Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod Vlados » 07. Jan 2021 17:56

maher napísal:Ďalšia štúdia realizovateľnosti ciest v ZA, MUK na košickej, JV obchvat ZA (IV. okružná), most cez Váh pri Varíne, I. etapa privádzača D1 ZA juh
https://www.zilinak.sk/fotoalbumy/3755/foto-slovenska-sprava-ciest-si-dala-vypracovat-studie-realizovatelnosti-novych-ciest-v-ziline

Je to bohapusté vyhadzovanie peňazí! Celá SSC nemá na opravy mostov v stave 6. a 7. ale rozhadzujú na štúdie, ktoré vyžadujú len pre Žilinu cez 200 miliónov eur.
Aj tu sa uprednostnila diaľničná infraštruktúra pred inými riešeniami pre mesto, tak mesto nech na 30 rokov zabudne niečo chcieť od štátu. Sú desiatky miest a stovky obcí, kde treba riešiť základnejšie problémy...
Veľkým pľuvancom je riešenie križovatky Košická a k tomu aj prepojenie Strečno-KIA. Dôvod: "Križovatka HyperTesco pri spustení D1 vyhovuje aj pre rok 2050. V prípade ak D1 bude odstavená križovatka nevyhovuje. Uvedenie do prevádzky: 2024". 2x po týždni v roku zlú situáciu prežijú.
Keby sa išlo primárne riešiť Fačkovské sedlo tak som ticho, ale začínať chomalandom? :shock:
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod Vlados » 30. Jan 2021 23:26

MeteoR@j napísal:Riešiť Raj. Teplice je už mino témy HP-LL ale nedá mi, aby som neuviedol na pravu mieru ako to v skutočnosti je.
Nieje pravdou, že momentálna situácia s 1/64A niekomu vyhovuje. Rokovania medzi mestom a SSC sa viedli už pekných pár rokov. Už v 2015 sa mesto RT dohodlo so SSC, že schvaľuje prevod cesty do majetku mesta (od žel. priecestia po Afroditu), pod podmienkou rekonštrukcie mosta, s tým že most bude rekonštruovaný pred odovzdaním do majetku RT.

Medzičasom (2019) mesto odsúhlasilo prevod pozemkov 1/64A vo vlastníctve mesta do majetku ŽSK. Z čoho vyplýva, že SSC tam nemá už nič. Úsek 1/64A Konská - R. Teplice (po odbočku na Kunerad) sa prekvalifikuje na cestu lll/2106.
Možno je to otázkou už iba pár mesiacov

Mesto nehľadelo na prínos vybudovaním obchvatu, ale ešte žiadalo (vy.ieralo) rekonštrukciou... Čo by iné obce dali za obchvat bez ďalších podmienok.
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod Miro » 16. Máj 2021 17:40

Dnes sa mi stala taká nepríjemnosť na križovatke v Radoli pri odbočovaní doľava do Kysuckého Nového Mesta. Zastavil som ako druhý v poradí na zelenú v križovatke, pretože som dával prednosť protiidúcim, takže som už nevidel na semafor. Keď sa protiidúce autá zastavili, ten prvý trošku zaváhal a keď som išiel dokončiť odbočenie ja, už sa od Vadičova valili autá. Neviem, či nevyrazili už na oranžovú. Našťastie sa nič nestalo, skončilo to trúbením a hromžením, ale asi by som bol v prípade nehody vinný.

Jazdím tade veľmi často, ale ešte sa mi to nestalo. Rozmýšľam, kde som urobil chybu. Asi nabudúce nevojdem do križovatky a budem čakať pred križovatkou, aby som na semafor videl.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod metelesku.blesku » 17. Máj 2021 08:51

Keď tam končí zelená od CA, tak sa zapína zelená šipka pre odbočenie doľava od ZA práve na to, aby sa vyprázdnil aj tento smer a neblokoval potom tých, ktorí potrebujú ísť rovno smer ZA - CA.
V noci, pri nižšej intenzite dopravy, tú šipku pre odbočenie doľava ale vypínajú, a teda vchádzaš do križovatky na smerovo neurčenú zelenú a až v samotnej križovatke dávaš prednosť protiidúcim vozidlám. V tom prípade ak vojdeš do križovatky na zelenú a v protismere je stále plno (stáva sa to v najmä v nedeľu po 22.00 keď pustia kamióny cez hranice) a uvoľní sa to až potom, čo dostanú červenú, môžeš kľudne opustiť križovatku a ostatní by si mali ukľudniť hormóny pri používaní klaksónov. Do križovatky nemôžeš ísť iba v prípade, keď ju nevieš vôbec opustiť.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod Miro » 17. Máj 2021 11:05

Toto bolo včera okolo 15:00 a šípka pre odbočenie vľavo sa nezasvietila.

Mimochodom, vodiči jazdiaci zo smeru od Vadičova a KNM sú zvyknutí, že autá oproti majú červenú, aj keď tam zelená šípka doľava nie je. Keby zrazu mali zelenú aj protiidúci, tak sa zrazia.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod Jonathan » 17. Máj 2021 11:14

Mozno skusaju novy signalny plan, pretoze vytazenie krizovatky je silnejsie po otvoreni obchvatu Cadce.
Jonathan
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 624
Obrázky: 31
Založený: 09. Feb 2005 09:49

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod metelesku.blesku » 17. Máj 2021 11:36

Alebo je to víkendový signálny plán, kedy je celkovo premávka o niečo slabšia aj v hlavnom smere ZA-CA.

každopádne Miro do križovatky mohol vojisť a na odbočenie vľavo počkať kým autá v protismere neprestanú ísť, t.j. čakať až kým nebudú mať červenú a až potom opustiť križovatku. V prípade nehody by boli vinní tí, ktorí by do neho narazili zboku, či už v smere od KNM alebo od Vadičova.
To nemôže byť, lebo keď v Mýtnej bola dostatočná premávka, tak ja si myslím, že tá istá frekvencia je aj pri Pincinej.“ tvrdí starostka.
metelesku.blesku
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 27. Sep 2019 20:44

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod Peter_CA » 06. Júl 2021 12:11

Dnes ráno kolóna od KNM až po Svrčinovec (D3)
https://www.mojekysuce.sk/spravodajstvo ... -kysuciach
LKV reduce travel time by Slovakia
Der Güterverkehr verkürzt die Reisezeit der Slowakei
Peter_CA
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 814
Obrázky: 47
Založený: 12. Jún 2017 12:40

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod Miro » 06. Júl 2021 17:40

Poobede zase stojaca kolóna pred KNM po Brodno. Ešte že máme provizórne dočasné mosty do Vrania a môžeme ísť cez Rudinu. Videl som tam aj cudzincov, zrejme ich navigácia posielala tade.

Neviete niekto, kedy tie mosty uzavrú kvôli údržbe? Tuším to už malo byť.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod Miro » 06. Júl 2021 17:43

Aha tu je to: začne to na konci júla.

https://www.mojekysuce.sk/spravodajstvo ... -6-tyzdnov
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod Vlados » 07. Júl 2021 01:23

Do kedy bude Slovensko protežovať Žilinu? Čo má NDS s cestou III. triedy?
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod Miro » 07. Júl 2021 16:11

Teraz už nič. V čase stavby tunela Považský Chlmec boli tieto dočasné mosty náhradnou trasou do Vrania, pretože cesta medzi Považským Chlmcom a Vraním bola neprejazdná. Toto s tým mala NDS.
Miro
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 5
Založený: 12. Jún 2005 19:47

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod Vlados » 07. Júl 2021 20:37

To je minulosť. Takže opakujem otázku. Do kedy...?
Vlados
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 174
Založený: 20. Okt 2008 09:06
Bydlisko: BA, občasne LC

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod Pacho » 07. Júl 2021 21:59

vlados, trocha objektivity , keď je niečo protežované, tak je to bratislava , a pekne potichučku, to ti nevadí??:
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod devil » 08. Júl 2021 07:49

buduju sa tunely okolo ZA a nie okolo BA.

okrem toho v BA mas dodnes jednokolajovu trat v sirsom centre.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod sendvo » 08. Júl 2021 14:04

dokedy sa bude protezovat zilina? dovtedy kym to bude dolezita krizovatka ciest a zeleznic. a dovtedy kym tu budu dvaja z najvacsich zamestnavatelov na slovensku a najvacsi platitelia dani a odvodov ;)
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 505
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod devil » 08. Júl 2021 14:15

takze tvrdis ze zilina dolezitejsia krizovatka ako BA ci KE ? lebo podla objemu investicii to tak vyzera.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod sendvo » 08. Júl 2021 14:59

tvrdim? keby sa mi chcelo tak si najdem tie cisla ale zasa by si to ty alebo niekto iny z diskutujucich otocil podla seba tak mi to pride ako zbytocna robota..

schaeffler kysuce je po volkswagene druhy najvacsi sukromny (neratam zeleznice a postu) zamestnavatel na slovensku. kia + mobis su cislo 8 nehovoriac o tom ze maju svoju dvojicku hyundai hned za hranicami v nosoviciach.
schaeffler zaplatil v roku 2018 na daniach a odvodoch skoro 260 milionov eur. plus kolko tisic dalsich pracovnych prilezitosti okolo toho generuju len tieto dve fabriky.

sorry ale kebyze som druhy najvacsi zamestnavatel na slovensku tak chcem od statu aj nejaku protihodnotu - minimalne kvalitnu infrastrukturu. a nie ze moje kamiony sa pomaly ani nemaju ako dostat do fabriky a ze zvazanie zamestnancov z regionu trva trikrat tolko casu..
https://freebitco.in/?r=41546130
Obrázok používateľa
sendvo
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 505
Obrázky: 54
Založený: 24. Jan 2010 11:04
Bydlisko: Wien (A) / original Zilina

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod cPalo » 08. Júl 2021 22:47

Sry, ale tá firma má na SVK 2 závody.
https://camit.sk/sk/novinky/21751_zavody-schaeffler-znizuju-pocet-zamestnancov
Závod v Skalici začiatkom vlaňajška zamestnával 5.000 ľudí, dnes o tisícku menej. Kysucký závod má 4.400 pracovníkov.
Združenie zamestnancov v Kysuckom závode uvádza :
https://odborykysuce.sk/zdruzenie-zamestnancov-schaeffler-kysuce/
ja tam vidím aktuálne 4.300 zamestnancov.
S tou daňou to bude podobné ;)
cPalo
pokročilý diskutujúci
 
Príspevky: 483
Založený: 07. Jan 2020 15:32

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod devil » 09. Júl 2021 08:07

tvrdim? keby sa mi chcelo tak si najdem tie cisla ale zasa by si to ty alebo niekto iny z diskutujucich otocil podla seba tak mi to pride ako zbytocna robota..
viewtopic.php?p=208431#p208431

schaeffler kysuce je po volkswagene druhy najvacsi sukromny (neratam zeleznice a postu) zamestnavatel na slovensku. kia + mobis su cislo 8 nehovoriac o tom ze maju svoju dvojicku hyundai hned za hranicami v nosoviciach.
schaeffler zaplatil v roku 2018 na daniach a odvodoch skoro 260 milionov eur. plus kolko tisic dalsich pracovnych prilezitosti okolo toho generuju len tieto dve fabriky.
prijmy statu su v miliardach.

sorry ale kebyze som druhy najvacsi zamestnavatel na slovensku tak chcem od statu aj nejaku protihodnotu - minimalne kvalitnu infrastrukturu. a nie ze moje kamiony sa pomaly ani nemaju ako dostat do fabriky a ze zvazanie zamestnancov z regionu trva trikrat tolko casu..
5-10 km od suvislej dialnice nie je uplne bezne ani na zapade a oni to maju a nikto im nespochybnuje ani ten slavny privadzac do fabriky.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod Mawerick81 » 10. Júl 2021 13:57

Devil: zaciatok D3 v BRodne je naozaj od KNM na skok,, ale opacnym smerom tiez potrebuju aj Shaeffler a hlavne Kia Mobis jazdit,, zvlast druhy menovany kde do Nosovic jazdia pravidelne kamiony.. jo a medzi KNM a ZA tiez jazdi vela kamionov,, v KNM je DSC, ktora je dost velkym dodavatelom ramov sedaciek do KIE,, a veru pekny cas stravia v kolonach.
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod Pacho » 10. Júl 2021 14:35

maweric, nechcem byť sarkastický, ale s devilom sa nediskutuje o oblasti žiliny a knm, ani o pacholande, ale diskutuje sa s ním o prázdnej R4, ktorá bola lacná na rovine a postavena včas, a čo sa stane, keď madari dokončia A31. :D
Pacho
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 119
Založený: 09. Máj 2006 07:19
Bydlisko: Lipt. Mikulas

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod devil » 10. Júl 2021 18:22

netreba, staci si pozriet ten zoznam co som linkol. ten hovori za vsetko.
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod Mawerick81 » 11. Júl 2021 14:23

mne to fakt pride tak, ze sever a ludia co tu ziju si mozu za to, ze je tu kopcovity teren,, a ze tu jazdi kvantum tranzitu.. objavil sa tu uz clnaok ze v r. 2023 budu koncit poliaci s dialnicou ktora konci na slovenskej hranici? TO bude tu este radosti jazdit,, R2 riesi na 90% len vnutrostatnu prepravu,, cize jej vyznam pre zbytok slvoenska je bezpredmetny..

https://www.mojekysuce.sk/spravodajstvo ... 227Wdmmuhg
Mawerick81
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 756
Založený: 02. Júl 2015 14:19

Re: Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

Odoslaťod nevo83 » 12. Júl 2021 20:47

R2 riesi na 90% len vnutrostatnu prepravu,, cize jej vyznam pre zbytok Slovenska je bezpredmetny..
teda nechcem byt sarkasticky ale taka D3 ma potom pre SVK vyznam kolko 20percent ?

som myslel ze STAT stavia v prvom rade cesty pre svojich obcanov....a na to vybera dane, ale asi sa nieco zmenilo v socio-ekonomickej nauke :P,
alebo mi uslo ze opat jazdime na konoch a vozoch a AUTA a Kamiony maju len zahranicne entity :P kt tu tranzituju

R2 nema byt LEN spojnica vychod-Ba, lebo nie vsetci musia nevyhnutne cestovat len tam, ale mozu koncit aj v okoli BB resp ZV...
nevo83
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 22. Mar 2017 18:00

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.