Severný obchvat Prešova sa bude stavať v plnom profile

Moderátor: Moderátori

Severný obchvat Prešova sa bude stavať v plnom profile

Odoslaťod juancarlos » 28. Aug 2019 08:42

Vláda ukončila debaty o tom, ako sa bude stavať severný obchvat mesta Prešov. V utorok schválila jeho výstavbu v plnom profile.

Výstavba prvej etapy severného obchvatu Prešova na rýchlostnej ceste R4 sa začala v lete a má trvať tri roky a deväť mesiacov. Otázne bolo, či sa druhá etapa bude stavať v plnom alebo polovičnom profile.
V prípade druhej etapy severného obchvatu Prešova na R4 v dĺžke 10,2 kilometra pokračuje na základe požiadavky Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP) dopracovanie viacerých variantov ekonomických analýz, uviedla ešte v júni pre agentúru SITA hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Michaela Michalová.

„Na základe výsledkov vydá ÚHP stanovisko, či ďalšie pokračovanie prípravy bude v plnom alebo polovičnom profile. Na tento úsek má NDS vydané právoplatné územné rozhodnutie a spracovanú dokumentáciu na stavebné povolenie na plný profil,“ priblížila Michalová.

V prípade, že sa prijme rozhodnutie o pokračovaní v plnom profile, tak NDS plánuje vyhlásiť súťaž začiatkom roku 2020. Ak bude musieť ísť do polovičného profilu, dokumentáciu musia prepracovať prepracovať, čo bude znamenať omeškanie zhruba dvanásť mesiacov, uviedla hovorkyňa.

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clan ... m-profile/
juancarlos
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 703
Založený: 04. Mar 2015 21:08
Bydlisko: BA, CA, SB

Naspäť na 2019

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.