Bardejov a doprava v tejto oblasti

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod kvalitná dialnica » 02. Sep 2007 10:56

sven : mne to vtipné nepripadá, to je vážny problém, ktorý sa každý bojí riešiť ...jednoducho nech si v Beskydách robia čo chcú, nech ošalejú....
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod sven » 02. Sep 2007 11:02

kvalitná dialnica napísal:No tak teraz som bol v BJ 3 týždne a cez ten kruhový som išiel asi 15X a nepáči sa mi to ... pôvodne to bolo lepšie ...aj keď ideš z B.n.Vsi tak aj tak musíš čakať kým neprejde auto smer: BJ do B. kupeľov. A keď tam je taká intenzita dopravy tak mali rozmýšľať nad semeforom lebo ten kruhový podľa mňa nič nerieši a ako som si viackrát všimol starší ľudia čo chodia na autách naňom nevedia jazdiť...

A urobili aj kruhový aj na Vimbargu no tam sa to dá ...

A kto to financoval ? mesto či SSC ?


Kruhovu krizovatku pod Vinbargom realizovala samosprava Bardejova z vlastnych prostriedkov. Rovnako aj kruhovu krizovatku pri amfiteatri.
Kruhovu krizovatku pri odbocke na BNV financovala SSC, cez 35 mil. Sk. Pomahal aj VUC a samosprava BJ, mesto projekcne a pri vykupe pozemkov. Celkom by zaujimalo, kolko stali prve druhe kruhove krizovatky, ktore boli v rezii mesta BJ.
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod sven » 02. Sep 2007 11:05

kvalitná dialnica napísal:sven : mne to vtipné nepripadá, to je vážny problém, ktorý sa každý bojí riešiť ...jednoducho nech si v Beskydách robia čo chcú, nech ošalejú....


Nechcel som sa nikoho dotknut. Ver mi, ze ja som z toho smutny. Skor to bol humor cez slzy. Tento problem je aj v mnohych inych oblastiach SR.
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod sven » 02. Sep 2007 11:16

kvalitná dialnica napísal:No tak teraz som bol v BJ 3 týždne a cez ten kruhový som išiel asi 15X a nepáči sa mi to ... pôvodne to bolo lepšie ...aj keď ideš z B.n.Vsi tak aj tak musíš čakať kým neprejde auto smer: BJ do B. kupeľov. A keď tam je taká intenzita dopravy tak mali rozmýšľať nad semeforom lebo ten kruhový podľa mňa nič nerieši a ako som si viackrát všimol starší ľudia čo chodia na autách naňom nevedia jazdiť...

A urobili aj kruhový aj na Vimbargu no tam sa to dá ...

A kto to financoval ? mesto či SSC ?


Citat hovorcu mestskeho uradu BJ Semanišina: "stavba krátko po svojom uvedení do života ukazuje opodstatnenosť".

Myslim teraz kruhac pri odbocke na BNV. Ja to neviem realne posudit, aj ked Semanisina by som bral s velkou rezervou. V BJ som velmi zriedkavo pocas pracovnych dni, ked by mala byt dopravna spicka. Snad ked sa dobuduje priemyselny park a ludia sa naucia jazdit, potom to bude splnat ucel. Semanisin tiez tvrdi, ze sa jedna o dopravne najrizikovejsie miesto v BJ, kde dochadzalo k velkemu poctu kolizii a dopravnym zapcham.
Som si vzdy myslel, ze problematickejsie su krizovatky Dlhy rad/Kratky rad, Dlhy rad/Jiraskova ul....
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod Dialniciar » 22. Sep 2007 11:24

sven napísal:Myslim teraz kruhac pri odbocke na BNV.


Čo je BNV :?: :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Jurislav » 22. Sep 2007 11:25

Bardejovská Nová ves
Obrázok používateľa
Jurislav
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 2
Založený: 16. Dec 2006 14:15
Bydlisko: I/18 km 353,748; asi 50m odtiaľ

Odoslaťod Dialniciar » 22. Sep 2007 11:45

Jurislav napísal:Bardejovská Nová ves


Ďakujem. 8) :P
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Mesto Bardejov

Odoslaťod Dialniciar » 06. Nov 2007 18:31

Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Dialniciar » 06. Nov 2007 18:37

kvalitná dialnica napísal:sven : mne to vtipné nepripadá, to je vážny problém, ktorý sa každý bojí riešiť ...jednoducho nech si v Beskydách robia čo chcú, nech ošalejú....


Toto je reakcia konkrétne na čo :?: :roll:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Re: Mesto Bardejov

Odoslaťod sven » 13. Nov 2007 17:35



Vykresova dokumentacia je nefunkcna. PDF subory nie je mozne otvorit :(
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod sven » 15. Nov 2007 11:25

Neviem, ci to tu uz bolo, ale pre istotu prikladam.

http://eia.enviroportal.sk/detail.php?a ... ny-obchvat

Zaujimalo by ma, ci existuje nejaka studia, ktora hovori o vytazenosti smeru Juh-Zapad (Od Presova na Poprad a opacne), v ktorom sa ma stavat obchvat?
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod sven » 15. Nov 2007 11:51

Rekonstrukcia cesty I/77 cez Mokroluh. Minule som tadeto siel, vacsia cast je uz zrekonstruovana a prejazdna bez obmedzeni. Chybali tam sice zvodidla a VDZ, ale cesta je paradna a siroka. Momentalne pokracuju v prestavbe cesty pri vjazde do obce od vychodneho smeru, to bude asi ta tretie cast, kedze stavba bola povodne kvoli majetkopravnym sporom rozdelena na 3 casti. Vid link...
Celkova dlzka rekonstruovanej cesty 2,5 km (podla Dopravoprojektu), v mediach bola info o dlzke 1,8 km. Tak neviem, skusim to nabuduce odmerat :wink:

Investor SSC, naklady 103 mil. Sk

http://www.ssc.sk/user/view_page.php?pa ... &preview=1
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod sven » 15. Nov 2007 11:54

Minule som taktiez "otestoval" novy koberec na ceste z obce Lukavica smerom na obec Rešov. Cesta III. triedy. Niekolkokilometrovy usek ma novy koberec a vraj buduci rok budu pokracovat dalej smerom do Rešova.
Asi sa uz prejavuju peniaze z uveru, ktory si vzal PVUC?!
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod Dialniciar » 23. Nov 2007 17:58

sven napísal:


Vykresova dokumentacia je nefunkcna. PDF subory nie je mozne otvorit :(


Skutočne to nejde. :(

sven napísal:Minule som taktiez "otestoval" novy koberec na ceste z obce Lukavica smerom na obec Rešov. Cesta III. triedy. Niekolkokilometrovy usek ma novy koberec a vraj buduci rok budu pokracovat dalej smerom do Rešova.
Asi sa uz prejavuju peniaze z uveru, ktory si vzal PVUC?!


Určite, že áno. Ja čo viem, tak na to zasadali komisie v rámci ZMOS aj zo všetkých obcí a každý si mohol dať svoj najhorší úsek, takže keďže PO VÚC dáva stále každý rok na opravy cca. 400 mil. SKK, tak sa postupne po kilometroch opravia všetky zlé úseky. :P

sven napísal:Rekonstrukcia cesty I/77 cez Mokroluh. Minule som tadeto siel, vacsia cast je uz zrekonstruovana a prejazdna bez obmedzeni. Chybali tam sice zvodidla a VDZ, ale cesta je paradna a siroka.


Hm, samé dobré správy. :P Výborne. 8)

sven napísal:Neviem, ci to tu uz bolo, ale pre istotu prikladam.

http://eia.enviroportal.sk/detail.php?a ... ny-obchvat

Zaujimalo by ma, ci existuje nejaka studia, ktora hovori o vytazenosti smeru Juh-Zapad (Od Presova na Poprad a opacne), v ktorom sa ma stavat obchvat?


A ty by si kadiaľ staval :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod sven » 27. Nov 2007 17:29

sven napísal:Zaujimalo by ma, ci existuje nejaka studia, ktora hovori o vytazenosti smeru Juh-Zapad (Od Presova na Poprad a opacne), v ktorom sa ma stavat obchvat?


Dialniciar napísal:A ty by si kadiaľ staval :?:


Neviem si realne predstavit, ci JZ obchvat centru mesta velmi pomoze. Rad by som vedel, aka cast dopravy od Presova, resp. Starej Lubovne konci v BJ, resp. aka cast tranzituje dalej v smere Stara Lubovna, reps. Presov. Skusal som pohladat na nete, ci existuje takato dopravna studia, len som sa k nicomu nedopatral.
Som si myslel, ze z pohladu Bardejova su zaujimavejsie smery Juh-Sever (na Svidnik, do Polska) a Zapad-Sever. Prvy smer je celkom dobre porieseny, aj ked ide tiez cez obytne stvrte a ciastocne cez centrum, druhy vsak ide priamo cez centrum mesta. Taktiez na severovychode mesta sa buduje priemyselny park.
Mozno vsak po dostavbe JZ obchvatu mesta bude musiet aj nakladna doprava vyuzivat obchvat a bude mat zakazany vjazd do mesta.
Teoreticky snad po dobudovani D1 az do Presova narastie vyznam JZ obchvatu, tak snad kompetentni vedia, co robia :)
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod sven » 03. Dec 2007 12:41

Zaujimavy link na Spravu a udrzbu ciest Presovskeho samospravneho kraja prikladam...mozno ho uz niekto pridal do ineho vlakna.
http://www.sucpsk.sk/opravy.htm

Je tam aj zoznam usekom opravovanych z prostriedkov EIB. Tiez je tam dlzka ciest v kompetencii jednotlivych SÚC PSK.
Clovek si to ani nevsimne, ale celkom sa to s opravami povrchov ciest rozbieha. Ak k tomu este priratame eurofondy + sem tam nejaka rekonstrukcia cez SSC + stavba D1 na vychode, hned je den krajsi :)
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod i15 » 03. Dec 2007 13:24

Ano opravuju sa dokonca aj cesty 3.triedy, co je velmi pozitivne. Len to potom vyzera komicky, ked na novy povrch nakreslia aj jazdne pruhy - jeden ma tak 2 metre :)
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Dialniciar » 03. Dec 2007 13:41

i15 napísal:Ano opravuju sa dokonca aj cesty 3.triedy, co je velmi pozitivne. Len to potom vyzera komicky, ked na novy povrch nakreslia aj jazdne pruhy - jeden ma tak 2 metre :)


Na cesty III. triedy sa zvyčajne dáva len stredná čiara. :idea:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod sven » 03. Dec 2007 14:23

Na zrekonstruovanych cestach III. triedy v okrese BJ som si nevsimol ziadne ciary. Ale mozno ich nakreslia neskor, alebo medzitym sa uz tak udialo. Je ale tiez pravdou, ze som absolvoval len nejake dva-tri nove useky. Takze nemozem potvrdit, ze je to standard. Pri najblizsej prilezitosti to skontrolujem :)
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod i15 » 03. Dec 2007 14:59

Dialniciar napísal:
i15 napísal:Ano opravuju sa dokonca aj cesty 3.triedy, co je velmi pozitivne. Len to potom vyzera komicky, ked na novy povrch nakreslia aj jazdne pruhy - jeden ma tak 2 metre :)


Na cesty III. triedy sa zvyčajne dáva len stredná čiara. :idea:


Ved aj na tych zrekonstruovanych je len stredna, ale posobi to na mna zvlastne, lebo vacsinou jazdim len po cestach III. triedy, ktore su v dezolatnom stave a ak na nich aj bolo nejake znacenie, uz ho nevidno

Inak suvisle opraveny usek je napriklad na ceste z Presova cez Fintice a Mosurov do Demjaty, co je 15-20 km
Obrázok používateľa
i15
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 827
Založený: 21. Jan 2007 20:49
Bydlisko: vo výslužbe

Odoslaťod Dialniciar » 13. Dec 2007 22:02

i15 napísal:Ved aj na tych zrekonstruovanych je len stredna, ale posobi to na mna zvlastne, lebo vacsinou jazdim len po cestach III. triedy, ktore su v dezolatnom stave a ak na nich aj bolo nejake znacenie, uz ho nevidno ...


To je problém viacerých ciest III. triedy, že sa na nich VDZ ani neobnovuje. :roll: Že tam je len stredná vodiaca čiara, to je normálne. Ak sú na ceste spevnené krajnice a odrazky, tak je to fakt OK. A preto je aj cesta III. triedy. :wink:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod sven » 31. Dec 2007 14:13

Priemyselný park v Bardejove čaká na investorov

http://www.dialnice.info/viewtopic.php? ... highlight=

O velkom zaujme investorov sa hovori uz mnoho rokov :(

Pripravuje sa aj priemyselny park Juh.
Obrázok používateľa
sven
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 528
Obrázky: 6
Založený: 20. Aug 2007 17:41
Bydlisko: BA,BJ

Odoslaťod kvalitná dialnica » 02. Jan 2008 11:48

sven napísal:Priemyselný park v Bardejove čaká na investorov

http://www.dialnice.info/viewtopic.php? ... highlight=

O velkom zaujme investorov sa hovori uz mnoho rokov :(

Pripravuje sa aj priemyselny park Juh.


Polovica ich nepríde lebo tu nie je infraštruktúra ( BJ - PO hlavne) jednak čo sa týka cestnej ale aj železnica je tiež zastaralá. A taktiež chýba väčšia flexibilita mesta. (pozemky, IS, atď...)

Jedine čo ich tu môže prilákať, je to že ľudia sú tu schopný pracovať za 7 000 korún :oops: :x , čo sa už aj na V SR nájde fakt len na severe.
_________________
Obrázok používateľa
kvalitná dialnica
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 452
Založený: 28. Feb 2007 17:18
Bydlisko: KE,BJ

Odoslaťod Dialniciar » 02. Jan 2008 12:00

kvalitná dialnica napísal:Jedine čo ich tu môže prilákať, je to že ľudia sú tu schopný pracovať za 7 000 korún :oops: :x , čo sa už aj na V SR nájde fakt len na severe.


Minimálna mzda je 8.100 SKK. 8)
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Tomas PO » 02. Jan 2008 14:12

Dialniciar napísal:
kvalitná dialnica napísal:Jedine čo ich tu môže prilákať, je to že ľudia sú tu schopný pracovať za 7 000 korún :oops: :x , čo sa už aj na V SR nájde fakt len na severe.


Minimálna mzda je 8.100 SKK. 8)

Ale v hrubom, nie?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.