Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod ondrej100 » 02. Dec 2022 11:44

Google maps posiela teraz zase inou trasou - malá obchádzka pri osade Teška, potom cez Rakytník a Uzovskú Panicu. Je to o 10 minút rýchlejšie, ako cez Číž. Vie to niekto potvrdiť, že sa dá tadiaľ ísť?
ondrej100
diskutujúci
 
Príspevky: 76
Založený: 14. Okt 2015 21:10

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod DrX » 02. Dec 2022 11:56

Podla Waze je cesta z I/16 na Rakytnik zavreta. Cize skor odtial na Dulovo a potom Batku. Kazdopadne, mne google planovac dalej hovori, ze normalne po I/16 aj ked je uzavreta :-)
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod devil » 02. Dec 2022 12:12

a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod ondrej100 » 02. Dec 2022 13:45

devil napísal:https://dialnice.info/viewtopic.php?f=35&t=26374


Podľa toho konca treba ísť stále cez Číž, ale podľa toho začiatku článku sa dá ísť asi aj ako som písal. Fakt tu nie je niekto z tej oblasti? :-) Alebo len nechce poradiť aj keby mohol :-)
ondrej100
diskutujúci
 
Príspevky: 76
Založený: 14. Okt 2015 21:10

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod VojtoTT » 05. Dec 2022 07:10

včera sme išli z Trnavy do Košíc a ešte je bohužiaľ potrebné použiť obchádzku cez Rimavskú Seč.
Inak k tej obchádzke...po celej trase od Rimavskej Seči po Bátku sú vyznačené zákazy predbiehania a celý čas max. 60 km/h, čiže ak človek chytí nejaké pomalšie auto alebo kamión pred sebou je to ozaj na dlho...
VojtoTT
diskutujúci
 
Príspevky: 118
Obrázky: 26
Založený: 11. Júl 2011 09:40

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod devil » 05. Dec 2022 09:49

a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod DrX » 05. Dec 2022 15:51

Dik za aktualizacie. Tu su linky na cele clanky o tej oprave z vobraze.sk:
https://vobraze.sk/dianie-v-regione/dop ... je-hotovy/
https://vobraze.sk/dianie-v-regione/dop ... -v-r-seci/
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod IDV » 06. Dec 2022 22:33

VojtoTT napísal:včera sme išli z Trnavy do Košíc a ešte je bohužiaľ potrebné použiť obchádzku cez Rimavskú Seč.
Inak k tej obchádzke...po celej trase od Rimavskej Seči po Bátku sú vyznačené zákazy predbiehania a celý čas max. 60 km/h, čiže ak človek chytí nejaké pomalšie auto alebo kamión pred sebou je to ozaj na dlho...


Ved ano, ja chodim cez Donovaly alebo Certovicu a parada
IDV
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Založený: 09. Sep 2021 21:16

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod devil » 15. Dec 2022 15:27

a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod DrX » 15. Dec 2022 16:58

No je tam, ze planovane dokoncenie "leto 2023". No ked toto fakt, tak to je neskutocny amaterizmus...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod badger-FB » 15. Dec 2022 20:46

Len aby to bolo to leto. Keď teraz ide zima.. a jazdiť sa má len semaforom po jednej polovici. Kedy až je jar a čo až tak urobili dodnes. Ale nechcem byť skeptik, dúfajme že to v lete bude, lenže leto je fakt široký pojem pre rekonštrukciu cesty, aj keď beriem že to vlastne odznova stavajú, ale aj tak je to amaterizmus ako píšeš.
A súčasťou tejto polročnej rekonštrukcie bude aj obnova vozoviek na trasách obchádziek???
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod DrX » 15. Dec 2022 21:54

Od kedy sa ma "jazdiť len semaforom po jednej polovici"? To je mi novinka. Vsak predsa povodny plan bol dokoncit do 30.11., takze uz 31.12. je natiahnutie. A robia uz od augusta, takze do leta to by bolo viac nez zdvojnasobenie odhadovaneho casu. Je mi zahadou ako je mozne, ze sa o tomto tak malo informuje...
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod Vlados » 16. Dec 2022 00:10

badger-FB napísal:Len aby to bolo to leto. Keď teraz ide zima.. a jazdiť sa má len semaforom po jednej polovici. Kedy až je jar a čo až tak urobili dodnes. Ale nechcem byť skeptik, dúfajme že to v lete bude, lenže leto je fakt široký pojem pre rekonštrukciu cesty, aj keď beriem že to vlastne odznova stavajú, ale aj tak je to amaterizmus ako píšeš.
A súčasťou tejto polročnej rekonštrukcie bude aj obnova vozoviek na trasách obchádziek???

Tá rekonštrukcia je rozsiahlejšia ako sa počítalo, aj most pri Bátke bol na tom horšie. Bolo by vhodné pohľadať o koľko sa navýši cena. Pri tak rozsiahlej rekonštrukcii sa malo prehodnotiť aj smerové vedenie, síce by to bolo ešte drahšie, ale bola by to kvalitná náhrada za nepostavenie paralelnej R-ky.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod richie » 16. Dec 2022 08:34

.. Pri tak rozsiahlej rekonštrukcii sa malo prehodnotiť aj smerové vedenie, síce by to bolo ešte drahšie, ale bola by to kvalitná náhrada za nepostavenie paralelnej R-ky.


vzhladom na potrebny vykup pozemkov by uz asi bolo vyhodnejsie (a podstatne lepsie riesenei) postavit rovno tu R-ku (ked uz su pozemky v podstate vykupene)
richie
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 304
Obrázky: 0
Založený: 17. Jún 2015 07:32

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod Pacho » 16. Dec 2022 09:01

hlavna vec, že na juhu, na rovine, podľa niekoho, stavia načas a stavby sa nepredražujú a nevznikajú náklady naviac. :D
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod cPalo » 16. Dec 2022 09:26

LOL, to už je diagnóza :D
Toto sú "tatry" juhu, je tam ešte Soroška. Zvyšok je rovina ;)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod devil » 16. Dec 2022 09:36

rekonstrukcia bola aj povodne planovana do leta 23 cize cca. rok bez zapocitania zimy. uzavierku riesili uz pred letom ale zacala az v auguste. do 30.11. mala skoncit iba uzavierka a nie cela rekonstrukcia. fotky co som dal aj tento zaber z dronu je min. mesiac stary (su tam este zelene stromy) ale skor viac nez mesiac. a to uz na strane od batky bol asfalt. nech to pustia aj cez semafory lebo ta obchadzka po ceste III. tr. pocas zimneho obdobia nie je v poriadku.

Pacho, toto je rekonstrukcia kusku zrejme v najhorsom technickom stave siroko daleko. to si predstav zeby z ruzomberka do martina bola takato cesta.....tam uz mala byt R2 tak ako okolo ozdian. tam je tiez problem na serpentinach ale kedze funguje obchvat tak sa nedeje takato pakaren. alebo zruteny most v trstenej, tam nastastie uz tiez fungoval obchvat.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod Pacho » 16. Dec 2022 10:00

prosím Vas pekne, ja som použil iróniu. Rad by som bol, keby Ste konečne všetci pochopili, že či pacholand, alebo juh, je to prašť ako uhoď čo s týka predžovania výstavby a predražovanie. Je to proste systémová chyba v riadení štátu. To, že višnové sa stavia 25rokov, nie je na vine úsek, ale neschopnosť štátu. Nech sa mi tu nikto nesnaží nahovoriť, že keby sa stavala soroška, že tá by bola bez problémov, nepredražená a načas. Proste pokiaľ sa nevyrieši seriozne riadenie štátu, tak to nebude fungovať, bohu žial za 30 rokov sa to nepodarilo, a stále to ide k horšiemu. Dovolim si citovat drx "Slovakia - the banana republic". Bohu žial už sme podliezli aj Rumunsko.
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod devil » 16. Dec 2022 11:02

ja nemam nic proti ironii. ani soroska by nebola bez problemov, vies ze vzdy hovorim ze v ramci toho co treba najskor treba urobit lahsie useky a az potom tazsie presne ako ked sa pise test na skuske. toto je presne ten pripad.

chcel som povedat hlavne ze nechat obchadzku v zime je nezodpovednost. hlavne ked tu nariekaju ake strasne by bolo zeby sa zrusila I/11 a obchadzku v pripade nehody -cize na par hodin- na D3 by tvorila cesta III. triedy uplne paralelna a nie ako tu uplne mimo.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod Vlados » 16. Dec 2022 11:27

devil napísal:rekonstrukcia bola aj povodne planovana do leta 23 cize cca. rok bez zapocitania zimy. uzavierku riesili uz pred letom ale zacala az v auguste. do 30.11. mala skoncit iba uzavierka a nie cela rekonstrukcia. fotky co som dal aj tento zaber z dronu je min. mesiac stary (su tam este zelene stromy) ale skor viac nez mesiac. a to uz na strane od batky bol asfalt. nech to pustia aj cez semafory lebo ta obchadzka po ceste III. tr. pocas zimneho obdobia nie je v poriadku.

Pacho, toto je rekonstrukcia kusku zrejme v najhorsom technickom stave siroko daleko. to si predstav zeby z ruzomberka do martina bola takato cesta.....tam uz mala byt R2 tak ako okolo ozdian. tam je tiez problem na serpentinach ale kedze funguje obchvat tak sa nedeje takato pakaren. alebo zruteny most v trstenej, tam nastastie uz tiez fungoval obchvat.

Tá rekonštrukcia bola plánovaná bez uzávierky cesty. Počas celej rekonštrukcie mal zostať prejazdný jeden pruh obojsmerne. Teraz je jeden pruh po rekonštrukcii a bude tam obojsmerná premávka riadená semaforom. Zostane to takto až to konca rekonštrukcie alebo opäť sa nejaký dôvod na úplnú uzávierku nájde?

Smutné, že nerozumieš irónii. Ak sa zohľadní intenzita tu a medzi Ružomberkom do Martinom a stav oboch ciest tak si obe môžu podať ruky.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod DrX » 16. Dec 2022 11:31

Cize perspektiva je, ze sa bude jazdit od 1.1. v jednom pruhu so semaforom? Aj to je lepsie nez ta sucasna situacia.
Ale este stale nikde nevidim oficialny oznam, ze to od zaciatku malo byt do leta 2023. Vsetky clanky z augusta hovorili len o novembri. Ak sa mylim, rad si precitam nejaky odkaz.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod devil » 16. Dec 2022 13:21

ano, zevraj so semaformi od januara ale zhotovitel si ziadal predlzenie vyluky az do konca januara a nepreslo im to. takze je otazne ci vobec do konca decembra to stihnu.

tu je clanok kde sa spomina jun/2023
https://www.rimava.sk/spravy-z-regionu/ ... kych-obci/

;to sa podla mna ani neda hovorit o kompletne novej ceste za tie naklady ani keby sa to mierne predrazilo. 3,4 mega za 4 km je menej ako 1 mil/km.

ak sa aj zohladni intenzita tak sirsia cesta moze mat problem ked je plna, vtedy je mozno taka priemerka ako na uzkej a klukatej ceste. inac nie, pri batke je 50-ka vo dne aj v noci, cez tyzden aj cez vikend.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod DrX » 16. Dec 2022 13:52

No, je to tam teda riadne domotane napisane. Najprv pisu, ze "Pokračoval s tým, že k uzávierke by malo dôjsť v priebehu 31. respektíve 32. týždňa, na dobu približne 3-4 mesiace." A az v uplne poslednej vete, ze "Doba realizácie je 12 mesiacov s vylúčením zimného obdobia, predpokladaný termín ukončenia odhadujú jún 2023." Cize ani nerataju velmi s tym, ze od vianoc do cca konca februara budu nieco robit. Tak hadam to do 31.12. stihnu otvorit aspon so semaforom.
Slovakia - the Bratislava-centric banana republic with the worst regional disparities in the EU and OECD (aktualizácia maj 2023)
DrX
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 11
Založený: 08. Feb 2005 19:45
Bydlisko: KE

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod badger-FB » 16. Dec 2022 21:47

DrX, Vlados: ten semafor som čítal tu alebo na ČD alebo niekde na operatíve DP, no teraz neviem, ale našiel som článok: https://vobraze.sk/dianie-v-regione/dop ... tke-je-tu/ , kde píšu, že na jar má byť semafor. Ale oni vlastne asi mysleli tentoročný marec. :oops: Nie som si istý, kedy s tým začali. Či už aj pre výrub boli obmedzenia? Takže nie som si istý ktorý marec sa teda myslí. Ja som to tak pochopil, ale to ešte neznamená, že to tak bude. Ale logicky, predlžujú to, tak už umožnia prejazd semaforom, veď polka cesty je hotová. Iné rekonštrukcie aj v 10 km úseku robia za plnej dopravy. Ak majú most a polku cesty, tak im nič nebráni to dať na semafor. Obchádzka je otrasná pre celý tranzit.

Ten článok je z februára tohto roka, už vtedy vedeli, že to bude do júna 2023. Ešte je možné, že aj keď vedia, že práce sa skončia v júni 2023, ale plánovali úsek sprejazdniť do konca tohto. To sa nevylučuje.

Osobne moc nerozumiem tomu ako ale bude vyzerať reál: tak im teda neschvália predĺženie. Tak a čo? Akože sa tam bude jazdiť ako v Afrike po štrku pôjde jedna polovica áut alebo ako? Veď trocha logiky. O.k. porušili nedodržali, ale výsledok je že tam ten asfalt chýba. :roll: Vyhodíme Colas zo stavby a budeme rok tendrovať nového zhotoviteľa???

Cena sa uvidí, tak minimálne musia uzatvoriť dodatok, ak by sa mala zvýšiť.

Nechápem, prečo keď to je hlavný ťah, prečo o tom riadne nenapíšu článok renomovanejšie noviny. A nechápem ani tvrdeniu, že podložie bolo dobré a nemenilo sa - keď na druhú stranu sa cesta aj rozširuje, čiže prebieha výstavba, veď sa nerozšíri tak že sa položí asfalt do vzduchu. Ja sa tadiaľ teda snažím nejazdiť aj keď to je v prevádzke, ak vyslovene nemusím (bod cesty). Ale sú mestá, o ktorých rekonštrukcie si ide čítať pomaly týždenne (RK, BB etc.) a tu sú takéto problémy a je to tak nejasné.
badger-FB
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 23
Založený: 27. Dec 2021 23:31

Re: Oblasť Rimavskej Soboty a Revúcej

Odoslaťod cPalo » 17. Dec 2022 12:02

Pacho napísal:prosím Vas pekne, ja som použil iróniu. Rad by som bol, keby Ste konečne všetci pochopili, že či pacholand, alebo juh, je to prašť ako uhoď čo s týka predžovania výstavby a predražovanie. Je to proste systémová chyba v riadení štátu. To, že višnové sa stavia 25rokov, nie je na vine úsek, ale neschopnosť štátu. Nech sa mi tu nikto nesnaží nahovoriť, že keby sa stavala soroška, že tá by bola bez problémov, nepredražená a načas. Proste pokiaľ sa nevyrieši seriozne riadenie štátu, tak to nebude fungovať, bohu žial za 30 rokov sa to nepodarilo, a stále to ide k horšiemu. Dovolim si citovat drx "Slovakia - the banana republic". Bohu žial už sme podliezli aj Rumunsko.

Rád by som bol keby si pochopil, že všade sa môže niečo udiať, ALE na rovine kde lejú asfalt na trávu je tých možností extrémne menej (aj menej výrazne - predraženie, predĺženie). A ak na juhu sú 2 úseky s potenciálnym rizikom a na severe boli extrementne viac, tak ten rozdiel pochopí aj s iróniou každý :D
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.