Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod lostrail » 25. Feb 2019 16:13

PK: Z tvojich prispevkov krici len JA, JA, JA, jenom JA. To ty sa spamataj. Svet sa netoci okolo teba a takych, ako si ty.

"Ja ako ostatni si nezelam aby ste ma obmedzovali. To kde zijem, kde podnikam je cisto moja vec. Zariadil som sa podla existujucich skutocnosti a absolutne nikoho do toho nie je. Existuje koncept slobodneho statu (dokonca EU) kde kazdy moze byvat a pracovat slobodne kde chce."

Este, keby na tom zalezalo, ale to som sa ti snazil vyssie vysvetlit. Ano, kde zijes a podnikas je tvoja vec, tak ak nechces byt obmedzovany, nech sa paci, vykup vsetky pozemky po ceste do BA, postav si tam sukromnu cestu, kludne aj rovno do kancla a mozes si po nej jazdit sam. Akonahle nieco nie je po tvojom, uz ta niekto obmedzuje, pripadne uz je to diletant? Skusal si uz spicku nosa?

"NIKTO ma nemoze nutit prestahovat sa, NIKTO ma nemoze nutit jazdit vlakom, MHD a podobne. Toto co sa deje je prasproste obmedzovanie ludi. Kvoli prospechu jednotlivcov. Ak si to nepochopil tak ta lutujem."

A coze zrazu taky obranny postoj? Niekto ti nebodaj drzi pistol pri hlave, aby si sa stahoval? Len som navrhoval, ako mozes situaciu vyriesit, lenze ty ju nechces vyriesit, ty tu davas bomby ako teba "nikto" k niecomu nikdy nedonuti. Cize nikto ta nedonuti zmenit tvoju trasu alebo ju aspon skratit, ale ocakavas, ze tvojmu rozhodnutiu sa VSETCI prisposobia. Co sa tyka osobnostneho profilu, v tomto momente viac nepotrebujem vediet (a uz nikdy viac).
Nuz, tak takto svet nefunguje, da sa predpokladat, ze nikdy ani nebude a dufam, ze si v tej zapche krasne postojis. Mas pocit, ze hovoris za neviemaku velku skupinu ludi, pritom je vas len hrstka a MHD chodi stale vyse 50% ludi (ktori aj tebe vypratavaju cesty a mal by si im byt vdacny). Sam jazdim autom a tieto zmeny vitam. Nemam detinske reci o tom, ze ma "nikto nikdy nedostane do MHD" a podobne. To je uroven 12 rocneho. Rad ju vyuzivam, ked je to lepsia volba. Ze tebe vadi spolocnost inych ludi v dopravnom prostriedku alebo horsia uroven cestovania, to je len tvoja vec a nikoho to nezaujima, rovnako si to vsak budes musiet v hlave vyriesit sam a necakat, ze niekde kvoli tebe a takym ako si ty bude niekto niekedy stavat 10-prudovku, bez ohladu na to, ako velmi budete prskat a oznacovat to za diletantstvo, ci nedajboze to porovnavat s Orwellom (ktoreho odkaz si katastrofalnym sposobom nepochopil, ak toto dokazes dat do suvisu).

"Toto co vyviedli na Gagarinovej - Prievozskej je cisty socializmus. Natvrdo sa zrusila moznost dostat sa z Vrakune a Podunajskych do centra rychlo autom za 15 minut a ludom sa ponuka "alternativa" MHD za 45 minut bez nahrady."

Neviem, v ktorej spicke si sa z Vrakune bol schopny dostat autom do centra za 15 minut, ale pocas rannych a poobednych zapch to byvala hocikedy aj tristvrtehodina a viac. To, co nazyvas socializmom, je v skutocnosti len snaha o nejake zrovnopravnenie ludi, ktori na trase cestuju (ak ti vadi zrovnopravnenie, potom sa nemame o com bavit). Zasa vychadzas z toho, ze ty mas akesi privilegium dostat sa do mesta skor, ako ti, ktori pouziju MHD. Takto sa dostanu do toho mesta vsetci za 45 minut, cize ked sa to spriemeruje, je to stale lepsie, ako to bolo predtym, kedy ta MHD meskala hocikedy aj pol hodinu, co ten cas navysilo na 1h:15. Ty patris ku skupine ludi, ktora je sucastou problemu a nie riesenia, no nastastie sa tato skupina postupne zmensuje. Tak, ako ty kasles na MHD a ine sposoby dopravy, my ostatni zas mozeme kaslat na typy, ktore nedokazu nechat auto doma.

"Toto si mozu niekam strcit ak mi niekto ponuka volbu, ze nasilu denne pripravi moju rodinu o hodinu mojho casu tak alebo onak nie je nic ine len samozvany diktator na urovni komunistov."

Jediny, kto pripravuje tvoju rodinu a aj teba o hodinu casu, si ty sam. Lebo si si vybral cestovat dlhsie autom, lebo si si vybral byvanie a pracu tak, ako si si ich vybral (a este si na ne aj haklivy). Nie kvoli tomu, ze niekto sa rozhodol tebe neulahodit. Ako si napisal, nikto ti predsa nebude hovorit, kde byvat a kde pracovat, takze si si sam zodpovedny aj za to, ako cestujes a kolko cestujes. To je tak nadherne pokrytecke, nastahovat sa kusok za vacsie mesto a ocakavat, ze cely zivot nebudes mat problem vlastnym autom, idealne bez zdrzania sa do toho mesta dostat a hlavne, ze kazdy primator alebo dopravak sa teraz bude trhat len tebe pomoct, hlavne, ked ti nema co rozpravat do volby byvania alebo zamestnania. Mozno, keby si zil na tejto planete sam, by to slo. Nadavas tu na opatrenia, ale sam si neponukol ziadnu alternativu pouzitelnu pre VACSINU ludi. Nie pre tych par, co im prirastla ruka k volantu. Totiz, mat X pruhov pre auta alternativa nie je. Pochopili to vyspele staty, pochopili to ovela vacsie mesta, ktore dokonca obmedzuju vjazd do mesta podla znaciek, pochopilo to nespocetne vela ludi a pride to aj sem, ci sa ti to paci alebo nie. Tvoje sebecke vyplakavanie sa nastastie netyka vacsiny a to ani volebnej. Cim skor zmeny prijmes, tym rychlejsie ti to prestane vadit a budes menej trpiet. Ked chces tazsiu cestu, nebudem ti do nej rozpravat.
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 25. Feb 2019 18:47

lostrail, vinikajúco si to PK uviedol. takto to začína, pokračuje streľbou na vodiča MHD... a končí vyjadreniami že sa uchádzal o predsedu ústavného súdu :shock:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 25. Feb 2019 19:19

lostrail pekne zhrnuté, dávam imaginárny like :wink:
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod PK » 03. Mar 2019 21:03

Je mi vas luto. Kvoli takym ako vy je Slovensko tam kde je, cize v prdeli.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod lostrail » 04. Mar 2019 15:14

Lutovat mozes akurat tak seba.
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 25. Mar 2019 15:53

Bratislava dostala pokutu za zimnú údržbu
Pokuta bola vyčíslená na 388.006 eur... Ivo čo na to hovoríš?
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod lostrail » 25. Mar 2019 15:55

Co uz Ivo na to hovori? Ten sa uz len smeje. Ibaze keby sme zili v pravnom state, tak by brucal alebo minimalne caloval zo svojho.
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Cybersoc » 05. Apr 2019 12:34

kriste pane ktory idiot toto vyrobil???
https://www.aktuality.sk/clanok/682185/ ... dna-finta/
Cybersoc
diskutujúci
 
Príspevky: 60
Založený: 17. Júl 2018 14:28

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Bager3 » 05. Apr 2019 12:56

Sak rano a 6:00 mas ist do prace a vecer o 19:00 z prace nie :o) co je na tom nepochopitelne
Bager3
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 322
Obrázky: 2
Založený: 16. Nov 2005 12:12

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod lostrail » 05. Apr 2019 15:29

^^
Pre lepsie zajtrajsky ;-P
lostrail
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 432
Založený: 19. Aug 2018 14:42

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Cybersoc » 05. Apr 2019 16:50

Bager3 napísal:Sak rano a 6:00 mas ist do prace a vecer o 19:00 z prace nie :o) co je na tom nepochopitelne


pre mna je to jasne len moja zena a deti to nedokazu akosi pobrat
Cybersoc
diskutujúci
 
Príspevky: 60
Založený: 17. Júl 2018 14:28

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 11. Apr 2019 16:19

Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Miro » 12. Apr 2019 07:51

Parkovanie pre návštevy 100 h/ domácnosť - za aký čas?
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Miro » 12. Apr 2019 07:54

Ak som to dobre pochopil, ak mám v centre starých nevládnych rodičov, ktorí pochopiteľne už žiadne auto nemajú, ale ja za nimi musím pravidelne chodiť, voziť ich k lekárovi atď., tak najlepšie bude, keď moje auto prepíšem na nich.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod PK » 12. Apr 2019 09:46

Chlapi nevidite co sa tu deje? Peniaze ktore sme zaplatili za poslednych 30 rokov v daniach na rozvoj infrastruktury su prec, infrastruktura nie je.
Ako riesenie sa tvrdo presadzuju represie. Zakaz vlastnictva auta, zakaz pouzivania auta.
Ako alternativa sa ponuka hromadna doprava, ktora je len o trochu lacnejsia ako auto, ale stat usetri (rozkradne) vase peniaze co mali ist do infrastruktury nasobne.
Pre vas zostava len navsteva chorych rodicov nocnym spojom, alebo taxikom, alebo odvoz choreho dietata so 41 stupnovou horuckou tiez v MHD, alebo taxiku. Alebo 20 minut v sanitke v kolonach cez neprejazdne cesty.
Len si predstavme situaciu, ze peklo zamrzne a Google ponukne vsetkym svojim zamestnancom prestup zo Silicon Valley do Bratislavy, kolko z nich tu dobrovolne pride a zameni svoje auta za MHD? NIKTO. Toto je nasa perspektiva pritiahnutia a udrzania pracovnej sily s vysokou pridanou hodnotou a celkovo udrzania penazi v meste a state.
Sami sa tlacime do pozicie lacnych Jozkov.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Bager3 » 12. Apr 2019 13:29

PK Parkovacia politika ti nezakazuje vlastnit auto a ani ho pouzivat !!! Parkovacia politika nezakazuje chodit autom do mesta a ani ti nezakazuje parkovat v centre mesta. Nezakazuje ti chodit autom na navstevy za rodicmi do nemocnice. Parkovacia politika len spoplatnuje parkovanie v katastry BA
Bager3
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 322
Obrázky: 2
Založený: 16. Nov 2005 12:12

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod PK » 12. Apr 2019 13:54

to by bola pravda ak by boli moje penazne zdroje a zdroje ostatnych nekonecne.
Realita bude taka, ze ludia nie su citlivi na zvysovanie nakladov na auto, to bolo vidno ked stal liter benzinu 1,80.
Proste to zaplatia vsetci a aut bude rovnako vela ako predtym. Akurat vsetci budeme platit ako hluchi, nova uspesna dan je tu a z mesta nezmizne ani jedno auto.

Vsetko toto prameni z ludskej nenazratosti, ked pozemky blizko centra radsej zastaviame mrakodrapmi ako keby sme urcite percento zakonom vyhradili na infrastrukturu a parkovanie.
PK
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 999
Obrázky: 13
Založený: 10. Mar 2008 09:47

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod jozin z bazin » 12. Apr 2019 15:03

PK :
Len fakticka poznamka.
Benzin nikdy nestal 1.8. Ak sa teda bavime o cenach na Slovensku a o cene Natural 95.


Max cena bola 1.604 (tyzden 10. 9. 2012 - 16. 9. 2012), pricom o dalsie dva tyzdne klesla na 1.59.
Po troch mesiacoch (10. 12. 2012 - 16. 12. 2012) klesla na 1.5 a odvtedy cena uz vyssia nebola.

Zdroj : Statisticky urad, Priemerné ceny pohonných látok v SR


Cize zbytocne prehanas.
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 470
Obrázky: 30
Založený: 14. Dec 2009 14:57

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Cybersoc » 12. Apr 2019 15:09

Bager3 napísal:PK Parkovacia politika ti nezakazuje vlastnit auto a ani ho pouzivat !!! Parkovacia politika nezakazuje chodit autom do mesta a ani ti nezakazuje parkovat v centre mesta. Nezakazuje ti chodit autom na navstevy za rodicmi do nemocnice. Parkovacia politika len spoplatnuje parkovanie v katastry BA

veru neviem akoby PK vystrajal, keby mesto zakazalo vjazd spalovacim motorom, co je legitimny krok
ale arogantni egoisti typu PK pojdu cez mrtvoly aby ochranili svoju "slobodu", to ze hromadne a masivne obmedzuju slobodu ludom okolo, im samozrejme nevadi
Cybersoc
diskutujúci
 
Príspevky: 60
Založený: 17. Júl 2018 14:28

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod ELZ » 12. Apr 2019 22:53

Poznamka na okraj: obmedzovanim moznosti vyberu je obmedzovana sloboda vo vseobecnosti az prideme do krajnosti, ked bude vsetko zakazane a budeme od niecoho/niekoho zavisly - raj pre pre ludi, co maju radi moc, korupciu, ovladanie druhych a pod.
K teme: Parkovacia politika je nastrojom regulacie parkovania. Po jej zavedeni treba tlacit na mesto, aby zacalo ovela viac investovat do rezidentskej parkovacej infrastuktury - ked si za nieco platim, tak chcem mat za to poskytnutu co najkvalitnejsiu protihodnotu. Poznajuc Slovakov a ich pristup k platenemu parkovaniu, rezidentska zona bude postupne cela Bratislava.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 12. Apr 2019 23:29

Nie si ďaleko od pravdy. Zóny budú v celej Bratislave nakoľko za riešením stojí Kratochvílová. Bude to celomestská katastrofa.
V zóne budú vyznačené parkovacie miesta, ktorých bude o cca 20% menej ako je teraz. Zo zóny budú "vyhnaní" mimozónoví lebo si nebudú ochotní denne parkovať za poplatok a tak budú parkovať na miestach kde ešte nebudú zriadené zóny. Tieto miesta budú zažívať ešte väčší pretlak po parkovacích miestach takže domáci sa budú domáhať zriadenia ďalšej zóny. Hranica zón sa posunie, aj tlak na zriadenie nových zón sa tiež posunie. Vo výsledku bude menej parkovacích miest, nejaké firmy zarobia na dopravnom značení a tiež na systéme platieb a kontroly parkovania. Rozvoj parkovacích domov a záchytných parkovacích miest bude značne meškať, obyvatelia budú nespokojní.
Ak chcú vytvoriť ako tak funkčný a akceptovateľný model tak Bratislava musí byť jedna rezidenčná zóna a nemôžu mať záujem akokoľvek znižovať počet parkovacích miest. Poplatkoch za kartu by mohol byť aj vyšší ale nebol by nijako obmedzujúcich v rámci mesta. Tí čo by nemali kartu, či už bratislavčania ale mimobratislavskí, tak tí by platili hodinové alebo denné parkovné. Záchytné zarkoviská by mali byť bezplatné alebo ich poplatok zahrnutý v cenne lístka.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod mb1000 » 13. Apr 2019 09:12

Presne tak, cela BA jedna zona, cena kludne aj 200,- rocne. Prijal by som v tom aj celorocny listok MHD, polovicu prac. dni by som chodil do prace MHD (tak to robim uz aj teraz, ked nepotrebujem prenasat naklad).

Obavam sa kvality znacenia aj tech. prevedenia vyberu parkovneho. O haluziach 2 hod zdarma v inej zone alebo X hodin pre navstevy nehovoriac, som velmi zvedavy ako toto chcu tech. poriesit (ako nepohodlne pre ludi).
mb1000
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 406
Obrázky: 283
Založený: 23. Feb 2010 11:59

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod jozin z bazin » 13. Apr 2019 11:20

Ja sa skor obavam, ze sa este viac rozmohne parkovanie na divoko. Na trave, na chodnikoch, na kazdom volnom mieste ...

Za parkovanie na vyhradenom mieste bez prislusneho povolenia bude pokuta.
Nevyhradenych parkovacich miest bude nedostatok.
Takze ostava uz iba parkovanie na ostatnych plochach. Tu sice tiez hrozi pokuta, ale pri schopnostiach a moznostiach nasej policie je ovela mensia pravdepodobnost pokuty za parkovanie na trave, ako pokuty za neopravnene parkovanie na vyhradenom mieste.


ELZ napísal:Parkovacia politika je nastrojom regulacie parkovania. Po jej zavedeni treba tlacit na mesto, aby zacalo ovela viac investovat do rezidentskej parkovacej infrastuktury - ked si za nieco platim, tak chcem mat za to poskytnutu co najkvalitnejsiu protihodnotu. Poznajuc Slovakov a ich pristup k platenemu parkovaniu, rezidentska zona bude postupne cela Bratislava.

Parkovacia politika by mala byt skor iba sucast velkej politiky riesenia dopravy ako celku. Ak sa zacne investovat do parkovacej infrastruktury, teda nove parkoviska, tak to znamena podporu individualnej dopravy a to je vo velkych mestach cesta do pekla. Je nezvladnutelne, aby mal kazdy obyvatel svoje osobne auto aj so svojim parkovacim miestom. To by sa z miest stalo jedno velke parkovisko a na nakup do potravin by sa jazdilo po osempruhovych cestach.
Parkovacia politika by mala smerovat k odmedzovaniu individualnej dopravy, ktora je vysoko neefektivna voci hromadnej doprave.
jozin z bazin
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 470
Obrázky: 30
Založený: 14. Dec 2009 14:57

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 13. Apr 2019 12:13

Podľa intenzity kvikotu obyvateľov satelitov z okresu Senec či Pezinok je dobre že sa konečne s parkovaním niečo začalo v Bratislave niečo robiť. Samozrejme že sa budú detaily dolaďovať ale vždy lepšie ako nerobiť nič. Ja by som rezidentskú kartu naviazal na príslušný okres Bratislava I až V a nie čisto na mestské časti a dal možnosť pre ľudí s trvalým pobytom prikúpiť si zvýhodnene parkovanie v inom Bratislavskom okrese.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod ELZ » 14. Apr 2019 01:20

mb1000 napísal:Obavam sa kvality znacenia aj tech. prevedenia vyberu parkovneho. O haluziach 2 hod zdarma v inej zone alebo X hodin pre navstevy nehovoriac, som velmi zvedavy ako toto chcu tech. poriesit (ako nepohodlne pre ludi).


Zachytil som cosi take, ze sa bude platit napr. appkou - prides do inej zony a normalne si kupis parkovaci listok (zrejme aj inymi sposobmi, nielen appkou) - akurat ze v ramci dna budes mat dve hodiny zadara (pripadne navsteva ti odcerpa nejake hodiny). Dnes je tusim 30minutovy interval minimalneho parkovneho, zrejme by to chcelo skratit na polovicu. Tiez sa obavam vela roznych casov, kedy sa kde bude platit a s tym suvisiace technicke prevedenie znacenia - appka my mohla byt v tomto napomocna.
ELZ
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 968
Obrázky: 0
Založený: 13. Máj 2005 07:05

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.