Panelak, panelak...

sekcia venovaná iným infraštrukturálnym stavbám ako diaľnice a železnice, t.j. napríklad letiská, nosný dopravný systém, pozemným stavbám a developerským projektom

Moderátor: Moderátori

Panelak, panelak...

Odoslaťod Mito86 » 27. Sep 2012 18:58

Rad by som sa poradil s odbornikmi ohladom zivotnosti panelakov. Co si o nich myslite? Pretoze okolo panelakov sa siri mnoho mytov... jedny vravia, ze skelet je takmer neznicitelny a druhy zasa, ze su v tak zufalom stave, ze za 20 - 30 zacnu padat a budu musiet byt zdemolovane.

Isli by ste do kupy panelaka, ktory bol postaveny medzi 1970 - 1980 a pomerne len nedavno zatepleny? Bude vobec o 30 rokov ked splatim hypoteku este pouzitelny? :) Nie je lespie investovat o cca 30% viac a kupit novostavbu? Aka je zivotnost zateplenych panelakov? Ake su ich tepelne vlastnosti v porovnani s novostavbami?
Mito86
nováčik
 
Príspevky: 4
Založený: 27. Sep 2012 18:56

Re: Panelak, panelak...

Odoslaťod Mito86 » 27. Sep 2012 18:58

Dakujem
Mito86
nováčik
 
Príspevky: 4
Založený: 27. Sep 2012 18:56

Re: Panelak, panelak...

Odoslaťod pohodak » 27. Sep 2012 21:46

tak toto si "mierne" netrafil forum :D

40-rocny panelak si zacne vyzadovat velke investicie (a to zateplenie vazne nie je, to len skryva problemy) a co bude o 30 rokov vazne nechcem vediet, ale padat to urcite nebude...novostavba je bez debaty lepsia volba ale jedine taka ktoru si sam odsledujes pocas celej vystavby...
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Panelak, panelak...

Odoslaťod Mito86 » 27. Sep 2012 23:32

Viem, ze som to s vyberom fora trosku minul ale nic lepsie som nenasiel a lepsie aspon nejaky stavbary... :) Navyse, zu sa tu riesilo zateplovanie panelakov...

Proste, nikde som nenasiel nejaku serioznu analyzu ktora mimochodom urcite musi existovat. Vsetko na nete su iba vagne keci o 100 rokoch pripadne o dvojnasobnej zivotnosti po zatepleni...
Mito86
nováčik
 
Príspevky: 4
Založený: 27. Sep 2012 18:56

Re: Panelak, panelak...

Odoslaťod michaelse » 28. Sep 2012 10:50

ja som pocul a cital uz velmi vela nazorov odbornikov a aj neodbornikov, ale vacsina hovorila o zivotnosti 60 az 80 rokov a potom vraj mozu nastat velke problemy ktore sa zateplovanim len skovali ale spravnou udrzbou sa zivotnost o niekolko 10roci predlzi
moj panelak je zatepleny polystyrenom a povazujeme to za velku chybu,cez zimu to je super spolu s plastovymi oknami to usetrio na kureni ale cez leto tam mame neskutocne horuco
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: Panelak, panelak...

Odoslaťod ANDi » 10. Jún 2013 00:27


zdroj: YouTube.com
Obrázok používateľa
ANDi
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 1142
Založený: 14. Júl 2012 16:12


Naspäť na Ostatná infraštruktúra, pozemné stavby a developerská činnosť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.