I/67 diaľničný privádzač Poprad – Kežmarok

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: I/67 diaľničný privádzač Poprad – Kežmarok

Odoslaťod 1mmortal2 » 19. Dec 2011 20:02

Tento vikend som tadial siel spolu 4 krat, je tam sice 50 ne kratkom useku, ale ta je stale este v meste a myslim ze ja opravnena lebo su tam dve krizovatky a mohol by byt problem s odbocenim dolava cez dva pruhy, obchvat matejoviec ma normalne 90. V meste je naviac miestami aj 70 (pred tym bolo tusim 60, aspon tak ukzovala navigacia).
1mmortal2
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 443
Obrázky: 37
Založený: 28. Dec 2007 18:34
Bydlisko: Trencin

Re: I/67 diaľničný privádzač Poprad – Kežmarok

Odoslaťod k4mz1k » 17. Jan 2012 22:57

Pri krizovatke "Oktan" a pri krizovatke "whirlpool" budu semafory, len neboli zazmluvnene ani v ramcy tejto stavby ani v ramci vystavby dialnice, cize klemfixy a niektore znacky ci uz obmedzujuce rychlost alebo prikazove su docasne. Semafory by mohli pribudnut niekedy do maja, nakolko je potrebne vyhlasit verejne obstaravanie. To ze su soferi dementni a predbiehaju sa ako o zivot je v tomto kraji bezne a v tej rychlosti ani nestacia sledovat znacky. Nehody v krizovatke pri whirlpoole boli uz pokial mam informacie tak dve. Jedna bola v krizovatke pri vagonke kde sofer vraj zrazil chodkynu na prechode. Za cedulkou poprad-matejovce v smere kk plati 90km/h (znameho zmerali 146 km/h)...


dead napísal:No, vcera vecer som isiel autom po novom privadzaci a idem sa postazovat.

Smerom od Kezmarku zacina pri znacke Poprad - Matejovce 50tka. Az po krizovatku pri Spisskej Sobote som si nevsimol ziadnu znacku, ktora by zvysovala rychlost. 70tka zacina asi 100 metrov za pumpou Oktan a konci po asi 300 metroch, pred krizovatkou pri Vagonke. Pre cestu v opacnom smere plati to iste, 70tka zacina za krizovatkou pri Vagonke a rusi ju krizovatka pri pumpe Oktan . Pokial si dobre spominam, tak este asi pred pol rokom bola na dokoncenom useku od pumpy Oktan az po Matejovce 70tka. Dnes tam mozete ist 50.. Ak mi nejaka znacka usla, opravte ma, ale myslim, ze som daval dobry pozor. Dalej, v smere od Popradu je na krizovatke Matejovce smerom na Kezmarok prejazdny iba jeden pruh, pricom pravy pruh je odbocovaci, smerom do byvaleho oploteneho arealu Vagonky a dva lave sa neskor zbiehaju v jeden odbocovaci na Matejovce. Tam som si v dazdi vsimol, ze soferi v lavom pruhu, ktori predbieheju tych, ktori sa nevedia rozhodnut a chcu pokracovat dalej na Kezmarok sa naraz ocitnu v odobocovacom pruhu na Matejovce a potom krizom prechadzaju cez znacky Z4 a cez gumene oddelovacie prahy spat do plynuleho pruhu na Kezmarok. Pocul som, ze sa tam uz stali nejake nehody. Podla mna tento usek degraduju nedotiahnute detaily, snad sa kompetentni zobudia. Pre porovnanie, stvorprudovy usek cesty E65 cez Martin, plynulejsia jazda, aj napriek viacerym svetelnym krizovatkam
k4mz1k
diskutujúci
 
Príspevky: 55
Obrázky: 4
Založený: 14. Dec 2008 11:40
Bydlisko: KE

Re: I/67 diaľničný privádzač Poprad – Kežmarok

Odoslaťod eucitizen » 17. Jan 2012 23:19

Dalsia vec je ze osvetlenie stale tam nefunguje.
Obrázok používateľa
eucitizen
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 14
Založený: 04. Feb 2005 00:43

Re: I/67 diaľničný privádzač Poprad – Kežmarok

Odoslaťod k4mz1k » 18. Jan 2012 08:19

NIeje osvetlenie preto lebo ho mesto zatial neprebralo od SSC, zatial nebola zvolana kolaudacia. v blizkej dobe bude a po stretnuti Popradskej slachty (zastupitelstvo) sa prerokuje spustenie osvetlenia. musi to ist touto cestou kedze to su nemale financne naklady. ved len odber tych lamp je okolo 8kW.
k4mz1k
diskutujúci
 
Príspevky: 55
Obrázky: 4
Založený: 14. Dec 2008 11:40
Bydlisko: KE

Re: I/67 diaľničný privádzač Poprad – Kežmarok

Odoslaťod Tomas PO » 18. Jan 2012 14:11

Uz by sa mohlo zacat pouzivat LED osvetlenie. To ma odber minimalny.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: I/67 diaľničný privádzač Poprad – Kežmarok

Odoslaťod Lifko22 » 18. Jan 2012 14:13

Ale je vraj aj maximálne drahé. :) No zase aj našim pravnukom by ešte svietilo bez toho, aby sa niečo menilo.
Lifko22
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 318
Obrázky: 0
Založený: 26. Jan 2011 11:35

Re: I/67 diaľničný privádzač Poprad – Kežmarok

Odoslaťod Tomas PO » 18. Jan 2012 14:30

Drahe lebo biznis. Ledkovy hadik, ktory si zrobis sam, stoji par centov. Ked ho ale kupis v LED studiu, zaplatis aj 100 eur. Nenormalne predrazenie.
Ale pri DZ musi byt vsetko certifikovane, co chapem a za to sa plati.
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Predchádzajúca

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 67 hostí.