Mesto Prievidza (+plánovaný obchvat)

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 05. Dec 2006 12:11

V r. 2007 sa bude posudzovať stav dopravy v meste PD ako križovatka ciest I/50 a I/64 a zváži sa nutnosť výstavby cestného obchvatu. Podľa toho sa začnú prípravné práce. Len pripomínam, že cestný obchvat by sa už staval na parameter RC v rámci 1/2 profilu R2.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Andrej » 05. Dec 2006 14:15

Dialniciar napísal:V r. 2007 sa bude posudzovať stav dopravy v meste PD ako križovatka ciest I/50 a I/64 a zváži sa nutnosť výstavby cestného obchvatu. Podľa toho sa začnú prípravné práce. Len pripomínam, že cestný obchvat by sa už staval na parameter RC v rámci 1/2 profilu R2.


Obchvat PD ako sucast R2? Vsak PD lezi SZ od R2 a obchvat je potrebny pri prejazde mestom smer S-J. Skor si myslim, ze by sa mohla prehodnotit cesta smerom na MT - teda stavba novej cesty I.triedy.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Odoslaťod Dialniciar » 06. Dec 2006 10:11

Andrej napísal:Obchvat PD ako sucast R2? Vsak PD lezi SZ od R2 a obchvat je potrebny pri prejazde mestom smer S-J. Skor si myslim, ze by sa mohla prehodnotit cesta smerom na MT - teda stavba novej cesty I.triedy.


Ano, ako súčasť R2.

Stavba novej cesty I. triedy je sen ďalekej budúcnosti. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 28. Feb 2007 10:51

Investícia: Prievidza-obchvat 1.et.,1.st., MZ v trase I/64. SSC vyčlenila na rok 2007 celkovo 45 mil. SKK z EÚ (ERDF).
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 15. Mar 2007 12:24

Dialniciar napísal:Investícia: Prievidza-obchvat 1.et.,1.st., MZ v trase I/64. SSC vyčlenila na rok 2007 celkovo 45 mil. SKK z EÚ (ERDF).


Je tendencia stavať obchvaty na 1/2 profil RC na R2. Teda na R2 sa budú riešiť tzv. "bodové závady". Je tendencia, že práve na R2 bude najviac obchvatov zo všetkých RC v SR. Pripravujú sa obchvaty za miliardy SKK TN, BN, PD, ZH.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Mato.x » 21. Mar 2007 17:17

Podľa mňa je tá mimoúrovňová križovatka úplná hlúposť. Samozrejme oproti tomu, čo bolo v meste predtým je to teraz fajn, ale bolo to veľmi nerozumne spravené. Vyhodilo sa na to zbytočne veľa peňazí, jednoduchšie by bolo vybudovať most a nie tunel, čo by bolo oveľa lacnejšie a veci by to slúžilo rovnako, toť môj názor :)
Okrem toho som zvedavý, ako sa bude dopravná situácia riešiť o pár rokov, keď tam bude 2x taká premávka ako dnes, lebo v centre sa často tvoria zápchy už teraz (a to je situácia ešte pomerne dobrá). Potom neviem čo chcú spraviť, keď to budú musieť rozširovať... zase na to vyhodia obrovské peniaze... a k tomu ako dlho sa to budovalo... no comment :evil:

A k tomu obchvatu (S-J): PD je v tomto na tom dosť zle, keďže ja osobne si neviem predstaviť, kade by mohol tento obchvat ísť ;)
Mato.x
návštevník
 
Príspevky: 34
Obrázky: 1
Založený: 20. Mar 2007 15:19
Bydlisko: Prievidza

Odoslaťod Dialniciar » 22. Mar 2007 11:43

Prievidza: Mierna zima šetrila financie :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6618

Prievidza: Parkovanie na chodníku :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=6617
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 22. Mar 2007 11:50

Mato.x napísal:Podľa mňa je tá mimoúrovňová križovatka úplná hlúposť. Samozrejme oproti tomu, čo bolo v meste predtým je to teraz fajn, ale bolo to veľmi nerozumne spravené. Vyhodilo sa na to zbytočne veľa peňazí, jednoduchšie by bolo vybudovať most a nie tunel, čo by bolo oveľa lacnejšie a veci by to slúžilo rovnako, toť môj názor :)


Lenže ide o centrum mesta, respektíve tunelovým riešením (podjazdom) sa podarilo dosiahnuť, že nad touto stavbou sa zlepšilo prostredie pre život ľudí. Že to je drahé, ... ano je, pretože vláda šetrila a viac sa tu nestavalo ako stavalo a všetko sa predražovalo, predraženie bolo o 100%.

Mato.x napísal:Okrem toho som zvedavý, ako sa bude dopravná situácia riešiť o pár rokov, keď tam bude 2x taká premávka ako dnes, lebo v centre sa často tvoria zápchy už teraz (a to je situácia ešte pomerne dobrá). Potom neviem čo chcú spraviť, keď to budú musieť rozširovať... zase na to vyhodia obrovské peniaze... a k tomu ako dlho sa to budovalo... no comment :evil:


Rozširovať sa to nebude nijako. Potrebný bude cestný obchvat, respektíve rýchlostná cesta. Ono táto stavba bola potrebná už v r. 2000, to, že sa dostavala neskôr bola chyba, lebo sa to predražilo a oddiali sa aj výstavba skutočného obchvatu.

Ale doprava sa po tejto stavbe zásadne zlepšila a obchvat na 1/2 profil R2 nebude stáť 0,5 mld. SKK, ale oveľa viac.

Mato.x napísal:A k tomu obchvatu (S-J): PD je v tomto na tom dosť zle, keďže ja osobne si neviem predstaviť, kade by mohol tento obchvat ísť ;)


To už treba nechať na odborníkov, kadiaľ bude zvolená trasa. :idea: Ale nebude sa skôr stavať S-J, ale Z-V. Podľa mňa. Teda R2.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Mato.x » 22. Mar 2007 19:13

Dialniciar napísal:Lenže ide o centrum mesta, respektíve tunelovým riešením (podjazdom) sa podarilo dosiahnuť, že nad touto stavbou sa zlepšilo prostredie pre život ľudí. Že to je drahé, ... ano je, pretože vláda šetrila a viac sa tu nestavalo ako stavalo a všetko sa predražovalo, predraženie bolo o 100%.
Ja ako občan PD to nevnímam ako niečo, čo by zlepšilo život ľudí, pribudlo trochu miesta pre chodcov ale inak to je pre mňa zbytočne vysoká investícia ;)

Dialniciar napísal:Rozširovať sa to nebude nijako
...či to bude 5 alebo 50 rokov, raz tá situácia bude katastrofická a bude to treba riešiť. Ale je zase pravda že vtedy už na také veci bude peňazí dosť...

Dialniciar napísal:To už treba nechať na odborníkov, kadiaľ bude zvolená trasa. :idea: Ale nebude sa skôr stavať S-J, ale Z-V. Podľa mňa. Teda R2.
Z-V je nezmysel, keďže 4-prúdová cesta prvej triedy (budúca R2) ide smerom na Handlovú a úplne obchádza Prievidzu, to znamená že ju treba prepojiť s cestou severnou, t.j. na Martin a Žilinu. Tým pádom ide o obchvat S-J. Na západ od PD je jediná cesta na Bojnice a tade sa dá ešte dostať na Nitrianske Rudno, čiže obchvat Z-V je absolútne nepotrebný.
Mato.x
návštevník
 
Príspevky: 34
Obrázky: 1
Založený: 20. Mar 2007 15:19
Bydlisko: Prievidza

Odoslaťod Dialniciar » 22. Mar 2007 20:35

Mato.x napísal:
Dialniciar napísal:Lenže ide o centrum mesta, respektíve tunelovým riešením (podjazdom) sa podarilo dosiahnuť, že nad touto stavbou sa zlepšilo prostredie pre život ľudí. Že to je drahé, ... ano je, pretože vláda šetrila a viac sa tu nestavalo ako stavalo a všetko sa predražovalo, predraženie bolo o 100%.
Ja ako občan PD to nevnímam ako niečo, čo by zlepšilo život ľudí, pribudlo trochu miesta pre chodcov ale inak to je pre mňa zbytočne vysoká investícia ;)

Dialniciar napísal:Rozširovať sa to nebude nijako
...či to bude 5 alebo 50 rokov, raz tá situácia bude katastrofická a bude to treba riešiť. Ale je zase pravda že vtedy už na také veci bude peňazí dosť...

Dialniciar napísal:To už treba nechať na odborníkov, kadiaľ bude zvolená trasa. :idea: Ale nebude sa skôr stavať S-J, ale Z-V. Podľa mňa. Teda R2.
Z-V je nezmysel, keďže 4-prúdová cesta prvej triedy (budúca R2) ide smerom na Handlovú a úplne obchádza Prievidzu, to znamená že ju treba prepojiť s cestou severnou, t.j. na Martin a Žilinu. Tým pádom ide o obchvat S-J. Na západ od PD je jediná cesta na Bojnice a tade sa dá ešte dostať na Nitrianske Rudno, čiže obchvat Z-V je absolútne nepotrebný.


Ja zase poznám veľa obyvateľov PD, čo sú spokojní so súčasným riešením.

Riešiť sa to bude, ale nebude sa už toto nijako rozširovať.

Obchvat Z-V je oveľa potrebnejší ako S-J. Pretože Z-V je strategická cesta, preto prúdi veľa áut do PD z oboch strán a preto sa plánuje obchvat Z-V na parameter rýchlostnej cesty a postaví sa na 1/2 profil. A presne tak: jeho cieľom je, aby celý tranzit obišiel vaše mesto. Lebo o tom je obchvat.

Ale ja ťa tu presviedčať nebudem, ty si určite lepší odborník, veď tam bývaš. :idea: Ale S-J sa stavať tak skoro nebude. O tom ťa ja môžem uistiť, ak tak, len ako variant R2. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 23. Mar 2007 13:32

Dialniciar napísal:Každý kruhový objazd, prípadne v doplnení o svetelnú signalizáciu, zlepší stav dopravy


Viem, že reagujem na vyše rok starý príspevok, ale ja sa potrebujem spýtať; kruhový objazd so svetelnou signalizáciou? To ako semafory? To som ešte nevidel.

A kedy bol postavený úsek PD-Nováky R2, prosím vás?
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Dialniciar » 23. Mar 2007 13:46

Jurislav napísal:
Dialniciar napísal:Každý kruhový objazd, prípadne v doplnení o svetelnú signalizáciu, zlepší stav dopravy


Viem, že reagujem na vyše rok starý príspevok, ale ja sa potrebujem spýtať; kruhový objazd so svetelnou signalizáciou? To ako semafory? To som ešte nevidel.

A kedy bol postavený úsek PD-Nováky R2, prosím vás?


No tak napríklad v Nitre po nedokončenom severnom obchvate je veľký kruhový objazd riadený ešte aj svetelnou signalizáciou. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Mato.x » 23. Mar 2007 14:49

Dialniciar napísal:Obchvat Z-V je oveľa potrebnejší ako S-J. Pretože Z-V je strategická cesta, preto prúdi veľa áut do PD z oboch strán a preto sa plánuje obchvat Z-V na parameter rýchlostnej cesty a postaví sa na 1/2 profil. A presne tak: jeho cieľom je, aby celý tranzit obišiel vaše mesto. Lebo o tom je obchvat.
Počkaj, asi sa celkom nechápeme, lebo fakt neviem načo by sa budoval obchvat Z-V... ako si napísal obchvat je na to aby sa odklonila doprava, a tú treba odkloniť v smere zo severu (Martin, Žilina). Tak načo by potom bol obchvat Z-V??? To fakt nechápem ;)
Kukni mapu a pochopíš čo myslím :roll:
Mato.x
návštevník
 
Príspevky: 34
Obrázky: 1
Založený: 20. Mar 2007 15:19
Bydlisko: Prievidza

Odoslaťod Jurislav » 23. Mar 2007 18:56

Dialniciar napísal:No tak napríklad v Nitre po nedokončenom severnom obchvate je veľký kruhový objazd riadený ešte aj svetelnou signalizáciou. :idea:


Wow, to prvykrat pocujem. A ako su semafory, pri vjazde na kruhovy objazd?
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Čavo » 24. Mar 2007 06:49

Príď sa pozrieť do NR pod Zobor. Ale rýchlo, lebo to možno zrušia. (I keď asi až za pár rokov.) :-)
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Jurislav » 24. Mar 2007 10:23

Aha, takže to je len dočasné?
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Čavo » 24. Mar 2007 11:42

Neviem kedy to nainštalovali (odhadujem 15-20 rokov späť), ale riešiť sa to chystajú z dôvodu priepustnosti. I keď včera som sa čudoval (nechodievam tadiaľ pravidelne), že bol piatok a okolo 18 hodiny to bolo skoro celkom prázdne. Pamätám si zápchy po križovatku na TO (cez Drážovce) i dlhšie.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod mirkobb » 25. Mar 2007 09:57

Mato.x: Počkaj, asi sa celkom nechápeme, lebo fakt neviem načo by sa budoval obchvat Z-V... ako si napísal obchvat je na to aby sa odklonila doprava, a tú treba odkloniť v smere zo severu (Martin, Žilina). Tak načo by potom bol obchvat Z-V??? To fakt nechápem
Kukni mapu a pochopíš čo myslím


Bavite sa o dvoch roznych veciach, ale dialniciar Ti spravne napisal, ze obchvat v parametroch R cesty(R2) bude v trase Z-V, teda juhovychodne od PD. Bolo by uplnym nezmyslom aby R2 obchadzala PD severne od mesta(cim by sa vlastne pre PD vyriesil aj prietah v S-J smere), ale trasovanie cesty R2 v juhovychodnej tangente tohto priestoru je optimalne.
Takze, pre Tebou polozenu otazku prietahu PD v smere S-J bude asi iba moznost nejakej cesty I. triedy, tak ako to tu spomenul Andrej. Spravne podotykas, ze moznosti obist PD cestou I. triedy cestou 2x2 nie je moc, kvoli zastavanemu uzemiu. Asi najkratsie by bolo obist ju severovychodnym obchvatom od R2 okolo Kopanic, Necpal na Nedozery-Brezany, ale tento variant by bol asi zaroven aj najkomplikovanejsi a najdrahsi, kvoli clennitosti terenu v oblasti tzv. Lesoparku(asi nutnost vystavat tunel), takze tadial asi nie. Uz aj kvoli tomu, ze mesto PD v tejto oblasti pripravuje vystavbu obytnej zony Terasy. Realnejsie sa javi viest tento prietah S-J v priestore medzi PD a Bojnicami, a to uz od Novak popri obci Opatovce n/Nitrou, (medzi PD a Bojnicami v priestore plazoveho kupaliska) a dalej severnym smerom na Nedozery-Brezany.

Pre urcitu predstavu a nazornost kukni sem:
http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=216
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod Mato.x » 25. Mar 2007 19:17

Ano je to potvrdené že obchvat (teraz nemyslím R2) S-J pôjde medzi PD a Bojnicami (kvôli čomu padne za obeť park v tejto oblasti) a bude sa napájať na R2 pri vstupe do mesta. Okrem toho spojí R2 s priemyselným parkom ktorý tu bol nedávno vybudovaný. Tým sa odťaží aj Bojnická cesta. Čítal som to niekde na Prievidzkom webe
Mato.x
návštevník
 
Príspevky: 34
Obrázky: 1
Založený: 20. Mar 2007 15:19
Bydlisko: Prievidza

Odoslaťod Dialniciar » 25. Mar 2007 19:19

Jurislav napísal:Aha, takže to je len dočasné?


Väčšinou, keď je svetelná signalizácia modernizovaná a menená a je na nejakom mieste viac ako 10 rokov, tak to nie je dočasné.

Tá signalizácia tam bola umiestnená preto, že kruhový objazd je dosť malý na to, aká premávka cez neho chodí, teda nie je možné, aby tu bol zvládnutý nápor áut z viacerých smerov a bolo to dosť nehodové miesto, pretože aj niektoré príjazdové cesty sú tu dosť tak neprehľadne spravené.

Až sa bude riešiť severný obchvat mesta NR, tak sa to tu zruší.

Ale sme v inej téme, nie k mestu Nitra.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 26. Mar 2007 13:59

Dialniciar napísal:
Jurislav napísal:Aha, takže to je len dočasné?


Väčšinou, keď je svetelná signalizácia modernizovaná a menená a je na nejakom mieste viac ako 10 rokov, tak to nie je dočasné.


Ak mi Nitran napíše, že to možno zrušia, tak si myslím, že to možno zrušia.

Čavo napísal:Príď sa pozrieť do NR pod Zobor. Ale rýchlo, lebo to možno zrušia. (I keď asi až za pár rokov.)
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Dialniciar » 26. Mar 2007 15:24

Jurislav napísal:
Dialniciar napísal:
Jurislav napísal:Aha, takže to je len dočasné?


Väčšinou, keď je svetelná signalizácia modernizovaná a menená a je na nejakom mieste viac ako 10 rokov, tak to nie je dočasné.


Ak mi Nitran napíše, že to možno zrušia, tak si myslím, že to možno zrušia.

Čavo napísal:Príď sa pozrieť do NR pod Zobor. Ale rýchlo, lebo to možno zrušia. (I keď asi až za pár rokov.)


Ale veď dobre, ale keď to tam je dosť dlhú dobu, tak to nebolo robené ako dočasné riešenie. Čo na tom nechápeš ?

Ak dnes bývaš v paneláku a budeš v ňom bývať ešte 45 rokov a potom ho zbúrajú, tak si tam bol tiež len dočasne, však ?
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 29. Mar 2007 20:35

Sorry, Dialniciar, ale predtym nikde nebolo napisane, ako dlho to tam je.

Mato.x napísal:Podľa mňa je tá mimoúrovňová križovatka úplná hlúposť.


Vzdy lepsie mimourovnova ako urovnova.
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Dialniciar » 30. Mar 2007 21:09

Jurislav napísal:Sorry, Dialniciar, ale predtym nikde nebolo napisane, ako dlho to tam je.


Tak sorry Jurislav, ale nevedomosť zákona neospravedlňuje. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 31. Mar 2007 12:58

Aj napriek tomu pokorne dúfam, že mi to raz odpustíš :wink: 8)
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: 110mat110 a 29 hostí.