Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

cez Zilinu
27
17%
po R1 a cez Donovaly
27
17%
po R1 a cez Certovicu
26
16%
po R1 a dalej na LC a RV
33
20%
cez Madarsko
6
4%
na východ cestujem minimálne/sporadicky a tak nebudem skresľovať hlasovanie :)
41
25%
Ina trasa (uviest v diskusii)
1
1%
 
Celkový počet hlasov : 161

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 26. Jún 2018 08:38

Pomalemu zipsovaniu u nas pomaha vydatne aj znacenie na cestach.
Na vlastnej kozi mam overene, ze rychlejsie spajanie z dvoch pruhov do jedneho je, ak deliaca ciara nahle skonci a dve auta ostanu v dvojnasobne sirokom pruhu spolu ktory sa postupne zuzuje do jedneho. Vtedy vzdy ten co ma predny naraznik viac vpredu ma prednost a druhy sa zaradzuje za neho. Netreba riesit ziadne prednosti, funguje to automaticky.
U nas sa pruhy spajaju s prerusovanou ciarou s tvrdym ukoncenim jedneho pruhu. Nastavaju kolizne situacie, ked sa niektori pripajaju na zaciatku prerusovanej, predbiehaju tych v pripajanom pruhu, popripade auto na konci je nutene zastat kvoli ukonceniu pruhu a potom sa rozbieha z nuly co sa niekedy neda bez obmedzenia priebezneho. Je to zle riesenie a mali by sme od neho uplne upustit.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pohodak » 26. Jún 2018 08:57

fh napísal: U nás sa stačí vrátiť z Rakúska a hneď si človek všíma ten rozdiel.


tak toto by som sa celkom hadal, v zivote som nezazil debilnejsich soferov ako su na rakuskej A1 (aj ked ta je znesitelna odkedy je 3+3 az za linz) a A4, zvlast A4 je total extrem (ok, beriem ze je tam kopec madarov a rumunov ktori sa vracaju z DE s autami na korbe) kde blbecek ide v lavom pruhu 100 a ma uuplne na salame ze brzdi 40 aut za nim a toto tam robi kazdy druhy sofer, priemerka od schwechatu po odbocku na SK okolo 100km/h

co je ale pravda je ze u nas ludia nevedia jazdit v meste alebo zapchach, bud sa tlacim na niekoho na pol metra alebo si zas nechavam 80m odstup od auta predo mnou :roll:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Sentilj » 26. Jún 2018 12:17

Súhlas, to Rakúsko je čo sa týka ľavého pruhu zabité, nie nadarmo majú veľké tabule Rechstfahrgebot - Jazdi vpravo, ale inak je to celkom šofér-friendly krajina.
Sentilj
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 492
Obrázky: 165
Založený: 06. Jún 2010 10:38

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod fh » 26. Jún 2018 12:51

Dobrá poznámka je že tí zdržiavači v Rakúsku sú skôr z iných krajín smer Balkán a HU. Pre mňa tam nie je ani problém jazdiť po Viedni, tiež v pohode.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod sendvo » 26. Jún 2018 14:03

ako obyvatel viedne musim povedat ze sa mi tu jazdi maximalne v pohode. sice rakusaci nadavaju na viedencanov ze jazdia ako blazni ale myslim ze hociaky viedencan jazdi desatkrat lepsie ako slovaci (o bratislave ani nehovoriac). je tu uplne ina disciplina vodicov a respekt voci ostatnym ucastnikom premavky.

A4 to je specialny pripad. su tam velke intenzity, kopec balkanskych a madarskych vodicov, autobusy predbiehajuce kamiony, caste stavebne prace. na a1 som nikdy nemal problem. jedine tak na a21 v piatok poobede ked sa pred viednou zbehnu vsetci gastarbeitri iduci domov na vikend.
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 505
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod IceFox » 26. Jún 2018 19:58

Vo všeobecnosti nerozumiem ľavoprúdarom a stredopoliarom pri BA na "trojpruhovej diaľnici". Pravý pruh je voľný až donevidím ale oni si prdkaju 90km/h v strede alebo (horšie) vľavo. A to nehovorím o indivíduách ,ktoré na pripájacom pruhu diaľnice (mieste kde by sa mala nabrať rýchlosť) zásadne neprekročia 40km/h (a v najhoršom prípade to na konci pripájaku hodia rovno do ľava).
Cogito ergo sum.
Obrázok používateľa
IceFox
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 989
Obrázky: 2
Založený: 09. Máj 2017 15:14
Bydlisko: CA

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod okorec » 26. Jún 2018 20:41

fh napísal:Aj vo Francúzsku bežné, keď som tam bol prvý krát zdalo sa mi že ich autá sú vpredu aj vzadu nejaké otlčené, potom som videl ako vychádzajú systémom ťuk dopredu, ťuk dozadu a výjazd :) u nás by holohlavci vyťahovali bejzbolky 8)


To sa priznám, že keď som mal auto bez senzorov, tak som tiež v Prahe parkoval systémom ťuk-ťuk :) Ale žiadne tvrdé nárazy, že by sa to druhé auto pohlo. Iba jemne nárazník o nárazník. Tie plasty sú dosť odolné a poddajné, nezostane na nich ani skrabancek bežne. Jedine predná ŠPZ bola celá krivá, lebo u nás velmi veľa ľudí potrebuje mať guľu na aute... 365 dni v roku. Inak v Prahe celkom bežná vec takéto parkovanie. Akurát keď som viezol niekoho cudzieho, tak veľa ľudí reagovalo, že tam sa nemôžeš zmestiť. Málokedy mali pravdu :)

PS: Raz som takto parkoval v Haagu a z domu vybehol dôchodca celý červený pred kolapsom, že veď som sa mu dotkol jeho auta :D Potom som pochopil, že v NL to asi nebude také bežné aj keď to bolo v meste.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod PK » 28. Jún 2018 14:56

Ad moj prispevok z Ut Jún 26, 2018 09:38
Dnes, cesta I/62 Senec - Pezinok, nad D1. Sprava sa pripajaju auta z D1 na Pezinok. Auta stoja od kruhoveho objazdu. Som v priebeznom pruhu, mam prednost. Predomnou su 3 auta od konca pripajacieho pruhu. V pripajacom su dalsie 3 auta. Posledny z tych troch v pripajacom si zmyslel, ze nieco ziska tym, ze sa narve predomna predcasne. Strcil cumak do 2m medzery co som mal pred sebou. Ja som musel skocit na brzdy, zastat. Takto sme stali kym sa zozipsovali tie tri auta predomnou s tymi dvoma z pripajacieho. Ked sa vsetci zozipsovali, tak z dialnice dosli dalsie 3 auta. Ktore samozrejme dosli az na koniec uz volneho pripajacieho pruhu a chceli sa zipsovat. Kedze som bol stale treti, stvrty, vsetci sa dostali predo mna.
Vysledok, 1 minuta statia kvoli spajaniu pruhov nasim sposobom s prerusovanou ciarou a napriek tomu, ze som bol na hlavnej ceste ma predbehli 3 auta z vedlajsej a ohrozil vodic z vedlajsej.
Spajanie pruhov s dlhou prerusovanou ciarou a tvrdym koncom konciaceho pruhu u nas vobec nefunguje vo vyssich intenzitach.
Spajanie pruhov s nahlym zmiznutim deliacej ciary a postupnym zuzovanim dvoch pruhov na jeden funguje lepsie a je bezpecnejsie.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 09. Júl 2018 19:59

Časť diaľnice pod Tatrami vrátane tunela Bôrik na štyri dni uzavrú

Čítajte viac: https://spis.korzar.sme.sk/c/20866793/c ... zavru.html
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 16. Júl 2018 12:24

Tak este jeden tyzden :-)
Diaľnicu pod Tatrami na štyri dni zatvoria https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok ... -zatvoria/
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 16. Júl 2018 12:49

ak by údržbu robili za prevádzky tak jej cena by bola približne dvojnásobná, prípadne by sa robila naraz vo viacerých tuneloch, kde by musela NDS priamo alebo nepriamo zamestnávať viaceroch ľudí tak by cena išla ešte vyššie. kľudne búchaj po stole... po dostavaní všetkých tunelov na trase bude musieť byť prehodnotenie spôsobu ich údržby... to len potom budeš spokojný ;)
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 16. Júl 2018 12:59

mozno bude nova tema s nazvom "ktory tunel nie je momentalne v prevadzke".
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 29. Júl 2018 21:07

pri takychto udalostiach bude madarska trasa uplne najvyhodnejsia. a tam taketo udalosti budu, to si mozeme byt isty...

https://mytrnava.sme.sk/c/20880417/dial ... l?ref=njct

neuvadzam to ako dopravny servis len ako priklad a clanok nedavam do mt.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 29. Júl 2018 21:48

ako keby sa tam nehody nestávali...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 30. Júl 2018 08:05

myslis prave vtedy ked je nehoda na BA-TT ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod Vlados » 30. Júl 2018 09:01

už rozumiem. keď nie je nehoda medzi BA-TT tak na východ smelo po D1 a keď je tak po M1
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod fh » 30. Júl 2018 10:57

Čo robil v nedeľu kamión s kukuricou na diaľnici to je otázka a nie kadiaľ ísť na východ, pretože obísť sa to dalo kľudne na Pezinok, po starej Seneckej, alebo kto si chcel priplatiť mohol aj cez Maďarsko.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod devil » 30. Júl 2018 11:28

ale to je sumafuk ze v nedelu kamion, to sa moze stat aj stava kedykolvek.

a niektori sa zacnite modlit aby D4 zobrala co najviac aut lebo cez rok mimo prazdnin su rano take kolony ze kto ide z vychodu a ma byt v BA v tomto case tak sa naozaj oplati ist cez Hu. a aut pribuda a pribuda.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod pohodak » 30. Júl 2018 11:48

ale ved nikto pricetny nerozporuje, ze sa to moze stat a aj sa to stava, ale rovnako sa to stava aj na dialniciach v HU a v kazdej jednej krajine na zemeguli kde su dialnice, a rovnako aut pribuda aj v madarsku, preto opat raz nerozumiem zmyslu tejto debaty :roll:

inak kolony v smere do BA su ozaj o hubu pondelok/utorok rano, streda zvykne byt volnejsia a stvrtok/piatok to byva v klidku...ak chces ist cez HU tak tiez zalezi kde do BA ides, ak teda vyrazas v pondelok skoro rano a mas byt napr 8:30 v petrzalke tak osobne idem asi cez HU, ak by som mal byt napr na 8:00 na galvaniho tak idem cez SK
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod fh » 30. Júl 2018 12:08

Tak to to je problém najmä pre ľudí bývajúcich mimo Bratislavy.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod cargobull » 31. Júl 2018 10:30

fh napísal:Čo robil v nedeľu kamión s kukuricou na diaľnici to je otázka a nie kadiaľ ísť na východ, pretože obísť sa to dalo kľudne na Pezinok, po starej Seneckej, alebo kto si chcel priplatiť mohol aj cez Maďarsko.

Ak ide o prevoz potravín, tak ten môže jazdiť aj počas víkendov, kukurica je tovar rýchlo podliehajúci skaze. Ale aj v prípade, že by nepatrila kukurica do tejto kategórie, slovenské firmy si navyše zvyknú zabezpečovať individuálne výnimky. Musel byť počas žatvy nahlásený na výnimku. Nákladné vozidlo prevážalo kultúrnu plodinu a z uvedeného dôvodu sa na vodiča tohto vozidla nevzťahoval zákaz jazdy
Obrázok používateľa
cargobull
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 294
Obrázky: 75
Založený: 05. Aug 2010 18:42

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod fh » 31. Júl 2018 11:47

Áno máš pravdu, aj keď toto je podivná výnimka lebo tá kukurica nemohla byť tohoročná, iba ak bola z nejakej krajiny strednej či južnej Ameriky.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod peterle » 31. Júl 2018 21:41

Sušená kukurica to bola a tá vydrží dlhšie, ako plechy z USS :D
Keď ešte nebola okolo Levoče diaľnica, tak kamióny s plechmi z Košíc, jazdili aj v nedeľu. Sme sa smiali, že rýchlo sa kaziaci tovar.
peterle
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 592
Obrázky: 231
Založený: 13. Júl 2011 13:31

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod DrX » 10. Dec 2018 20:50

Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?
https://drive.google.com/file/d/1kTnRte ... sp=sharing
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Akou trasou sa momentálne oplatí ísť z BA na východ?

Odoslaťod KN.SK » 11. Dec 2018 10:03

40997
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.