Obchvat Hornej Štubne na R3 otvorili v polovičnom profile

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Obchvat Hornej Štubne na R3 otvorili v polovičnom profile

Odoslaťod Andrej » 23. Nov 2010 12:38

Obchvat Hornej Štubne na R3 otvorili v polovičnom profile

Autor: SITA, dnes 12:26

Vyše štvorkilometrový obchvat Hornej Štubne na rýchlostnej ceste R3 odovzdala Národná diaľničná spoločnosť, a.s. do užívania po dvoch rokoch prác a o rok skôr ako sa pôvodne plánovalo.
Foto: SITA
BRATISLAVA 23. novembra (WEBNOVINY) - Národná diaľničná spoločnosť (NDS), a.s. v utorok odovzdala do užívania 4,3-kilometrový obchvat Hornej Štubne na rýchlostnej ceste R3 v okrese Turčianske Teplice. Motoristi zatiaľ môžu užívať úsek v dvoch jazdných pruhoch v polovičnom profile. NDS odovzdala cestu do užívania po dvoch rokoch prác, ale o rok skôr ako sa pôvodne plánovalo. Náklady na výstavbu obchvatu dosiahli podľa diaľničiarov vyše 20 mil. eur, čo oproti zmluvnej cene vo výške 19,44 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty znamená navýšenie zhruba o 4 %.

Celkové reálne náklady by sa však po finančnom uzavretí stavby mohli zvýšiť až o 10 %, čo je na hranici limitu pre dodatočné navyšovanie cien za výstavbu diaľnic a rýchlostných ciest. Na otvorení cesty sa zúčastnil aj minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Figeľ. Dodávateľom stavby je Združenie Horná Štubňa R3 v zložení Skanska SK, a.s. a Strabag, s.r.o.

http://www.webnoviny.sk/ekonomika/obchv ... lanok.html
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Naspäť na 2010

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.