R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Trenčín (križovatka s D1) – Prievidza – Žiar nad Hronom – v peáži s R1 – Zvolen – Lučenec – Rimavská Sobota – Rožňava – Košice – križovatka s D1

Moderátor: Moderátori

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod devil » 13. Aug 2010 13:13

to je velmi otazne. hustota premavky ma svoje limity v hustote obyvatelstva a ta sa zvysovat nebude. taka D2 bola v plnom profile postavena z politickych dovodov a funguje uz destarocia, je v prosperujucej oblasti, je najfrekventovanejsi tah pre nakladny tranzit (to je najnovsia mytna statistika) ale za malackami uz neprekracuje 15.000 aut co je 1/3-1/4 kapacity plneho profilu.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod tondiego » 13. Aug 2010 13:28

TN-ZH R2 v plnom profile? 160 km/h? Mozno tak o 50 rokov to bude aktualne. Tento kusok cesty ma skor politicky charakter (SMER, predtym HZDS). Najblizsie volebne obdobie sa tu podla mna nepohne ani o kusok. Miesto vytvarania chymer o R2, by konecne mali zrekonstruovat I/50. To by konecne prinieslo nejake pozitivum pre tento region, miesto viac nez 10-rocneho slubovania R2.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod FANUSIK » 14. Aug 2010 10:52

No ke to tak sledujem tak nieco na to bude pravda.., najhorsie ze velmi vela veci ak nie vsetko, je zalozene na politike a ta zasa miesa na nasom malom slovensku uplne do vsetkeho..Myslim ze najlepsie to vie prehodnotit tu na fore DIALNICIAR...Mas pravdu rekonstrukcia 1/50 by pomohla , ale zase ako stupaju intezity neviem ci by aj neurych lila cestu z TN do BB....prave R2 Ja chodievam trasou PD-TN pravidelne a ked chytim kolonu pred Novakmi smerom na Brezinu tak finito...cesta do TN trva aj 50min..a pritom to je 50km...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod devil » 14. Aug 2010 11:24

podla stanog horna nitra nie je odrezana.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod hofy » 15. Aug 2010 17:36

FANUSIK napísal:No ke to tak sledujem tak nieco na to bude pravda.., najhorsie ze velmi vela veci ak nie vsetko, je zalozene na politike a ta zasa miesa na nasom malom slovensku uplne do vsetkeho..Myslim ze najlepsie to vie prehodnotit tu na fore DIALNICIAR...Mas pravdu rekonstrukcia 1/50 by pomohla , ale zase ako stupaju intezity neviem ci by aj neurych lila cestu z TN do BB....prave R2 Ja chodievam trasou PD-TN pravidelne a ked chytim kolonu pred Novakmi smerom na Brezinu tak finito...cesta do TN trva aj 50min..a pritom to je 50km...


Presne tak; prechadzal som tadial tento piatok, napojil som sa na I/50-tku pred Trencinom z dialnice D1. Dalej som pokracoval necelych 40 km. Napocital som 34 kamionov v protismere a to bolo 22:00. Obiehat sa obcas dalo, ale "boli to nervy"... Oproti komfortu z dialnice je to neporovnatelne ! Rekonstruvoat I/50 su zbytocne vyhodene peniaze. Ked uz, tak R2 na plny profil. 1/2 profil je krok spat, resp. len udrzanie sucasneho, aspom pre mna "nudzoveho" stavu. Cestovat terajsou I/50 a najma v noci je unavnejsie, ako ist po dilanici trebars 500 km. Tych 30-40km, ok, ale neviem si predstavit, ze by som mal pred sebou 100-200 km. Tam uz ide o zivot... !
hofy
diskutujúci
 
Príspevky: 75
Založený: 08. Sep 2009 13:08

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod tondiego » 16. Aug 2010 06:53

Mna na tej ceste tiez chytaju nervy, vzdy ked tade nahodou prechadzam. Ale bez emocii, s chladnou hlavou, tu by zazrak urobila aj poriadna, siroka cesta 1.triedy. Pamatam si ako to vyzeralo v cechach na tejto ceste a aky ohromny rozdiel spravila rekonstrukcia, hlavne na stupaniach rozsirenie na 2 pruhy.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod michael89 » 16. Aug 2010 08:36

Ja som včera prešiel celú I / 50 od Trenčína do Košíc. Šiel som v noci, medzi 22:00 - 1:30 a šlo sa úplne v pohode, kamiónov bolo pár, nemám pocit, že práve tam "horí".
michael89
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 380
Založený: 08. Jan 2009 13:44

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod Tomas PO » 16. Aug 2010 14:46

Aj ja som predvcerom presiel ZA-PO za 2h 10min. Vyrazil som o polnoci. A tiez som nemal pocit, ze tam "hori" :D:D Skus sa tadial ale previest cez den. Niekedy to trva aj 4 hodiny...
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod Čumil » 16. Aug 2010 16:37

michael89 napísal:Ja som včera prešiel celú I / 50 od Trenčína do Košíc. Šiel som v noci, medzi 22:00 - 1:30 a šlo sa úplne v pohode, kamiónov bolo pár, nemám pocit, že práve tam "horí".


Nesranduj :mrgreen: . Ked pojdes o jednej v noci BA-TT, tak sa budes divit, ze naco trojpruh, ked by v pohode stacil polprofil :-)
Čumil
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 806
Založený: 01. Okt 2005 15:41

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod FANUSIK » 16. Aug 2010 16:55

Trasa PD-HANDLOVA po velkej 1000 rocnej vode bola prejazdna asi po 20 hodine vecer....na ceste boli velke nanosy bahna, dreva a na krajnici odstavene zaplavene auta...,ludia v dedinach RAZTOCNO ,JALOVEC ,CHRENOVEC mali plne ruky prace do neskorych hodin..., na kazdom kroku pomahali civilne zlozky , vojsko, hasici...nebol to pekny pohlad,,,V stupani na HANDLOVU sa smykalo ,nesvietilo poulicne osvetlenie,kedze velka cast bola znicena najma na dolnom konci mesta...Tam si to odnieslo najviac sidlisko MOSTNA , kde si velka voda vyziadala bohuzial aj ludsku obet -video uz bolo aj v TV...Chlap sa pokusal zachranovat svoje auto.. :( :( ..Mozno niekto som mnou nebudete suhlasit..,ale hydrologovia tvdia ze to bola naozaj 1000 rocna voda...Po 22 hodine hladina riecky Handlovka bola v meste uz naspat v koryte a mala hladinu len asi 1 metra...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod michael89 » 16. Aug 2010 18:54

Chlapi, trochu sme sa nepochopili. Ja som reagoval na túto skúsenosť

hofy napísal:Napocital som 34 kamionov v protismere a to bolo 22:00.


a len som chcel napísať, že ja som šiel v podobný čas a videl som úplný opak. Bolo to možno aj problémami, ktoré spôsobila voda v Handlovej a Prievidzi, takže máte pravdu, moja informácia bola neobjektívna, ospravedlňujem sa.
michael89
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 380
Založený: 08. Jan 2009 13:44

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod hofy » 16. Aug 2010 20:01

No ked sme uz taki "detailisti", tak to aj ja uvediem "na pravu mieru"... :-) Bolo to medzi 21:30 az 22:00, plus minus 10 minut. Z tych 34 kamionov (nakladnych aut, etc.) bolo asi 6-8 nalozenych siahovicou, t.j. mohli to len lokalne prevazat z nedalekych lesov, ale pochybujem, zeby to robili v tak neskoru nocnu hodinu... Inak stretavat taky tahac s nalozenym drevom hadam do vysky 5 m na takej uzskej ceste je tiez zazitok. Siel som jednym kolesom po krajnici, samozrejme som bol nuteny znizit rychlost na bezpecne minimum. Aj preto som nazoru, ze by sa tam mala stavat cesta na plny profil... Mohol by sa tu vsak vyjadrit niekto, kto tadial chodieva pravidelne. Ja tadial prechadzam vacsinou (nastastie) 2 krat do mesiaca a to prinlizne v uvedenom case... Takze tak !
hofy
diskutujúci
 
Príspevky: 75
Založený: 08. Sep 2009 13:08

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod korfo27 » 18. Aug 2010 19:53

usek tn pd chodim pravidelne chyt dva kamiony alebo nieco insie za sebou tak sa za nimy tahate cely usek a s vami cela kolona, som za plny profil ale zatedy iba po pravotice a usek novaky od R2 po cestu druhej triedy cislo 574 to je cca asi 4,5 km kvoli horskemu prechodu brezina
korfo27
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 322
Obrázky: 478
Založený: 14. Dec 2009 18:10
Bydlisko: PD

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod FANUSIK » 18. Aug 2010 21:02

Ked uz nic aspon dva pruhy do kopca by pomohli velmi vela lebo na useku na BREZINU smerom na DOL VESTENICE...je stale zapchate a idete 30 km /h usek dlhy 3 km...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod Milos » 19. Aug 2010 14:07

Presne tak, minulý týždeň som cestoval do Brna, komfort jazdy v kopcovitých úsekoch na moravskej strane je neporovnateľný, a to som sa pritom za Novákmi do kopca nevliekol za kamiónmi. Navyše na moravskej strane je pred dokončením ďalšia preložka s obchvatom dediny (už si nespomeniem ktorej), ktorá zrýchli a skomfortní cestovanie
Obrázok používateľa
Milos
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 422
Založený: 15. Feb 2005 16:20

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod michael89 » 19. Aug 2010 15:37

Áno, je to obec Bánov :wink:
michael89
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 380
Založený: 08. Jan 2009 13:44

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod FANUSIK » 19. Aug 2010 21:24

To na druhej strane u susedov je ceska pohadka..., cesty velmi kvalitne , dopravne znacenie europsky standard...,odpocivadla , kazde stupanie na BRNO...OD hranic ma 2 pruhy..
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod korfo27 » 29. Aug 2010 15:40

pridal som fotky prelozky cesty I/50 v handlovej obchvat namestia zacina pri kruhaci a konci na konci namestia dlzka cca 300metrov cela trasa vedie popri handlovke iba 3 metre od nej gallery/album.php?album_id=132
korfo27
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 322
Obrázky: 478
Založený: 14. Dec 2009 18:10
Bydlisko: PD

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod Zolohoj » 07. Sep 2010 20:57

Som z Handlovej a robim v CR a pravidelne chodievam trasu Caslav - Jihlava - Brno - Trencin - Handlova. Je to sice skor do ineho vlakna, ale spomeniem aj tuto cast. Siel som tadial X-krat poobede, rano, aj vecer jednym aj druhym smerom a najvacsi problem je, ze je cesta stale plna. Posledna skusenost bola asi 15 aut v kolone nalepenych na seba, same auta oproti a nemoznost predbehnut a takto som sa vliekol tak 70tkou zhruba od BN po TN. Bolo to v nedelu okolo 20:00. Tak ci tak, cesta je vo vacsine uzka a hrbolata a same zakazy predbiehania a plno aut. Obcas ju prejdem velmi rychlo, ale niekedy to vyzaduje znacnu znamku trpezlivosti. Ked sa dostanem za kamion, tak je to niekedy 10 az 20 km, ba aj viac, kukania sa na jeho naves.

Ale k teme, PD - ZH. Par rokov dozadu bola cesta PD - HA celkom dobra, ale uz sa hrozne zacina rozpadat. Najhorsie je na tom kopec medzi PD a Chrenovcom (banska). V zakrute hore ma clovek pocit, ze vyleti z cesty, za mokra ani nehovorim.

Dalsi otravny problem je sirocizna cesta v dedinach, kde sa clovek vlecie neskutocne dlho 50tkou v podstate cca 8 az 10 km vkuse.

Potom prietah Handlovou, v podstate relativne v pohode, ale velky problem je otrasny kruhovy objazd v centre mesta, kde obcas nejaky kamion zoberie nejake casti. Druha vec je odbocenie z a na sidlisko MC a Okruzna na dolnom konci mesta. Medzi 14:00 a 15:00 sa mi neraz stalo, ze som sa na cestu dostal v rozmedzi 5 az 10 minut. Podotykam, ze sa viem pichnut rychlo na cestu, ale to fakt neslo. Prietah mestom je pomerne dlhy, takze tu by obchvat v znameni R2 pomohol.

Posledny problem na tomto useku, ktory chcem spomenut, je cast medzi Novou Lehotou a ZH (dererak). V zime tam casto havaruje nejaky kamion, alebo je to zapchate, tak isto uzucka cesta a obmedzena moznost predbiehat v zakrutach. Z casti sa to riesi, ale zatial to vyzera, ze to najhorsie ostava po starom. Tu by tak isto R2 obrovsky pomohla.

Z hladiska intenzit (subjektivne) tento usek nie je tak vytazeny ako TN-PD, preto by som prioritne riesil ten vramci TN kraja. Avsak po dobudovani R1 a obchvatu ZH (R2) by sa dalo ocakavat presmerovanie casti dopravy od BA do PD po R1. Stale vravim, ze kym nebude mat horna nitra lepsie spojenie ci uz v podobe kvalitnej zeleznice, alebo cesty, vymrie. Co sa uz deje, staci sa ist pozriet do Handlovej, su vyclenene aj pozemky na priemyselny park, ale nikto tam nepride v dohladnej dobe a ludia utekaju za pracou prec, vacsinou mimo okres.
Obrázok používateľa
Zolohoj
diskutujúci
 
Príspevky: 112
Obrázky: 11
Založený: 24. Sep 2009 13:18
Bydlisko: Handlová

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod tondiego » 08. Sep 2010 07:02

Tu sa este takych 20-30 rokov nebude stavat nic. Vymieranie hornej nitry nezastavi ani R2. Ja osobne som proti plnoprofilovej R2 na celom useku TN-ZH, je tu zbytocna. Ale treba nieco robit s I/50 a I/64, lebo onedlho sa nebude dat dostat na hornu nitru vobec.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod hofy » 08. Sep 2010 09:24

tondiego napísal:Tu sa este takych 20-30 rokov nebude stavat nic. Vymieranie hornej nitry nezastavi ani R2. Ja osobne som proti plnoprofilovej R2 na celom useku TN-ZH, je tu zbytocna. Ale treba nieco robit s I/50 a I/64, lebo onedlho sa nebude dat dostat na hornu nitru vobec.


Neviem presne co mas na mysli pod "nieco robit", pokial tam bude klasicka dvojprudovka, nevyriesi sa nic, kolony zostanu... Netreba zabudat na Figelov plan, spojit vychod cez Donovaly a ked sa pozries na mapu R2 tam jednoznacne "chyba"... O jej medzinarodnom vyzname tu uz bolo popisane dost ! Zbytocna urcite nie je...
hofy
diskutujúci
 
Príspevky: 75
Založený: 08. Sep 2009 13:08

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod tondiego » 08. Sep 2010 09:53

Na ceskej I/50 kolony nie su. Aj u nich je to medzinarodny tah, ale tak k nemu aj pristupovali, resp. pristupuju - na problematickych usekoch rozsirenie na tri pruhy, obchvaty a celkove rozsirenie cesty. Na tejto ceste v SR tie kolony nie su zdaleka take kriticke. Aj mna to rozculuje, ked tento cca 50 km usek obcas idem hodinu, ale na tie kolony by bohate stacilo to co urobili cesi. RC v plnom profile je tu zbytocny luxus, aspon nateraz. Ani Vazny a ani Figel sa do tohto useku nijak nehrnuli a ani hrnut nebudu.
tondiego
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 480
Založený: 11. Dec 2009 10:37

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod FANUSIK » 11. Sep 2010 13:24

No a je to presne o tom ze tento pomerne velky region sa kazdy politik serie aj ked tazia v nom vzdy ked potrebuju hlasy do parlamentu vtedy su tu vsetci.....Takze tak to vyzera ze tu budu obchody a restauracie ako v kazdom velkom meste ale nebude tu infrastruktura, tak skor ci neskor obchodne retazce pocitia kolaps , je ti len otazka casu ze ludia nebudu tolko kupovat ked tu nebude kde zarabat....a ostanu tu len dochodcovia...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod Pe3k » 12. Sep 2010 00:29

Zabuda sa, ze ide o E 572... Skoda, ze ta cesta ma tu "E" uroven len od hranice BB kraja (potial stavbari rozsiruju cestu) po mesto ZH. Kiezby bola cela tato cesta taka rovna a siroka.

O Banskej sa da len smutne suhlasit... Navyse v tiahlej zakrute na zaciatku kopca Handlovka zobrala krajnicu a padnute zvodidlo nikomu nevadi.

Stvorpruh v Jalovci a Raztocne nic neriesi, lebo tade idu tych 50 aj tie kamiony, ktore inde nepredbehnete kvoli intenzite dopravy. Kazdopadne by to chcelo obchvaty alebo R2.

V celom okoli vsak prioritne obchvat PD!
Obrázok používateľa
Pe3k
diskutujúci
 
Príspevky: 86
Obrázky: 1
Založený: 07. Sep 2009 15:34
Bydlisko: Žilina

Re: R2 Prievidza – Žiar nad Hronom

Odoslaťod duro_z_dediny » 12. Sep 2010 10:53

hofy napísal:
tondiego napísal:Tu sa este takych 20-30 rokov nebude stavat nic. Vymieranie hornej nitry nezastavi ani R2. Ja osobne som proti plnoprofilovej R2 na celom useku TN-ZH, je tu zbytocna. Ale treba nieco robit s I/50 a I/64, lebo onedlho sa nebude dat dostat na hornu nitru vobec.


Neviem presne co mas na mysli pod "nieco robit", pokial tam bude klasicka dvojprudovka, nevyriesi sa nic, kolony zostanu... Netreba zabudat na Figelov plan, spojit vychod cez Donovaly a ked sa pozries na mapu R2 tam jednoznacne "chyba"... O jej medzinarodnom vyzname tu uz bolo popisane dost ! Zbytocna urcite nie je...


Je predsa plán, potiahnuť R3 cez Sklené do Handlovej (Ráztočna), viď toto viewtopic.php?f=46&t=7285&start=1350#p106887 .
Ale momentálne to počká najmenej 5 rokov.
Obrázok používateľa
duro_z_dediny
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 207
Založený: 18. Jún 2009 10:46

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na R2

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.