D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno

Žilina (križovatka s D1) – Kysucké Nové Mesto – Čadca – Skalité, štátna hranica SR/PL

Moderátor: Moderátori

Re: D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno

Odoslaťod IceFox » 31. Aug 2018 08:48

Ja ti neviem. Mne na zemi nastriekané značky (so šípkami) D3 BA - rovno a I/11 ZA (odbočenie) prídu dostatočne blbuvzdorné.
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno

Odoslaťod Jano1 » 31. Aug 2018 09:11

Niektori boli zvyknuty, ze idu rovno a dostanu sa do Ziliny, kde sa zaoberaju tym kam odbocit, ale po 3/4 roku to uz asi nie je o zvyku, ale o nepozornosti.
https://dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=219&image_id=40421

A tvrdit, ze si myslel vodic, ze je na polprofile asi nie je na mieste, kedze uz 2 km isel po 2x2 stredovo delenej ceste.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno

Odoslaťod Vlados » 20. Feb 2020 18:17

Chomov zárez na valaške nás stojí ešte viac ako tomu bolo doteraz https://e.dennikn.sk/1763005/cena-za-ki ... uz-predtym
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno

Odoslaťod metelesku.blesku » 20. Feb 2020 20:20

Zamknutý článok mi je na dve veci...
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno

Odoslaťod Jano1 » 20. Feb 2020 22:03

Do isteho casu sa dodatkami cena diela mierne zvysovala z rezervy a potom zacalo NDS Eldorado a navysujuce dodatky za miliony sa len tak hrnuli, cim to asi tak bude? Zeby to bol jednoduchy nekontrolovany zdroj prijmov?
Pokuta od Pamiatkoveho uradu? Zaplatil ju na ziadost NDS zhotovitel, a vzapati NDS podpisala dodatok na 10x vyssiu sumu.

S objednavanim "drobností" bez sutaze ma NDS bohate skusenosti, nie je toho, co by to zatrhol.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno

Odoslaťod Jano1 » 20. Feb 2020 22:26

Napr. informacny system dialnice, povodna zmluvna cena 2.54 mil.E, po dodatku cena 5,08 mil.E., radiove spojenie povodna zmluvna cena 0.895 mil.E, po dodatku 1.574 mil.E. a mnozstvo dalsich, ktore nemozno oznacit za nepredvidatelne naklady.
Jano1
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 17. Máj 2013 10:00

Re: D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno

Odoslaťod rado » 20. Feb 2020 22:55

Obrázok používateľa
rado
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 7
Založený: 27. Feb 2008 20:25
Bydlisko: Dolný Kubín

Re: D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno

Odoslaťod badger-FB » 15. Okt 2022 21:40

Neviem či tu toto video je, hľadal som ho, prelistoval som strany, ale ukážka snáď všetkých prác. Laik ako ja v týchto veciach.. 7,5 min. video z výstavby tunela Považský Chlmec
"Jak se stavěl jeden z nejmodernějších tunelů ve střední Evropě? Práce na novém úseku dálnice D3 u slovenské Žiliny jsme průběžně dokumentovali.", Hochtief
https://www.youtube.com/watch?v=yNEFukEmv9k
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno

Odoslaťod plš » 16. Okt 2022 16:21

Vážený, zadaj do googla a ten Ti fundovane vytvorí zoznam, kde dotyčný výraz, či článok, či fotky, či video bolo spomenuté. Pred rokmi keď sa stavali úseky na D3 som občas sledoval hoc aj svoje príspevky na dialnice.info a našiel som ich, pardon mr. google ich našiel.
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno

Odoslaťod plš » 16. Okt 2022 16:53

Badger-FB z tohto úseku je asi najviac fotografického a videomateriálu. Bolo to časovo pár rokov pred spustením FB-stránok. Nadšenci sa vyšantili na galérii na dialnece.info. Pozornosť venovala Pravda, redaktorka Jaloviarová, domáci prispievatelia a hlavne vedúci Mechanizácie Zakládání staveb Brno /veľmi voľné označenie organizácie/, mladý chlap, ktorý objavil dialnice. info.
Estakáda cez Hričovskú priehradu pozostávala z 3 častí budovanú pod skružou Strukturas, úsek nad prúdnicou Váhu metódou letmej betonáže /oblúkový úsek/, pod Berdom úsek pred tunelom. Jednotlivé statické úseky estakády sa budovali na násypoch v toku Váhu, nakoniec násypy boli odstránené. Miestni prispievatelia nám odfotili moment prekladania skruže Berd z jedného mosta na druhý. Z ľavého na pravý /podľa Počiatka/ alebo opačne, kto si to už pamätá. Portál tunela od piehrady sa budoval pod tzv. "korytnačkou", samotný tunel sa razil z troch bodov /8 čelieb/, cez strednú jamu sa vyrazilo gro tunela. Strednú jamu zasypali popolčekom, aby nejímal do priestoru tubusov vodu. Posledný vyrazený portál bol v svahu nad Kysucou. Následne bola premostená Kysuca a dialnica D3 bola dopravne napojená na jestvujúcu štvorprúdovku. Tí skúsenejší z fóra kritizovali výstavbu tohto úseku ako minimálne potrebnú. Žiaľ nebol pripravený žiadny relevantnejší úsek. dosť bolo spamu...
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Re: D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno

Odoslaťod badger-FB » 16. Okt 2022 21:08

o.k. tak sorry za zbytočný odkaz, kľudne ho zmažte
a vďaka za ďalšie info, hoci niektoré tie výrazy ja ani neviem aký je medzi nimi rozdiel v tých stavebných postupoch :oops:
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Predchádzajúca

Naspäť na D3

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.