805 m.

Takze kdyz NDS pri estakadnom variante mluvi o 11 mld a pri tunelovem o 25-30 mld tak lze jak kdyz tiskne. Dany toto nebylo osobni na tebe. Jenom si myslim ze NDS i primator uz ted mlzi jak se da. A pochybuji ze do tech 11 mld je zapocteno i kompenzace.
Christian Sch.
návštevník
 
Príspevky: 34
Založený: 18. Sep 2005 23:41

Odoslaťod aquila » 31. Máj 2006 00:10

Christian Sch. napísal:Jo PB je specificka tu se delala chyba a chybou, a dopadalo lejno za lejnem az je s toho velice piekna kupka. A jak s toho ven.

Ja se obavam ze toto reseni je docasne ta na 20 let pak sa bude muset stavet obchvat mesta protoze ta situace tam bude brutalni. To je jedna stana mince. Druha je ze mesto bolo nenazrane a chtelo polknout velke souto a ted se z toho dusi. Ja byt investoem tak se povznesu a udelam ten tunelovy variant i za cenu rocniho spozdeni a vyssich nakladu. Ale zadne kompenzace, zadna krizovatka centrum prost nic pro mesto ani vindru a aspon 5 lete kraceni podilovych dani pro mesto. A suma 25 mld je neskutecne prestrelena tolik nebude stat ani Visnove.

A co stavet a jak stavet to je na dlouho, takovy Martin Zilina, odlehcit okoli Zvolena stavet obchvaty mist, obchvat Presova. Ruzomberoka .. je toho moc a malo penez, nevim ci euro je to pravy zlate tele kteremu sa klanite.


tak toto je najlepsie zhrnutie situacie okolo PB 8) ci skor :roll:

faktom je, ze variant 1a by bol najlepsim .. avsak tento variant mesto odmietalo od zaciatku ...

suma 25 miliard je urcite prestrelena, vsak na usek lietavska lucka - turany v ramci PPP odhaduju okolo 22-24 miliard.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 31. Máj 2006 13:37

aquila napísal:na usek lietavska lucka - turany v ramci PPP odhaduju okolo 22-24 miliard.


PPP to postaví za 200% viac. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Christian Sch. » 09. Nov 2006 10:23

Brej den, pratele, jak koukam mate celkem skveleho ministra dopravy mel jsem tu cest chvili s nim posedet. Smutny je to ze to lejno co tady litalo kolem dalnic a drah doletlo na neho. Ale faktem je - coz jsem ziral jako vul - ze vy nemate realne v roce 2007 co stavet
Christian Sch.
návštevník
 
Príspevky: 34
Založený: 18. Sep 2005 23:41

Odoslaťod mel » 09. Nov 2006 10:58

Dy napísal:
aquila napísal:na usek lietavska lucka - turany v ramci PPP odhaduju okolo 22-24 miliard.


PPP to postaví za 200% viac. :lol:


Dy,

to je ako povedat, ze moj byt na hypoteku nestal 2 miliony ale 3,9 miliona ... Casova hodnota penazi prosim!!!! :) PPP moze byt efektivnejsie ako stat. A nech je to v NOMINALNYCH hodnotach aj 300%.
mel
Obrázok používateľa
mel
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 07. Feb 2005 12:41

Odoslaťod devil » 02. Dec 2006 17:51

Casova hodnota penazi prosim!!!! PPP moze byt efektivnejsie ako stat. A nech je to v NOMINALNYCH hodnotach aj 300%.


ale to predsa zavisi od toho o aku dlhu dobu PPP "predbehne" stat, ci EU. napriklad ak za 10 rokov by stal usek 2x tolko ako teraz a PPP by tiez bolo 2x take drahe tak sa PPP oplati iba v pripade, ze stat ci Eu by to postavili o viac ako 10 rokov. ak to ma byt omeskanie kratsie tak PPP nema zmysel. a inflacia uz taka vysoka ako po 1998 asi nebude... podla mna by PPP mohlo byt v pripade D4 aj s klasickym mytom za prejazd, s tym ze sucasny kvaziobchvat BA by bol bezplatny, pripadene po dostavbe D4 by sa to vymenilo. jedine tam su garantovane efektivne vynosy z myta...robit cez PPP tunely kde vedla nevedie poriadna paralelna komunikacia je nezmysel. takisto ani 20.000 aut podla mna nie je na klasicku PPP dostatocna intenzita.

zareagujem na niektore prispevky z kroniky (velmi nerad tam pisem, lebo je tak neprehladna ze po par dlhsich prispevkoch musi clovek listovat 4-5 stran dozadu). tiez to tam asi tazko cita tolko ludi ako tu.

bolo by dobre nazyvat ludi tak ako sa podpisuju...nech debata ma nejaku uroven...a prestat sa hrat na odhalovacov nickov...

neexistuje 2pruhova cesta I. triedy kde je 40.000 kapacita. aspon teda nie na 1 den
:wink: ...ide o I/11, plati vsak ze tato cesta je jedna z najlepsich v SR prietahy takmer ziadne (ak mi niekto oponuje ze ide cez KM, tak D3 pojde tiez) a hlavne tadial chodi velke % aglomeracnej dopravy, ktora neprejde na spoplatnenu dialnicu. ved preco aj :?: teda aj IRR D3 nemoze dosahovat nejake extra cisla. to sa -sice v mensej miere- tyka aj D1. npr. na D1 paralelnej I/61 je casto pomer intenzit 60/40. je obrovskou chybou ze pri scitani intenzit dostaneme len suche cislo. IRR na D1 je velmi tazke urcit, pravdepodobne Dubna Sk. - Turany ho ma vysoke, Visnove velmi zavisi od toho o kolko sa predrazi, tie problemy s obrovskym mnozstvom vody su zname. vyhodu ma ze skrati cestu.

pri dalsich tuneloch treba spomenut ze Kralovany - RK je intenzita okolo 12.000 voz/den, az v RK je to 20.000. teda pocet vozidiel ktore chcu obist mesto je este mensi. cize npr. turany-hubova pri tych nakladoch ake maju byt, by nemala byt prilis pretlacana. o HP-LL ani nehovorim.

co sa tyka R1-R2 na R2 pozname IRR pre ZV-Krivan okolo 11 %...predpokladane intenzity nie su zname....ak ta R2 tam bude tych 15.000 voz tam bez problemov bude. I/50 je tam prietah za prietahom takze znizena rychlost je treba tak ci tak dodrzat. R1 maju byt intenzity okolo 20.000 a uz aj su medzi ZH-ZV. na R1 za posledne roky pribudlo do roku 2005 ked sa scitala doprava 13 km, koncom 2005 pribudli 3 km a nedavno 10 km. cez 60 km sa este ani nezacalo. takze chciet 20.000 intenzity pre rok 2005 podla predpokladanej IRR je trocha silna poziadavka, nemyslis Aquila :?: mimochodom na tych 13 km okolo NB preslo zo starej cesty cez 80 % intenzit (overitelny udaj). to svedci ze nie je jedno aka je paralelna cesta. co sa tyka ostatnych usekov, I/65 ZC-Lehotka je hrozna cesta cez dediny (vraj 9,5 ale to tazko), NR-Beladice je stupanie za stupanim, efekt toho ze nejde cez dediny je uplne eliminovany staci pomale auto. sirka je dokonca v tomto pripade zneuzivana na adrenalinove sporty (vsetci vieme o co ide). vsetky horeuvedene useky su vysoko opodstatnene, takisto lacny usek Figa-Batka (len ciastocne vo vystavbe), kde plati 40 km/h, teda aj pri sucasnych intenzitach treba ist 40 km/h akoby clovek isiel niekde v kolone.

stat by mal zabezpecit aspon 10 mld z vlastnych prip. aj zo zdojov NDS a od EU (ak nam ich nezatrhnu) nam v priemere za rok pride tiez asi tolko. z toho (pri deleni 60/40) sa da aj na D1 urobit kopa uzitocnych usekov, da sa urobit npr. aj Visnove. vacsina usekov ZA-PO by kludne mohla stat. cim viac ale pojde na D3 tym toho bude menej. takze D3 treba nechat tak, snad este CA-Svrcinovec. R1 sa da dokoncit cela, na ZV-KE sa daju urobit obchvaty vsetkych kritickych miest okrem tunela Soroska, a aj na nejake mensie R3, R4 useky by ostalo.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod aquila » 02. Dec 2006 18:37

devil napísal:ale to predsa zavisi od toho o aku dlhu dobu PPP "predbehne" stat, ci EU. napriklad ak za 10 rokov by stal usek 2x tolko ako teraz a PPP by tiez bolo 2x take drahe tak sa PPP oplati iba v pripade, ze stat ci Eu by to postavili o viac ako 10 rokov. ak to ma byt omeskanie kratsie tak PPP nema zmysel. a inflacia uz taka vysoka ako po 1998 asi nebude... podla mna by PPP mohlo byt v pripade D4 aj s klasickym mytom za prejazd, s tym ze sucasny kvaziobchvat BA by bol bezplatny, pripadene po dostavbe D4 by sa to vymenilo. jedine tam su garantovane efektivne vynosy z myta...robit cez PPP tunely kde vedla nevedie poriadna paralelna komunikacia je nezmysel. takisto ani 20.000 aut podla mna nie je na klasicku PPP dostatocna intenzita.


do znacnej miery suhlas

devil napísal:bolo by dobre nazyvat ludi tak ako sa podpisuju...nech debata ma nejaku uroven...a prestat sa hrat na odhalovacov nickov...


niekedy to treba ;)

devil napísal:neexistuje 2pruhova cesta I. triedy kde je 40.000 kapacita. aspon teda nie na 1 den


no vidis a feroslav ju nasiel 8)

devil napísal: :wink: ...ide o I/11, plati vsak ze tato cesta je jedna z najlepsich v SR prietahy takmer ziadne (ak mi niekto oponuje ze ide cez KM, tak D3 pojde tiez) a hlavne tadial chodi velke % aglomeracnej dopravy, ktora neprejde na spoplatnenu dialnicu. ved preco aj :?: teda aj IRR D3 nemoze dosahovat nejake extra cisla.

v tom suhlas, ale temou bola D1 resp R3 ;)

devil napísal: to sa -sice v mensej miere- tyka aj D1. npr. na D1 paralelnej I/61 je casto pomer intenzit 60/40. je obrovskou chybou ze pri scitani intenzit dostaneme len suche cislo. IRR na D1 je velmi tazke urcit, pravdepodobne Dubna Sk. - Turany ho ma vysoke, Visnove velmi zavisi od toho o kolko sa predrazi, tie problemy s obrovskym mnozstvom vody su zname. vyhodu ma ze skrati cestu.


v tomto dost nesuhlasim. dovolim si tvrdit, ze aj na D1 sa prenese viac ako 60% intenzit co sa tohto useku tyka.

jeho zvlastnostou je lichodlznikove usporiadanie t.j. body dubna skala - zilina su po dialnici aj po starej ceste v principe rovnako vzdialene, s tym, ze po dialnici mozes ist kompletne az do centra mesta po mimourovnovych komunikaciach, po starsej ceste je to "kapanek" horsie.

dovolim si tvrdit, ze velke mnozstvo ludi aj v ramci aglomeracnej dochadzky bude z tohoto dovodu preferovat dialnicu, ako to robi napriklad aj velke mnozstvo ludi v relacii BA - malacky, BA - TT, BA - SC

respektive som si temer na 100% isty, ze na D1 v useku dubna skala - turany prejde urcite viacej ako planovanych 12 000 aut v dobe spustenia useku. dokonca by som sa nebal ani povedat, ze dobe spustenia useku by po nom jazdilo okolo 20 000 aut /24 hod

devil napísal:pri dalsich tuneloch treba spomenut ze Kralovany - RK je intenzita okolo 12.000 voz/den, az v RK je to 20.000. teda pocet vozidiel ktore chcu obist mesto je este mensi. cize npr. turany-hubova pri tych nakladoch ake maju byt, by nemala byt prilis pretlacana.


v tomto sa ciastocne zhodneme, ze ohladne akutnej potreby useku hubova - ivachnova a mensej priority useku turany - hubova, kedze vlasten tento usek patri k najmenej vytazenym na tejto casti D1 zo znamych dovodov (trojuhlonik MT - RK - DK)

devil napísal:o HP-LL ani nehovorim.


prihliadnuc k momentalnej situacii sa tu zhodneme, ze usek HP - LL je teraz a aj v dohladnej dobe zbytocny. co si vsak neodpustim, urcite sa nemal vobec budovat usek HP - zilina, strazov a by sa nemal budovat vo velmi dalekej dobe budovat usek zilina strazov - brodno.

miesto tychto ozaj nezmyselnych usekov sa mal urobit usek HP - LL. dovod ? v pripade existencie tohto useku, by sa doprava spustala zo ziliny po dialnicnom privadzaci zilina juh - LL a usek HP - zilina strazov by zaznamenal temer iste pokles intenzit a to na uroven, ze by nebolo potrebne ani budovanie 2+2 komunikacie od estakady po zilina strazov.

samozrejme aj doprava od povazia by isla po dialnici az po LL a odtial po privadzaci k ziline.

no a v neposlednej rady by samozrejme tato varianta totalne opodstatnila tunel visnove, kedze oproti starej ceste by bola uspora enormna.

devil napísal:co sa tyka R1-R2 na R2 pozname IRR pre ZV-Krivan okolo 11 %...predpokladane intenzity nie su zname....ak ta R2 tam bude tych 15.000 voz tam bez problemov bude. I/50 je tam prietah za prietahom takze znizena rychlost je treba tak ci tak dodrzat. R1 maju byt intenzity okolo 20.000 a uz aj su medzi ZH-ZV. na R1 za posledne roky pribudlo do roku 2005 ked sa scitala doprava 13 km, koncom 2005 pribudli 3 km a nedavno 10 km. cez 60 km sa este ani nezacalo.


tunak az tak nesuhlasim. na to useku je rovnaka aglomeracna doprava ako na useku D3. co je vsak fakt, na useku KNM - ZA je podstatne lepsia cesta :)

devil napísal: takze chciet 20.000 intenzity pre rok 2005 podla predpokladanej IRR je trocha silna poziadavka, nemyslis Aquila :?:


tych 20 000 som si nevymyslel ja, ale to je cislo, pri ktorom bola pocitane IRR pre useky zarnovica - sasovske podhradie.

devil napísal: mimochodom na tych 13 km okolo NB preslo zo starej cesty cez 80 % intenzit (overitelny udaj). to svedci ze nie je jedno aka je paralelna cesta. co sa tyka ostatnych usekov, I/65 ZC-Lehotka je hrozna cesta cez dediny (vraj 9,5 ale to tazko), NR-Beladice je stupanie za stupanim, efekt toho ze nejde cez dediny je uplne eliminovany staci pomale auto. sirka je dokonca v tomto pripade zneuzivana na adrenalinove sporty (vsetci vieme o co ide). vsetky horeuvedene useky su vysoko opodstatnene, takisto lacny usek Figa-Batka (len ciastocne vo vystavbe), kde plati 40 km/h, teda aj pri sucasnych intenzitach treba ist 40 km/h akoby clovek isiel niekde v kolone.


ale nikde netvrdim ze nie su. nutnost dokoncit R1 cim skor je myslim, ze jasna kazdemu... ako si si urcite vsimol, som vzdy tvrdil, ze R1 by sa mala riesit v trosku lepsich parametroch ako je tomu teraz, ked sa dolepuje na staru cestu, co nepovazujem za najstastnejsie... :roll:

co inak tiez do znacnej miery nahrava presunu na novu cestu, lebo tie paralerne cesty su uz absolutna katastrofa ...

tie dalsie tebou menovane useky zase narazaju na problem intenzit. na R2 staci riesit bodove problemy obchvatmi ako sa to aj robi teraz.

devil napísal:stat by mal zabezpecit aspon 10 mld z vlastnych prip. aj zo zdojov NDS a od EU (ak nam ich nezatrhnu) nam v priemere za rok pride tiez asi tolko. z toho (pri deleni 60/40) sa da aj na D1 urobit kopa uzitocnych usekov, da sa urobit npr. aj Visnove. vacsina usekov ZA-PO by kludne mohla stat. cim viac ale pojde na D3 tym toho bude menej. takze D3 treba nechat tak, snad este CA-Svrcinovec. R1 sa da dokoncit cela, na ZV-KE sa daju urobit obchvaty vsetkych kritickych miest okrem tunela Soroska, a aj na nejake mensie R3, R4 useky by ostalo.


v tomto sa temer na 100% zhodneme
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod devil » 02. Dec 2006 20:32

v tomto dost nesuhlasim. dovolim si tvrdit, ze aj na D1 sa prenese viac ako 60% intenzit co sa tohto useku tyka.


co sa tohto useku tyka mozno s tym suhlasit. avsak treba zobrat do uvahy ze o niekolko rokov bude myto a u aglomeracnej dopravy dost pochybujem ze ho bude chciet platit. jej velka cast bude kvoli mytu dialnicu ignorovat, to ze strati 5 minut na ceste do prace nic pre nu neznamena (mozno v BA to bude inac ale BA je ina "vahova kategoria"). od momentu ked sa myto pre auta do 3,5 t zavedie ten pomer D/stara cesta sa zmeni. udaj z 2005 : TN-Ilava stara cesta I/61 10.000-14.000 (nepocitam maly usek pri Dubnici so 17.900 v/den) voz/den. D1 : cca 20.000. ZA je vacsie mesto ako TN....aby ten pomer npr. PB-ZA po zavedeni myta nakoniec nebol 60/40... :wink:

tunak az tak nesuhlasim. na to useku je rovnaka aglomeracna doprava ako na useku D3. co je vsak fakt, na useku KNM - ZA je podstatne lepsia cesta


ak sa bavime o R1 tak este raz : R1 HB-Rudno vzalo 80 % premavky. npr. Branisko vzalo tiez cez 80 % (!!!) a to je paralelna cesta horsky prechod. ak sa bavime o ZV-Krivan tak sa to tiez nebude ovela horsie, jednak ZV ma polovicu obyvatelov ako ZA a je skor krizovatka ako ciel a prietahy cez dediny su fakt otravne no a kedze v 90-ich rokoch urobili usek poza zeleznicnej stanice, vznikol 2pruhovy kvaziobchvat na ktorom chodi viac aut ako na paralelnej ceste cez mesto tj tolko ako prichadza od smeru KE. ta paralelna je btw. scasti 4pruhova. z tychto objektivnych dovodov si nemyslim ze velka cast premavky ZV-Krivan by bola aglomeracna doprava. inac doporucujem sledovat spz-ky na tomto useku :wink: to samozrejme v tych "uzasnych" statistikach nefiguruje.

prihliadnuc k momentalnej situacii sa tu zhodneme, ze usek HP - LL je teraz a aj v dohladnej dobe zbytocny. co si vsak neodpustim, urcite sa nemal vobec budovat usek HP - zilina, strazov a by sa nemal budovat vo velmi dalekej dobe budovat usek zilina strazov - brodno.


to je pravda ale s tym uz nic neurobime.

miesto tychto ozaj nezmyselnych usekov sa mal urobit usek HP - LL. dovod ? v pripade existencie tohto useku, by sa doprava spustala zo ziliny po dialnicnom privadzaci zilina juh - LL a usek HP - zilina strazov by zaznamenal temer iste pokles intenzit a to na uroven, ze by nebolo potrebne ani budovanie 2+2 komunikacie od estakady po zilina strazov.

samozrejme aj doprava od povazia by isla po dialnici az po LL a odtial po privadzaci k ziline.

no a v neposlednej rady by samozrejme tato varianta totalne opodstatnila tunel visnove, kedze oproti starej ceste by bola uspora enormna.


do znacnej miery suhlas.

mna az tak parametre RC netrapia...trochu odbocim ale na novej R1 mi vadi skor povrch asfaltu a ze ta skala pred ZC stale trci a nebola "zamurovana" :evil: a tieto veci nesuvisia s polomermy zakrut. takisto nezmyselna 90 km/h ZV-ZH. To ze na Rudno-ZC je na par sto metroch 110 km/h mi je jedno...to ze raz bude pretazena...rast intenzit je obmedzeny, nebude trvat naveky. hlavne tadial netreba viest R3....NB-ZC nie je az taka siroka dolina, ale netreba to vztahovat na celu E58 :wink: samozrejme chapem tych co idu 400 km a nie je im to jedno.

by ma zaujimalo na ktore useky dialnic by si pouzil tych predpokladanych 41 mld Sk z (KF+spolufinancovanie) :?:
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod aquila » 02. Dec 2006 21:26

1. je mozne, ze sa to vrati na 60/40, ale to nevylucuje co som povedal, t.j. ze na D1 v tomto useku budu tie intenzity v dobe sprevadzkovania zrejme az okolo 20 000 /24 hod.

treba pocitat s tym, ze slovensko je silne "podmotorizovane" .. je to stale asi dva krat menej aut na 1000 obyv ako v zapadnej europe.

aj ked je BA ina kategoria, ZA sa zrejme do terajsej vahovej kategorie do otvorenia tohto useku dostane ;)

2. vsak to som hovoril, ze su iste subjektivno-objektivne aspekty, preco dana cesta zoberie az 80% zo starej cesty. a faktom je to, ze paralerne cesty popri R1 su velmi zle .. v tom horsom pripade ziadne ... :roll:

3. ohladne "prilepku" R1 suhlasim na 100%, v tomto treba len dufat, ze R7 bude nakoniec D5 a R2 bude stavana casom v kusok inych parametroch ...

4. to jest cca 51 miliard so spolufinancovanim. ktore useky ? hm podla toho ci by som mal povoleny PPP :wink:

a) ak hej, tak tieto useky (zhruba podla priority, a velmi hrube odhady)

D1 hubova - ivachnova ~ 14 mld
D1 fricovce - svinia ~ 5 mld
D3 cadca - svrcinovec ~ 2 mld (polprofil)
D1 janovce - beharovce ~ 13 mld
D1 budimir - bidovce ~ 4 mld
D1 presov zapad - presov juh 8 mld
D3 svrcinovec - skalite ~ 5 mld (polprofil)

+ PPP na HP - LL - dubna skala - turany - hubova

pozn. autora: tuto variantu povazujem osobne za najlepsiu a najschodnejsiu pre SR 8)

b) bez PPP

D1 hubova - ivachnova ~ 14 mld
D1 dubna skala - turany ~ 8 mld
D1 lietavska lucka - dubna skala ~ 16 mld
D1 fricovce - svinia ~ 5 mld
D1 janovce - beharovce ~ 8 mld (polprofil so zemnymi pracami a predpripravou na dobudovanie druheho)

btw. ktore by ste stavali vy ? t.j. nielen devil :)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod devil » 02. Dec 2006 22:58

http://www.telecom.gov.sk/pk/062900/dolozka_fin.htm

41 mld. Sk je uz aj so spolufinancovanim

cca. by som uvazoval podobne. jednoznacne priorita D1 pred D3.

co sa tyka SF (cca. 31 mld Sk):

R1 NR - Selenec - Tek.N. - 15 mld.
R1 ZC - SP - 5 mld.
R2 Zv. Sl. - Krivan - 6 mld.
R2 Figa - Batka - 1 mld
R3 Trstena - 1 mld
R4 KE - Milhost, Svidnik 3 mld
.............................................

cim viac sa usetri cez VO, tym viac sa da postavit...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 52 hostí.