Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod aquila » 15. Jún 2018 08:32

vsetci v SDKU zjavne podstupili asi nejake divne ockovanie, ze vymyslaju taketo hluposti s dualnym rozvorom.

pritom ziadne plytke metro netreba. staci urobit normalne povrchovu elektricku. Na karadzicke je miesta dost.

staci si uvedomit, ze Brno ma dva krat tolko elektrickovych trati a to je mensie.

Na zaciatok by Bratislave bohate stacilo dobudovat elektrickove trate aspon podla aktuálneho dopravného generelu.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod mb1000 » 15. Jún 2018 08:48

aquila napísal:Na zaciatok by Bratislave bohate stacilo dobudovat elektrickove trate aspon podla aktuálneho dopravného generelu.


Presne tak, preslapujeme na mieste uz 25 rokov.

A pan Mrva? Najskor OZ Triblavina, teraz plytke metro. Ach jaj.
mb1000
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 406
Obrázky: 283
Založený: 23. Feb 2010 11:59

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Vlados » 15. Jún 2018 09:52

prešlapujeme už 40 rokov... Mrva potrebuje nejakú veľkú tému, čo potom že nebude realizovateľná.

KN.SK napísal:Aký je rozdiel medzi "plytkým" a "neplytkým", hlavne ten cenový (i technicko-technologický)?

bolo vedené tesne pod povrchom. bolo by budované v otvorenej jame a potom prekryté cestou alebo parkom. toto je vhodné na novobudované sídliská a nie do starej zástavby kde IS vedú krízom krážom. zjednošene hlboké sa razí až po zástavbou a úrovňou IS.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 15. Jún 2018 10:37

aquila napísal:vsetci v SDKU zjavne podstupili asi nejake divne ockovanie, ze vymyslaju taketo hluposti s dualnym rozvorom.



Kandiduje za SAS a OĽANO a Kollára, pardon Sme rodina budíček aquila :idea: .
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod aquila » 15. Jún 2018 18:35

fh, Mrva bol roky rokuce v SDKU, tak isto ako Nesrovnal, a tiez uz nebol v SDKU ked kandidoval. preto hovorim, ze im niekto daval ked boli v SDKU ockovanie za Filialku a podobne nezmysly, ze aj po rokoch tu hlupost stale vytahuju na svetlo sveta.

to ze Mrvu podporuje SaS je moje sklamanie, ale bratislavska SaS ma uz teraz podobny problem ako SDKU skupinka. to je cele
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 15. Jún 2018 19:12

Kandidoval za nich , ako dlho tam bol neviem, ani či bol v nejakej skupinke. Ale snáď si si nemyslel že SAS ktorej predseda nemal problém lustrovať vlastných poslancov u Kočnera a v OLO si sám sebe predávať výhodne verejné pozemky je to pravé orechové. Rovnaký humus ako tá banda z SDKÚ ktorá si v Bratislave stále drží fleky. A čo sa týka toho rozchodu nebolo to upečené za Ftáčnika ? Aj keď je možné že tam mali títo kseftari vplyv.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod aquila » 15. Jún 2018 19:29

ten rozchod bol upeceny este za Durkovskeho, kde malo GIB a vlastne aj zastupitelstvo pod palcom SDKU . Ftacnik prebral len uz zredukovany projekt. V podstate jedine co na nom zmenili bolo, ze vyhodili estakadu Bosakova a znovupridali estakadu Artmedia , co bolo vlastne aj v rozpore s uzemnym planom zony a nikomu to nevadilo , ze samotne mesto porusuje uzemny plan.

Ono sa to nezda aj rekonstrukcia dubravky a vsetky mini-projekty trolejbusovych za Ftacnika su stale osekane krizove projekty od Durkovskeho ery. cize poslednych 10 rokov sa v Bratislave realne ziaden novy projekt nenaprojektoval. Aj to rozsirenie harmincovej je z Durkovskeho ery ..

Cize hej, skupinka SDKU, ktoru rozpustil Dzurinda v Bratislave za tym stoji. Je to smutne a cast z nich su teraz komunalni SaSkari. Alebo exSaSkari, ktori sa ozaj nelisia v nicom od tych kseftarov z SDKU. Vid Augustinic, Kuruc, Chren, Kriz a podobne.

Preto hovorim, ze na komunalnej urovni je to uplne jedno ci pravica/lavica. V Bratislave pravica tak rozkradala a rozkrada, ze to az pekne nie je. Vid teraz ako rozkradaju OLO, vo Vrakuni uz Kuruc je nainstalovany, do Petrzalky chcu ist Krizovci, v Ruzinove tlacia Chrena, v Karlovke bojuju proti Cahojovej a dalo by sa pokracovat ako oligarchovia ovladaju pomaly ale iste Bratislavu.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 15. Jún 2018 19:35

S tým sa dá len súhlasiť. Aspoň týchto posledných priškripli, ale kým nebručia natvrdo v base nič moc sa nedeje. A korupcia beží doslova naprieč celým politickým spektrom v meste plus takzvanými " nezávislými"
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod aquila » 15. Jún 2018 21:43

Bohuzial je to tak. Paradoxne aj ked je komunal ludom viac na ociach, kradne sa tam este okatejsie .
Co mna osobne desi , ze ludi to nielenze netankuje, ale furt tych skorumpovanych ludi volia. A to nehovorim take extremy, ze bajan ani nebyva v petrzalke, alebo taky greksa resp augustinic nebyvaju ani len v bratislave a volia ich tisicky ludi v "ich" obvodoch

Inak Mrva bol v SDKU 12 rokov, od 2002 do 2014. Teda v podstate celu komunalnu eru SDKU, aka najvacsie rozkradacky na miestnej urovni. Takze stareho psa novym kuskom nenaucis.

Tento rok je to s vyberom zase raz bieda. Mrva, Vallo, Mika, Neschoval a asi by som ako zaryty antiKDHak odporucal Liskovu. Fakt som nemyslel, ze po KDHakovi Durkovskom by som niekedy odporucil niekoho od nich.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Tomas PO » 22. Jún 2018 15:39

OT: a vallo je zly kandidat?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 22. Jún 2018 15:57

Vallo je dobrý kandidát, pozri si jeho príspevky na fb. Má jasné predstavy čo s mestom ďalej, je architekt, nie stranícky biznismen. Myslím z 9 -tich10 hipsterov ho bude voliť :D ale to je len irónia. Otázka je že aj dobrého kandidáta môžu blokovať stranícke intrigy v zastupiteľstve.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod aquila » 22. Jún 2018 17:38

Vallo je v prvom rade narcis, co by este clovek zniesol, ale mne osobne vadi, ze sa tak bratrickuje so SMER 2.0 progresivnym slovenskom. je to taky podvod na volicoch, tvarim sa ako nezavysliy, ale realne je to stranicky kandidat.

Liskova je podla posledneho interview tiez mimo. preto hovorim, ze je to nic moc. navyse s Vallom nekandiduje dostatok zvolitelnych ludi do mestskeho zastupitelstva, takze to dopadne ako poslednych 8 rokov. posledny primator, ktory mal aj zastupitelstvo bol Durkovsky.

V tomto si myslim, ze cesi to maju lepsie. voli sa zastupitelstvo, ktore si zvoli primatora/starostu. je to logickejsie, aspon je jasne, ze ma aj podporu v zastupitelstve. to iste by malo byt aj pri MC.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Tomas PO » 23. Jún 2018 16:28

mne sa javi, ze ak niekto skutocne ma aplikovat moderne myslienky v doprave (fukncne IDS, podpora MHD, atd), a odolat delevoperom, tak najskor Vallo. ci?
ta neznam ci ne hej
Obrázok používateľa
Tomas PO
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 975
Založený: 03. Okt 2006 23:43
Bydlisko: Presov

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 23. Jún 2018 20:00

No mne tiež. Ale je fakt že primátor sám potrebuje podporu v zastupiteľstve.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod aquila » 23. Jún 2018 22:01

Ako bude asi Vallo odolavat developerom, ked priamo Vallo priamo manazuje niektore projekty Penty?
Ma so Sadovskym architektonicke studium a je do znacnej miery od developerov odvysly. Je tam proste sialeny konflikt zaujmov.

To ze vyda nejaku knizocku je sice pekna vec , ale realita bude druha. Vid , ze sam sa hrdi tym, ze s developermi sa treba dohodnut. No dohaduju sa s devopermi vsetci uz 25 rokov a vidime ako to v Bratislave vyzera ;)

Ale hej v tom marazme co je v ponuke je to asi to najmensie zlo, ked naivne berieme, ze tak 1% z tej knizky splni. Pochybujem , ze to bude druhy Brocka. Najma nebude mat poslancov. Tym padom bude klasicke kupovanie nominacii, kde to teraz Neschopal zrovnal so Smerakmi a skorumpovanymi "nezavyslimi" ako Kuruc, Chren, Kriz, Greksa, Austinic, Hanulikova a spol. A to iste nas caka aj teraz.

V podstate cela idea valla je , ze NRSR by mala urobit novy zakon o bratislave, nastavit inak financovanie . Dalej napriklad vratit stavebne urady zase pod okresne urady.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 24. Jún 2018 06:39

Tebou spomínaná partička svojim hlasovaním proti zákazu hazardu v Bratislave spôsobila že súd toto rozhodnutie zastupiteľstva zrušil.

aquila napísal:cii, kde to teraz Neschopal zrovnal so Smerakmi a skorumpovanymi "nezavyslimi" ako Kuruc, Chren, Kriz, Greksa, Austinic, Hanulikova a spol.

Celkovo by žiaden architekt nemohol kandidovať, lebo je závislý od developerov :D S developermi sa treba dohodnúť ja s tým súhlasím, to neznamená že sa bude stavať ako chce HB Reavis, Penta, JT. Ale ako sa chce dohodnúť má povedať vopred. A že územný plán je zákon nie trhací kalendár. Btw pobavilo ma že bojovník proti developerom Drotovan má luxusný byt v Malých Krasňanoch proti ktorým on bojoval, chcel aby sa tam nestavalo nic. Takže ja neverím ani týmto kriklunkom ktorí si naháňajú svoju politickú kariéru, tvária sa ako nezávislí aktivisti, sú všade napchati ale sledujú len svoje záujmy a dajú sa kúpiť. A to nespomínam ďalšie podobné kauzy ktoré s ním súvisia.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod aquila » 24. Jún 2018 08:22

ta skupinka je aj za predajom PKO J&T, rozkradani v OLO, hlasovanie za vynimku pre developerov. hej, to je cista zloba.

drotovan je pripad sam o sebe a skoda reci, a takych je ozaj viac
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod jarino » 05. Júl 2018 12:00

Voľby sa blížia, tak nepočúvame prečo všetko nejde, ale aj nejaké tie vízie. Škoda dávať do Monitoringu tlače, je to iba na pobavenie.
https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/17 ... h-biskupic
jarino
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 988
Založený: 12. Sep 2011 12:49

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod michaelse » 05. Júl 2018 14:18

ak by to myslel vazne tak dneska nepocuvame nejaku viziu ale to ze idu riesit dokumentaciu pre eiaalebo aspon studiu realizovatelnosti a nie ze "ideme dotoho"chceme"urobime niekedy" to ma nezauima pred volbami,zauima ma len to ci sa aktualne nieco deje a co sa natom robi

nerobi sa nic a nebude ...nebudem radit koho mate volit ale on uz sancu mal s vyrazne vyssim rozpoctom a stavom mestskeho rozpoctu ako jeho predchodca a zmohol sa akorat na asfaltovanie ciest
NESROVNALA NEVOLIT !!! UZ NAKECAL A NAKLAMAL TOHO DOST !!! SANCU NEVYUZIL TAK AKO MAL
michaelse
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 348
Založený: 23. Dec 2010 19:16

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 05. Júl 2018 14:23

Keď som čítal jeho drísty na predvolebných plagátoch ak Bratislava ako Zurich, dáme to, tak som vedel koho nevoliť. Bohužiaľ väčšina sa dala nalákať a oklamať heslami toho čo tvrdil že je nový a nezávislý a nič z toho nebola pravda.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod aquila » 06. Júl 2018 08:43

len problem bol, ze kto boli protikandidati.

bol to ftacnik, ktory sa v danu dobu javil ako neschopny primator, za ktorym ani nestalo zastupitelstvo a tak sa furt hadali a jedine na com sa dohodli, boli kseftovanie s pozemkami. jeho fiasko s dubravskou radialov a starym mostom.

potm tu bol kmotrikov kon knazko, ktory bol v nalade z prezidentskych volieb

a nesrovnal.

bohuzial tento rok to v bratislave vyzera podobne na nic.

vallo - architekt penty a kon progresivneho slovenska
mrva - bigotny exSDKU, exSiet kandidat, ktory je taky pozostatok SDKU skupinky
mika - to je kandidat smotanky
nesrovnal - tam myslim ze netreba uz ani nic pisat
liskova - nahodne vybrana zenska co kandiduje za KDH

uprimne, neviem koho by som ani odporucal. je tu teoeticky volba medzi rovnakymi mensimi zlami. vallo vs. mrva.
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 06. Júl 2018 09:56

No Kňažko ide reálne proti figúram typu Bašternák, za Kmotríkovho koňa by som ho nepovažoval, už bol dosť starý na to aby sa dal ovládať niekým, to nemá ani v povahe, na rozdiel od " Dal som to" Nesrovnala. Že ste to vtedy tí čo ste mu hodili hlas nevedeli znamená že ste mu naleteli :D Ale to je už minulosť.

Liškovú by som neodpisoval, môže milo prekvapiť, počkám si na jej program.

Ten zbytok v podstate súhlas, som zvedavý ako sa Vallo postaví k spolupráci s Pentou, zaplatili, kresil som alebo tak podobne :D
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod aquila » 06. Júl 2018 10:21

knazko je ozaj kmotrikov kon. to ze sa nemaju radi s basternakom je sice pekne, ale knazko by to ani keby ho zvolili moc nezachranil. knazko basternaka nema rad akurat kvoli tomu, ze mu zatienil jednou jeho stavbu knazkovu. plus o komunale nema ani paru. knazko je rovnaky kandidat ako teraz mika. ale hej, neni to az take ocividne. preto hovorim, ze jedno komu to hodili ludia minule, ani jeden nebola vyhra.

to je jak volit si medzi morom a cholerou :)

vallo im nielen kresli, ale on im aj manazuje v podstate vsetky bratislavske rezidencne projekty. aj tie co nekreslil. typu pri myte a bory. kde tretiu etapu uz aj kreslil jeho atelier. cize z mojho pohladu je tam ozaj sieleny a ocividny konflikt zaujmov. to ze pri mrvom je skryty, je druha vec.

cize preto aj tento rok nebudem nikoho odsudzovat kto bude volit ci uz valla, mrvu, alebo liskovu. nejaky vyrazne dobry kandidat tam nie je. je to zase raz taky vykrik do tmy bez toho aby clovek vedel ako to realne dopadne.

netreba zabudat, ze ziaden kandidat nebude mat podporu v mestskom parlamente a to je chyba. zase jak teraz nebudu uznasaniaschopny.

v tomto to maju cesi podla mna lepsie. ze starostu/primatora si volia zvoleni poslanci. tym je z velkej miery zarucene, ze za primatorom/starstom je aj zastupitelstvo.

Prikladov ako Brocka v trnave je velmi velmi malo
Obrázok používateľa
aquila
administrátor
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 577
Založený: 03. Feb 2005 18:08
Bydlisko: doma :)

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod Peterman » 06. Júl 2018 10:35

Ono každé voľby, aj tie primátorské su o menšom "zle"... zial nikto nie je dokonalý a každý je do určitej miery ( niekto menej, niekto viac ) ovplyvniteľný, resp. už ovplyvnený.
Program si pripravý asi každý v celku pre voličov zaujímavý, na papieri to vyzerá dobre; ... otázka ktorý z kandidatov bude vedieť maximum z toho presadiť a zaviesť do praktického života, a vie sa za svoj program doslova pobiť na všetkých úrovniach štátu a mesta.

Btw: veľké finančne/developerské skupiny si to poistia tak či tak a dajú/dávajú podporu všetkým relevantným kandidátom

Z tých co mame teraz na vyber su urcite najviac schopní Mrva a Vallo ... obaja majú skúsenosti z reálneho života z problémami mesta.. jeden ako komunálny politik, aktivista, druhý ako projektant a aktivista ( hlavne nie sú právnici ). Obaja su s niečím/s niekym spätý, ale tomu sa zial nevyhneme.... úplného independent kandidáta je myslím nemožné najst

Hlavne treba dat mesto urbanistickú tvár - koncepciu a riešiť koncepčne dopravu a infraštruktúru s výhľadom na roky dopredu ....
Peterman
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 502
Obrázky: 17
Založený: 02. Okt 2013 20:38

Re: Mesto Bratislava - všetko z dopravy a rozvoja častí mest

Odoslaťod fh » 06. Júl 2018 11:15

A spojenie Mrva- kolektory nevadí?
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.