D1 Svinia - Prešov západ

Bratislava (Petržalka – križovatka s D2) – Trnava – Trenčín - Žilina – Prešov – Košice – Záhor, štátna hranica SR/Ukrajina

Moderátor: Moderátori

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Driver » 29. Jún 2011 16:20

Dnes bolo vydané predlženie stav.povolenia na problémové úseky križovatky PO západ.
Oficiálny dôvod : Žiadateľ (NDS) svoju žiadosť odôvodnil prerušením prác so strany zhotoviteľa stavby pre pretrvávajúce majetkové problémy.
Nový termín platnosti stav.povolenia: 31.12.2012
Obrázok používateľa
Driver
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 497
Obrázky: 1287
Založený: 22. Dec 2009 21:01
Bydlisko: Desolate valley

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Ondra O.K. » 24. Júl 2011 11:26

Do fotogalerie jsem pridal cca 2 tydny stare fotky KO pod krizovatkou. Na posledni fotce gallery/image_page.php?album_id=86&image_id=10212 je bohuzel videt to ceho jsme se tady o par prispevku vyse bali, a to ze prujezdny pruh PO-LE neni zrizen a v budoucnu dvoupruhova vypadovka se pred KO se zuzi na jednopruhovy KO a potom se opet rozsiri na dvoupruhovy kopec...
Uz ted jsou od Levoce na KO zacpy, presne jak jsme cekali...toho projektanta tlouct projektem po hlave :roll:

Jeste je teda mozne ze nakonce vypadovka nebude dvoupruhova ale s sirokym odstavnym pruhem...coz je taky blbost :?
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod aquila » 24. Júl 2011 13:18

ono celkovo je to docela zvlastne a zbytocne prekomplikovane riesena MUK ... napriklad ja nechapem vobec tej odbocku vlastne z toho kruhacu smerom na D1 ... ten myly slimak co vlastne brani pokracovat dvojpruh od presova smer levoca ..

gallery/image_page.php?album_id=46&image_id=5742

jedine vysvetlenie preco to tam dali je, aby sa aj niekto kto isiel do PO sa mohol "otocit" ze zbehne cez dva kruhace a ide zase smer levoca .. lebo z R4 aj z I/18 z presova aj z D1 dalej na D1 sa dostane a aby bolo napojenie aj od cesty druhej triedy mi prijde zvrhle ..

proste ten priebeznu pruh z PO do levoce tam mali nejako zakomponovat ...
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Lifko22 » 24. Júl 2011 18:08

a nebude to spravené tak, že proste priebežný pruh bude oddelený ostrovčekom???? jednoducho, že pôjde absolútne mimo kruhového objazdu???
Lifko22
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 318
Obrázky: 0
Založený: 26. Jan 2011 11:35

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Tomas PO » 17. Aug 2011 12:46

Juuj, lifko, to si mi zdvihol entuziazmus. Snad ano.
Ale podla map, ktore mame, sa nic take neplanuje. Navyse stavebna aktivita na KO uz uticha (sudiac podla fotiek, v reale som tadial dlho nesiel), cize pokracovanie stavby osobne nepredpokladam. Mozno niekedy v buducnosti, miesto nato tam je. Nehovoriac o absurdnosti aktualnej situacie.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Tomas PO » 17. Aug 2011 12:57

aquila napísal:ono celkovo je to docela zvlastne a zbytocne prekomplikovane riesena MUK ... napriklad ja nechapem vobec tej odbocku vlastne z toho kruhacu smerom na D1 ... ten myly slimak co vlastne brani pokracovat dvojpruh od presova smer levoca ..

gallery/image_page.php?album_id=46&image_id=5742

jedine vysvetlenie preco to tam dali je, aby sa aj niekto kto isiel do PO sa mohol "otocit" ze zbehne cez dva kruhace a ide zase smer levoca .. lebo z R4 aj z I/18 z presova aj z D1 dalej na D1 sa dostane a aby bolo napojenie aj od cesty druhej triedy mi prijde zvrhle ..

proste ten priebeznu pruh z PO do levoce tam mali nejako zakomponovat ...

Toto si napisal dost krkolomne a pravdupovediac neviem, ci som Ta spravne pochopil. Pri blizsom pohlade ale teraz vidim, preco sa tie dva pruhy pred KO v smere od PO zbiehaju do jedneho a potom za KO opat rozbiehaju a logicka, samostatna vetva PO-LE na 1/18 absentuje. Za KO bude totiz odbocka na vetvu R4, ktora sa napaja na D1: gallery/image_page.php?album_id=46&image_id=5742
Teda na mieste, kadial by mohla ist samostatna vetva PO-LE bude za KO odbocovaci pruh na vetvu od R4. Kedze sme sa zhodli, ze toto odbocenie je uplne zbytocne, je este sanca, ze pri stavbe R4 sa zrusi a naslednbe dobuduje absentujuca samostatna vetva.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Ondra O.K. » 17. Aug 2011 13:02

Me se teda z te situacky (zrova v tomto miste dost neprehledne) spise zda ze ta rampa, resp. najezd na R4 je az za KO, v miste kde uz je dvoupruhova silnice. At tak nebo tak, soucasny stav nasvedcuje ze prubezny pruh tam nebude - jsou osazene lampy, obrubniky po cele delce praveho okraje vozovky ke KO, probehlo i jakesi srovnani zeminy napravo od KO (tam kde by byl prubezny pruh)..takze spousta dalsich let nic..
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Tomas PO » 17. Aug 2011 13:03

Este doplnim, ta zbytocna vetva na R4, ktora sa pripaja na D1, moze potencionalne sluzit autam iducich po ceste II. triedy 546 od Margecian: http://maps.google.com/maps?saddr=Vydum ... src=0&z=16 a a autam z Maleho Sarisa, ci Zupcan: http://maps.google.com/maps?saddr=Route ... src=6&z=15.
Cele je to ale absurdne, lebo cesty II. tried sa na dialnice nemusia napajat a od Maleho Sarisa je na dalsiu MUK smer Levoca 6 km a so Zupcan menej ako 5 km. Nehovoriac o minime intenzit, ktore tieto dve dediny generuju.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Tomas PO » 17. Aug 2011 13:06

Ondra O.K. napísal:Me se teda z te situacky (zrova v tomto miste dost neprehledne) spise zda ze ta rampa, resp. najezd na R4 je az za KO, v miste kde uz je dvoupruhova silnice. At tak nebo tak, soucasny stav nasvedcuje ze prubezny pruh tam nebude - jsou osazene lampy, obrubniky po cele delce praveho okraje vozovky ke KO, probehlo i jakesi srovnani zeminy napravo od KO (tam kde by byl prubezny pruh)..takze spousta dalsich let nic..

Aj mne sa zda, ze "ta rampa, resp. najezd na R4", je az za KO. Ak sa na nu ale bude chciet dostat niekto, kto KO prechadza, musel by potencionalnu samostatnu vetvu od PO prekrizovat, co by mohlo byt komplikovane.
A tie lampy su osadene ako? Ozaj tam nie je priestor?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Tomas PO » 17. Aug 2011 13:08

A este posledna vec, ktora ma rozculuje, su absentujuce 80ky. Tie boli pred stavbou D1 v oboch smeroch tu: http://maps.google.com/maps?saddr=Levo% ... src=0&z=16
Pocas stavby boli odstranene (nie zakryte) a osadene docasne 40ky. 40ky su uz odstranene, ale 80ky nepribudli (alebo aspon 70ky).
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Ondra O.K. » 18. Aug 2011 09:28

Tomas PO napísal:A tie lampy su osadene ako? Ozaj tam nie je priestor?


Kdyz se podivas na tu moji fotku o par prispevku vis, tak si misto tech reflexnich desek na kraji cesty (z tohoto pohledu vlevo) predstav lampy.
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod i15 » 18. Aug 2011 16:37

Tomas PO napísal:A este posledna vec, ktora ma rozculuje, su absentujuce 80ky. Tie boli pred stavbou D1 v oboch smeroch tu: http://maps.google.com/maps?saddr=Levo% ... src=0&z=16
Pocas stavby boli odstranene (nie zakryte) a osadene docasne 40ky. 40ky su uz odstranene, ale 80ky nepribudli (alebo aspon 70ky).


slovami klasika "stale je to stavba" :D
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Zipso » 02. Sep 2011 20:20

Nevie niekto co sa stavia na odpocivadle pred PO v smere od PP? Dnes som tam zazrel zeleznu konstrukciu. Konecne sa zacina budovat CS?
Zipso
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 284
Obrázky: 50
Založený: 26. Mar 2007 11:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod expwy » 02. Sep 2011 20:51

Buduje sa tam dočasné vysunuté pracovisko SSÚD Prešov, aby sa dala robiť zimná údržba tohto izolovaného úseku.
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod michael89 » 06. Sep 2011 11:41

Akú časovú úsporu prináša tento úsek ?
Včera na výjazde z PO bola v smere na D1 asi päťminútová kolóna, ktorú som obišiel a šiel po I/18. Okrem toho, že mi v ceste nestál žiaden kamión a ani takmer žiadne osobné auto, zmizlo aj obmedzenie pred obcou Svinia ( niekedy tam bola 70 ak i dobre pamätám ) - teraz je I/18 akoby jej obchvat.
V lete teda považujem túto trasu asi aj za výhodnejšiu ako krátky úsek D1.
michael89
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 380
Založený: 08. Jan 2009 13:44

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Zipso » 06. Sep 2011 14:21

Casaovo asi viac ako 3 min. neusetris. Mozno aj to som prehnal. Samozrejme semafor kazi dojem. No po starej ceste som zazival tolko nebezpecnych situacii ze ma tam dobrovolne nikto nedostane. Kamikadze predbiehanie cez horizont na Zupcanskej casto sposobovalo umrtia. Inak obmedzenie na 70 bolo koli vystavbe takze je logicke ze tam uz nieje :)
Zipso
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 284
Obrázky: 50
Založený: 26. Mar 2007 11:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod i15 » 06. Sep 2011 16:51

Ale kym nebola dialnica, tak kolony byvali aj v nedelu rano. Nikomu samozrejme nemozno zabranit, aby si to po poloprazdnej starej ceste turoval 110, na neprehladnom useku predbehol Aviu iducu 20kmh a v Chminianskej ukazal prostrednik autu, ktore po dialnici prislo o 10 sekund neskor, ale dialnica prinasa velke zlepsenie bezpecnosti, komfortu a plynulosti.
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod svaco » 08. Sep 2011 22:22

minimalne smerom od PP je ta uspora jasna, kedze nie je na konci v tomto smere semafor, ale aj opacnym smerom je podobna uspora, ak nechytis nejaku kolonu. Kolony vsak myslim nie su pravidlom, aspon osobne nemam take skusenosti, hoci obcasne sa mozu vyskytnut.
Obrázok používateľa
svaco
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 788
Obrázky: 14
Založený: 29. Jan 2008 11:16
Bydlisko: Presov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Tomas PO » 12. Sep 2011 13:32

GPSkova uspora je ca 2 minuty. Ako bolo spominane vyssie, uspora je hlavne na zivotoch. Z dialnice ale obcas vidno pomerne plnu staru cestu, ktoru vyuzivaju najma lokalni vodici z okolitych dedin dochadzajucich do PO.
Inak semafor v PO robi sarapatu - v poslednej dobe vytvara slusnu kolonu z PO na D1. Ako je u nas zvykom, senzory su ZLE. Od PO na D kolona, zo starej cesty do PO nikoho.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod jarino » 12. Sep 2011 13:43

V Prešove to už neprekvapuje. :(
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Tomas PO » 12. Sep 2011 14:00

Spravuje to hadam NDS...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Tomas PO » 03. Okt 2011 13:41

Stale ziadna zmena, iba zhasli svetla na celej MUK. Nie je to zrovna najprijemnejsie na pouzivanej vetve. Aspon ale zbytocne nesvieti nepouzivana vetva.
Semafor ide stale, od dynamickeho riadenia ma ale daleko. Mal som pocit, akoby smer z 1/18 mal prednost...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod stavbarPO » 03. Okt 2011 13:49

Smer z I/18 do PO ma jednoznačne prednosť.. vychádzam tu na diaľnicu z PO denno denne a je to jednoznačne... vôbec tomu nerozumiem, že to nevie dať niekto na poriadok.. Semafor zaeviduje pohyb z cesty I/18 do PO, tak hneď stopne všetkých na výjazde na diaľnicu zo smeru z PO.. na hlavu...
stavbarPO
návštevník
 
Príspevky: 30
Založený: 23. Sep 2011 06:52

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Tomas PO » 03. Okt 2011 13:56

dynamicke riadenie...neuveritelne, ako nieco, co moze pomahat, naopak skodi.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: D1 Svinia - Prešov západ

Odoslaťod Ondra O.K. » 24. Apr 2012 13:05

Novinka - v lednu 2012 byla schvalena zmena stavebniho povoleni pred dokoncenim a to prodlouzeni vystavby do 12/2014. Oduvodneni jsou stale pretrvavajici majetkove problemy

link http://www.appril.com/getattachment/591 ... zapad.aspx

Vite nekdo nejake nove informace kam se jednani posunula?

Minuly tyden bylo zasedani komise ohledne dopravy v Presove http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/ked ... o-presova/ ale tato vec zrejme diskutovana nebyla.
Obrázok používateľa
Ondra O.K.
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 573
Obrázky: 112
Založený: 28. Aug 2006 14:58

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na D1

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 32 hostí.