Vozovka zo soli miesto asfaltu

sekcia, ktorá sa venuje popisu technických aj netechnických záležitostí, postupov a pojmov dotýkajúcich sa infraštruktúry

Moderátor: Moderátori

Vozovka zo soli miesto asfaltu

Odoslaťod aquila » 26. Okt 2005 23:51

aj mne sa zdalo byt divne, ale v kolumbii je to ze vraj realne ;)

http://dialnice.info/viewtopic.php?t=1760

ale neviem, do akej miery je to sci-fi a do akej realita ? co poveternostne vplyvy ? pevnost ? rozbehavanie ? vyjazdene jamy ?
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod B; » 27. Okt 2005 13:56

Niekde som cital, ze testy najrychlejsich aut robia na soli, na Velkom solnom jazere v USA.

Problem ale moze byt ked naprsi.

Zase ale vidim vyhodu ked nasnezi, netreba solit :-)
Naposledy upravil B; dňa 28. Okt 2005 08:57, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
B;
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 29
Založený: 04. Feb 2005 10:55
Bydlisko: Doma :-) v EU

Odoslaťod Adaios » 27. Okt 2005 18:00

Pouziva sa to v lokalnych miestach, ale to je myslene tak, ze v tychto statoch nie je kvalitna cestna siet, ani asfaltove nie su kvalitne a povrch zo soli sa da velmi lahko opravit, ak je to treba a podobne aj B ma pravdu, ze na takomto povrchu so robia testy na rychle auta. Ma to najlepsie idealne vlastnosti, minimum nerovnosti a toto su krajiny kde je idealne podnebie.

Odbornik vsak nie som. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Dialniciar » 05. Okt 2006 19:16

Povrch vozovky zo soli sa štandardne používa napríklad v Chile. Vydrží, je odolný aj voči počasiu, samozrejme odporúča sa používať tam, kde je sucho a kde je dostatok soli v okolitom prostredí, no nie je to nevyhnutná podmienka, nakoľko dnes sa to dá všetko nahradiť.

Vozovka zo soli má ideálne vlastnosti a správne tu ktosi napísal, že je používaná pri závodoch na maximálnu rýchlosť.

Po vozovkách zo soli môže prejsť aj kamión a ani nespoznáte, že po nej prešiel, ale samozrejme, že to nie je povrch vhodný na zaťažené cesty do počasia v EÚ. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16


Naspäť na Glosár

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.