Pezinok a doprava v tejto oblasti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Pezinok a doprava v tejto oblasti

Odoslaťod Dialniciar » 24. Jún 2005 16:22

Pokiaľ mám správne informácie, tak sa bude realizovať obchvat PK tak, aby sa mohol najneskôr v r. 2010 otvárať.

Konkrétne info cez SS, respektíve si ich ešte overím a potom ich sem, keď tak napíšem.

Okrem toho sa opraví aj cesta v smere na Modru.
Naposledy upravil Dialniciar dňa 12. Nov 2007 17:49, celkovo upravené 2 krát.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 24. Jún 2005 16:41

Okrem toho, v riešení je aj mesto Modra, ktoré sa snaží získať podporu EÚ cez projekt a ak sa jej to podarí, tak štát vybuduje aj obchvat okolo Modry, čo by riešilo v podstate celú oblasť.

Je to však založené na "snahe" mesta Modra, pretože je pomerne málo času na spravenie dobrého projektu a tak je dosť pravdepodobné, že obchvat sa bude realizovať len okolo PK.

Financie budú od štátu (pre mesto PK-Pezinok), ale aj od BA VÚC, celková cena obchvatu okolo PK na polovičný profil sa plánujú na sumu takmer 900 mil. SKK s tým, že na jednom mieste bude úsek na plný profil a v sume sú zahrnuté aj špeciálne dopravné riešenia pre mesto.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 24. Jún 2005 16:43

Podľa informácií od Caesara financie zabezpečí BA VÚC + štát, zvyšok mesto a možno aj EÚ.
Začiatok výstavby má byť približne 2006-2007.

Niečo sa objavilo už aj v miestnej tlači

http://dialnice.info/viewtopic.php?t=810

Hovoril o tom aj Ľubo Roman - kraj bude financovať Starý most v BA, rozšírenie niektorých ulíc a cesty v okrese PK, aj keď ešte môžu nastať zmeny, keďže väčšina poslancov za BA VÚC je za odčlenenie okresov PK, MA a SC do TT VÚC.

Inak, už je na čase, podľa posledných sčítaní dopravy cez PK denne prejde vysoko cez 20 000 vozidiel.
Takisto je nevyhnutný "západný (nepoznám názov) obchvat", od TESCA po kasárne, alebo aspoň po ulicu SNP - tento bude slúžiť pre Pezinčanov, aby nemuseli prechádzať cez celé mesto.
Obchvat na ceste II/502 bude mať skôr tranzitný význam v smere od BA smerom na MA,SC a Modru

DY, o tej Modre vieš aj niečo viac?
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Andrej » 24. Jún 2005 16:45

DY napísal:Okrem toho, v riešení je aj mesto Modra, ktoré sa snaží získať podporu EÚ cez projekt a ak sa jej to podarí, tak štát vybuduje aj obchvat okolo Modry, čo by riešilo v podstate celú oblasť.

Je to však založené na "snahe" mesta Modra, pretože je pomerne málo času na spravenie dobrého projektu a tak je dosť pravdepodobné, že obchvat sa bude realizovať len okolo PK.

Financie budú od štátu (pre mesto PK-Pezinok), ale aj od BA VÚC, celková cena obchvatu okolo PK na polovičný profil sa plánujú na sumu takmer 900 mil. SKK s tým, že na jednom mieste bude úsek na plný profil a v sume sú zahrnuté aj špeciálne dopravné riešenia pre mesto.


Pritom Modranský primátor sa možno viac snaží o obchvat, ako Pezinský primátor. Modra je na tom takisto, ako PK, lenže PK má výhodu, že je väčšie mesto :twisted:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 24. Jún 2005 16:50

Andrej napísal:DY, o tej Modre vieš aj niečo viac?


Caesar má v podstate pravdu.

Modra sa ako som napísal, snaží využiť šancu, ktorú ma PK a bude musieť, pretože by celá doprava skončila pred Modrou a ja si myslím, že podľa toho, aké mám skúsenosti, tak v Modre majú "miestni páni" nielen snahu, ale často aj úspech, ale ťažko to posúdiť, či stihnú postaviť obchvat v podobnom časovom horizonte ako PK, aj keš štát už dal prísľub a ten sa nezmení, aj keby nastúpila iná vláda.

Inak, ako si písal o odtrhnutí PK+SC a MA do TT VÚC, tak si myslím, že sa to nestane. Práveže naopak, ešte sú aj snahy SE+SI pričleniť sa k BA VÚC, čo sa zase nepáči TT VÚC, pretože by stratil rozvojový región a teda dane.

Ja viem pomerne veľa o rôznych mestách na Slovensku, len tu nie sú témy na toto všetko a "zdráham sa ich tu zakladať (preto som aj spojil PK a Modru)", keďže fórum je o diaľniciach.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 24. Jún 2005 16:54

Andrej napísal:Pritom Modranský primátor sa možno viac snaží o obchvat, ako Pezinský primátor. Modra je na tom takisto, ako PK, lenže PK má výhodu, že je väčšie mesto :twisted:


Ide o to, že PK je aj väčšie mesto, aj má väčšie dopravné intenzity a naviac sa tam začína 4-prúdová cesta do BA, takže preto treba z hľadiska dopravy riešiť oblasť Sv. Jur (kam mimochodom smeruje investícia v podobe 1000 nových bytov vo výške 500 mil. SKK) a PK, aj keď by sa mala vyriešiť aj Modra, ale žiaľ, je v poradí až po PK a tiež je správne, aby sa najprv realizoval úsek, kde sú najväčšie problémy a PK je na tom s dopravou horšie než Modra.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 24. Jún 2005 17:04

DY napísal:Ide o to, že PK je aj väčšie mesto, aj má väčšie dopravné intenzity a naviac sa tam začína 4-prúdová cesta do BA, takže preto treba z hľadiska dopravy riešiť oblasť Sv. Jur (kam mimochodom smeruje investícia v podobe 1000 nových bytov vo výške 500 mil. SKK) a PK, aj keď by sa mala vyriešiť aj Modra, ale žiaľ, je v poradí až po PK a tiež je správne, aby sa najprv realizoval úsek, kde sú najväčšie problémy a PK je na tom s dopravou horšie než Modra.


To je tiež pravda, v Modre je problém prakticky len úzka cesta, cez PK vedie síce široká cesta, ale je tu podstatne väčšia intenzita. A hlavný problém sú dennodenné zápchy, cez dopravnú špičku ráno aj poobede. :x
Keď ideš ráno z PK do BA, dlho sa vlečieš slimačím tempom a zrýchliš až na štvorprúdovke v Grinave.

Inak, niekde som čítal, že sa chystá aj obchvat Sv.Jura na plný profil :)
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 24. Jún 2005 17:16

Andrej napísal:Inak, niekde som čítal, že sa chystá aj obchvat Sv.Jura na plný profil :)


Ano? Nemám až také info, viem len o polovičnom profile. Tak možno sa to zmenilo.

Totiž, teraz prichídza doba, keď sa na obchvaty reálne vyčlení aj s pomocou EÚ ročne 3-4 mld. SKK mimo diaľničnej siete.

A to už sa dá, to je 8-10 obchvatov ročne a v r. 2010 by malo byť tempo 15-20 obchvatov ročne. Do r. 2008 sa začne veľa obchvatov stavať a potom sa to celé zmení aj na základe dohôd s EÚ.

Financie: kraje, VÚC, štátny rozpočet, EÚ.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Caesar » 24. Jún 2005 17:33

V r. 2006 sa má aj opravovať cesta PK-MA. Inak tu s tým viac-menej súhlasím. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Andrej » 24. Jún 2005 17:42

DY napísal:Ano? Nemám až také info, viem len o polovičnom profile. Tak možno sa to zmenilo.


Niečo bolo aj v Pezinčanovi http://dialnice.info/viewtopic.php?p=4857#4857
ale túto informáciu som počul myslímže od modranského primátora.
Obchvat PK sa napojí na nultý obchvat BA a v rámci toho sa bude stavať aj obchvat Sv.Jura
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Andrej » 24. Jún 2005 17:44

Caesar napísal:V r. 2006 sa má aj opravovať cesta PK-MA. Inak tu s tým viac-menej súhlasím. 8)


Čo je s cestou PK-MA? Povrch sa už predsa opravuje (teda asi 3 mesiace je smerom z Baby do Perneka vyfrézovaná vozovka :? ) a inak je cesta v pohode... len tiež je tu veľký nárast dopravy :roll:
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 24. Jún 2005 17:44

Andrej napísal:
DY napísal:Ano? Nemám až také info, viem len o polovičnom profile. Tak možno sa to zmenilo.


Niečo bolo aj v Pezinčanovi http://dialnice.info/viewtopic.php?p=4857#4857
ale túto informáciu som počul myslímže od modranského primátora.
Obchvat PK sa napojí na nultý obchvat BA a v rámci toho sa bude stavať aj obchvat Sv.Jura


To je možné, ale ak tak snáď len na polovičný profil. Ide o to, že tým, že sa má budovať aj obchvat PK a Modry, tak sa postaví "len" polovičný profil aj okolo Sv. Jura, ale ako vravím, je možné, že sa to zmenilo.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Caesar » 24. Jún 2005 17:46

Andrej napísal:
Caesar napísal:V r. 2006 sa má aj opravovať cesta PK-MA. Inak tu s tým viac-menej súhlasím. 8)


Čo je s cestou PK-MA? Povrch sa už predsa opravuje (teda asi 3 mesiace je smerom z Baby do Perneka vyfrézovaná vozovka :? ) a inak je cesta v pohode... len tiež je tu veľký nárast dopravy :roll:


Aj výmena povrchu, ale budú sa riešiť odpočívadlá na oboch stranách tejto cesty a okrem toho sa bude cesta v 1-3 (neviem presne) úseku rozširovať. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Majkl » 24. Jún 2005 17:57

Caesar napísal:
Andrej napísal:
Caesar napísal:V r. 2006 sa má aj opravovať cesta PK-MA. Inak tu s tým viac-menej súhlasím. 8)


Čo je s cestou PK-MA? Povrch sa už predsa opravuje (teda asi 3 mesiace je smerom z Baby do Perneka vyfrézovaná vozovka :? ) a inak je cesta v pohode... len tiež je tu veľký nárast dopravy :roll:


Aj výmena povrchu, ale budú sa riešiť odpočívadlá na oboch stranách tejto cesty a okrem toho sa bude cesta v 1-3 (neviem presne) úseku rozširovať. 8)


Ceasar, to si asi teraz "potešil" všetkých "bláznov" na rýchlych jednostopových strojoch. Škoda, tých pomníkov je tam už aj tak dosť. 8)
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Odoslaťod Caesar » 24. Jún 2005 18:01

Majkl napísal:Ceasar, to si asi teraz "potešil" všetkých "bláznov" na rýchlych jednostopových strojoch. Škoda, tých pomníkov je tam už aj tak dosť. 8)


Sorry,

ale ja som ten tvoj príspevok nejako nepochopil. :lol:
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Majkl » 24. Jún 2005 18:11

Caesar napísal:
Majkl napísal:Ceasar, to si asi teraz "potešil" všetkých "bláznov" na rýchlych jednostopových strojoch. Škoda, tých pomníkov je tam už aj tak dosť. 8)


Sorry,

ale ja som ten tvoj príspevok nejako nepochopil. :lol:


Len že motorkári budú mať radosť z nového povrchu. Cestu z PK na Babu používajú ako pretekársku dráhu na testy svojich rýchlych koní. Kv
ôli nim je tam aj tá 60-ka. Je to tam v lete nebezpečné nie len pre nich, ale aj pre bežného motoristu. Komu nie je rady, tomu nie je pomoci. :!: :!:
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Odoslaťod Caesar » 24. Jún 2005 18:18

Majkl napísal:Len že motorkári budú mať radosť z nového povrchu. Cestu z PK na Babu používajú ako pretekársku dráhu na testy svojich rýchlych koní. Kv
ôli nim je tam aj tá 60-ka. Je to tam v lete nebezpečné nie len pre nich, ale aj pre bežného motoristu. Komu nie je rady, tomu nie je pomoci. :!: :!:


Aha, no to je pravda.

Mne sa aj jeden kamarát na motorke zabil, nie síce na tomto úseku, ale tiež na horskom priechode na západnom Slovensku. :cry:

Ja poznám aj takých "bláznov", ktorí tam autom (väčšinou tak do 500 000 SKK) sa skúšajú hrať na formulu ... to som sám zažil takého šialenca (predbehol ma a to tak, že musel, inak by do mňa zozadu vrazil a potom som ho v podstate len sledoval, on išiel od 60-120 a viac do tých zákrut a to bola premávka), samozrejme, že ho to "vynášalo" do protismeru v každej zákrute a nakoniec aj skončil v priekope. :( No ale, čo s takými? :roll:
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Majkl » 24. Jún 2005 18:45

Caesar napísal:
Majkl napísal:Len že motorkári budú mať radosť z nového povrchu. Cestu z PK na Babu používajú ako pretekársku dráhu na testy svojich rýchlych koní. Kv
ôli nim je tam aj tá 60-ka. Je to tam v lete nebezpečné nie len pre nich, ale aj pre bežného motoristu. Komu nie je rady, tomu nie je pomoci. :!: :!:


Aha, no to je pravda.

Mne sa aj jeden kamarát na motorke zabil, nie síce na tomto úseku, ale tiež na horskom priechode na západnom Slovensku. :cry:

Ja poznám aj takých "bláznov", ktorí tam autom (väčšinou tak do 500 000 SKK) sa skúšajú hrať na formulu ... to som sám zažil takého šialenca (predbehol ma a to tak, že musel, inak by do mňa zozadu vrazil a potom som ho v podstate len sledoval, on išiel od 60-120 a viac do tých zákrut a to bola premávka), samozrejme, že ho to "vynášalo" do protismeru v každej zákrute a nakoniec aj skončil v priekope. :( No ale, čo s takými? :roll:


Možno by sa mohli nad tým zamyslieť aj kompetentný a riešiť to aj inak ako len obmedzeném rýchlosti na 60. V mestách sú pre bezpečnosť chodcov použité spomalovače, ale neviem či by mohli byť aj na ceste I triedy. Bolo by to nie len pre ich dobro ale aj možno pre zachránu života.
Tvrdenie "veď si za to môžu sami" by som neakceptoval. :cry:
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Odoslaťod Caesar » 24. Jún 2005 18:58

Majkl napísal:Možno by sa mohli nad tým zamyslieť aj kompetentný a riešiť to aj inak ako len obmedzeném rýchlosti na 60. V mestách sú pre bezpečnosť chodcov použité spomalovače, ale neviem či by mohli byť aj na ceste I triedy. Bolo by to nie len pre ich dobro ale aj možno pre zachránu života.
Tvrdenie "veď si za to môžu sami" by som neakceptoval. :cry:


S tým nesúhlasím ani ja, pretože často sú to mladí ľudia a tí nemajú rozum a často ani správny odhad.

Žiaľ na slovenských (aj českých) cestách zomiera veľa ľudí, všade po celom Slovensku. Mne už zomrelo kamarátov, ... nechaj to tak Majkl.

Retardér (spomaľovač) na ceste I. triedy asi nie, tam nepomôže nič. Nájde sa iná cesta a čo spravíš s ňou? :roll:
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod Andrej » 25. Jún 2005 08:09

Caesar napísal:Aj výmena povrchu, ale budú sa riešiť odpočívadlá na oboch stranách tejto cesty a okrem toho sa bude cesta v 1-3 (neviem presne) úseku rozširovať. 8)


No, neviem, kde je nutné na tomto úseku túto cestu rozširovať, podľa mňa je široká dosť, to by už skôr mohli rozšíriť cesty II/502, II/501. Ale ak tak veľmi chcú, tak je len dobre. :D :P

Čo sa týka cesty cez Babu, 60-ka tam vôbec nič nerieši, aj tak tam všetci jazdia 90 a motorkári aj 150. Tam by pomohla jedine pravidelná kontrola polície na viacerých miestach, a ak by schválili zákon o doprave - tak pri prekročení rýchlosti o 30 km/h odobrať vodičský preukaz min. na 1 rok. Tu nepomôžu žiadne vysoké pokuty, pretože zväčša tu jazdia na motorkách nabalení Rakúšania a Nemci. :x
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Caesar » 25. Jún 2005 16:31

Andrej napísal:No, neviem, kde je nutné na tomto úseku túto cestu rozširovať, podľa mňa je široká dosť, to by už skôr mohli rozšíriť cesty II/502, II/501. Ale ak tak veľmi chcú, tak je len dobre. :D :P


Bude sa roširovať tak, aby z jednej strany do r. 2006 existoval ďalší pruh pre pomalé vozidlá. Tento projekt je v pláne už viac ako 10 rokov. 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Odoslaťod wazari » 25. Jún 2005 19:20

Andrej napísal:Podľa informácií od Caesara financie zabezpečí BA VÚC + štát, zvyšok mesto a možno aj EÚ.
Začiatok výstavby má byť približne 2006-2007.


Ked to budu chciet aj z EU, tak to asi nebude pred 2007.
Obrázok používateľa
wazari
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 17. Máj 2005 16:12

Odoslaťod Dialniciar » 25. Jún 2005 19:44

wazari napísal:Ked to budu chciet aj z EU, tak to asi nebude pred 2007.


Obchvat okolo PK bude realizovať len samospráva a možno štátny rozpočet, pretože je tu prísľub BA VÚC.

Ak by sa však naplánovala len jedna jeho časť, tak druhá by sa mohla reálne stavať aj v r. 2007 z fondov EÚ, ale tento obchvat nestojí a nepadá na EÚ.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Alexander Velky » 29. Jún 2005 19:08

PK je dosť problematickým úsekom, kde už pomôže jedine obchvat, ktorý by sa mal začať stavať do r. 2007 a v r. 2010 by sa mal otvárať na polovičný profil. :lol:
Obrázok používateľa
Alexander Velky
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 655
Obrázky: 1
Založený: 28. Jún 2005 17:31

Odoslaťod Caesar » 11. Júl 2005 16:44

V PK by sa malo do konca roka preinvestovať takmer 30 mil. SKK v rámci vnútornej dopravy - opravy cestných ťahov, "zmena tvaru" križovatiek, parkoviská, ... 8)
Caesar
Obrázok používateľa
Caesar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 43
Založený: 06. Máj 2005 14:03
Bydlisko:

Ďalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 12 hostí.