Úsek bratislavského obchvatu presunie lievik bližšie k mestu

Moderátor: Moderátori

Úsek bratislavského obchvatu presunie lievik bližšie k mestu

Odoslaťod aquila » 02. Sep 2019 14:01

Autor: Tomáš Garai
5 336 0
Časti nultého obchvatu, ktoré majú byť hotové v marci 2020, dopravu z juhu do hlavného mesta odľahčia. Koncentrácia áut by sa však mala tvoriť v Podunajských Biskupiciach.

Úsek bratislavského obchvatu presunie lievik bližšie k mestu
Zdroj: D4R7/HN
Desaťtisíce áut, prašnosť a neustále zápchy. S tým bojujú na dennej báze obyvatelia Dunajskej Lužnej, Rovinky aj Šamorína a všetci šoféri, ktorí sa z tohto smeru každý deň vyberú za prácou do hlavného mesta po ceste I/63. Minimálne týmto trom obciam sa má od marca 2020 uľaviť. Bratislavský nultý obchvat sa stavia pomaly tretí rok a jeho prvé úseky by mali finišovať už na jar, a to dokonca s mesačným predstihom. Napriek tomu si však návštevníci Bratislavy z južného smeru úplne nevydýchnu. Dvoma novootvorenými úsekmi R7 a časti diaľnice D4 síce obídu Šamorín, Dunajskú Lužnú a Rovinku, na okraji bratislavských Podunajských Biskupíc sa však vrátia do starých koľají. Aj keď už na rozšírenú dvojprúdovku.

Križovatka Šamorín a Ketelec
Obchádzka spomínaných troch obcí v rámci R7 sa začne medzi dedinami Holice a Čechová. Obíde Šamorín, Dunajskú Lužnú aj Rovinku a cez novú križovatku Ketelec sa vodiči napoja na dokončený úsek diaľnice D4. Ten ich privedie až na okraj Podunajských Biskupíc.

https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/19 ... ie-k-mestu
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 493
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Naspäť na 2019

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.