Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

diskusia o D & RC vo všeobecnej rovine, plány, návrhy a samozrejme flamewars ;)

Moderátor: Moderátori

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod Lorenc » 30. Aug 2016 08:30

Iste. Veď preto sa ruší VRT na Žilinu. Lebo to je paralelný koridor ferdinandky aneb podružná vetva. Ale logika že kamióny a doprava chodia medzi Katovicami a Viednou a staci je utkvela predstava. Kamiony chodia aj z Krakowa na Budapesť aj z Rzesova na Bukurest. A cim viac plynulych tychto tokov tovaru tym lepsie.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod devil » 30. Aug 2016 08:34

Ersek vyzera super. Zvlast v porovnani s megalomanskym manipulatorom Auxtom viewtopic.php?f=35&t=21758 , ktory miesto toho, aby sa snazil o efektivne riesenia, spolu s Brecelym v pohode chceli podpisovat predrazene megalomanie na severe (D3, D1 PO, R4 SO PO) a este rozmyslali, ako kvoli tomu podviest EU a vypumpovat zo stat.rozpoctu neobmedzene peniaze na dotovanie toho megalomanstva cez NDS (tym, ze by ju vyradili zo statistik zadlzenia statu). Ersek by mozno mohol urobit aj to najdolezitejsie: spojit SSC a NDS, aby sa usetrilo na byrokratoch a aby sa lahsie mohli riesit veci kapacitnymi jednotkami.


tak toho by mal jednoznacne odvolat z funkcie....len taka zaujimavost ze tento bojovnik za druhu ruru pochadza z krompach....
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod aquila » 30. Aug 2016 08:56

auxt je asi najvacsi narcis a hlupak na cele NDSke co sme doteraz mali .. ako napisat taketo nieco, tak si zasluzi hodinovu vypoved...
Toto nie je o value for money, ale o sedliackom rozume.


dalsie bludy v tom jeho hlode pardon blogu je skoda komentovat
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod Xenon » 30. Aug 2016 09:53

Náhodou, celkom dobrý blog. Adekvátna reakcia bludy od INEKO. Je dobre, že sa Auxt ozval.
Xenon
diskutujúci
 
Príspevky: 161
Založený: 03. Jan 2007 14:17

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod Xenon » 30. Aug 2016 10:01

len taka zaujimavost ze tento bojovnik za druhu ruru pochadza z krompach....


devil, keď už tu vyťahuješ kto odkiaľ je, tak uveď odkiaľ si ty sám, "bojovník proti rúre". Keď už si začal sám takto argumentovať, tak sa neokúňaj...
Xenon
diskutujúci
 
Príspevky: 161
Založený: 03. Jan 2007 14:17

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod Maxx787 » 30. Aug 2016 10:15

ja by som sa vratil k tym intenzitam :-) podla aj konzervativnejsieho predpokladu scitania dopravy by 20 000 cova intenzita bola prekrocena v roku 2025. Myslim si ze toto je realnejsie cislo nez 2022 :-) aj ked ja osobne by som to posunul este trochu dalej tak na roky 2027-2030. Vieme, ze intenzita dopravy je umerna aj poctu obyvatelov, a s tym ma SR dlhodoby problem. PO sa z demografickych statistik ma zastavit na 5,5 mil. obyv. okolo roku 2030. Ak Hlinovi nevyjde propagacia rodiny tak sa to aj stane, a doprava po roku 2030 prestane rast, alebo bude rast len symbolicky. Podobny scenar sa sa predpoklada aj v okolitych krajinach takze aj z hladiska castovneho ruchu je rast intenzit obmedzeny. Druhu ruru bude treba, ale nie tak skoro ako si mysli NDS a Auxt. vystavba si myslim pocka do roku 2020. po tomto roku by sa dalo zacat s vystavbou + podmienka aby vsetky ostatne dialnicne stavby s intenzitou 20 000 boli dokoncene, teda vacsina D3, D1 Tu-Hu, cast R2 pri KE, R4 PO.
Geography is not a career, is post apocalyptic survival skill
Maxx787
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 727
Obrázky: 77
Založený: 03. Okt 2014 17:33
Bydlisko: NO

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod Lorenc » 30. Aug 2016 10:41

ja by som sa vratil k tym intenzitam :-) podla aj konzervativnejsieho predpokladu scitania dopravy by 20 000 cova intenzita bola prekrocena v roku 2025. Myslim si ze toto je realnejsie cislo nez 2022 :-) aj ked ja osobne by som to posunul este trochu dalej tak na roky 2027-2030. Vieme, ze intenzita dopravy je umerna aj poctu obyvatelov, a s tym ma SR dlhodoby problem.


Spojiť demografiu a intenzity je dosť zaujímavé, ale odveci. Stačí vysoká nezamestnanosť a mobilita obyvateľov je nižšia preto má Východné a Južné Slovensko rezervy. Či za prácou či za relaxom.

Ten blog sa mi videl čo sa týka tabuliek, takéto by som chcel vidieť aj zo Sorošky aj z Donovál. Minimálne odkryl určité fakty a dobre je že aj mesačné štatistiky a vidieť ako funguje v rámci roka doprava v tejto časti D1.
Lorenc
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 40
Založený: 06. Máj 2005 09:43

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod marian vančo » 30. Aug 2016 11:32

čo sa týka druhej rury Braniska...tak tu sa bude musieť stať nejaká mimoriadne nešťastná havaria aby sa čosi začalo konať...mimochodom páni, ktory su proti druhej rure...otázka: šiel niekto z Vás pri odstavke tunela starou cestou cez Branisko?...myslím, že už len toto by mal byť zásadný dôvod pre druhu ruru...podla mna , nie su tak dôležite intenzity ako predovšetkým bezpečnosť...ja ked idem cez tunel Branisko tak nikdy nemam pocit, že je to bezpečné...aj ked tam je 80tka...
marian vančo
diskutujúci
 
Príspevky: 104
Založený: 22. Mar 2015 07:57
Bydlisko: Košice

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod marian vančo » 30. Aug 2016 11:36

BTW: ak niekto pôjde z Ostravy do Viedne tak mozno este par rokov využije našu D2, ale neviem aký by mal dôvod; medzi Brnom a Viedňou uz vela nechýba, Rakúšania su o chvíľu s diaľnicou na hraniciach, ostáva krátky usek na českej strane.[/quote]

Je dosti naivné si myslieť, že celý tranzit z PL pôjde cez Ostravu...pozrite si mapu PL...asi malokto z východu PL pôjde na Ostravu...
marian vančo
diskutujúci
 
Príspevky: 104
Založený: 22. Mar 2015 07:57
Bydlisko: Košice

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod Yoggy52 » 30. Aug 2016 12:35

Spominal som D2, tak preto som dal taky priklad... Kedze cesi este k tomu nemaju dostatocnunu paralelu (ale budu mat)
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod rastislav5 » 30. Aug 2016 13:04

aquila napísal:auxt je asi najvacsi narcis a hlupak na cele NDSke co sme doteraz mali .. ako napisat taketo nieco, tak si zasluzi hodinovu vypoved...
Toto nie je o value for money, ale o sedliackom rozume.




Pre porovnanie: Ludovit Odor, spoluautor Value for money (hodnota za peniaze) hovori, ze projektom hodnota za peniaze sa snazili zaviest prave sedliacky rozum do verejneho rozhodovania, takze asi existuju rozne sedliacke rozumy:-)
http://www.rozpoctovarada.sk/svk/rozpoc ... dovit-odor
http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2 ... ely-1.html

K argumentacii oboch ucastnikov sporu (Kovalcik vs. Auxt) mam vyhrady, lebo ich stanoviska su viac politicke, ako analyticke.
Napr. Kovalcik tvrdi:" je vylúčené, že by v nasledujúcich rokoch premávka rástla tak dramaticky, ako to vykresľujú diaľničiari." Je to pravdepodobne, ale nie vylucene. Ale to by clanok neznel tak dramaticky.
Auxt zasa vidi len svoje Branisko, pricom chyba porovnanie s inymi usekmi, kde by investicie v objeme druhej rury Braniska mohli pomoct viac.

Este bude vela zabavy, staci aby sa nastavili ine vahy hlavnym kriteriam a vysledok moze byt uplne iny. Ekonom by co najvacsiu vahu priradil nakladom, ktore su jednoducho porovnatelne, ale napr. sociolog by rad zdoraznil aj vyrovnavanie regionalnych rozdielov, bezpecnost, ochranu prirody, kde navyse bude problem s ich kvantifikaciou atd. Predpokladam, ze stanovenie vah bude nakoniec aj tak politicky kompromis, lebo napr. Bratislavcania mozu mat na vyrovnavanie regionalnych rozdielov iny nazor ako vychodniari. Tym ale nechcem znizovat vyznam projektu Hodnoty za peniaze, pozitivne bude uz len to, ze vahy budu zname a pre cele Slovensko a v dlhsom casovom horizonte rovnake. V sucasnosti politici casto uprednostnuju tie kriteria, ktore sa im prave hodia.
rastislav5
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 25. Nov 2006 18:58

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod aquila » 30. Aug 2016 13:47

tak uz skoncil brecely aj oficialne

viewtopic.php?f=35&t=21760
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod i15 » 30. Aug 2016 16:42

Môžte byť v kľude, Auxt skonči tiež, lebo ho tam dostadil Berecly a len dočasne. Ale dávam mu veľké plus za to, že otvoril tému druhej rúry Braniska. Prekvapilo ma, ako veľmi mu to dali médiá a ľudia na fóre vyžrať. Ak by sme mali rovnaký meter aplikovať na toho, čo presadil D3 Strážov - Brodno, už visí na kandelábri a jeho rodina žije mimo SK
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod aquila » 30. Aug 2016 18:16

to sme tu pisali viaceri, ze usek stazov brodno je asi najzbytocnejsi usek na dialnicnej sieti...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod Vlados » 30. Aug 2016 22:09

i15 napísal:už visí na kandelábri a jeho rodina žije mimo SK

visieť by mal za to čo nakradol a už previezol mimo SK!
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod jarino » 30. Aug 2016 22:43

Ja na obnove prípravy projektovej dokumentácie na Branisko nevidím nič hrozné. Ak hrozí uzavretie na polroka o x rokov, čo neviem posúdiť, tak je to dôvod na obnovenie prípravy aj bez tej diskusie, či 10 000 vozidiel tam bude v roku 2020 alebo 2035.
Kritizovať by sa hlavne malo to dych berúce tempo na výstavbe tunela Čebrať :D a ešte ako bonus aj na Liptove možno vzniknú obrovské jamy.
Hodnota za peniaze v tej priebežnej správe pre Turany - Hubová ráta s nákladmi 738 miliónov eur. To by mal byť ešte povrchový variant, Korbeľka je na úrovni cca 870 resp 900 miliónov euro. Na nič svetoborné sa tam nepríde, každý kto má prehľad vie, aké sú reálne potreby vo výstavbe diaľničnej siete. Zatiaľ som si nevšimol, že by sa tam riešila okrem výstavby diaľnic aj modernizácia koridorov - poradie úsekov na železnici prípadne určenie reko prioritných regionálok.
Ak to budú vôbec posudzovať znova, mali by premyslieť, či za 900 miliónov do Korbeľky sa neoplatí spoločný projekt ŽSR a NDS v nejakom približnom riešení ako Korbeľka, ak by to bolo technicky možné - prevýšenia atď... Bolo by to finančne náročnejšie, ale ide o efektivitu.
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod devil » 31. Aug 2016 09:27

Spojiť demografiu a intenzity je dosť zaujímavé, ale odveci. Stačí vysoká nezamestnanosť a mobilita obyvateľov je nižšia preto má Východné a Južné Slovensko rezervy. Či za prácou či za relaxom.


nezamestnanosti ma vplyv ale nie je to od veci. ludia cestuju nielen za pracou a cestuju aj vlakom a autobusom. viac ludi - viac ludi na cestach. tiez relief. tam kde ide cela doprava jednou dolinou je vyssia intenzita ako tam kde je siet vedlajsich ciest.

Je dosti naivné si myslieť, že celý tranzit z PL pôjde cez Ostravu...pozrite si mapu PL...asi malokto z východu PL pôjde na Ostravu...


cely nie len velka vacsina, asi tak po varsavu a ked bude S52 tak po krakow.

devil, keď už tu vyťahuješ kto odkiaľ je, tak uveď odkiaľ si ty sám, "bojovník proti rúre". Keď už si začal sám takto argumentovať, tak sa neokúňaj...


to tu malokto uvadza aby sa potom mohli tvarit obektivne a nezaujato. uz som davnejsie uviedol ze som z BB kraja, nie je to tajnost.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod okorec » 01. Sep 2016 16:11

Lorenc napísal:Iste. Veď preto sa ruší VRT na Žilinu. Lebo to je paralelný koridor ferdinandky aneb podružná vetva. Ale logika že kamióny a doprava chodia medzi Katovicami a Viednou a staci je utkvela predstava. Kamiony chodia aj z Krakowa na Budapesť aj z Rzesova na Bukurest. A cim viac plynulych tychto tokov tovaru tym lepsie.


hlavne to nie je tak, že vždy len príde prázdny kamión, do plna ho v Katoviciach naložia a vo Viedni to všetko vyloží.. dovolím si tvrdiť, že väčšina kamiónov nejde len z bodu A do bodu B najkratšou trasou, ale ide kľukatou trasou cez body C,D,E.. podľa toho, kde ho dispečer pošle.. keď kamión naloží 60% ložnej plochy v Katoviciach a má to doviezť do Viedne, a niekto potrebuje zo Žiliny do Trnavy odviezť vyhovujúcu dokládku, tak proste pôjde cez Žilinu.
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod Yoggy52 » 01. Sep 2016 17:28

Ano, teraz vsade naokolo Ziliny vybudujme dialnice, lebo co ked kamion musi ist do Ziliny a nie je tam dialnica, no nieco strasne...
Yoggy52
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 9
Založený: 25. Feb 2013 23:02
Bydlisko: Rosenheim

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod BoroZA » 01. Sep 2016 17:41

Presne tak. :D Ešte by to chcelo prepoj D1 a D3 od tunela Višňové k automobilke KIA a napojiť to na budatínsky privádzač, aby bola Žilina najobchvatovejšia a najdiaľnicovitejšia na Slovensku. :P :D

Ako šofér považujem za významné cestné križovatky v SR iba Bratislavu, Žilinu, Ružomberok, Zvolen a Prešov. Takže tam treba sústrediť všetky finančné zdroje najskôr. :)
BoroZA
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 349
Obrázky: 0
Založený: 29. Máj 2016 12:52
Bydlisko: ZA

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod okorec » 01. Sep 2016 22:52

Yoggy52 napísal:Ano, teraz vsade naokolo Ziliny vybudujme dialnice, lebo co ked kamion musi ist do Ziliny a nie je tam dialnica, no nieco strasne...

klud, to bol len priklad
Múdry to pochopí sám a hlúpemu to aj tak nevysvetlíš.
Obrázok používateľa
okorec
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 10
Založený: 13. Jan 2011 19:45
Bydlisko: Martin

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod devil » 02. Sep 2016 12:49

Ako šofér považujem za významné cestné križovatky v SR iba Bratislavu, Žilinu, Ružomberok, Zvolen a Prešov. Takže tam treba sústrediť všetky finančné zdroje najskôr. :)


uz len okolo TT a NR je viac ciest a viac aut aj kamionov na beznych prvotriedkach ako pri RK smerom na polsko....tu je vidiet ako sa tu precenuju tahy s-j. npr. I/51 ani nie je medzinarodna trasa. ale ako recesia to nie je zle. :lol:
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re:

Odoslaťod KN.SK » 02. Sep 2016 20:49

devil napísal:...to tu malokto uvadza aby sa potom mohli tvarit obektivne a nezaujato. uz som davnejsie uviedol ze som z BB kraja, nie je to tajnost.
BB kraj je dosť široký 'pojem'. Mimochodom je plošne najrozsiahlejší, ale i najredšie osídlený kraj v SR.
Festina lente! Σπεῦδε βραδέως!
Sapienti sat.
Radšej budovať, než niečo ničiť.
Obrázok používateľa
KN.SK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3839
Založený: 08. Máj 2014 11:56

Re: Roman Brecely a jeho práca - minister dopravy (2016)

Odoslaťod devil » 05. Sep 2016 15:28

to bude musiet stacit, ked som sa ja pytal par uzivatelov neodpisali mi vobec.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Predchádzajúca

Naspäť na Diaľnice a RC všeobecne

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.