Mesto Žilina - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: DP Lietvaská Lúčka - Žilina

Odoslaťod Miro » 11. Sep 2006 19:31

Jozef napísal: Teraz bude končiť pri sídlisku Solinky. Ak by privádzač končil niekde pri neexistujúcej diaľnici, tak by sa dalo súhlasiť. Aj v prípade ak by pokračovala komunikácie od Soliniek až na koniec k budúcej diaľnici D1, tak by sa vyriešil obchvat Bytčice, kde je teraz doprava neúnosná.


Nevie niekto, kedy by mala výstavba pokračovať obchvatom Bytčice?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Odoslaťod Dialniciar » 13. Sep 2006 19:01

Žiline hrozí dopravný kolaps. :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=4783

Autor tvrdí: " Reálne teda hrozí, že diaľnica nebude. Pre Žilinu, ale aj pre celú diaľničnú sieť, by to znamenalo katastrofu." S tým nesúhlasím, pretože SR ešte nemá dobudovanú diaľničnú sieť a aj keby mala, tak nikdy jeden úsek nemá ako ovplyvniť iné úseky vzdialené 100-vky km ďalej. Inak však s týmto človekom súhlasím vo všetkom. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Moj názor

Odoslaťod Dialniciar » 21. Sep 2006 19:07

Neodpustím si osobnú poznámku do tejto témy:

Môžete si všimnúť, že po vstupe SNS do vlády nejak stíchli kritici (poslanci MsZ v ZA) predsedu SNS, lebo sú si vedomí, že by poškodili samotnej Žiline. :idea:

Aspoň teda ja tomu verím, že to tak je. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Zahusťovanie výstavby na sídlisku Vlčince

Odoslaťod Ludo » 21. Sep 2006 19:10

Zahusťovanie výstavby na sídlisku Vlčince

1.) Obytný súbor Žilina - Vlčince

( prevzaté z : http://eia.enviroportal.sk/detail.php?akcia=obytny-subor-zilina-vlcince )

Navrhovateľ : APARTMENT DEVELOPMENT, s. r. o.
Popis :
Účelom navrhovanej činnosti je vybudovať komplex ôsmych 5 - 12 podlažných obytných domov s celkovým počtom 490 bytov s tým, že počet bytových jednotiek bude prispôsobený požiadavkám budúcich užívateľov. Areál zaberie plochu cca 28 874 m2. V podzemí obytných domov sú navrhované garáže s 292 stojiskami a na povrchu parkoviská so 169 stojiskami. Areál je navrhovaný v juhovýchodnej až východnej okrajovej časti mesta Žilina, na sídlisku Vlčince II.

2.) Obytný súbor Vlčince II.,ulica Obežná a Bulharská ,Žilina

( prevzaté z : http://eia.enviroportal.sk/detail.php?akcia=obytny-subor-vlcince-ii-ulica-obezna-bulharska-zilina )

Navrhovateľ : Apartment Capital, s. r. o.
Popis :
Účelom je vybudovať komplex siedmych 6 – 8 podlažných obytných domov s celkovým počtom 420 bytov. Areál zaberie plochu cca 6 060 m2. V podzemí obytných domov sú navrhované garáže s 246 stojiskami a na povrchu parkoviská so 158 stojiskami. Areál je navrhovaný v juhovýchodnej až východnej okrajovej časti mesta Žilina, na sídlisku Vlčince II. Variantnosť riešenia spočíva v tom, že v variant 1 uvažuje s vykurovaním objektov samostatnými kotolňami a variant 2 uvažuje napojenie celého komplexu na centrálne vykurovanie.


Zhrnutie dostupných faktov :

1.) Obytný súbor Žilina – Vlčince bude vybudovaný namiesto areálu ZŠ Moskovská, ktorá bude asanovaná. Územie je ohraničené ulicami Moskovská cesta, Bulharská cesta a Obežná.
2.) Obytný súbor Vlčince II, ulica Obežná a Bulharská bude vybudovaný na území ohraničenom vyššie uvedeným obytným súborom a ulicami Obežná a Bulharská cesta.
3.) Obytné súbory tvoria spolu celistvý pôdorysný obrazec ohraničený ulicami Bulharská cesta, Moskovská cesta, Obežná a areálom OSBD. Na území o rozlohe 34934 m2 bude postavených 910 bytov ( mapa Žiliny – VKÚ Harmanec 2004 ).Pri uvažovanej priemernej obsadenosti 3,21 obyvateľa na 1 byt ( Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2001 – ŠÚ SR ) bude hustota osídlenia v danom území bude 836 obyvateľov na 1ha. Pre porovnanie : sídlisko Vlčince bolo projektované na hustotu 300 obyvateľov/1 ha, sídlisko Hájik na hustotu 400 obyvateľov/1 ha.


Poprosil by som návštevníkov a diskutujúcich, ktorí si prečítajú tento príspevok a majú ďaľšie informácie o uvedených projektoch ( mapy, vizualizácie atď. ), aby ich uviedli.
Ludo
diskutujúci
 
Príspevky: 156
Založený: 16. Apr 2005 19:20

Odoslaťod Dialniciar » 21. Sep 2006 19:14

Zahusťovanie nie je práve najšťastnejšie, ale deje sa to prakticky všade. Aj v BA boli Dlhé Diely dimenzované na 12 tis. obyvateľov, dnes ich je tam 30 tis. a naďalej sa stavajú obytné domy. To spôsobuje problémy s parkovaním a dopravné problémy na cestách v časoch "špičiek" a v piatok.

Dal som sem ako príklad práve Dlhé Diely v BA, pretože tie následky zahusťovania sú rovnaké, nech je to kdekoľvek na svete. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 21. Sep 2006 19:22

zahustovanie samo o sebe nie je problem, ale problem je ked si mesto napriklad neda do podmienok podzemne garaze kde by bolo aspon tolko parkovacich miest kolko je bytov a hlavne ked su neni na taku zataz dimenzovane komunikacie.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Dialniciar » 21. Sep 2006 19:27

aquila napísal:zahustovanie samo o sebe nie je problem, ale problem je ked si mesto napriklad neda do podmienok podzemne garaze kde by bolo aspon tolko parkovacich miest kolko je bytov a hlavne ked su neni na taku zataz dimenzovane komunikacie.


Len poznámka: Nie všade sa dajú stavať podzemné garáže. Napríklad v Trnave, v centre mesta preto nie sú podzemné garáže, lebo pod mestom sa nachádza veľa pamiatok - pivnice atď. Ja si ani nemyslím, že je treba mať podzemné garáže (tie sa dajú vždy niekde dostavať), kľudne by stačili aj samotné garáže, aspoň 1/3 z počtu bytov daného obytného domu a ďalšiu 1/3 treba doplniť parkovaním priamo pred domom. To je myslím hranica pre mestá nad 80 tis. obyvateľov, mať pred obytným domom min. taký počet parkovacích+garážových miest ako 2/3 počtu bytov v danom obytnom dome. Neviem kde, ale v niektorých mestách (myslím, že aj Viedeň) je to dokonca (a ešte prísnejšie) už stanovené a projektant to tak musí navrhnúť. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod aquila » 21. Sep 2006 20:02

ano narazal som na vieden, lebo tam musi byt pocet garazovych stani aspon co je pocet bytovych jednotiek + 10%.

v pripade, ze tak nie je, tak developer musi platit mestu za kazde chybajuce mieste.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Miro » 21. Sep 2006 21:46

Dnes som si všimol, že na žilinskej autobusovej stanici sa robia vrty do zeme a vyberajú sa vzorky - geologický prieskum pre plánovanú prestavbu autobusovej stanice?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Odoslaťod Dialniciar » 25. Sep 2006 17:44

Miro napísal:Dnes som si všimol, že na žilinskej autobusovej stanici sa robia vrty do zeme a vyberajú sa vzorky - geologický prieskum pre plánovanú prestavbu autobusovej stanice?


To je potrebné :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 25. Sep 2006 17:46

aquila napísal:ano narazal som na vieden, lebo tam musi byt pocet garazovych stani aspon co je pocet bytovych jednotiek + 10%.

v pripade, ze tak nie je, tak developer musi platit mestu za kazde chybajuce mieste.


OT: Napriek tomu, vo Viedni sú problémy s parkovaním v niektorých častiach mesta. A otázne tiež je, kde ďalej to platí :?: Z tohto by sa mala BA poučiť.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod fh » 29. Sep 2006 15:23

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=28516#28516


Minister Janušek bude rozhodovať o Auparku v Žiline.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Dialniciar » 29. Sep 2006 17:19

Pozorovatel napísal:http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=28516#28516


Minister Janušek bude rozhodovať o Auparku v Žiline.


Aspoň môžu Košičania vidieť, že ani v Žiline Aupark stále nestojí. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 05. Okt 2006 18:29

Toto video mi poslal užívateľ Tiesto:

Budatinsky don Quijote - 12.5.2006

Ide o otvorenie slávneho pamätníka J.M.Hurbana v Budatíne. Nachádza sa pri významnej cestnej komunikácii, ktorá tu tvorí významnú zvukovú kulisu.

Na otvorení sa zúčastnil okrem vedenia mesta ZA napríklad aj prezident SR, Ivan Gašparovič. Video má necelých 7,5 minúty.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jarda » 05. Okt 2006 21:36

OT: Epigram Karla Havlíčka Borovského:

Že nemoh být prvním světlem v Čechách,
zaved s námi Hurban krutou hádku;
on podpálil novou školu v Tatrách:
tam je prvním - to je na počátku.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod Dialniciar » 05. Okt 2006 21:53

Dy napísal:Toto video mi poslal užívateľ Tiesto:

Budatinsky don Quijote - 12.5.2006

Ide o otvorenie slávneho pamätníka J.M.Hurbana v Budatíne. Nachádza sa pri významnej cestnej komunikácii, ktorá tu tvorí významnú zvukovú kulisu.

Na otvorení sa zúčastnil okrem vedenia mesta ZA napríklad aj prezident SR, Ivan Gašparovič. Video má necelých 7,5 minúty.


Prišla mi otázka cez IS, že po prezretí videa autor nepozná cenu, že som ju mal uviesť, tak ja aj pre ostatných: cena tam je, v posledných sekundách, 28 mil. SKK. :lol:

Považujem to za primeranú cenu vzhľadom na veľkosť objektu a ten je zase preto taký mohutný (vzhľadom k iným sochám v meste), že sa nachádza pri ceste a teda je potrebné, aby ho bolo dobre vidieť.

Kto by mal výhrady k tomu, že radšej sa mala postaviť v Budatíne kanalizácia, tak upresním, že v 1/2 obce už je a v tej druhej ju občania nechceli v pôvodnom variante. Dnes keď tam je pamätník, tak by ju už radi mali a poteším všetkých, počíta sa s výstavbou kanalizácie v ďalších rokoch.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odhalenie Pamätníka J.M.Hurbana

Odoslaťod Jozef » 06. Okt 2006 18:15

Už niekoľko rokov je totálny bojkot bratislavských médií zo života Žiliny. Pre tých, ktorí nevideli odhalenie a Pamätník Jozefa Miloslava Hurbana - prvého predsedu Slovenskej národnej rady, môžu si pozrieť fotografie na súkromnej stránke Fotogalérie mesta Žiliny. Tu chcem pripomenúť, že tzv. bratislavská verejnoprávna STV odignorovala odhalenie pamätníka prvého predsedu SNR, ale aj prezidenta SR, evanjelického biskupa Igora Mišinu, evanjelického seniora Jozefa Havrilu,evanjelickej cirkvi a.v, biskupa Františka Tondru, predsedu biskupskej konferencie Slovenska, poslancov a ďalších významných osobností. Navyše rôzne komentáre bratislavských pisálkov na sochu prvého predsedu SNR prsvedčia o ich duševnej úbohosti.

Bratislava ako hlavné mesto Slovenska by sa mala zamyslieť, že budovaním pochybných sôch "čumila", duševne chorého človeka Nácyho, napoleonského vojačika v búdke a podobne si nezíska u Slovákov vzťah k hlavnému mestu.

http://zilina-gallery.ic.cz/gallery/cat ... hp?cat=130
Jozef
diskutujúci
 
Príspevky: 181
Obrázky: 609
Založený: 12. Nov 2005 18:51
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod Jarda » 06. Okt 2006 18:30

Zpodobnit faráře Hurbana na koni, mávajícího šavlí, to mi ale připadá až příliš expresivní.
Jarda
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 3
Založený: 24. Mar 2006 11:03
Bydlisko: ČR, Praha

Odoslaťod aquila » 06. Okt 2006 18:38

tiez som toho nazoru. ako pamatniky hej. to podporujem, ale zase odtial potial :)

to mi inak pripomina tu scenu z tusim ciernych baronov, kde zizku namalovali so samopalom :D
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Koksolam » 06. Okt 2006 18:44

aquila napísal:to mi inak pripomina tu scenu z tusim ciernych baronov, kde zizku namalovali so samopalom :D


Malíř Vločka maluje na zeď obraz Jana Žižky.

Terazky: „Dobře stě to namalovali, súdruh voják. Ale povedztě mi, prčo má súdruh Žižka v ruke hen takú honú vyrezávanú haluzku? Veď to něbol volajakýsi kapelmajster lebo farár. Dajtě mu ruky aspoň lahký gulomet!“

Kefalín: „Ale vždyť to je úplně absurdní, soudruhu majore.“

Terazky: „Povědztě mi, Kefalín, čo si představujetě pod takým slovom absurdný?“

Kefalín: „No v té době přece lehké kulomety ještě vůbec nebyly.“

Terazky: „V akej dobe?“

Kefalín: „V patnáctém století.“

Terazky: „V petnáctom storočí som tiež něbol majorom. A terazky hej!“
Obrázok používateľa
Koksolam
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 821
Obrázky: 2
Založený: 05. Dec 2005 01:43

Odoslaťod mcmillan » 06. Okt 2006 18:51

Jarda napísal:Zpodobnit faráře Hurbana na koni, mávajícího šavlí, to mi ale připadá až příliš expresivní.


Može a nemusí, iste je socha Mozarta v Salzburgu zrozumitelnejšia pre všetkých, ale nechcem to tu rozvádzať lebo sa dostáváme OT. Tento a dva predošlé príspevky by sa mali zmazať alebo presunúť
A Whiter Shade of Pale: ... but the crowd called out for more...
Obrázok používateľa
mcmillan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 638
Obrázky: 150
Založený: 29. Aug 2006 13:37
Bydlisko: CR

Re: Odhalenie Pamätníka J.M.Hurbana

Odoslaťod Dialniciar » 06. Okt 2006 18:55

Jozef napísal:Už niekoľko rokov je totálny bojkot bratislavských médií zo života Žiliny. Pre tých, ktorí nevideli odhalenie a Pamätník Jozefa Miloslava Hurbana - prvého predsedu Slovenskej národnej rady, môžu si pozrieť fotografie na súkromnej stránke Fotogalérie mesta Žiliny. Tu chcem pripomenúť, že tzv. bratislavská verejnoprávna STV odignorovala odhalenie pamätníka prvého predsedu SNR, ale aj prezidenta SR, evanjelického biskupa Igora Mišinu, evanjelického seniora Jozefa Havrilu,evanjelickej cirkvi a.v, biskupa Františka Tondru, predsedu biskupskej konferencie Slovenska, poslancov a ďalších významných osobností. Navyše rôzne komentáre bratislavských pisálkov na sochu prvého predsedu SNR prsvedčia o ich duševnej úbohosti.

Bratislava ako hlavné mesto Slovenska by sa mala zamyslieť, že budovaním pochybných sôch "čumila", duševne chorého človeka Nácyho, napoleonského vojačika v búdke a podobne si nezíska u Slovákov vzťah k hlavnému mestu.

http://zilina-gallery.ic.cz/gallery/cat ... hp?cat=130


Tu musím s tebou Jozef asi 1. krát na fóre nesúhlasiť. :o

Čumil práveže Bratislavu preslávil a je chyba Slovákov, že si ho nectia viac. Každý Slovák sa len zasmeje, mnohí ani nevedia, kde sa presne nachádza, pričom Japonci, Nemci, Kanaďania, Američania, ... pri tejto soche stoja aj 20 minút - komentár sprievodcu, fotenie sa, video ... a tak to má byť.

Čumil v BA je taká malá veža Pisa, keď to mám prirovnať.

Hlavné mesto má dostatok kultúrnych pamiatok, v tomto jednoducho nesúhlasím.

Čo sa týka médií, tak STV takmer vôbec nikdy neinformovala o armádnych prehliadkach, návštevách prezidenta či premiéra niekde po SR alebo vo svete, ... a je to samozrejme chyba. A podľa môjho názoru je to TV JOJ, ktorá ZA na čele Slotom totálne ignoruje, ale je to môj názor.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Zahusťovanie výstavby na sídlisku Vlčince

Odoslaťod Jozef » 06. Okt 2006 18:57

Ludo napísal:Zahusťovanie výstavby na sídlisku Vlčince


Chcel by som Ti napísať, že na sídlisku Vlčince v tomto priestore sa nič nezahusťuje. Ja nie som odkázaný na nejaké stránky zelených a určite aj Ty dobre poznáš tento priestor. Na vysvetlenie ostatným uvádzam:

Na východnom okraji (opakujem okraji) sídliska Vlčince II stojí bývalá ZŠ Moskovská, jedna z 5 ZŠ na sídlisku Vlčince. Škola aj s areálom je už niekoľko rokov opustená a nikto o budovu neprejavil záujem. Napokon bola predaná záujemcovi, ktorý na mieste budovy ZŠ a jej areálu postaví obytné budovy. Ako som už uviedol, areál stojí na okraji sídliska a teda nejde o žiadne zahusťovanie ako sa nám to tu snaží niekto nahovoriť.

"... bude hustota osídlenia v danom území bude 836 obyvateľov na 1ha. Pre porovnanie : sídlisko Vlčince bolo projektované na hustotu 300 obyvateľov/1 ha, sídlisko Hájik na hustotu 400 obyvateľov/1 ha".
Aj v tomto prípade ide o zavádzanie, lebo zámerne sa porovnáva hustota obyvateľstva len daného priestoru výškovej zástavby s inými sídliskami ako celkami. Koľko obyvateľov na jeden ha je teda pod nejakým 26 poschodový vežiakom v Bratislave ! ?

Na sídlisku Vlčince I - IV sa začali budovať prvé panelové domy od roku 1971 až do roku 1982, kedy bola výstavba ukončená. Bolo tu postavených asi 7 500 bytov, v ktorých býva asi 25 000 obyvateľov. Z dátumu výstavby vidieť, že na sídlisku je generačný problém a nová výstavba sídlisko trochu omladí. Kto má možnosť sa pozrieť na mapu mesta Žiliny tak uvidí, že nijaké zahusťovanie uprostred panelových blokov nie je. Opäť sa potvrdilo, že lož a klamstvo (nemyslím osobne Teba) je pre niekoho pracovná metóda.
Jozef
diskutujúci
 
Príspevky: 181
Obrázky: 609
Založený: 12. Nov 2005 18:51
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod Dialniciar » 06. Okt 2006 18:58

Jarda napísal:Zpodobnit faráře Hurbana na koni, mávajícího šavlí, to mi ale připadá až příliš expresivní.


Ale veď práveže to je bojovník, len treba preštudovať históriu, povedal by som, že vy kritici (všetci v tejto téme) len ZA závidíte tento a ďalšie pamätníky, sú ich po celej ZA desiatky.

BA a vôbec štát nevie dať 1-2 mld. SKK na národné divadlo, ZA bez problémov nájde 20-30 mil. SKK na kultúrne pamiatky v meste - výstavba nových, údržba pôvodných.
Naposledy upravil Dialniciar dňa 06. Okt 2006 18:58, celkovo upravené 1 krát.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Branco » 06. Okt 2006 18:58

Môj názor je, Jozef má pravdu v tom, že sochy Čumila a napolonského vojaka, atď... nepatria do najrušnejšieho centra hlavného mesta. Čumilove sochy už vôbec nie. Ale myslím, že aj v Blave pamätník Milana Rastislava Štefánika bude pred novým Národným divadlom, ktoré sa má otvárať na jar.

Inak tá fotogaléria www.zilina-galery.ic.cz je výborná, skutočne máloktoré mesto na Slovensku má tak dobre spracované foto rôznych častí a inštitúcií mesta. Väčšinou sú to fotografie slávnostných podujatí, mažoretky, predstavitelia samosprávy v oblekoch, dožinky...
Branco
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 06. Feb 2005 01:54

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 64 hostí.