Mesto Prievidza (+plánovaný obchvat)

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: obchvat

Odoslaťod Dialniciar » 07. Jan 2008 18:41

doprastavak napísal:Cena obchvatu nie je 87 mil. SK ale 78 mil. SK


V princípe sa nehádam, skôr išlo z mojej strany o preklep, reagoval som na to, že do tejto sumy nie je možné postaviť aj kus cesty (obchvatu) a ešte aj MÚK. Nič viac, nič menej. Na druhú stranu je to bez DPH a s DPH to bude 93 mil. SKK, viď môj príspevok . :wink: :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: obchvat

Odoslaťod t0m4s » 10. Jan 2008 13:10

Dialniciar napísal:
doprastavak napísal:Cena obchvatu nie je 87 mil. SK ale 78 mil. SK


V princípe sa nehádam, skôr išlo z mojej strany o preklep, reagoval som na to, že do tejto sumy nie je možné postaviť aj kus cesty (obchvatu) a ešte aj MÚK. Nič viac, nič menej. Na druhú stranu je to bez DPH a s DPH to bude 93 mil. SKK, viď môj príspevok . :wink: :idea:


jo sorac tu spatnu cenu so zacal ja, :) mno sem tam idem okolo PD a jedine co som tam videl je ze tam robili nejaku prelozku kanala alebo nieco podobne tak som nevedel ci to je ono, ale predpokladam ze na jar sa to pohne, btw. Chodim casto BA-PD-Poprad (rodina atd.) tak ma celkom zaujima aj R2jka z trencina a R3 na martin, ale predpokladam ze tie useky su dobre v nedohladne, obchvaty na R2 sa furt odsuvaju, myslite ze sa v tomto volebnom obdobi stihne nejaky obchvat TN-PD? teda aspon zacat?
t0m4s
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 09. Feb 2005 14:19

Re: obchvat

Odoslaťod Dialniciar » 10. Jan 2008 13:26

t0m4s napísal:Chodim casto BA-PD-Poprad (rodina atd.) tak ma celkom zaujima aj R2jka z trencina a R3 na martin, ale predpokladam ze tie useky su dobre v nedohladne, obchvaty na R2 sa furt odsuvaju, myslite ze sa v tomto volebnom obdobi stihne nejaky obchvat TN-PD? teda aspon zacat?


Osobne si myslím, že jediné, čo sa začne realizovať od TN po ZH je:

1. Druhý cestný most cez SSC/NDS, čo bude de facto začiatok výstavby cestného obchvatu TN, ale max. 1/2 profil RC R2, aj to pochybujem.

2. Obchvat Prievidze, ale skôr len nejaká cesta a úpravy.

Úsek R2 sa tu nezačne podľa mňa žiadny. :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: obchvat

Odoslaťod t0m4s » 10. Jan 2008 13:44

Dialniciar napísal:
t0m4s napísal:Chodim casto BA-PD-Poprad (rodina atd.) tak ma celkom zaujima aj R2jka z trencina a R3 na martin, ale predpokladam ze tie useky su dobre v nedohladne, obchvaty na R2 sa furt odsuvaju, myslite ze sa v tomto volebnom obdobi stihne nejaky obchvat TN-PD? teda aspon zacat?


Osobne si myslím, že jediné, čo sa začne realizovať od TN po ZH je:

1. Druhý cestný most cez SSC/NDS, čo bude de facto začiatok výstavby cestného obchvatu TN, ale max. 1/2 profil RC R2, aj to pochybujem.

2. Obchvat Prievidze, ale skôr len nejaká cesta a úpravy.

Úsek R2 sa tu nezačne podľa mňa žiadny. :roll:



dufal som aspon ze obchvat banoviec by mohol ist :)
t0m4s
nováčik
 
Príspevky: 8
Založený: 09. Feb 2005 14:19

Re: obchvat

Odoslaťod Dialniciar » 10. Jan 2008 13:49

t0m4s napísal:dufal som aspon ze obchvat banoviec by mohol ist :)


Obchvat Bánoviec je síce dobre pripravený, ale to je aj obchvat Trenčína a problém je, že nie je dosť peňazí. :roll:

Ja o tom pochybujem, možno sa stavať začne, ale R2 TN-ZH je dlhodobo len priorita na papieri ...
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod FANUSIK » 28. Jan 2008 11:58

Ved prave....rozpraval somsa aj z politikmi z okresu a vsetci slubuju len pred volbami...ze na R2 TN-PD sa bude nieco diat....Adeje sa...len na papiery...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Odoslaťod Dialniciar » 01. Feb 2008 17:31

FANUSIK napísal:Ved prave....rozpraval somsa aj z politikmi z okresu a vsetci slubuju len pred volbami...ze na R2 TN-PD sa bude nieco diat....Adeje sa...len na papiery...


Politik z regiónu môže sľúbiť aj cestu I. triedy, aj rýchlostnú cestu, aj železnicu, ale je to sľub, na ktorý nemá žiadny podklad ani právomoc to realizovať a už vôbec nie aj financie. :idea: Politik z regiónu, ak je zodpovedný, tak dá jasnejší sľub: "presadenie cestného obchvatu", "príprava cestného obchvatu", lebo na to má a to je v rukách samosprávy.

V Prievidzi je inak to zaujímavé, že sa chystá aj obchvat cesty I. triedy sever-juh, aj R2 západ-východ, ale ani jedno sa neplánuje stavať do r. 2010, všetko sa len dlhé roky pripravuje. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod FANUSIK » 02. Feb 2008 22:54

Zaujalo by ma kade pojde trasa R2 ZAPAD -VYCHOD....nemate nahodou mapku alebo nacrtok ...? Za predchadzajucu odpoved dakujem, som tu z regionu...preto ten zaujem..
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Odoslaťod bodrik » 03. Feb 2008 00:14

FANUSIK napísal:Zaujalo by ma kade pojde trasa R2 ZAPAD -VYCHOD....nemate nahodou mapku alebo nacrtok ...? Za predchadzajucu odpoved dakujem, som tu z regionu...preto ten zaujem..


Pozri si galeriu: Johhan tak pred chvilou pridal obrazok s mapkou PD a okolia, kde je naznacene aj planovane vedenie R2. Ak si to chces pozriet podrobne, tak presne ten isty obrazok najdes aj na www.prievidza.sk ..v aktualizacii uzemneho planu mesta http://www.prievidza.sk/?str=uzemny_plan_mesta&lang=sk ..presny link na dotycny vykres je tu: http://www.prievidza.sk/dokumenty/uzemn ... sta/01.pdf ..da sa to aj stiahnut vo formate pdf, ale ma to vyse 5 MB..
Takmer taky isty obrazok ma na svojej stranke aj mesto Handlova www.handlova.sk vo svojom novom uzemnom plane http://www.handlova.sk/?id_menu=19030&l ... ska_flag=0
a konkretny link je tu: http://www.handlova.sk/download_file_f.php?id=29421
..tento handlovsky obrazok je zaujimavy v tom, ze je pri nom ine vedenie R2 v blizkosti mesta Handlova, resp. aj v useku od Raztocna po mesto. Navyse je tam aj zaznacena poloha planovanych mimourovnovych krizovatiet k mestu Handlova. Na prievidzkom vykrese (ten co je aj tu v galerii) to nie je..
Neviem preco je v tych dvoch vykresoch rozpor a ktory z nich je spravny. Chcel som aj ten handlovsky vykres umiestnit sem do galerie, ale nepodarilo sa mi to, tak verejne vyzyvam, ak mate niekto chut sa s tym pohrat, link na stiahnutie som uviedol vyssie.
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Odoslaťod mirkobb » 03. Feb 2008 13:15

bodrík: Neviem preco je v tych dvoch vykresoch rozpor a ktory z nich je spravny. Chcel som aj ten handlovsky vykres umiestnit sem do galerie, ale nepodarilo sa mi to, tak verejne vyzyvam, ak mate niekto chut sa s tym pohrat, link na stiahnutie som uviedol vyssie.


Máš to tam :wink: http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=3736
Obrázok používateľa
mirkobb
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 99
Založený: 18. Máj 2005 13:11
Bydlisko: BB, Praha

Odoslaťod FANUSIK » 03. Feb 2008 22:03

Dakujem uz som mudrejsi.....no len realizacie sa dockat cim skor...ale privital by som skor obchvat cesty 1/64 od novak smerom na ZILINU...Do troch rokov to bude kriticke....najma na kruhaku na mimourovnovej v centre mesta..
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Odoslaťod bodrik » 03. Feb 2008 22:11

mirkobb napísal:
bodrík: Neviem preco je v tych dvoch vykresoch rozpor a ktory z nich je spravny. Chcel som aj ten handlovsky vykres umiestnit sem do galerie, ale nepodarilo sa mi to, tak verejne vyzyvam, ak mate niekto chut sa s tym pohrat, link na stiahnutie som uviedol vyssie.


Máš to tam :wink: http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=3736


Diky ;) ..ako si postupoval? ..konvertoval si to z pdf na nejaky iny subor? ..alebo inak?
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Odoslaťod bodrik » 03. Feb 2008 22:19

FANUSIK napísal:Dakujem uz som mudrejsi.....no len realizacie sa dockat cim skor...ale privital by som skor obchvat cesty 1/64 od novak smerom na ZILINU...Do troch rokov to bude kriticke....najma na kruhaku na mimourovnovej v centre mesta..


Ano, toto je najvyssi cas zacat stavat. Niekedy v najblizsich rokoch by sa mala zrealizovat cast obchvatu I/64, medzi novou priemyselnou zonou a priestorom pod Bojnicami (za pri plazovom kupalisku), kde by sa cesta mala napojit na Bojnicku cestu.
Trochu to pomoze, ale len co sa tyka zlepsenia napojenia Bojnic. Prievidza potrebuje pokracovanie obchvatu dalej, smerom na Kuty (k byvalemu druzstvu) a to sa zatial v najblizsich rokoch neplanuje stavat, co je dost blbe, lebo uz teraz je najma juzna cast mesta niekedy prepchata autami a byvaju tam dost velke problemy hlavne na krizovatkach.. To by sa malo ciastocne vyriesit niekolkymi kruhovymi objazdami, ale aj tak intenzita dopravy tu bude stupat a tento obchvat treba co najrychlejsie postavit v celej dlzke, lebo o par rokov to uz moze byt na niektorych miestach kriticke.
Obrázok používateľa
bodrik
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 708
Obrázky: 1
Založený: 12. Aug 2005 00:30

Odoslaťod Dialniciar » 06. Feb 2008 11:56

Tri križovatky prešli výraznými zmenami

Doprava bola sprehľadnená na križovatkách ulíc Krasku - Tolstého, S. Chalupku – F. Madvu – Priechodná a na S. Chalupku – J. Kráľa. „Vo všetkých troch prípadoch to bola doteraz veľká, dosť neurčitá plocha. V lete bolo vodorovné značenie síce viditeľné, v zime to však bolo horšie.
V týchto miestach nebolo celkom jasné, ako sa majú vozidlá radiť, problémy to robilo hlavne cudzím vodičom. Ani chodci nevedeli, kadiaľ môžu prechádzať na druhú stranu a tak neraz pobehovali po cestách krížom – krážom. Dochádzalo tu ku kolíziám. Doprava aj v týchto lokalitách hustla, preto sme museli situáciu riešiť,“ vysvetľuje vedúci odboru výstavby a regionálneho rozvoja Mestského úradu v Prievidzi Vladimír Falat.

Stavby realizoval Tezas, spol. s r. o., Prievidza, náklady boli vyčíslené na 2 milióny korún. V nich je zahrnuté dopravné značenie, zábradlie, chodník, no predovšetkým vytýčenie ciest obrubníkmi. „Tie sú plastové, žlto-čierne, teda dobre viditeľné aj v zime. Navyše sa s nimi dá ľahšie manipulovať v prípade, keď bude potrebné križovatku upravovať,“ zdôraznil V. Falat. Ukázalo sa to už počas výstavby, keď boli vytýčené cesty upravované kvôli autobusom. Komunikácie však svojimi rozmermi spĺňajú všetky predpísané normy. Podľa V. Falata sa môžu zdať úzke, no cieľom takýchto úprav je aj zníženie rýchlosti vozidiel v týchto miestach. Na všetkých troch križovatkách vznikli aj nové parkovacie miesta. Na Zapotôčkoch tri, no na Ulici S. Chalupku až tridsaťpäť.

Všetky tieto práce mohli byť realizované vďaka miernej zime v posledných týždňoch. Počasie totiž umožnilo pracovať vonku aj v tomto ročnom období a navyše boli využité peniaze, ktoré sa ušetrili pri zimnej údržbe komunikácií.

Mesto vyčlenilo aj pre tento rok osem miliónov korún na opravu cesty na Športovej ulici a na troch uliciach na Pieskoch. Štyri milióny sú vyčlenené na generálne opravy chodníkov napríklad na Športovej, Gorkého ulici a v ďalších lokalitách Prievidze. Rovnako štyri milióny budú z rozpočtu mesta použité na budovanie parkovacích miest, ktorých je stále nedostatok. Jedno priestranné parkovisko vznikne napríklad na sídlisku Nové mesto v blízkosti novovybudovaného domova dôchodcov.


MARIÁN KUCMAN
© 2008 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

[5. 2. 2008]

Zdroj: http://www.mynoviny.sk/c/3701813/Tri-kr ... enami.html
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod FANUSIK » 07. Feb 2008 10:00

Teraz pojdem na zaciatok mesta od severu smerom od ZA , kde vyrasta nova obchodna zona -BAUMAX + 2nakupne cantra +existujuca HYPERNOVA. Uz spravili aj nove priradovacie pruhy z hlavnej cesty 1/64 ale vam poviem ze tam to bude huste..Uz teraz tam byvaju bezne kolony 500m a viac na kruhovom...ale ked to otvoria to bude radosti .Vobec nedoriesena koncepcia dopravy...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Odoslaťod Mato.x » 09. Feb 2008 15:13

A kedy sa presnejšie má začať stavať 2.etapa? Už som tam totiž zažil kolóny po Pravenec, to je tak na 15 minút :roll:

A čo sa týka 1.etapy, zaujímalo by ma, prečo sa ešte nezačalo stavať :roll:

a mám ešte dotaz... na tomto obrazku http://doprava.programypc.sk/picture/big/0050.jpg som si všimol alternatívu Nováky - PD, ktorá ide popod horu smer Bojnice. Je to len návrh do ďalekej budúcnosti alebo je výstavba tohoto úseku reálna v blízkom čase?
Mato.x
návštevník
 
Príspevky: 34
Obrázky: 1
Založený: 20. Mar 2007 15:19
Bydlisko: Prievidza

Odoslaťod Dialniciar » 11. Feb 2008 23:40

Mato.x: Tými etapami myslíš začiatok výstavby čoho presne :?: :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod FANUSIK » 12. Feb 2008 09:10

Viem o com tu je rec ,ale nech sa uz stavia cokolvek nech to pomoze odbrebenit nakladnu dopravu z mesta -hlavne smer ZILINA -TRENCIN,TOPOLCANY.....Davam tomu ste dva roky a bude kolaps v meste....
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Odoslaťod Dialniciar » 12. Feb 2008 12:00

FANUSIK napísal:Viem o com tu je rec ,ale nech sa uz stavia cokolvek nech to pomoze odbrebenit nakladnu dopravu z mesta -hlavne smer ZILINA -TRENCIN,TOPOLCANY.....Davam tomu ste dva roky a bude kolaps v meste....


Zázrak bude ak o 2 roky sa vôbec začne niečo stavať. Jedno či obchvat na R2 alebo na ceste I. triedy v trase sever-juh. :idea:

Horná Nitra sa začala riešiť a to na trase NR-TO.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod FANUSIK » 12. Feb 2008 14:32

Takze to u nas v okrese PD kt. je mimochodom najvacsi v kraji,,,bude vyzerat naozaj zaujmavo....Vidim co sa deje - ako stupla intezita kamionovej dopravy smerom na trase cesty 1/64 asi zrejme jedna z najdlhsich na slovensku KOMARNO -ZA VIAC AKO 200KM...A to ked este zavedieme onedlho mytnysystem....tak to bude veselo.ale to asi vsade na cestach 1 a 2 tr...
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Odoslaťod Dialniciar » 12. Feb 2008 21:25

FANUSIK napísal:Takze to u nas v okrese PD kt. je mimochodom najvacsi v kraji,,,bude vyzerat naozaj zaujmavo....Vidim co sa deje - ako stupla intezita kamionovej dopravy smerom na trase cesty 1/64 asi zrejme jedna z najdlhsich na slovensku KOMARNO -ZA VIAC AKO 200KM...A to ked este zavedieme onedlho mytnysystem....tak to bude veselo.ale to asi vsade na cestach 1 a 2 tr...


Spoplatnia sa aj cesty I. triedy, myslím že aj trasa cez Prievidzu, takže práveže bude viac peňazí na obnovu ciest. :wink: A prejazdy mestami by sa mali zakázať pre autá nad 7,5t mimo zásobovania. :idea:

Prievidza je väčšie mesto ako Trenčín :?: :shock:

Lebo narážam tým práve na to, že veľkosť okresu nie je rozhodujúca. Aj okres Brezno je väčší ako okres Banská Bystrica. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod FANUSIK » 13. Feb 2008 09:55

Viem velmi dobre ze TN je vacsi 57000 obyvatelov a PD-52000 .. Ale okres TN 111000 obyv. a PD -okres 143000 obyv.Viem ze TN ma vacsie inetezity ale hlavne maju stvorpruh.... pozdlz celeho mesta co sa o PD neda povedat , este k tomu uzke komunikacie v celom meste....
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Odoslaťod Dialniciar » 13. Feb 2008 12:54

FANUSIK napísal:Viem velmi dobre ze TN je vacsi 57000 obyvatelov a PD-52000 .. Ale okres TN 111000 obyv. a PD -okres 143000 obyv.Viem ze TN ma vacsie inetezity ale hlavne maju stvorpruh.... pozdlz celeho mesta co sa o PD neda povedat , este k tomu uzke komunikacie v celom meste....


Ja ťa veľmi dobre chápem a nespochybňujem nutnost výstavby obchvatov (západ-východ a sever-juh) ako dopravné riešenia pre mesto Prievidza, len vysvetľujem, prečo sa tak skoro stavať nezačne. A istotne sa nezačne skôr stavať sever-juh ako západ-východ.

Trenčín je tiež veľmi ťažko prejazdné mesto v trase západ-východ a myslím, že tam sa začne obchvat stavať ako prvý na celej trase TN-ZH a aj to až v r. 2010. :idea: :roll:

A mimochodom Prievidza je jeden z mála okresov, ktorý disponuje síce krátkym, ale predsa len cestou I. triedy na 2+2 jazdné pruhy. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Mato.x » 13. Feb 2008 18:51

Dialniciar napísal:Mato.x: Tými etapami myslíš začiatok výstavby čoho presne :?: :roll:
No obchvat sever-juh... aspoň podľa mojich informácií bude rozdelený na dve etapy, prvá sa bude napájať na južnom vjazde do mesta až po bojnickú cestu (okolo letiska). Druhá etapa bude Bojnická cesta napojená na I/64 na severe mesta. Výstavba prvej má začať tento rok.
Tým sa síce nedorieši alternatíva pre kamióny, ale všetko čo ide na Staré mesto a Bojnice bude odklonené a nebude sa to trepať mestom, takže to bude veľmi pozitívne pre dopravu v centre mesta.

Diaľničiar napísal:Zázrak bude ak o 2 roky sa vôbec začne niečo stavať. Jedno či obchvat na R2 alebo na ceste I. triedy v trase sever-juh.

čo sa obchvatu týka som už vyššie napísal. A obchvat R2 je podľa mňa v súčastnosti úplne zbytočný. Intenzita dopravy na súčasnej trase je nízka a cesta nie je prerušovaná križovatkami (všetko riešené nadjazdmi a podjazdmi). A na mieste kde táto cesta obchádza mesto je ešte prázdnejšia, lebo väčšina vozidiel odbočuje na Prievidzu. V súčastnosti by to bolo teda zbytočné - jedine povrch je vo veľmi zlom stave, s tým by sa mohlo dačo robiť.

Diaľničiar napísal:A mimochodom Prievidza je jeden z mála okresov, ktorý disponuje síce krátkym, ale predsa len cestou I. triedy na 2+2 jazdné pruhy.
Aspoň dačo tu máme :lol: za špičky je táto cesta úplne preplnená, bez nej by to bolo asi dosť zlé :D
Mato.x
návštevník
 
Príspevky: 34
Obrázky: 1
Založený: 20. Mar 2007 15:19
Bydlisko: Prievidza

Odoslaťod Dialniciar » 13. Feb 2008 22:09

Mato.x napísal:No obchvat sever-juh... aspoň podľa mojich informácií bude rozdelený na dve etapy, prvá sa bude napájať na južnom vjazde do mesta až po bojnickú cestu (okolo letiska). Druhá etapa bude Bojnická cesta napojená na I/64 na severe mesta. Výstavba prvej má začať tento rok.


Investorom bude kto :?: Štát (SSC) alebo mesto Prievidza :?:

Ak by začala výstavba akejkoľvek novej cesty podobajúcej sa na obchvat už tento rok, bol by to skutočne zázrak.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.