Mesto Nitra - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod fh » 11. Feb 2007 16:42

devil napísal:mat stamilionove dlhy - to je sikovnost ?


Devil ja som písal o zverejnení vizualizácií autobusovej stanice v ZA. To považujem za šikovnosť. Ja o voze a ty o koze. Provokuješ, alebo si fakt taký nechápavý, alebo ti nenávisť k Žiline zaslepuje rozum. Ale keď si to sem podstrčil, tak ja hovorím, že sa to dalo čakať. Slotu a jeho šafárenia som sa nikdy nezastával, jeho arogancia moci sa mi nepáčila. Žilinčania ho nezvolili, vedeli prečo. Ja odtiaľ nie som, ale mal som raz tú "česť" vidieť ho v Golden Wingu pod obraz, viedli ho dvaja z nejakého rokovania grcať do toho jeho bytu, čo má hore. Bolo to vrcholne nechutné.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 16:42

devil napísal:mat stamilionove dlhy - to je sikovnost ?


devil, v Blave máme celkovú sekeru cez 7 miliárd Sk. Kolabuje MHD, aj cestná doprava. .. Žilina má teraz primátora, ktorý bude 4 roky rozprávať jako može za všetko Slota a nikdo iný .. ale veď pán Harman vedel, do čoho ide. :idea:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod devil » 11. Feb 2007 17:02

Devil ja som písal o zverejnení vizualizácií autobusovej stanice v ZA. To považujem za šikovnosť. Ja


tak sorry...ak zverejnenie niecoho je podla teba sikovnost tak nic...podla mna je sikovnost postavit to tak ze pritom sa mesto prilis nezadlzi. ale nechajme to tak.

Honda, to je podla mna normalne, ked ked ten dlh je tak je. preco by sa o nom nemalo hovorit. ak by predchadzajuce vedenie komunikovalo lepsie tak by sa prip. skandalizovaniu lahsie predislo. takto ho mozu obvinit aj u toho co neurobil a nema sancu sa ubranit.

BA je nieco ine ta si moze viac dovolit lebo je vacsia. kolabujuca doprava je vo velkych mestach bezny jav vsade v europe. BA ma navyse prilis vela uzkych ulic a zaroven je enormy narast poctu aut. podla sa to da riesit len zakazom aut v niektorych castiach s adekvatne doriesenou hromadnou dopravou ako kompenzaciou. nejake dalsie obchvaty tazko vyriesia vnutromestsku premavku.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 17:10

devil napísal:Honda, to je podla mna normalne, ked ked ten dlh je tak je. preco by sa o nom nemalo hovorit. ak by predchadzajuce vedenie komunikovalo lepsie tak by sa prip. skandalizovaniu lahsie predislo. takto ho mozu obvinit aj u toho co neurobil a nema sancu sa ubranit.

BA je nieco ine ta si moze viac dovolit lebo je vacsia. kolabujuca doprava je vo velkych mestach bezny jav vsade v europe. BA ma navyse prilis vela uzkych ulic a zaroven je enormy narast poctu aut. podla sa to da riesit len zakazom aut v niektorych castiach s adekvatne doriesenou hromadnou dopravou ako kompenzaciou. nejake dalsie obchvaty tazko vyriesia vnutromestsku premavku.


Može sa hovoriť o dlhoch, ja sa Slotu nijako nezastávam a za to jako bol napitý v Blave mu to mali rýchlo vysvetliť, že tu je v Blave a nie v Žiline na radnici .. čo som počul tak už mu to aj xceli vysvetlit cez SBS. :idea:

Ale ja si osobne nemyslím, že by zase dlhy v Žiline boli neriešitelné. Mesto má dosť vela nových firiem, to sú dane naviac. A stačia škrty v hokeji, kde stačí dávať o 50 mil. Sk ročne menej a splácanie je bez problémov. Ale už som čítal viac rozhovorov s Harmanom a že on ide šetriť aj na MHD, pričom tam sa šetrilo aj za Slotu, lebo rozhodujúce boli dotácie od štátu a úvery skoro žiadne. Ja v Žiline nežijem. Ale Slota prehral o málo hlasov na to, že nemal žiadnu kampaň a tých jeho 16 rokov sa nezmaže. Takže ja len hovorím, že sa reálne ukáže, čo nový primátor bude aj konať, lebo zatial to je len o tlačovkách a ukazovaní prstom, pričom reálne to ale nie je nič. Toto totiž robil aj Ďurkovský prvý rok po volbách. Ten mal ale šťastie, že vládla pravica a v Blave je len pravica okrem pár MČ. A Slota sa práveže može brániť veľmi ľahko, veď on cez niektorých ďalších ovláda pol Žiliny.

BA si už nemože dovoliť nové velké úvery na ďalšie dopravné aktivity, nemáš pravdu. Alebo to pojde cez ešte väčší predaj majetku a jeho zakladanie. Tu sa o tom narozdiel od pol Slovenska píše, ale je to všetkým jedno. Čo pomože je severná tangenta, ďalší most cez Dunaj alebo rozšírenie Prístavného mosta, diaľnica D4 .. a hlavne buď rýchloelektrička alebo metro.
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 17:24

Nitra by si zaslúžila dostavanie R1 južným smerom, čo vyrieši aj južný ťah. Na severe zostane dostavať tunel - najkratšia spojnica na trase TT-BB.

Nie je tam letisko, ktoré by si zaslúžilo pozornosť štátu, kým tam nesmeruje fakt veľký investor, čo tam chce preinvestovať min. 1 mld. eúr. Nemusí sa to Nitranom páčiť ale takto to je. mikeBoss píše, že Žilina dostala .. dostala, ale tu investovala aj samospráva ako mesto ZA a ZA VÚC, ktorý vobec pristúpil dobre aj k cestám II. a III. triedy, lebo do nich vrazil 880 mil. Sk na opravy. Koľko dal NR VÚC ?

Že tam neni na úrovni železničná alebo autobusová stanica tak to je pravda. Bol som tam takže viem, že úroveň je otrasná. Toto ale treba smerovať na mesto Nitra (autobusová stanica) a na železnice, ale zase treba jasne povedať, že NR neleží na žiadnom železničnom koridori, lebo investície prebiehajú v Leopoldove, takže štát nezabúda na regióny.

Nepoznám dosť dobre situáciu v meste, ale viem, že sa vymenili svetelné križovatky a ináč je v Nitre dosť drahé cestovanie MHD (vlastná skpúsenosť 14 Sk, teraz neviem koľko aj keď zas tu jazdili aj autobusy Mercedes).

Ale písať tu štýlom, že vláda dáva len Žiline na letisko a Žiline na cesty a že aj Banská Bystrica bude mať skorej obchvat a podobne tak to neni diskusia na úrovni .. ZA VÚC dal na cesty II. a III. triedy 880 mil. Sk cez PPP, lebo na to mal on sám. Ale spravili tak aj PO+KE VÚC a BA VÚC. Takže to neni o peniazoch ale o prioritách samosprávy.

Nitra má súvislé napojenie na D1 a na BA. Investorov tu ale stále veľa nie je. Prečo ? Lebo je tu neschopná samospráva. Tak jako aj inde.

V Nitre sa pripravuje na výstavbu južný obchvat rýchlostnej cesty R1. Stavať sa hneď nedá, lebo neni presná trasa, nie sú vykúpené pozemky, asi sa budú mueisť búrať domy a už záleží len od mesta a ľudí jako k tomuto pristúpia. Vláda tu stavať chce.

Ale toto ja vidím stále: "vláda, daj nám .. " A možete ma kludne považovať za "blbého Blaváka", ibaže takto jako to píšem, tak to je. 8)
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod devil » 11. Feb 2007 17:28

je jedno ci prehral o vela alebo o malo, takze pol ZA neovlada. navyse jeho kamaratsafty a ich vnimanie ludmi urobili svoje... Harman 1 rok nemusi tiez nic robit. vydobit si respekt v komunalnej politike sa da aj bez velkych investicii.

no neviem, ked spustili most apollo, tak pisali ze tadial chodi 10-15.000 aut denne, namiesto prognozy 40.000. neviem ci sa to uz zlepsilo, ved bol fakticky postaveny na odtazenie pristavneho mosta. BA sa po spusteni sitiny bude dat v pohode prejst od D1 na CR alebo aj od MR a RR hranic. sice dialnicou cez mesto ale predsa po dialnici. riesi sa TT aj KE. teraz by sa uz mala riesit najskor NR. z ostatnych krajskych miest je asi najhorsia situacia prave tam. ale s tou rychloelektrickou uplne suhlasim...ved ta bude, ci nie :?:
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 17:39

devil napísal:je jedno ci prehral o vela alebo o malo, takze pol ZA neovlada. navyse jeho kamaratsafty a ich vnimanie ludmi urobili svoje... Harman 1 rok nemusi tiez nic robit. vydobit si respekt v komunalnej politike sa da aj bez velkych investicii.

no neviem, ked spustili most apollo, tak pisali ze tadial chodi 10-15.000 aut denne, namiesto prognozy 40.000. neviem ci sa to uz zlepsilo, ved bol fakticky postaveny na odtazenie pristavneho mosta. BA sa po spusteni sitiny bude dat v pohode prejst od D1 na CR alebo aj od MR a RR hranic. sice dialnicou cez mesto ale predsa po dialnici. riesi sa TT aj KE. teraz by sa uz mala riesit najskor NR. z ostatnych krajskych miest je asi najhorsia situacia prave tam. ale s tou rychloelektrickou uplne suhlasim...ved ta bude, ci nie :?:


Parkovanie, SAD, časti letiska, časti firiem, čo sú na letisku, niektoré bary, reštiky, .. neni to možno pol ZA, ale je to výzmaná časť mesta. Doteraz neni zrušené 5000 Sk parkovanie v centre, čo mal Mr. Harman v programe ? Prečo ? .. zatial si nevydobil nič a zatial v každom veľkom meste, kde sa dlho nič nepostavilo alebo sa postavilo niečo zlé tak tam primátor "padol". Alebo musel mať silnú podporu politikov. A neni devil jedno, o kolko hlasov prehráš a koľko ľudí ťa volilo, lebo tam sú riziká pri ďalšom vládnutí a rozhodovaní.

Most Apollo sa zaplní, až to bude časovo výhodné. Zatial je preferovaný Prístavný most a nezabúdaj na iné: tu sa preinvestuje do r. 2014 po oboch stranách Dunaja skoro 35 mld. Sk na také budovy, ktoré pritiahnut autá jako magnet: kancelárie, obchody, ..

Podla mňa je najhoršia dopravná situácia stále v meste Bratislava, nasleduje Žilina a to sa ešte zhorší, potom Banská Bystrica a potom Nitra, potom ide Trnava, Prešov a Košice. Ale to si stále všetci myslia, že po dostavaní D2 sa Blava zmenila na raj. :twisted: A sme v inej téme a ty si moderátor. :lol: Metro v Blave malo stáť, .. dodnes sú tu len plány. Rýchloelektrička už sa mala stavať a dodnes sú tu len plány. Trošku reál by to xcelo. :wink:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod devil » 11. Feb 2007 18:03

zatial si nevydobil nič a zatial v každom veľkom meste, kde sa dlho nič nepostavilo alebo sa postavilo niečo zlé tak tam primátor "padol".


este raz : volby budu o 4 roky a tym je povedane vsetko. nikto nerobi zasadne rozhodnutia niekolko tyzdnov po volbach.

ano najhorsia situacia je BA a ich obyvatelia sa budu musiet zmierit s tym ze to tak aj ostane. nemozes mat desiatky mld investicii bez dopadu na dopravu. severna tangenta, D4 ani 5. most nie je riesenie pre centum kde budu stat tie budovy. jedine velke zmeny v mhd a zaroven zakaz v urcitych castiach pre individualnu automobilovu dopravu.

co sa tyka ostatnych miest, TT je nieco otrasne, smer od R1 na Senicu je katastrofa, v KE sa za 10 rokov vela zlepsilo, od zapadu na MI, PO, aj MR a dalej sa riesi. k ostatnemu sa nevyjadrujem to nie je zalezitost obchvatov. ZA ma slusny prietah aj smer od BA na CA je lepsi ako v NR
smer NZ. ani v BB to nie je take ako v NR. E77 je vyriesena lepsie ako severny obchvat NR aj nabrezie Hrona (smer Brezno) je mensi problem ako odbocka na NZ cez mesto v NR.

Nitra má súvislé napojenie na D1 a na BA. Investorov tu ale stále veľa nie je.


je priemyselny park sever a prichadza sony. takze s tymi investormi to jednoducho nie je pravda.

A sme v inej téme a ty si moderátor.


ale nie v tejto sekcii :wink:
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 18:10

devil napísal:
zatial si nevydobil nič a zatial v každom veľkom meste, kde sa dlho nič nepostavilo alebo sa postavilo niečo zlé tak tam primátor "padol".


este raz : volby budu o 4 roky a tym je povedane vsetko. nikto nerobi zasadne rozhodnutia niekolko tyzdnov po volbach.

ano najhorsia situacia je BA a ich obyvatelia sa budu musiet zmierit s tym ze to tak aj ostane. nemozes mat desiatky mld investicii bez dopadu na dopravu. severna tangenta, D4 ani 5. most nie je riesenie pre centum kde budu stat tie budovy. jedine velke zmeny v mhd a zaroven zakaz v urcitych castiach pre individualnu automobilovu dopravu.

co sa tyka ostatnych miest, TT je nieco otrasne, smer od R1 na Senicu je katastrofa, v KE sa za 10 rokov vela zlepsilo, od zapadu na MI, PO, aj MR a dalej sa riesi. k ostatnemu sa nevyjadrujem to nie je zalezitost obchvatov. ZA ma slusny prietah aj smer od BA na CA je lepsi ako v NR
smer NZ. ani v BB to nie je take ako v NR. E77 je vyriesena lepsie ako severny obchvat NR aj nabrezie Hrona (smer Brezno) je mensi problem ako odbocka na NZ cez mesto v NR.

Nitra má súvislé napojenie na D1 a na BA. Investorov tu ale stále veľa nie je.


je priemyselny park sever a prichadza sony. takze s tymi investormi to jednoducho nie je pravda.

A sme v inej téme a ty si moderátor.


ale nie v tejto sekcii :wink:


1. MHD v BA je nám dlžný štát. Okrem iného, aj nám to slúbil. Bolo niečo také jako deblokácie a Ruská federácia ale museli byť Migy a S-300 neprijateľný pre NATO. Ale sme my v Blave taký, že proste zatiaľ čakáme ale nehovoríme: "vláda, daj nám", .. však vláda tu žije. :wink:

2. Pri Trnave ale musíme vychádzať z reality, keď to už porovnávaš, že čo sa rieši. A v Trnave sa stavia severný obchvat. Práve na Senicu, na I/51.

3. V Nitre sa pripravuje južný obchvat na R1. Tým je tiež povedané všetko.

4. Prichádza Sony, však OK, ale Nitra má dosť veľkú nezamestnanosť a nemá vysoké platy. Tak čo nie je pravda ? A až kedy prichádza Sony ? Až keď prišlo do Trnavy toľko investorov, že Sony nemá na to dávať väčšie platy. :idea: Tak čo nie je pravda ?

5. Moderátor by sa mal správať zodpovedne pre každú sekciu .. no a teda keď sme pri tom, tak moderátor, čo má na starosť túto sekciu tu ešte nejaký čas nebude a je slušné sa tomu prispôsobiť a nerobiť mu tu z toho bordel, takže ak ešte budeš reagovať na toto moje napísané, tak ja už na to reagovať nebudem a požiadam administrátora o presunutie príspevkov. :wink:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod devil » 11. Feb 2007 18:27

ano v TT sa to riesi, to ze stat v NR dlho preferoval severny obchvat pritom juzny poriesi viac tak to uz je vina statu, nie NR.

Nitra má dosť veľkú nezamestnanosť


toto som cakal, ale nie je to pravda. nezamestnanost pod 6 % podla najnovsich udajov upsvar nie je velka.

to je v poriadku ked si moderator urobi poriadok.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod mikeBoss » 11. Feb 2007 18:29

Podla mňa je najhoršia dopravná situácia stále v meste Bratislava, nasleduje Žilina a to sa ešte zhorší, potom Banská Bystrica a potom Nitra, potom ide Trnava, Prešov a Košice.

To myslis vazne Honda? never tomu ze v Ziline a v BB je horsia dopravna situacia ako v Nitre... pridi si vyskusat a uvidis. 40 tisic aut prechadza denne cez stred mesta pri Tescu...a tam pocitaj vsetku dopravu aj kamiony ktore nicia cesty a toto vsetko je kusok od pesej zony.
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 18:30

devil napísal:ano v TT sa to riesi, to ze stat v NR dlho preferoval severny obchvat pritom juzny poriesi viac tak to uz je vina statu, nie NR.

Nitra má dosť veľkú nezamestnanosť


toto som cakal, ale nie je to pravda. nezamestnanost pod 6 % podla najnovsich udajov upsvar nie je velka.

to je v poriadku ked si moderator urobi poriadok.


Toto už je k NR, ale samozrejme, nech si moderátor robí poriadok. Má tu byť. :wink:

A čo štatistika Eurostatu ? Tá je presnejšia. ÚPSVaR si naháňajú čísla, aby mali prémie a nemali tresty. Moj názor.

Ibaže devil Nitra: Štát chcel stavať severnú trasu, (teraz čítam presné správy), už to bolo pred definitívnym rozhodnutím a malo sa začať stavať, ale mesto Nitra aktívne vyvíjalo tlak na EÚ, aby sa presadila južná trasa, takže štát len mestu Nitra vyhovel. Mňa neobalamutíš. :wink:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 18:31

mikeBoss napísal:Podla mňa je najhoršia dopravná situácia stále v meste Bratislava, nasleduje Žilina a to sa ešte zhorší, potom Banská Bystrica a potom Nitra, potom ide Trnava, Prešov a Košice.

To myslis vazne Honda? never tomu ze v Ziline a v BB je horsia dopravna situacia ako v Nitre... pridi si vyskusat a uvidis. 40 tisic aut prechadza denne cez stred mesta pri Tescu...a tam pocitaj vsetku dopravu aj kamiony ktore nicia cesty a toto vsetko je kusok od pesej zony.


Ale veď ty si už na mňa nechcel reagovať. Verím tomu a to aj píšem, čomu verím ale čomu nverím, to je to, čo píšeš ty. 8)
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod mikeBoss » 11. Feb 2007 18:38

Ver ci never mne je to jedno. 40 tisic aut v centre mesta je fakt ale ty si vypravaj ze najhorsie je to v ZA a BB a az potom v Nitre.

edit: zmazaná poznámka na iného užívateľa. Diaľničiar
mikeBoss
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 556
Obrázky: 33
Založený: 27. Jún 2005 21:33
Bydlisko: okolie Žiliny

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 18:45

mikeBoss napísal:Ver ci never mne je to jedno. 40 tisic aut v centre mesta je fakt ale ty si vypravaj ze najhorsie je to v ZA a BB a az potom v Nitre. Mam ta f pecku maj sa


40 000 áut je v centre .. veď OK. Neviem, čím to je že nechápeš, že sa na vás vláda nevykašlala a vyhovela vám pri tom, že ste nechceli severnú trasu, ale južnú práve pre to, aby ste riešili dopravu a nie len tranzit.

Ale to nefunguje tak, že dneska sa povie, že bude južná trasa a zajtra sa začne stavať a to ty nechápeš, tak potom sa maj krásne naozaj. :wink:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod devil » 11. Feb 2007 18:50

A čo štatistika Eurostatu ? Tá je presnejšia.


nepoznam cisla eurostatu pre NR. ale viem ze nas statisticky urad tam pocita vsetko mozne, aj ludi na materskej, ludi co to maju na haku. a keby aj, tak vyssie cisla platia aj pre ine mesta. suma sumarum : v NR je hlboko podpriemerna nezamestnanost.

stat chcel severny obchvat...cize si presadzoval zle riesenie.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 18:54

devil napísal:stat chcel severny obchvat...cize si presadzoval zle riesenie.


Štát presadzoval, aby tranzit bol čo najkratší a varianta čo najlacnejšia, pretože južný obchvat je na SSC. Ale ty proste budeš provokovať stále so štátom, .. nejde o život a keď nejde o život, tak ide o .. pekný večer.
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod Čavo » 11. Feb 2007 19:28

Honda napísal:
devil napísal:stat chcel severny obchvat...cize si presadzoval zle riesenie.


Štát presadzoval, aby tranzit bol čo najkratší a varianta čo najlacnejšia, pretože južný obchvat je na SSC. Ale ty proste budeš provokovať stále so štátom, .. nejde o život a keď nejde o život, tak ide o .. pekný večer.


Dá sa niekde zistiť aký dlhý mal byť SO od križovatky NR-západ po NR-Selenec? Nikde sa mi ho nepodarilo objaviť (ale možno len zle hľadám). Podľa mapy a ohadu, kade asi mal viesť, rozdieľ v dĺžkach nebude až taký markantný. Len na dostavanie by bol podstatne kratší, pretože jeho podstatná časť (dĺžkou) už stojí. Ale postaviť ten tunel, by nebola určite žiadna zábavka.
čavo

To čo píšem, sú moje názory, alebo informácie, ktoré mám. Budem rád, ak si žiadne moje slová nikto nebude brať osobne.
Čavo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 541
Obrázky: 1
Založený: 07. Feb 2005 14:19
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod devil » 11. Feb 2007 19:31

tak uz prestan s nezmyslami, ziadne vyrazne skratenie trasy tam nie je. a o zlacneni nech hovoria tam kde su onakvejsie naklady ako na R1. proste je tazke si priznat ze stat tlacil na horsie riesenie. ktovie, mozno niekto co tam bol 5x v zivote nakresli trasu pri stole a potom sa cuduje ze s tym mesto nesuhlasi.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 19:31

Čavo napísal:Len na dostavanie by bol podstatne kratší, pretože jeho podstatná časť (dĺžkou) už stojí. Ale postaviť ten tunel, by nebola určite žiadna zábavka.


Na dostavanie kratší, tunel nemože robiť v krajine ktorá je v OECD, EÚ a v NATO žiadny problém. Z Braniska sme sa poučili a Sitina je dokonca lacnejšia (aj keď viem že to je kurzový rozdiel). :wink: Okrem toho by bol severný variant odľahčený od metskej premávky, čo aj diaľnica/rýchlostná cesta má byť a problém s mestskou dopravou má riešiť cesta I. triedy. :idea:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 19:32

devil napísal:tak uz prestan s nezmyslami, ziadne vyrazne skratenie trasy tam nie je. a o zlacneni nech hovoria tam kde su onakvejsie naklady ako na R1. proste je tazke si priznat ze stat tlacil na horsie riesenie. ktovie, mozno niekto co tam bol 5x v zivote nakresli trasu pri stole a potom sa cuduje ze s tym mesto nesuhlasi.


Ja si myslím, že netlačil štát na žiadny variant, lebo keby štát chcel tak stavia severný variant alebo žiadny variant.

Nezhodneme sa, ale nevnucuj mi stále tvoj anarchistický pohľad.
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 19:33

devil napísal:tak uz prestan s nezmyslami, ziadne vyrazne skratenie trasy tam nie je. a o zlacneni nech hovoria tam kde su onakvejsie naklady ako na R1. proste je tazke si priznat ze stat tlacil na horsie riesenie. ktovie, mozno niekto co tam bol 5x v zivote nakresli trasu pri stole a potom sa cuduje ze s tym mesto nesuhlasi.


PB: aj tam si mesto navymýšľalo nezmyslov a stavia sa jako štát chce a nie mesto. :wink:
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

Odoslaťod devil » 11. Feb 2007 19:47

a co tym chces povedat :?:

lebo stat tiez nemoze donekonecna cakat. ak cesta dlho nebude, zodpovedny bude vzdy stat lebo on je investor. v NR po vymene primatora sa postoj nezmenil, zato po vymene vlady ano. mesto najlepsie vie co je najlepsie riesenie. pokial to nie je nejaky financny extrem, tak to stat nema co spochybnovat. to nie je anarchia ale zdravy rozum.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod carlos » 11. Feb 2007 19:55

mikeBoss napísal:Ver ci never mne je to jedno. 40 tisic aut v centre mesta je fakt ale ty si vypravaj ze najhorsie je to v ZA a BB a az potom v Nitre. Mam ta f pecku maj sa
len tak pre upresnenie, tych 40tisic v centre je fakt pre BB a nie NR, tam je to max ~30K.
zdroj ssc.sk>
http://www.ssc.sk/custom/doc/Mesta/Vuc_ ... STRICA.pdf
http://www.ssc.sk/custom/doc/Mesta/Vuc_nr/NITRA.pdf
Obrázok
Obrázok používateľa
carlos
diskutujúci
 
Príspevky: 66
Obrázky: 2
Založený: 27. Aug 2005 21:35
Bydlisko: Žilina - Sillein - Zsolna - Żylina - Solna

Odoslaťod Honda » 11. Feb 2007 19:56

devil napísal:a co tym chces povedat :?:

lebo stat tiez nemoze donekonecna cakat. ak cesta dlho nebude, zodpovedny bude vzdy stat lebo on je investor. v NR po vymene primatora sa postoj nezmenil, zato po vymene vlady ano. mesto najlepsie vie co je najlepsie riesenie. pokial to nie je nejaky financny extrem, tak to stat nema co spochybnovat. to nie je anarchia ale zdravy rozum.


Zdravý rozum je postaviť lacný, efektívny variant, ktorý vyrieši hlavne tranzit a dostavať obchvat s pomocou SSC. Severný variant podporoval Prokeš.

edit: zmazaná poznámka na prechádzajúceho užívateľa. Diaľničiar
Canada forever ...
Honda
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 569
Obrázky: 57
Založený: 23. Jan 2007 18:52

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 49 hostí.