Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod bonik-r » 19. Jún 2012 07:56

MD SR: " V praxi dnes pri Trenčíne vyrastá úplne iný most, aký bol vysúťažený... "
...Asi bude potrebné zmeniť farbu zábradlia na červenú
viac tu:
viewtopic.php?f=35&t=17148&start=0
Obrázok používateľa
bonik-r
diskutujúci
 
Príspevky: 154
Obrázky: 6
Založený: 08. Mar 2010 13:28
Bydlisko: Trenčín

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod horo100 » 19. Jún 2012 22:23

toto predsa nemožu myslieť vážne. Tento štát je riadne kocúrkovo.
Ako može firma stavat iný most, než aký bol v súťažných podmienkach?

Trenčín čaká na ten most už niekoľko rokov!!!

Dúfam že dajú strabagu pokutu 36 mil. Eur a bude tak pre Slovákov zadara.
verím že sa raz odveziem elektromobilom krížom cez celé slovensko po dialnici a na jedno nabitie.
Obrázok používateľa
horo100
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Založený: 20. Máj 2012 01:21

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod aquila » 20. Jún 2012 07:48

velmi jednoducho, o to iste sa pokusal aj doprastav v PB spolu s ficom, ale EU im to nakoniec zatrhla, takze ak sa najdu patricny aktivny ludia v TN, co sa zjavne nasli, tak to bude podobne
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Qwert » 20. Jún 2012 12:38

Len v PB začali podľa pôvodného projektu a potom ho chceli len upraviť, čo EÚ zatrhla, tak pokračovali podľa originálneho projektu. Tu začali stavať niečo úplne iné a keď to EÚ zatrhne, tak potom sa to buď bude musieť zbúrať a začať stavať nanovo alebo to EÚ jednoducho nepreplatí. V každom prípade TN si na most podľa všetkého počká. Zaujímalo by ma, kto konkrétne má toto na svedomí.
Qwert
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 445
Obrázky: 39
Založený: 12. Dec 2010 13:11

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod horo100 » 21. Jún 2012 10:39

pre mna ako poctivého človeka, je absolutne nepredstavitelne, ako mohla byt verejna sutaz, ktora je pod dohladom EU a hlavne dotovana z fondou EU na nejaky most. A ja ako vítaz sutaže sa rozhodnem stavat nieco uplne ine. Samozrejme ze som potom mohol ponuknut inu cenu ako konkurencia, kedze oni nacenovali iny most.

1.) Jednoznacne by mesto malo podat žalobu na zhotovitela, hned prvý den po termíne aký bol stanovený v termín dokoncenia(skolaudovania) mosta.
2.) Štát by mal podať žalobu na zhotovitela, pokial bude ohrozene čerpanie fondou a každý cent čo to bude štát stáť navyše nevh zaplati zhotovitel z vlastneho.
3.) Ak bol zhotovitel dohodnuty s ludmi z ministerstvam alebo spravy ciest, alebo s kymkolvek kto im toto oficialne povolil, musia byt vyvodene personalny dosledky na prislusnych orgánoch, prípadne aj trestnopravne ak sa preukaze nejaka korupcia.

Ja neplatim dane aby ma tento štát a jeho absolutne nefunkčný právny systém okrádal !!!!
verím že sa raz odveziem elektromobilom krížom cez celé slovensko po dialnici a na jedno nabitie.
Obrázok používateľa
horo100
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Založený: 20. Máj 2012 01:21

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Andrej » 21. Jún 2012 11:37

Robite z toho vsetci katastrofu, ako by to bolo prvy krat v historii. Doteraz sa podobne veci diali a deju uplne bezne. Len v tomto pripade spravilo ministerstvo viac spolitizovanu tlacovku.
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Qwert » 21. Jún 2012 11:41

Zhotoviteľ to určite nezačal stavať inak len tak sám od seba, on to navrhol a obstarávateľ (SSC) to schválil. Čiže zodpovedný je obstarávateľ, nie zhotoviteľ. Keby nesúhlasil, stavalo by sa podľa pôvodného projektu.

Po skúsenostiach s estakádou v PB sa môžme domnievať, že EÚ s takýmto niečim súhlasiť nebude. Keď sa tak zásadne zmení projekt (toto je ešte podľa všetkého ešte podstatnejšia zmena než bola tá v PB), tak sa nedá hovoriť o férovej súťaži, pretože ten betónový most by možno niekto iný vedel postaviť lacnejšie. To aspoň hovorí logika veci, ako to skutočne dopadne, môžme len hádať. Je možné, že EÚ neposkytne dotáciu, v tom prípade bude musieť most zaplatiť štát z rozpočtu. Ak na to nebude mať, tak sa práce asi zastavia a zakonzervujú. Okrem toho je tu riziko, že peniaze alokované na tento most EÚ prepadnú, lebo sa do roku 2015 už nestihnú použiť na niečo iné. Tiež je možné, že sa to nejako ututle, ktovie.
Qwert
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 445
Obrázky: 39
Založený: 12. Dec 2010 13:11

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod simonsson75 » 21. Jún 2012 12:01

Ťažko povedať, či dôvod je skutočne technicko-právneho charakteru. Sme na Slovensku, úplne v pohode môže ísť o hlúpu politickú frašku s cieľom demonštrovať svoju silu...
Obrázok používateľa
simonsson75
diskutujúci
 
Príspevky: 249
Obrázky: 16
Založený: 16. Máj 2012 07:17

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod horo100 » 21. Jún 2012 22:34

"Zhotoviteľ to určite nezačal stavať inak len tak sám od seba, on to navrhol a obstarávateľ (SSC) to schválil. Čiže zodpovedný je obstarávateľ, nie zhotoviteľ. Keby nesúhlasil, stavalo by sa podľa pôvodného projektu."

...OK, tak nech vyvodia zodpovednosť tým ľudom čo to odsuhlasili a teraz budu zodpovedat za svoje rozodnutie. Velmi by som sa pozrel na možnú korupciu. Ak štát zamestnáva takýchto kr...tenov, tak nech si to plati z vlastneho a bez dotacii EU. Ale v tom prípade požadujem daňovú úľavu, pretože moje dane boli vyhodené von oknom.......alebo pojdem tú osobu čo to odsuhlasila vykastrovať a to veeeelmi bolestivo.
verím že sa raz odveziem elektromobilom krížom cez celé slovensko po dialnici a na jedno nabitie.
Obrázok používateľa
horo100
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Založený: 20. Máj 2012 01:21

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod horo100 » 12. Júl 2012 09:49

ževraj sa most opäť stavia.......zatial som ale stroje nevidel, dnes pojdem spravit fotky.
verím že sa raz odveziem elektromobilom krížom cez celé slovensko po dialnici a na jedno nabitie.
Obrázok používateľa
horo100
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Založený: 20. Máj 2012 01:21

Re: Plánovaný juhovýchodný obchvat mesta Trenčín

Odoslaťod Majkl » 30. Júl 2012 17:41

Zopar fotiek zo stavby mosta v Trencine a JV obchvatu. Ziadna velka stavebna aktivita sa bohuzial nekona, aj ked sa uz znova pokracuje.
:arrow: gallery/image_page.php?album_id=132&image_id=12012
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod bonik-r » 20. Sep 2012 15:48

Tak zeby sa predsa len nieco opat zacalo hybat?
http://www.trencin.sk/index.php?s-cv-co ... edID=82170
Obrázok používateľa
bonik-r
diskutujúci
 
Príspevky: 154
Obrázky: 6
Založený: 08. Mar 2010 13:28
Bydlisko: Trenčín

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Majkl » 12. Dec 2012 14:13

Uz sa opat stavia :arrow:
viewtopic.php?f=35&t=17700
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod horo100 » 15. Dec 2012 21:54

..počkali sme až zamrzne zem a potom ideme bágrovať a prekladat inžinierske siete.

palec hore :)
verím že sa raz odveziem elektromobilom krížom cez celé slovensko po dialnici a na jedno nabitie.
Obrázok používateľa
horo100
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Založený: 20. Máj 2012 01:21

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Kanky » 16. Dec 2012 12:56

pred dvoma tyzdnami som tam bol a nikde nebolo ani nohy, potom dosli mrazy, naozaj sa to tam hybe?
Cestou, necestou...
Obrázok používateľa
Kanky
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 739
Založený: 30. Nov 2011 12:29
Bydlisko: Vychodňar w Krakowie

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod horo100 » 18. Dec 2012 00:13

pri ceste z TN do Lauga bol báger a myslim že prekladali ing. siete, niekto to tu písal. Na druhej strane od dialnice som sa zatial pozerat nebol, no v mrazoch toho asi vela nespravia.....teda len papiere by mali dat dokopy, nech sa na jar rozbehne stavba na 100% a nech sa povodnemu datumu aspon priblizime.
verím že sa raz odveziem elektromobilom krížom cez celé slovensko po dialnici a na jedno nabitie.
Obrázok používateľa
horo100
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Založený: 20. Máj 2012 01:21

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod horo100 » 20. Dec 2012 22:13

tak a je to tu.
To bolo slubov, že termín určite dodržia.

Za prvý rok výstavby už vzniklo zdržanie 6 mesiacov (to čo priznávaju, može to byť aj viac).

Som zvedavý keby som si ja takto robil svoju prácu, kolko by mi zamestnávatel poslal na účet peňazí.
verím že sa raz odveziem elektromobilom krížom cez celé slovensko po dialnici a na jedno nabitie.
Obrázok používateľa
horo100
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Založený: 20. Máj 2012 01:21

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod michaelse » 21. Dec 2012 15:51

ja neviem pochopit ako moze niekto beztrestne zacat stavat iny most ako bol vysutazeny,tato arogancia stala pol roka casu a keby sa to neprevalilo teraz ale az neskor tak zase by to nebolo mozne preplati z EU penazi lebo by v tom bol podvod
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Majkl » 06. Mar 2013 10:46

Termin dokoncenia mosta sa posuva na 31.3.2015 :arrow: viewtopic.php?f=35&t=17979
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod FANUSIK » 28. Mar 2013 12:19

Hm toto urobit niekede v Nemecku alebo Rakusku takich caka bud mastna pokuta alebo odstupenie od zmluvy.....,ale u nas pohoda klidek tabacek.... :?
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod horo100 » 19. Aug 2013 23:40

včera som sa bol prejst po hradzi na strane zámostia a bol to krasny pohlad. V Trenčíne sa stavia cestny most a kusok dalej zeleznicny most, rozne prelozky, zmeny, uzatvorili podjazd od Hotela Elizabeth na sihot, opravili asi uz všetky vymoly po zime, dokonca opravuju zastavku pred danovym uradom (tam boli uz take diery, že tam spadol skoro cely autobus) a proste všade sa niečo stavia, preraba rekonštuuje.....len aby to tak vydržalo a terminy ukončenia sa aspn trošička približili. Nasledne bude treba prerobit cesty okolo stareho mosta, dokoncit juhovychodny obchvat mesta okolo juhu až pred poľom a bude to senza. O tomto som snival uz pekne dlho.

Ešte keby dotiahol Hossa golfové ihrisko do vítazneho konca a za cca 5 rokov tu bude radosť žiť :)

Kúpim si elektricke autičko a budem sa len tak hore-dole prevažať a vyťešovať :)
verím že sa raz odveziem elektromobilom krížom cez celé slovensko po dialnici a na jedno nabitie.
Obrázok používateľa
horo100
diskutujúci
 
Príspevky: 164
Založený: 20. Máj 2012 01:21

Re: Plánovaný juhovýchodný obchvat mesta Trenčín

Odoslaťod Majkl » 29. Sep 2013 18:19

Na stavbe je uz viditelny posun. Buduje sa MUK Biskupice - nasypy a most ponad cestu do Nozdrkoviec. Prve mostne polia cez vah su uz tiez vybetonovane. Pokracuje sa na vystavbe premostenia cez zel. trat a cestu II/507. :arrow:

gallery/album.php?album_id=132
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Re: Plánovaný juhovýchodný obchvat mesta Trenčín

Odoslaťod FANUSIK » 29. Sep 2013 22:04

Takze je mozne ze planovany termin dokoncenia bude do konca roku 2014 ??
bude dlho trvat kym sa odveziete u nas po kvalitnej ceste 1 triedy aspon 100km...
Obrázok používateľa
FANUSIK
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 297
Založený: 09. Apr 2007 18:32
Bydlisko: PRIEVIDZA

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod Majkl » 30. Sep 2013 19:05

Ako je uvedene par prispevkov vyssie, termin dokoncenia mosta sa posuva na 31.3.2015 :arrow: viewtopic.php?f=35&t=17979
Majkl
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 754
Obrázky: 1291
Založený: 03. Máj 2005 08:20

Re: Mesto Trenčín - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

Odoslaťod aquila » 31. Okt 2013 12:35

podla tohoto nebol plan zlatovsku napojit ...

viewtopic.php?f=35&t=18593

aj ked vsak tam sa to priam ponuka urobit tam vlastne velka MUK, kvoli tomu podjazdu pod most s tym, ze by sa zlatovska napojit priamo, s tym, ze by sa nedalo nakriz odbacat, aj ked teraz je tam nova vystavba a ten kruhac .. cize som zvedavy ako to vyriesia ..

[album_photo]3167[/album_photo]
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.