Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 29. Dec 2017 20:40

To je tak keď tu chce niekto mudrovať o Bratislave a nevie čo je to severná tangenta. Ako zoom napísal, najpotrebnejšia cestná stavba v meste. Radšej ako celá D4.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod devil » 30. Dec 2017 19:42

BA potrebuje rozvijat HD a nie IAD. najvacsie dopravne toky smerruju do centra a nie do karlovej vsi. to vie kazdy kto pozna BA. a ked uz silou mocou chceme menovat napotrebnejsiu cestnu stavbu tak predlzenie galvaniho.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod michaelse » 30. Dec 2017 20:55

praveze severna tangenta by odlahcila niektore dolezite cesty a tym by vznikol priestor na vacsiu preferenciu HD,,je to vyrazne chybajuca cast okruhu a po tom co sa dotiahne R7 na bajkalsku tak to este len sa ukaze ako velmi chyba tato cast okruhu
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 30. Dec 2017 22:18

Prístavný a Lafranconi nestíhajú lebo všetko za zbytočné tlačí cez Einsteinovu.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod pohodak » 31. Dec 2017 01:00

devil napísal: a ked uz silou mocou chceme menovat napotrebnejsiu cestnu stavbu tak predlzenie galvaniho.


toto nie je vobec pravda, severna tagenta odlahci sancovu, raciansku, prazsku, kramare, jaskov rad a ciastocne aj jarosovu... predlzenie galvaniho bude iba dalsia radiala a co chyba BA viac, ci tangenty alebo radialy, sme tu riesili uz x krat... predlzenie galvaniho by som mozno povazoval za dolezitejsie keby sa neriesila R7
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod devil » 31. Dec 2017 08:43

stale nechapete ze cesty pri centre len generuju dalsiu dopravu, cize tolko co zoberie ST zakratko pribudne na sancovej atd. cez den prejdes z ruzinova cez tt myto, sancovu az na patronku uplne v pohode, upchate je to v spicke co plne dokazuje moju prvu vetu.

predlzenie galvaniho je v podstate ten isty problem lenze tu mame hradsku cestu ktora sama osebe nevyhovuje lebo je 1+1, je uzka a vyslovene nebezpecna a bonus je neslavny vrakunsky KO do kt. sa zvonku zlievaju 3 cesty cize 6 pruhov. jedna z nich bude priamo napojena na D4 formou MUK pri moste pri BA. cize pribudne aj taka doprava ktora na takejto ceste nema co hladat. cize tu sa "vygeneruje" doprava bez toho ze by sa hradskej nieco urobilo. verstehen sie ?
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 31. Dec 2017 09:37

Devil v prvom rade ty rozumieš dopravným problémom Bratislavy ako koza petržlenu. Predĺženie keď tak Bojnickej, nie Galvaniho, tá končí na Vajnorskej, ale dobre, rozumieme. Tak toto predĺženie je potrebné, mne by napríklad ušetrilo kopu času, ale severná tangenta je ešte potrebnejsia. Ako ti to už napísali iní čo sú tu doma a vyznajú sa v problematike, pomôže to odľahčiť 2 mosty, Šancovú aj Pražskú. Bohužiaľ D4 toto riešenie odsúva na dlho, buďme realisti. A stále čo tu chýba, odstavné parkoviská, obmedzenie vjazdu do centra, posilnenie vlakovej dopravy spolu a novými stanicami.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 31. Dec 2017 13:39

dopravným problémom Bratislavy ako koza petržlenu
tak pekne silvestrovsky si to napísal :lol:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod aquila » 31. Dec 2017 14:59

devil napísal:stale nechapete ze cesty pri centre len generuju dalsiu dopravu, cize tolko co zoberie ST zakratko pribudne na sancovej atd. cez den prejdes z ruzinova cez tt myto, sancovu az na patronku uplne v pohode, upchate je to v spicke co plne dokazuje moju prvu vetu.

predlzenie galvaniho je v podstate ten isty problem lenze tu mame hradsku cestu ktora sama osebe nevyhovuje lebo je 1+1, je uzka a vyslovene nebezpecna a bonus je neslavny vrakunsky KO do kt. sa zvonku zlievaju 3 cesty cize 6 pruhov. jedna z nich bude priamo napojena na D4 formou MUK pri moste pri BA. cize pribudne aj taka doprava ktora na takejto ceste nema co hladat. cize tu sa "vygeneruje" doprava bez toho ze by sa hradskej nieco urobilo. verstehen sie ?


to je ten mensi resp jeden z najmensich problemov, hradska nepotrebuje aby sa rozsirovala, stam staci most do pharosu a takteiz napojenie na ruzinovsku lepsie. to je vsetko.

predlezenie galvaniho je ozaj v ramci palcivych problemov dost hlboko.

uz to tu bolo ozaj nespotecne krat povedane, bratisalva ma kapacitnych radial dostatok, a potiahnutim R7 po bajkalsku sa este vyber rozsiri, pricom ale ma obrovsky problem s tangentami. preto sa aj na radialach generuje zbytocna doprava kvoli chybajucim tangentam.

Severna tangenta spolu s rozsirenim jarosovej je asi najvacsi problem bratislavy.
najma z dovodu, ze jej postavenim sa moze prerobit 1+1 plus bus pruhy, v podstate cela stefanikova, sancova, cast prazskej aj vajnorskej .

severna tangenta je doslova kluc k skludneniu IAD v meste.

dalsia prepotrebna spojka je predlzenie vlarskej, alebo aj prepojenie slavicieho udolia

13714
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 31. Dec 2017 20:35

je veľmi málo pravdepodobné, že sa to (nové) prepojenie podarí zrealizovať. od socializmu sa plánovalo cez Slávičie údolie, bolo na to vyhradený priestor, len novodobá samospráva zmýšľa podľa osobného prospechu...
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod ELZ » 01. Jan 2018 18:38

Predlzenie Vlarskej je dost nerealne, pretoze by museli vykupovat vela pozemkov (na Kramaroch su skoro najdrahsie pozemky v celej BA). Treba este dorobit dve prepojky (Vlarska-Vlarska a Vlarska-Jeseniova) a vykupit pas zo zahrad pozdlz Vlarskej, aby cesta mohla byt dost siroka. Vlarska je OK po odbocku na NOU a potom este most ponad Magursku, vsetko ostatne treba dobudovat.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod tr3mp » 02. Jan 2018 10:10

devil napísal:BA potrebuje rozvijat HD a nie IAD. najvacsie dopravne toky smerruju do centra a nie do karlovej vsi. to vie kazdy kto pozna BA. a ked uz silou mocou chceme menovat napotrebnejsiu cestnu stavbu tak predlzenie galvaniho.


Ako napísal aj aquila, Severná tangenta s Jarošovou by umožnila zriadiť bus pruhy na Šancovej, Štefánikovej, v chýbajúcej časti Pražskej a zrejme aj na Legionárskej a Karadžičovej. Teda nevznikla by žiadna nová voľná kapacita pre IAD v centre po stiahnutí áut na novú trasu.

Predĺženie Galvaniho je radiálna trasa, ktorá dostane do mesta viac áut.
tr3mp
diskutujúci
 
Príspevky: 170
Obrázky: 4
Založený: 08. Feb 2005 18:27

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod pohodak » 02. Jan 2018 11:44

devil napísal:stale nechapete ze cesty pri centre len generuju dalsiu dopravu, cize tolko co zoberie ST zakratko pribudne na sancovej atd. cez den prejdes z ruzinova cez tt myto, sancovu az na patronku uplne v pohode, upchate je to v spicke co plne dokazuje moju prvu vetu.


jaj aha lebo dalsia radiala dnu do mesta nevygeneruje dalsi premavku :roll: a ano mas pravdu, ze v case pribudnu dalsie auta na sancovej atd, lenze tie tam pribudnu nezavisle od existencie ST

@ aquila - podla mna ak bude ST tak sa kramare tak odlahcia ze vlarsku nebude treba riesit, to prepojenie slavicieho by bolo fajn ale tiez myslim ze to az tak nehori, skor bojnicka ci tomasikova
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod devil » 02. Jan 2018 12:47

toto nie je vobec pravda, severna tagenta odlahci sancovu, raciansku, prazsku, kramare, jaskov rad a ciastocne aj jarosovu... predlzenie galvaniho bude iba dalsia radiala a co chyba BA viac, ci tangenty alebo radialy, sme tu riesili uz x krat... predlzenie galvaniho by som mozno povazoval za dolezitejsie keby sa neriesila R7


tieto ulice sa spociatku ciastocne odlahcia a uvolnene kapacity sa postupne naplnia novou premavkou. najvacsi zdroj/ciel dopravy je sirsie centrum. ale do tej miery sa to urcite neodlahci ani na zaciatku aby mohol byt nakresleny bus pruh. ten sa da urobit len na 3+3 vid pripad na novom moste.

...pomôže to odľahčiť 2 mosty...


hadam nie dialnicne :?: tak toto je je uz ciste psycho...normalne dialnice odhlahcuju cesty a nie naopak ale tu je myslenie uz tak chore a pokrutene ze tomuto aj veris.

jaj aha lebo dalsia radiala dnu do mesta nevygeneruje dalsi premavku :roll: a ano mas pravdu, ze v case pribudnu dalsie auta na sancovej atd, lenze tie tam pribudnu nezavisle od existencie ST


tak nemala byt MUK pri moste pri BA, takto sa privedu dalsie auta na 1+1. na 2+2 je stale lepsia priepustnost ako na 1+1 konciacej na KO. inde vam strasne vadia aj ked zachranuju zivoty. v meste zahadne nevadi.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod pohodak » 02. Jan 2018 12:56

- a prave preto aby sa odlahcilo to sirsie centrum treba budovat tangenty, lebo teraz kamkolvek ides z ktorehokolvek smeru, trepes sa takmer do uplneho centra po radiale A a nasledne von z centra po radiale B
- kde som ja co hovoril proti KO?

inak toto je presne typicka diskusia s tebou, vsetko sa od teba odraza ako zmrznuty hrach od steny, lebo TY mas svoj nazor a vsetci ludia co po tej BA jazdia denne vedia hovno co im pomoze :roll:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod zoom » 02. Jan 2018 20:27

devil napísal:
toto nie je vobec pravda, severna tagenta odlahci sancovu, raciansku, prazsku, kramare, jaskov rad a ciastocne aj jarosovu... predlzenie galvaniho bude iba dalsia radiala a co chyba BA viac, ci tangenty alebo radialy, sme tu riesili uz x krat... predlzenie galvaniho by som mozno povazoval za dolezitejsie keby sa neriesila R7


tieto ulice sa spociatku ciastocne odlahcia a uvolnene kapacity sa postupne naplnia novou premavkou. najvacsi zdroj/ciel dopravy je sirsie centrum. ale do tej miery sa to urcite neodlahci ani na zaciatku aby mohol byt nakresleny bus pruh. ten sa da urobit len na 3+3 vid pripad na novom moste.


Spravne si usudil, že severná tangenta je niečo ako obchvat a má napomocť odľahčiť aj mč ako je Staré mesto, no primárnym dovodom je skompletizovanie vnutorneho mestského okruhu. Inými slovami, vytvoriť alternatívu (časovú či v špičkách/nešpičkách) trasy ktoru som už napísal, teda Patronka - D2 - D1- Ružinov...východ zapad.

A suverenne ti poviem, že severovýchod a severozápad detto.Tí ktorí sú v BA aj cez víkend, ti dosvedčia, že z Vajnor do Dubravky/Lamača je rýchlejšie po D1. Toto zaťažuje mosty, nie to čo preberie D4...
Obrázok používateľa
zoom
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 21. Sep 2008 16:28

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod devil » 03. Jan 2018 16:28

inak toto je presne typicka diskusia s tebou, vsetko sa od teba odraza ako zmrznuty hrach od steny, lebo TY mas svoj nazor a vsetci ludia co po tej BA jazdia denne vedia hovno co im pomoze :roll:


nie vsetko, odraza sa odo mna to ked chcete nahradit dolezity argument ktory nemate niecim menej dolezitym. aj ja som uz parkrat zmenil nazor, a ked mi dokazete ze ST odlahci centrum tak ho zmenim opat. to je presne snaha zamotat a naplnit diskusiu balastom, zmiast oponenta a prinutit ho akceptovat balast ako nepriestrelny argument. presne ako nariekanie pri ZA a PO ked odo mna ziadaju alternativu ti co chcu nieco riesit a nevedia dokazat ze ich vysnivana cesta ich zachrani.

- a prave preto aby sa odlahcilo to sirsie centrum treba budovat tangenty, lebo teraz kamkolvek ides z ktorehokolvek smeru, trepes sa takmer do uplneho centra po radiale A a nasledne von z centra po radiale B


radialy v BA su na tom vyrazne lepsie ako tangenty, vzhladom na strukturu dopravy by bolo velke nestastie ak by to bolo naopak. inac toto zase nie je pravda...aj ked neviem co povazujes za sirsie centrum. podla mojho pozorovania su hlavne cielove "destinacie" stare mesto, ruzinov, nove mesto - jej cast blizsie k centru a petrzalka, resp. jej cast pri dialnici. dialnica viedenska-PM otvorena v 2005 plni aj funkciu tangenty, v podstate je to juzna tangenta. btw. postavil ju stat, to len na margo diskriminacie BA. v smere S-J tiez funguje dialnica a k tomu bajkalska-jarosova-racianska. to vsetko su spojenia ked sa nemusis trepat do centra. jarosovu poznam velmi dobre, tam nie je problem 1+1 ale ze z oboch stran kratkej ulice (teraz pozeram tzn asi 650 metrov) je semafor s radialou. ale OK, nech sa rozsiri (kto to povedal ze rozsirovanie je cesta do pekla...?). aha a skoro som zabudol, MUK bajkalska-trnavska chyba. tam bude cela novych aut kvoli R7.

Spravne si usudil, že severná tangenta je niečo ako obchvat a má napomocť odľahčiť aj mč ako je Staré mesto, no primárnym dovodom je skompletizovanie vnutorneho mestského okruhu. Inými slovami, vytvoriť alternatívu (časovú či v špičkách/nešpičkách) trasy ktoru som už napísal, teda Patronka - D2 - D1- Ružinov...východ zapad.

A suverenne ti poviem, že severovýchod a severozápad detto.Tí ktorí sú v BA aj cez víkend, ti dosvedčia, že z Vajnor do Dubravky/Lamača je rýchlejšie po D1. Toto zaťažuje mosty, nie to čo preberie D4...


to mi je samozrejme jasne. a to su tie spojenia ktore pokladam v ramci BA za menej vyznamne. nevidel som este kolonu rano smerom do lamaca ani do vajnor. BA nezachrani nic ine ako tvrda preferencia HD pred IAD. a velke cestne projekty su vsetko len nie preferencia HD. kludne zrusit aj predlzenie galvaniho ale spolu s tou MUK na D4.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod michaelse » 03. Jan 2018 17:39

zopakujem to co som napisal ja a aj dalsi ti to podrobnejsie napisali,
severna tangenta odlahci cesty a tym vznikne priestor na budovanie bus-pruhov,priestor na spustenie totalnej preferencie elektriek na svetelnych krizivatkach lepsie povedane "budovanie preferencie HD" ktoru ty pozadujes a navrhujes ako riesenie,mi ti navrhujeme to riesenie co ty sam pozadujes ponukame,a nie dalsia doprava odlahcene cesty menusi zaplnit ak ju ta nepustis,tym ze tam das pruhy pre MHD
keby sa urobil bus-pruh na sancovej tak by bol jeden z najlepsich upgrade infrastruktury pre MHD
dalsia vec ze treba dobudovat ten okruh lebo ta chybajuca cast je ako prst na flasi so sampusom,natlakujes a sampus spliecha do stran,rovnako ako idu auta do stran na radiali aj ked tam vidici nechcu ist
pravdepodobne nieje ina stavba cesty ktora by BA prospela viacej
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod devil » 04. Jan 2018 09:15

na sancovej bolo v 2015 35k aut denne. Priemerne. to by 2x2 aj zvladla keby premavka rozlozena rovnomernejsie. s buspruhom by ostalo pre auta 1+1.to by ST musela zobrat aj polovicu intenzit + nemohlo by dojst k vyraznemu zvyseniu premavky. snad tomu neverite ani vy lebo ja urcite nie.

dalsia vec ze treba dobudovat ten okruh lebo ta chybajuca cast je ako prst na flasi so sampusom,natlakujes a sampus spliecha do stran,rovnako ako idu auta do stran na radiali aj ked tam vidici nechcu ist


nie je a vies preco, tlak aut v meste je nerovnomernejsie rozlozeny ako vo flasi. no schvalne kolko aut jazdi z vajnor alebo race do lamaca a dubravky :?:

severna tangenta odlahci cesty a tym vznikne priestor na budovanie bus-pruhov,priestor na spustenie totalnej preferencie elektriek na svetelnych krizivatkach lepsie povedane "budovanie preferencie HD" ktoru ty pozadujes a navrhujes ako riesenie,mi ti navrhujeme to riesenie co ty sam pozadujes ponukame,a nie dalsia doprava odlahcene cesty menusi zaplnit ak ju ta nepustis,tym ze tam das pruhy pre MHD


na sancovej elektricky nejazdia. preferenciu elektriciek na krizovatkach mozu zaviest aj sa o tom hovorilo ale zrejme zalobovali ti co HD nebudu chodit nikdy. tak ako dlho zdrziavali budovanie zeleznicnych zastavok. robit preferenciu elektriciek budovanim cesty som este nevidel podla mna je preferencia elektriciek ked postavime nove trate. ked chcete tangenty tak elektrickove. npr. existujuci plan prepojenia ruzinovskej, vajnorskej a racianskej radialy. samozrejme nema ani len UR.

skoda ze nescitali dopravu na jarosovej, krizovatka trnavska-bajkalska ma intenzity 35k-36k-45k, do toho pridu auta z R7, hradska ako 1+1 ma 15k a do toho pridu auta z D4. btw. 15k pre 1+1 je horsie ako 35k pre 2+2.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod aquila » 04. Jan 2018 09:31

ale tam nejde o to, ze by to sancova zvladala, tam ide o obmedzenie IAD v centre a tam treba mat severnu tangentu.

sancova by mala byt na 1+1, nie kvoli navysenie kapacity, ale naopak na znizenie.

mimochodom po sancovej sa planovao s elektrickou. a ked sa refreshne general podla stareho planu, tak budu elektricky na stefanikovej (tiez teraz 2+2, ale mala by byt len 1+1) a to iste sancova.

to ze prijdu dalsie auta z R7 na bajkalsku je jedno. tam to bude stat najneskor na semaforoch s trencianskou, cize navysovat kapacitu krizovatky trnavska/bajkalska je viac menej uplne zbytocne.

tak isto hradska nevadi ze je 15K, tu sa bavime o mestskych komunikaciach. ktore nie je potreba moc rozsirovat, su to radialy, ktore maju dobru a primeranu kapacitu. a zaseknu sa na prvom semafore. a v podstate ,ked sa na hradsej urobi ten planovanz kruhac pri napojeni s ruzinovskou, tak aj 1+1 bude dostatocne.

v meste ma byt relativne plynula MHD, preto jej treba urobit v centre a sirsom centre priestor.

a ohladne tangient, uz bolo X krat poveda, kvoli ich neexistencii sa zvytocne pretazuju radialy.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod expwy » 04. Jan 2018 10:55

Myslím si, že severná tangenta je dôležitá, ale bolo by vhodné spolu s touto stavbou zmimoúrovňovať aj Bajkalskú s Jarošovou a skapacitniť Jarošovu. Až potom môžeme osekávať Šancovú.

aquila napísal:tak isto hradska nevadi ze je 15K, tu sa bavime o mestskych komunikaciach. ktore nie je potreba moc rozsirovat, su to radialy, ktore maju dobru a primeranu kapacitu. a zaseknu sa na prvom semafore. a v podstate ,ked sa na hradsej urobi ten planovanz kruhac pri napojeni s ruzinovskou, tak aj 1+1 bude dostatocne.

Nemyslím si, že problémom by boli semafory, tie dokážu na takéto intenzity regulovať kapacitu križovatiek dostatočne, určite lepšie ako kruháče. Kruháče na hlavné ťahy nepatria. Kruháč na Hradskej s Ružinovskou podľa mňa nie je vhodné riešenie, chcel by som tam vidieť kapacitné posúdenie v špičkových hodinách - podľa mňa žiadne ešte neexistuje.

U nás sa to bohužiaľ robí tak, že najprv sa navrhne technické riešenie a potom sa doňho napasováva kapacitné posúdenie, keď nevychádza, tak sa začnú vybavovať na správnych miestach výnimky a kadečo možné.
Obrázok používateľa
expwy
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 183
Založený: 08. Apr 2005 09:30

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod pohodak » 04. Jan 2018 13:05

aquila napísal: mimochodom po sancovej sa planovao s elektrickou. a ked sa refreshne general podla stareho planu, tak budu elektricky na stefanikovej (tiez teraz 2+2, ale mala by byt len 1+1) a to iste sancova


stefanikova s elektrickami, povedzme ze ok, ale ta ma podla mna viac zmysel ako 1+1 a BUS pruhy kedze z tejto strany sa do petrzalky lahsie a rychlejsie da dostat busom, elektricka by tam mala zmysel keby sa v ramci petrzalky dalo dostat elektrickou aj do jej zapadnej casti (aupark a dalej)...sancova ma vacsi zmysel kedze by sa prepojila hlavna stanica s racianskou, roznavskou aj ruzinovskou radialou ak by sa to potiahlo az na trnavske myto...na druhej strane by mala byt prepojena elektrickovou tangentou aj raca a zlate piesky a v uplne utopickom variante to potiahnut az na letisko a potom na ruzinovsku radialu...no a opat sme pri teme tangent, tak ako su cestne tangenty nedostatocne tak elektrickove neexistuju pre zmenu vobec :roll:

expwy napísal: Myslím si, že severná tangenta je dôležitá, ale bolo by vhodné spolu s touto stavbou zmimoúrovňovať aj Bajkalskú s Jarošovou a skapacitniť Jarošovu. Až potom môžeme osekávať Šancovú.


presne tak, ak bude hotovy tento stredny mestsky okruh tak treba zacat nemilosrdne osekavat IAD smerom od okruhu do centra, vsade 1+1 a dovi...lenze ako poznam slovenske planovanie aj keby sa toto niekedy nebodaj dostalo do realizacie spravi sa to presne naopak :roll:
Everything that can be counted does not necessarily count; everything that counts cannot necessarily be counted.
pohodak
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 0
Založený: 20. Apr 2006 13:49
Bydlisko: PK

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod devil » 06. Jan 2018 15:03

cize nikto ani len netusi kolko aut ide po sancovej len preto lebo nie je ST. ale hlavne ze pomocou ST by to "zvladala". dokaz samozrejme ziadny.

mimochodom po sancovej sa planovao s elektrickou. a ked sa refreshne general podla stareho planu, tak budu elektricky na stefanikovej (tiez teraz 2+2, ale mala by byt len 1+1) a to iste sancova.


ked elektricku tak pod zemou.tam sa povrch jednoducho nezmesti. nie je to dlhy usek, da sa to zvladnut. na ruzinovskej je 2+2 aj elektricka a cely den je v pohode. vykazat zdroj/ciel sa da len bude alternativa MHD.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod zoom » 06. Jan 2018 16:48

Už by aj stačilo Devil.

Vyššie ti píšu, že Šancová aj Štefaniková ma mať elinu za podmienok že sa z 2+2 spraví 1+1. Že sa nezmestí? https://www.google.cz/maps/@48.1507426,17.1152604,3a,75y,207.28h,86.19t/data=!3m6!1e1!3m4!1sAYdWCjdLZdE-lUNbn0wcTQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=cs

Smeješ sa, že ST odlahčí dialničné mosty a ešte dodáš, že hlavné toky su do/z centra mesta. Tvoje oblubene intenzity poukazujú na preťažené úseky kde ani provizorné 3+3 nestačia a čuduj sa svete, je to na nedokončenom " okruhu" http://dialnice.info/gallery/image_page.php?album_id=67&image_id=37752 Bratislavy, mimo Staré mesto a akosi je to práve na tých mostoch.

Mnou uvedený paradox, že z Vajnor do Lamača prejdeš rýchlejšie v sobotu cez Petržalku nenarážal na zápchy, ale na porovnanie rýchlosti a plynulosti spojenia dvoch severných častí ba. Apropo, riešia sa stavby v rámci IAD, nutnosť zlepšenia MHD je samozrejmá vec v každej mč ba. Avšak každá metropola potrebuje okruh na to aby si mohla dovoliť zužovanie pruhov, zjednosmerňovanie ulíc, rozširovanie sieti elin atd a teda priestor pre preferenciu MHD a to v bratislave chýba.

Ad expwy, pohodak. Pri ST je viac tých MUK ktoré treba dobudovať než len Jarošova. Zrejme aj zrušenie vlečky, čo je si myslím tiež velký problem. A Pohodak, uplne stačí potiahnuť električku od Sucheho mýta okolo SAVka po Račko, zrušiť nadchod, vybrať peknu dlažbu, revitalizovať stromy pozldž ulic a máš mestotvorný bulvár. Minimálne štefániková ma s tými svojími budovami na to obrovský potenciál.
Obrázok používateľa
zoom
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 542
Obrázky: 15
Založený: 21. Sep 2008 16:28

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 06. Jan 2018 18:04

Presne tak zoom a Štefánikova ako mestotvorný bulvár aj stavaná bola je to krásna ulica kde mala vily prešporská honorácia, električka tam aj kedysi chodila. Teraz je to len cesta prepchatá autami.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 26 hostí.