Oblasť Nitry a Zlatých Moraviec

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Oblasť Nitry a Zlatých Moraviec

Odoslaťod Dialniciar » 17. Júl 2005 16:06

V tejto oblasti sa budem venovať predovšetkým cestnej infraštruktúre a predovšetkým časovému harmonogramu do r. 2006. Kvôli náročnosti hľadania informácií, ak by vám tu niečo chýbalo, napíšte.

Cestná infraštruktúra:

V rámci opráv cestnej siete sa budú opravovať tieto úseky (do r. 2006):

1. Nitra-Lapáš-Vráble
2. Vráble-Žitavce-Maňa
3. Vráble-Slepčany-Zlaté Moravce
4. Tesárske Mlyňany-M. Vozokany-Kozárovce
5. Vráble-Čifáre
6. Lefantovce-Oponice
7. Nitra-(Cabaj-Čápor)
8. Nitra-Lehota-Veľké Zálužie
9. Zlaté moravce-Topoľčianky-Skýcov

Predovšetkým by sa mali udržiavať v "zjazdnom stave" všetky hlavné ťahy, tie sa teda budú priebežne opravovať, predovšetkým cesta NR-ZM-Nová Baňa a cesta NR-TO a NR-NZ. Na hlavných ťahoch sa budú opravovať najmä vyjazdené koľaje. Presné km sa budú ešte upresňovať.

Ohľadom RK R1 nepíšem, pretože tá je celoštátneho významu, ale momentálne prebiehajú pripravné práce na úseku Nitra-Hronský Beňadik.

Cestné obchvaty:

Nitra - tento cestný obchvat sa delí na 2, severný a južný. Južný obchvat bude výrazne dlhší, ale narozdiel od severného nepotrebuje žiadny tunel. Severný obchvat NR je už čiastočne vyriešený, ale na jeho úplné dokončenie by bol potrebný ešte tunel a úprava viacerých križovatiek. Momentálne prebiehajú prípravné práce ohľadom možného financovania ako aj príprava projektov atď. tak, aby obchvat NR bolo možné vybudovať hneď po dokončení RK R1 po BB.

Zlaté Moravce - tu sa plánuje obchvat, ešte nie je známa jeho konečná trasa ani finančné náklady

Vráble - tu sa v súčasnosti obchvat realizuje

Letecká doprava:

V rámci leteckej dopravy sa začalo uvažovať o vybudovaní menšieho letiska v NR.

Železničná doprava:

Plánujú sa rôzne štúdie pre modernizáciu železničného koridoru HC-NR ako aj ďalšie trasy, avšak neráta sa zatiaľ so žiadnou výraznou investíciou.

Práve v oblasti NR kraja prišlo k výraznému zhoršeniu situácie na lokálnych železničných tratiach, ktoré prestáva štát úplne financovať a okrem toho sa nachádza aj MHD v NR vo väčších finančných problémoch.

Okrem toho sa však uvažuje o modernizácii železničnej stanice v NR.

Iná infraštruktúra:

V oblasti vodárenstva a kanalizácie celkové investície v lokalite ako aj s už začatými investíciami dosiahnu postupne do r. 2006-10 takmer 7 mld. SKK, pričom však táto suma už zahŕňa aj finančné prostriedky určené na ochranu ŽP.

Financovanie: štátny rozpočet, samospráva, EÚ
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Caesar » 17. Júl 2005 19:00

Dy,

tak si sa "pohol" aj ďalej, už to tu chýbalo.

Inak ako som si všimol, tak sa zameriavaš najmä na cestnú sieť, ... ale správne, je to fórum o cestnej sieti de facto.

O tej modernizácii železničnej stanice v NR sa uvažuje už dlho, len mesto NR to chce spojiť aj s autobusovou stanicou. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Dialniciar » 17. Júl 2005 21:07

Caesar napísal:Dy,

tak si sa "pohol" aj ďalej, už to tu chýbalo.


Caesar,

je to dosť náročné kompletizovať všetky informácie z regionálnej dopravy, ale NR kraj spolu s BA a TT už mám hotový. Základy sú.

Teraz dokončím postupne TN kraj a začnem časť BB a ZA kraja. Nemôžem za to, že som tu na to sám a ja som pracovne dosť vyťažený, takže nestíham písať denne 1 oblasť, to som dnes spravil výnimku, že som sem dal 3 oblasti (táto a TO+PE a PD), pretože som tu niekoľko týždňov nedal nič.

Veď pripoj sa ku mne, bude to skôr. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Caesar » 17. Júl 2005 21:53

Dy napísal:Caesar,

Nemôžem za to, že som tu na to sám ...
Veď pripoj sa ku mne, bude to skôr. :wink:


Dy,

ja som ti už na začiatku tvojej predstavy, že budeš pôsobiť v Cestnej doprave, prial veľa síl, takže v tomto ťa nechám samého, pretože jednému sa to lepšie píše. Ty máš svoj štýl, viac informácií, takže to tak bude lepšie. Ale môžeš byť spokojní, pretože ty skutočne dávaš základy, ktoré sa tu dosť rozmáhajú.

BA, TT, NR a čo nevidieť aj TN kraj, to bude 50% SR podľa členenia. To už je slušné. Ideálne by bolo, keby sa tu tomuto niekto venoval už od začiatku fóra, ale čo už, ide ti to dobre.

Ja sa pripájam skôr potom do jednotlivých "problémov" v daných oblastiach. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Dialniciar » 20. Júl 2005 11:30

Caesar napísal:BA, TT, NR a čo nevidieť aj TN kraj, to bude 50% SR podľa členenia. To už je slušné. Ideálne by bolo, keby sa tu tomuto niekto venoval už od začiatku fóra, ale čo už, ide ti to dobre.


Caesar,

aj keby mi to išlo zle, ... ide mi to pomaly, ja viem. :lol:

Lenže nie je to jednoduché venovať sa regionálnej doprave aspoň v takom rozsahu ako ja teraz na tomto fóre, aby to bolo aspoň trochu komplexné, je toho veľa a to nehovorím o tom, že potom sa v každej druhej-tretej novej téme začne aj diskusia, kde si to vyžaduje ďalšie moje príspevky, reda reakcie.

Ten TN kraj snáď stihnem do konca júla. Veď už len 2 oblasti TN+BN a PB+PU+IL. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 20. Júl 2005 12:27

Dy, ja by som sa fakt chcel podakovat, lebo v tomto mas recht, regionalna infrastruktura je docela obsiahla. takze pohoda klidek, ked budes mat cas, chut tak budem rad a nie len ja ked sem nieco hodis ;)
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 15. Sep 2005 20:58

aquila napísal:Dy, ja by som sa fakt chcel podakovat, lebo v tomto mas recht, regionalna infrastruktura je docela obsiahla. takze pohoda klidek, ked budes mat cas, chut tak budem rad a nie len ja ked sem nieco hodis ;)


Postupne sa to rozrastá, len žiaľ idem "od západu", inak východ sa celý mení cez PPP a to nestíham registrovať ani tie zmeny. Problémom je aj ZA, ani tam už nestíham sledovať všetky zmeny, preto bol menší útlm a bol som aj na dovolenke.

Ale inak v ZM nebudú žiadne výrazné investície. Vo všeobecnosti, v NR kraji sa budú "len" opravovať mosty v hodnotách za 10-100-vky mil. SKK. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Čavo » 16. Sep 2005 15:38

Mám pocit, že v NR a i v ZM sa už iba vyčkáva na R1 a nič iné sa nedeje. Čakajú na to ako na spasenie.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Dialniciar » 16. Sep 2005 15:44

čavo napísal:Mám pocit, že v NR a i v ZM sa už iba vyčkáva na R1 a nič iné sa nedeje. Čakajú na to ako na spasenie.


čavo,

regionálne cesty spravuje samospráva, nie štát a štát čo sa ciest I. triedy dosť investoval v NR kraji tento rok, podobne aj v BB kraji. Len tieto dve samosprávy sa moc nestarajú - zatiaľ - nejde im to ako v PO, KE a ZA kraji. Aj TN a BA sú na tom dobre aj s TT, pretože majú silné hospodárstvo. Tam potom PPP netreba. ZA kraj investoval aj do PPP, pretože chce "ťažiť", keď sa tam stavia D1, D3 a R5 a R3.

NR-ZM bude reálne tak v r. 2010. Nie sú tam pozemky a nie sú ani peniaze zabezpečené. :roll:

RK R1 už mala byť hotová, v r. 2005. Problémy spôsobilo členenie SSC a NDS (legislatívny proces) a zastavenie výstavby v r. 1998 až do r. 2001 de facto. :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Adaios » 06. Jan 2006 11:27

Tak z tohoto clanku mam niekolko otazok: http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2486

1. V prvych vetach sa pise o MAD - to je preklep :?:

2. Ako sa da platit za autobusy ktore prave nejazdia :?:

3. Jazda bude stat 10 SKK, to je OK - ale aka je teraz cena :?:

4. Plati sa aj teraz za prestup :?:

5. Vsetci obyvatelia NR dostanu cipove karty zadarmo. To je OK, ale co napriklad studenti ktori v NR studuju a nie su z NR (to je silna cielova skupina cestujucich podla mna) :?:

6. Aky bude system zliav pre dochodcov, pre ludi, ktori maju tazke zdravotne postihnutie atd. :?:

7. Maju sa pouzivat mensie autobusy, to je OK, ale ma ich SAD NR :?:

Viem, ze primator NR je za SDKU, takze politicky je to silny clovek a viem ze v NR sa teraz aj viac investuje a je tu aj zamer pre obchvaty (SO a JO) atd. ale tento clanok priniesol viac otazko ako odpovedi a budem velmi rad ak mi niekto da nejake odpovede. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Čavo » 07. Jan 2006 16:47

1. Asi nie. Nazývajú to mestká autobusová doprava. Neviem prečo.

3. Bez čipovej karty 16 SKK za jednu jazdu. Na čipovú kartu 12 SKK, prestup za 6 SKK.

4. Odpoveď vyššie.

Na ostatné neviem teraz odpovedať.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Adaios » 07. Jan 2006 19:43

čavo,

ako je na tom podla teba stav parkovisk v NR?

Platene aj neplatene? A celkovo aj oblasti - centrum, najvacsie sidlisko Klokocina, dalsie zony, vystavisko atd. :?:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Parkoviská v NR.

Odoslaťod Čavo » 07. Jan 2006 20:02

No, v centre to neviem posúdiť. Zväčša sa cez deň nachádzam v BA. Cez víkendy sa dá v pohode zaparkovať i v centre, ale myslím, že sa tam nenachádzajú neplatené parkovacie miesta. (Zatiaľ sa mi ich nikdy nechcelo hľadať.)

Na Sídlisku Klokočina (ale i Chrenová), je to tak, že som zatiaľ vždy našiel miesto na zaparkovanie, i keď možno nie v najbližšom okolí mieta, kam som šiel, ale v relatívnej blízkosti. Sú parkoviská, ktorým sa snaží väčšina domácich vyhýbať z dôvodu, že na ne z obytných blokov dobre nevidieť a tak sa častejšie stávajú terčom zlodejov.

Myslím, že väčším problémom ako miesto na zaparkovanie je obsadzovanie tohoto miesta. Je veľké percento vodičov, ktorí zaparkujú autá tak, že sú medzi nimi malé priestory na zaparkovanie iného auta, ale keby sa takéto priestory utriasli, tak sa tam v pohode ešte zmestí ešte o tretinu viac áut. Ale to je hlavne o ohľaduplnosti vodičov.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Dialniciar » 16. Jan 2006 19:15

Adoas napísal:čavo,

ako je na tom podla teba stav parkovisk v NR?

Platene aj neplatene? A celkovo aj oblasti - centrum, najvacsie sidlisko Klokocina, dalsie zony, vystavisko atd. :?:


Počul som že sa plánuje stavať veľké podzemné parkovisko v centre mesta cez PPP alebo niečo také, preto sa pýtaš :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Adaios » 16. Jan 2006 20:26

Dy napísal:Počul som že sa plánuje stavať veľké podzemné parkovisko v centre mesta cez PPP alebo niečo také, preto sa pýtaš :?:


A to ja sa nemozem opytat na parkovanie v meste Nitra na Slovensku :?:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Dialniciar » 16. Jan 2006 20:27

Adoas napísal:
Dy napísal:Počul som že sa plánuje stavať veľké podzemné parkovisko v centre mesta cez PPP alebo niečo také, preto sa pýtaš :?:


A to ja sa nemozem opytat na parkovanie v meste Nitra na Slovensku :?:


Môžeš, ale nie je až tak veľa tém v tejto sekcii kam ty reaguješ a vzhľadom na záujmy atď. by som povedal, že sa o NR zaujímaš až dosť, ... nič proti tomu samozrejme nemám. Ale neodpovedal si mi na otázku. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Adaios » 16. Jan 2006 20:29

Dy napísal:
Adoas napísal:
Dy napísal:Počul som že sa plánuje stavať veľké podzemné parkovisko v centre mesta cez PPP alebo niečo také, preto sa pýtaš :?:


A to ja sa nemozem opytat na parkovanie v meste Nitra na Slovensku :?:


Môžeš, ale nie je až tak veľa tém v tejto sekcii kam ty reaguješ a vzhľadom na záujmy atď. by som povedal, že sa o NR zaujímaš až dosť, ... nič proti tomu samozrejme nemám. Ale neodpovedal si mi na otázku. :lol:


Vo vela mestach sa rozmaha stavba podzemnych garazi formou nejakych doplneni k roznym objektom, ktore sa postavia tiez. A neviem ci toto je prave PPP. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Dialniciar » 16. Jan 2006 20:31

Adoas napísal:Vo vela mestach sa rozmaha stavba podzemnych garazi formou nejakych doplneni k roznym objektom, ktore sa postavia tiez. A neviem ci toto je prave PPP. :wink:


A čo to je?

Alebo dobre, zase si odbočil od témy, ... :roll:

Lebo NR sa rozmáha cez rôzne objekty obchodno-administratívnych centier a plánujú sa väčšie investície a v centre Nitry je parkovaích miest menej a určite by sa nejaké hodili.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Adaios » 16. Jan 2006 20:35

Dy napísal:
Adoas napísal:Vo vela mestach sa rozmaha stavba podzemnych garazi formou nejakych doplneni k roznym objektom, ktore sa postavia tiez. A neviem ci toto je prave PPP. :wink:


A čo to je?

Alebo dobre, zase si odbočil od témy, ... :roll:

Lebo NR sa rozmáha cez rôzne objekty obchodno-administratívnych centier a plánujú sa väčšie investície a v centre Nitry je parkovaích miest menej a určite by sa nejaké hodili.


Tak PPP je o niecom inom. Nazyvat vsetko co nestavia stat PPP - to by som nerobil.

A dalej - toto je samosprava a konkretne mesto. A parkovanie by som sem nezaradil. Minimalne mesto by asi muselo dat pozemok atd.

Ale ano - planuje sa nieco ohladom parkovania ale to hlavne suvisi s "rozdelenim" mesta na viac zon a este aj s pomocou dopravnych ciest v ramci rozvoja niekolkych dopravnych stavieb.

Ale o tom sa asi aj pise v SR - alebo potom mozno uplne presne nie. Ja tiez nemam uplne presne info - ...
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Dialniciar » 21. Jan 2006 20:28

Adoas napísal:Tak PPP je o niecom inom. Nazyvat vsetko co nestavia stat PPP - to by som nerobil.

A dalej - toto je samosprava a konkretne mesto. A parkovanie by som sem nezaradil. Minimalne mesto by asi muselo dat pozemok atd.

Ale ano - planuje sa nieco ohladom parkovania ale to hlavne suvisi s "rozdelenim" mesta na viac zon a este aj s pomocou dopravnych ciest v ramci rozvoja niekolkych dopravnych stavieb.

Ale o tom sa asi aj pise v SR - alebo potom mozno uplne presne nie. Ja tiez nemam uplne presne info - ...


Adoas,

ja by som chcel mať tvoje nepresné informácie. :lol:

Rozdelenie mesta na viac dopravných zón, to je ak som to správne pochopil výstavba spojníc medzi SO a JO ako aj zlepšenie napojenia AS a ŽS na centrum a lepšie prepojenie najväčšieho sídliska s ďalšími sídliskami a to aj formou napojenia na obchodno-administratívne centrá v meste. Tak nejako by sa to malo volať, je to tak?
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 24. Feb 2006 19:40

Železničnej trati medzi Zlatými Moravcami a Úľanmi nad Žitavou hrozilo, že ju zrušia. Vlaky budú premávať ďalej. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=2976
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Nitra

Odoslaťod Dialniciar » 02. Mar 2006 17:10

Obchvat bude až o niekoľko rokov ... Juhovýchodný variant sa podarilo Mestu presadiť napriek tomu, že Slovenská správa ciest pôvodne uprednostňovala severný obchvat, ktorý je už sčasti hotový. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3054
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 05. Apr 2006 16:01

Križovatka ulíc Štúrova, Trieda A. Hlinku, Wilsonovo nábrežie a Čs. armády v Nitre sa od minulého týždňa rekonštruuje. Dopravu riadia policajti. ... :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3345
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod zahradnik » 06. Apr 2006 11:03

Dy napísal:Križovatka ulíc Štúrova, Trieda A. Hlinku, Wilsonovo nábrežie a Čs. armády v Nitre sa od minulého týždňa rekonštruuje. Dopravu riadia policajti. ... :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3345


lenk ratka reakcia:

Dopravu riadia policajti, rekonstruju tam semafory, a po rekonstrukcii vsetkych semaforov by mali byt riadene ci uz automaticky podla dopravy alebo z centra, tender na dodavku toho riadiaceho systemu sa ma vypisat niekedy v najblizsej dobe...

neviem kedy bude ta krizovatka opravena, ale financuje ju vraj ten, kto stavia nove CENTRO v Nitre, to je novy polyfunkcny obchodny areal pri vystavisku Agrokomplex, na triede Andreja Hlinku a akademickej ulici... Aj momentalne su tam obmedzenia v doprave,kvoli vonkajsim upravam v okoli...

a to nove centro by malo byt tusim uz 11/04/2006 otvorene, takze sa situacia potom snad zlepsi... mali by tam pribudnut aj nejake parkovacie miesta...

A tu je zmena:

Krizovatka v piatok cca o 11:00 bola spojazdnena, semafory fungovali, sice pod stalym dohladompolicie, aj v piatok popoludni... ale nie je este spravene vodorovne znacenie, mozno to cez vikend dorobia, uvidime...
Obrázok používateľa
zahradnik
diskutujúci
 
Príspevky: 59
Obrázky: 15
Založený: 11. Feb 2006 22:28
Bydlisko: okres Nitra

Odoslaťod Dialniciar » 09. Apr 2006 19:16

zahradnik napísal:
Dy napísal:Križovatka ulíc Štúrova, Trieda A. Hlinku, Wilsonovo nábrežie a Čs. armády v Nitre sa od minulého týždňa rekonštruuje. Dopravu riadia policajti. ... :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=3345


lenk ratka reakcia:

Dopravu riadia policajti, rekonstruju tam semafory, a po rekonstrukcii vsetkych semaforov by mali byt riadene ci uz automaticky podla dopravy alebo z centra, tender na dodavku toho riadiaceho systemu sa ma vypisat niekedy v najblizsej dobe...

neviem kedy bude ta krizovatka opravena, ale financuje ju vraj ten, kto stavia nove CENTRO v Nitre, to je novy polyfunkcny obchodny areal pri vystavisku Agrokomplex, na triede Andreja Hlinku a akademickej ulici... Aj momentalne su tam obmedzenia v doprave,kvoli vonkajsim upravam v okoli...

a to nove centro by malo byt tusim uz 11/04/2006 otvorene, takze sa situacia potom snad zlepsi... mali by tam pribudnut aj nejake parkovacie miesta...

A tu je zmena:

Krizovatka v piatok cca o 11:00 bola spojazdnena, semafory fungovali, sice pod stalym dohladompolicie, aj v piatok popoludni... ale nie je este spravene vodorovne znacenie, mozno to cez vikend dorobia, uvidime...


To sú tam senzory? Inak nie vždy si senzory poradia s dopravou a hlavne tu by mal fungovať nejaký program v časoch špičky a senzory by mali byť aktívne mimo nej a ideálne je, keď je takýchto križovatiek viac za sebou, aby sa napríklad dala vytvoriť tzv. "zelená vlna". Aj keď na to samozrejme nie sú potrebné senzory, ale nastaviteľný cyklus.

Ale neviem presne ktorá to je križovatka (nemám mapu teraz) - to je tá pri TESCU v centre mesta alebo až za mostom ako sa odbáča na Agrokomplex :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Ďalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.