Mesto Trnava - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 28. Dec 2009 13:30

Osobný postreh: asi najznámejšia (z negatívnej stránky) ulica v Trnave, Coburgova má niečo, čo mňa osobne silno prekvapilo práve v súvislosti s tým, že ide o takú ulicu ... táto ulica má úplne nový kvalitný povrch na ceste, chodník zo zámkovej dlažby, nové stĺpy verejného osvetlenia a vstup na hlavnú cestu je riešený zvláštnym predeľom, takým takmer 1/2 kruhovým objazdom, hoci ide stále o štandardnú križovatku v tvare T ... a na moje počudovanie neuveriteľná čistota, i keď tie bočné uličky nič moc ... :roll:

Inak som sklamaný, že už toľké roky sa sľubuje nejaká zmena s pešou zónou a stále sa nič nedeje ... rovnako tak parkoviská v centre, ktoré sú zadarmo a nemajú spevnený povrch ... inak cena 1 € na deň je výborná cena za parkovanie :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod tono » 12. Jan 2010 16:15

Neviete, ako to vyzerá s prácami na II. a III. etape severného obchvatu ? Podľa stránky SSC, II. etapa má byť ukončená 02/2011 a III. etapa 08/2011.
http://www.ssc.sk/sk/Vystavba-a-rekonst ... islava.ssc
tono
návštevník
 
Príspevky: 35
Založený: 08. Nov 2006 16:52
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod Dialniciar » 14. Jan 2010 14:39

Trnava investuje do dopravy rekordné sumy :arrow:

http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=12927

*v roku 2009 to malo byť 3,32 mil. €, v skutočnosti to bolo 6,9 mil. €
*v roku 2010 to má byť 3,96 mil. €
*tento rok pomôžu aj PSA a TT VÚC
*konkrétne investičné akcie nájdete v článku

Medzi priority do roku 2015 patrí napríklad vybudovanie južného obchvatu, či rekonštrukcia Kamennej cesty. Veľké plány v oblasti dopravy súvisia s výstavbou bytového súboru Zátvor II a Kočísk - napríklad prepojenie Zátvoru II s Piešťanskou cestou.

Do roku 2025 sa plánuje dobudovať južný obchvat a vytvoriť 4-prúdovú komunikáciu na severnom obchvate. Zaujímavosťou je tiež spojenie Trstínskej a Modranskej cesty, ako i predĺženie Spartakovskej ulice.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod zakaznik » 19. Jan 2010 11:07

Dialniciar napísal:vstup na hlavnú cestu je riešený zvláštnym predeľom, takým takmer 1/2 kruhovým objazdom, hoci ide stále o štandardnú križovatku v tvare T ...

Tá križovatka slúži ako obratisko autobusov.
zakaznik
diskutujúci
 
Príspevky: 133
Obrázky: 2
Založený: 23. Nov 2008 11:06

Odoslaťod devil » 20. Jan 2010 17:37

davam prispevok sem aby nebol OT.

...AS a ŽS sú vedľa seba atď.


no tak toto je skutocna perla. nedavno som bol v TT a mal som moznost spoznat TT dopravu blizsie....hroza a des. spinava zeleznicna stanica z cias post-stalinizmu nie je vina mesta ale dobre menu mu urcite nerobi. dalej autobusova stanica je zopar zastavok dedinskeho typu v rade...najskor som si myslel ze je to len pre MHD.....ale nie...a ked som zistil ze standartny interval TT MHD je 1/2 hodina tak to bol bol sok. novy kruhak na vypadovke do NR je fajn ale inac su krizovatky pretazene a pochybujem ze SO vyrazne odbremeni mesto.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Dialniciar » 20. Jan 2010 17:45

Akože trnavská stanica je oveľa v lepšom stave, ako tá nitrianska, čo je vlastne len taká búda. :)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod devil » 21. Jan 2010 08:59

zase metoda "protiutoku" namiesto chapskeho priznania ze mesto TT vobec nema taku vyspelu dopravu aku by 70.000 krajske mesto malo mat, nejde o to ze vsetky cesty maju v super stave lebo to sa neda, ale ze verejna doprava ktoru ma prevadzkovat a (spolu)financovat mesto je najubohejsia na Sk.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod vladi87 » 21. Jan 2010 09:01

devil napísal:zase metoda "protiutoku" namiesto chapskeho priznania ze mesto TT vobec nema taku vyspelu dopravu aku by 70.000 krajske mesto malo mat, nejde o to ze vsetky cesty maju v super stave lebo to sa neda, ale ze verejna doprava ktoru ma prevadzkovat a (spolu)financovat mesto je najubohejsia na Sk.


Súhlas, cez týždeň chodia niektoré spoje v dlhých intervaloch, cez víkend je to ešte horšie, o prípojoch k rýchlikom a busom ani nevravím...
Obrázok používateľa
vladi87
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 403
Obrázky: 8
Založený: 05. Jún 2009 07:38

Odoslaťod Dialniciar » 21. Jan 2010 09:26

devil napísal:zase metoda "protiutoku" namiesto chapskeho priznania ze mesto TT vobec nema taku vyspelu dopravu aku by 70.000 krajske mesto malo mat, nejde o to ze vsetky cesty maju v super stave lebo to sa neda, ale ze verejna doprava ktoru ma prevadzkovat a (spolu)financovat mesto je najubohejsia na Sk.
Lebo pravda Nitra má takú dopravnú infraštruktúru, že nekolabuje, pravda ? :P Stav MK je v Nitre násobne horší, tempo rozvoja nových ciest násobne horšie. :lol:

A inak, v MT som dal článok o modernizácii stanice. A že o protiútoku hovoríš práve ty, ... :twisted:

MHD v Trnave je v otrasnom stave. Ale že by BA bola na tom lepšie sa moc teda hovoriť nedá. :twisted:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod devil » 21. Jan 2010 10:30

stanicu zmodernizuje stat, a nie mesto. autobusova stanica TT je najhorsia z porovnatelnych miest a hromadna doprava tiez. preco s tym mesto nieco nerobi ? co vlastne mesto TT robi pre dopravu v meste ? alebo ak nejake ine mesto ma problemy tak tym ospravedlnujes problemy v TT ?
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Dialniciar » 21. Jan 2010 20:51

devil napísal:stanicu zmodernizuje stat, a nie mesto. autobusova stanica TT je najhorsia z porovnatelnych miest a hromadna doprava tiez. preco s tym mesto nieco nerobi ? co vlastne mesto TT robi pre dopravu v meste ? alebo ak nejake ine mesto ma problemy tak tym ospravedlnujes problemy v TT ?
Mesto posledné 3 roky investuje do dopravy 4-6 mil. €, vyčkaj času a bude vidno aj výsledky vidieť.

A zvláštne je, že keď niečo robí štát, tak to akože neplatí pre mesto ? Tak potom teda nekritizuj že SO niečo v budúcnosti nezvládne. Najprv sa pocvháľ, kde ty bývaž a posúdime tú lokalitu, inak je to len trápnosť a úbohosť z tvojej strany, napádať dookola regióny a velebiť NR a BB. :)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod devil » 22. Jan 2010 08:09

to by sme boli OT. :wink:

to je OK ze sem hadzes take okruhle sumy, ale hovorim to nielen z vlastnej skusenosti ale aj inych ktorí tam dlhodobejsie zili.

Medzi priority do roku 2015 patrí napríklad vybudovanie južného obchvatu, či rekonštrukcia Kamennej cesty. Veľké plány v oblasti dopravy súvisia s výstavbou bytového súboru Zátvor II a Kočísk - napríklad prepojenie Zátvoru II s Piešťanskou cestou.

nevidim tu nic o MHD ani o autobusovej stanici. btw. preco prave pri nej je umiestnena monitorovacia stanica emisii, zeby kvoli vplyvu tych nekonecnych zapch na "cisty luft" ?

k tomu SO mas pravdu, netreba kritizovat SO lebo svoju ulohu si urcite zvladne. jeho uloha ale nebude to co som kritizoval.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod bono » 25. Jan 2010 10:51

Devil co sa tyka autobusovaj stanice v TT..ano je taka aka je ...a co ??, ..sa chod pozriet na to aka autobuska je v Trencine -des a ani teda to v NR nie je nic moc oproti TT, ked uz porovnavas porovnatelne, akurat v NR su hrozne ocelove pristresky..inak su to take iste dedinske zastavky ako si pisal ze su v TT :o))
Uz ina kefe je to ze busy v TT chodia raz max dva krat za hodinu, mne osobne to nechybalo aj ked som nemal este auto, TT dokazes prest peso krizom krazom za par minut ak sa jedna o sirsie centrum..ale chapem ze babicke ktora chce ist rano do nemocnice to chyba ale zase ta ma cas pockat hodinu :o))
A co sa tky investovania do MHD v TT....kukni na toto...http://trnava.sme.sk/c/5178430/v-trnave ... .html..Cau
bono
nováčik
 
Príspevky: 9
Založený: 23. Jan 2010 18:40

Odoslaťod joe1024 » 25. Jan 2010 13:12

Mierne OT - Co maju znamenat tie billboardy s textom "Trnava - Transparantne mesto" ?

V Trnave to este pochopim (napr. volby), ale v Kosiciach ? To mate tak prebytkovy rozpocet ?
joe1024
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 855
Založený: 10. Jan 2008 12:40

Odoslaťod devil » 25. Jan 2010 14:57

TT dokazes prest peso krizom krazom za par minut ak sa jedna o sirsie centrum


prispevok som napisal kvoli osobnej skusenosti, dvaja autom do TT a potom kazdy si riesil svoju zalezistost...a tu prisiel sok...potreboval som prejst pol mesta (doslovne) a nie sirsie centrum a peso to bolo vyhodnejsie ako mhd. verim ze TT investuje vela...len to proste nie je vidno.

bono , TN stanicu nepoznam, z porovnatelnych miest poznam ZA, BB a NR stanicu a su skarede, ale aspon to nie su budky. a mozem vymenovat niekolko okresnych miest ktore maju lepsiu stanicu ako TT.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod aquila » 25. Jan 2010 15:28

devil .. ono to je paradoxne ozaj tak, tiez som bol par krat v TT, a tam dojdes ked sa moc nastves peso aj zo stanice az na vodarn ci ako sa to vola ta oblast, kde je kusok od neho tesco ..
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Odoslaťod Vlados » 25. Jan 2010 15:43

TT sa dá prejsť rýchlešie pešo ako autom, veď hlavné trasy sú tam skoro stále upchaté :wink:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Odoslaťod Dialniciar » 25. Jan 2010 16:47

Tu sa točí diskusia spôsobom a´la devil: Trnava nemá dostatočnú dopravu ... faktom ale je, že tu je silný hospodársky rozvoj a už od sčítania dopravy v r. 2005 tu boli silno preťažené severný a južný vstup do mesta, takže je normálne, že doprava nepostačuje. Ale stav ciest je dobrý, je tu D1, R1, prechádza tu nielen I/51, v posledných rokoch sa tu intenzívne stavajú KO a teraz aj SO I/51 a reálne sa plánuje južný obchvat, aktívne tu investuje TT VÚC v rámci svojich ciest, zlepšila sa tu údržba ciest a chodníkov (Trnava má 16 mechanizmov, v r. 2006 to bolo len 12).

Železničná stanica - je vcelku OK, akurát stará, ale však sa pomaly modernizuje. Stanica v BA je na tom horšie.
Autobusová stanica - a na čo má mať extra budovu, keď je tu železničná ? Ale ako hovorím, tie v NR a TN to je tiež des.

MHD: už som povedal, že tá je v TT slabá. A vôbec celá SAD TT je biedna, aj po technickom rozvoji, to už SKAND Skalica je na tom lepšie. :)

Ad meracia stanica čistého vzduchu: a kde by mala byť ? Ale myslím, že tá tam je kvôli figaru a kedysi cukrovaru.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod bono » 25. Jan 2010 21:54

devil napísal:
bono , TN stanicu nepoznam, z porovnatelnych miest poznam ZA, BB a NR stanicu a su skarede, ale aspon to nie su budky. a mozem vymenovat niekolko okresnych miest ktore maju llepsiu stanicu ako TT.


Nemozes porovnavat BB,ZA a napriklad ani Zvolen s TT co sa tyka autobusovej stanice pretoze tieto mesta su vyznamne autousove uzly, ludia tam prestupuju,travia cas a preto maju postavene specialne budovy atd..zazemie...ale TT je v ponimani autobusovej dopravy praobycajna zastavka...vsetky dialkove busy nou len prechadzaju..nehovorim o primestskej doprave...z toho dovodu len tie budky...aj ked hovorim v porovnani s TN su to luxusne budky :o))..to je porovnatelne mesto s TT co sa tyka aj ´poctu obyvatelov aj vyznamu autobusovej dopravy.
A potom ako tu niekto poznamenal v TT je velka zelenicna stanica hned vedla tak naco dve stanicne budovy ??
bono
nováčik
 
Príspevky: 9
Založený: 23. Jan 2010 18:40

Odoslaťod devil » 26. Jan 2010 08:35

ale TT je v ponimani autobusovej dopravy praobycajna zastavka


taka ako mnohe okresne mesta, v ktorych ale tiez nie su budky....a mi nehovor ze v 70.000 meste nie je treba normalne zakryte nastupistia.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod bono » 26. Jan 2010 10:45

devil takze nakoniec si svoje vyhrady voci doprave v TT okresal na chybajuce prestresenie nastupist, to je ale to posledne, najposlednejsie zanedbatelne co momentalne doprave v TT chyba...bodaj by sme v TT nemali ziadne ine problemy ako riesit ci bude prestresenie nastupist zlte alebo zelene laebo cerveno-cirne....evidentne si zvyknuty zo svojho rodneho okresneho mesta na nastupisti ked cakas hodinu na dialkovy autobus nezmoknut pod architektonicky premyslenim pritreskom...tak v TT musis prist pat minut pred odchodom..ukoncime to takto oki ? :o))
bono
nováčik
 
Príspevky: 9
Založený: 23. Jan 2010 18:40

Odoslaťod devil » 26. Jan 2010 11:48

neokresal, akurat vyhrady k MHD som uz nezopakoval. ja nie som zvyknuty cakat na ziadny autobus a nemontuj do toho mna len preto ze nevies prehltnut nerozvinutu TT dopravu. pointa mojich prispevkov bola aj ze sa roky prispievatelia obuvali do dopravy miest na strednom Sk, ale ze zapadoslovenske krajske mesta su dlhodobo najhorsie riesene popri tom ze su najbohatsie sa akoze ignorovalo.
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 137
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Odoslaťod Dialniciar » 26. Jan 2010 18:45

devil bol raz v trnave a je zhrozený z MHD, pochopiteľné :) ako pešec :)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod bono » 26. Jan 2010 19:06

devil...chlape sak ja s tebou suhlasim..doprava v TT je tesne pred kolapsom, a to len preto ze masivny prilev investicii a s tym rapidny narast dopravy stat ignoruje a SSC stavia kusok obchvatu desatrocia..co s tym ma mesto ??..v TT musi za stat mesto este stavat kruhace a opravovat cesty (Rybnikova pred par rokmi)...tebe ale evidentne vadi ze autobuska nema pristresky, ak by boli pozvarane z jokloviny bol by si spokojny ??...kamze si to potreboval z tej stanice v TT ist peso ze si chytil taky blok voci Trnave ?? :o)))..pochval sa...a este sa pochval z ktoreho mesta pochadzas nech mozme vsetci Trnavcania ticho zavidiet....
bono
nováčik
 
Príspevky: 9
Založený: 23. Jan 2010 18:40

Odoslaťod Dialniciar » 26. Jan 2010 19:37

Presne tak: masívny hospodársky rast, prakticky nulové investície, až teraz obchvat: 1,3 mld. SKK s dobou realizácie 7 rokov. Hmm, fakt úžasné. :) Ale zveďme to na kvalitu MHD. :) Tomu ja hovorím demagógia. A devil sa nepochváli z akého je mesta, na to nemá charakter a chrbtovú kosť odkedy tu je.
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: 110mat110 a 21 hostí.