Oblasť Žiliny, Bytče a Kysuckého Nového Mesta

sekcia venovaná cestnej sieti

Moderátor: Moderátori

Odoslaťod Dialniciar » 16. Jan 2006 19:13

magnus napísal:Ja som myslel krizovatky v ZA vseobecne. Nielen kruhace.
Neviem presne, ale zda sa mi, ze pre nadrozmerne naklady su riesene v ramci SR nejake prioritne trasy, nema niekto nejaku mapku? Bolo by to celkom zaujimave, hlavne aj z pohladu vystavby novych dialnic a zelznic, ci sa tieto tranzitne tahy pre nadrozmerne naklady neprerusia. Aby sa zas nemuseli burat nejake mosty, alebo nieco podobne...


Doprava v ZA je výrazne citeľná v poslednom období a súvisí to hlavne s výstavbou KIA, dopravné riešenia ako križovatky a cesty a kruhové objazdy sú riešené podľa aktuálnej potreby a mesto sa skôr venuje hospodárskej oblasti, pretože zásadné dopravné riešenia prináša štát v podobe diaľnic D1 a D3, ktoré budú riešiť dopravu, teda hlavne tranzit v celom okolí ZA.

A potom si treba ešte aj uvedomiť aj to, čo sú to cesty I. triedy a mesto Žilina. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod magnus » 17. Jan 2006 07:28

Dy:
zhorsena doprava v Ziline nesuvisi moc s KIA, akor s nekoncepcnostou vystavby megaobchodakov v sirsom centre mesta, zahustovanim sidlisk a celkovym rozmachom individualnej dopravy v meste. Kruhove objazdy boli najma na Vlcincoch nakreslene narychlo pre potreby tychto obchodov, podla mna bez realneho zhodnotenia intenzit a dopadu na ZP a dopravu ako taku.
Pokusim sa spracovat komplexne najhorsie krizovatky v ZA, dufam, ze budem mat tolko casu.

Je fakt, ze mesto sa sustreduje na hospodarsku oblast - rozpredat rychlo aj posledne zvysky mestskeho majetku za minimalne ceny.

Dialnice prinesu zasadne riesenie tranzitnej dopravy, nie vnitromestskej. Tranzitna dnes v skutocnosti nema problem, okrem krizovatky na Kosickej ulici.
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Odoslaťod Dialniciar » 17. Jan 2006 19:47

magnus,

ešte niečo závažné proti vedeniu mesta ZA? :?:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod magnus » 18. Jan 2006 07:01

Dy: Ano, ako zilincan mam obrovske vyhrady k sposobu vedenia mesta. Ale venujme sa cestam, dobre?
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Odoslaťod Adaios » 18. Jan 2006 08:47

Jeden Zilincan ma vyhrady a druhy obhajuje riadenie mesta ... magnus - ty si zacal s Ludom do dopravy zasahovat a mate protivahu Jozef+Dy, ... nic proti tomu nespravis a naviac - dopravu riadia hlavne politici. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod magnus » 18. Jan 2006 08:57

Adoas - mas bohuzial pravdu, dopravu riadia hlavne politici, ktori sa riadia osobnym prospechom na ukor spolocnosti.
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Prosim - zabudnite raz na Slovak vs. Madar

Odoslaťod Adaios » 18. Jan 2006 09:26

magnus napísal:Adoas - mas bohuzial pravdu, dopravu riadia hlavne politici, ktori sa riadia osobnym prospechom na ukor spolocnosti.


Lenze zalezi v ktorych statoch ... totiz doprava je taka cast infrastruktury a cestovneho ruchu, ktora ma vyrazny vplyv na riadenie tohoto sveta, vdaka tomu sa vyvija logistika, menej sa hospodarstvo orientuje na skladovu vyrobu, viac priamo na transport atd. a na to treba mat rychle moznosti prepravy - to znamena rychle z hladiska rychlosti ale aj presne aby bolo co najmenej problemov pri tejto rychlosti ... takze na cele su dialnice a vysokorychlostne zeleznice, dalej velke a moderne letiska a samozrejme aj velmi dobry system pre lodnu dopravu (tu vladne hlavne ropa) ... a toto vsetko nie je lacne, je to drahe (skutocne, realne drahe) ale mimoriadne potrebne pre kazdy stat ktory chce byt vyspelym statom.

SR je clenom V4, stale opakuje ze chce a ma zaujem investovat do tychto sposobov dopravy, co je dobre, ale uz nie je dobre, ze sa stale realne tieto plany menia pre peniaze a politicke vplyvy, pretoze r. 1998 bol hlavne o politike a nie o peniazoch, co je ta velka chyba. Atd. v inych temach je ostatne.

Zilina a severne Slovensko - toto patri k sebe. Tadialto smeruje dialnica D1 a D3. Je tu zeleznicna krizovatka (Zilina, Vrutky, Kralovany), dialnicna krizovatka (D1-D3, D1-R3, D3-R5), je tu vyznamne stredne (z hladiska SR) velke letisko a planuje sa tu dobudovat aj splavnenie Vahu a este sa tymto smerom planuje aj modernizovat zeleznica na vysokorychlostny sposob prepravy. Toto sa tu nemeni, plany tu su uz velmi dlho a aj podstatna cast penazi sem smeruje. A okrem toho tu je silne strojarstvo a doprava aj v inych smeroch: od systemov skolstva cez prax ohladom firiem - je tu niekolko starych spolocnosti ale aj novi investori, ktori za 1. potrebuju tuto dopravu a logistiku a za 2. sami prispeju k jej budovaniu.

V takejto lokalite je tazke investovat do dopravy. Pretoze treba stavat cestne obchvaty a hlavne: Pocas vystavby danych dopravnych ciest sa poskodzuje sucasna cestna siet a aj potom tie intenzity tu zostanu, pretoze motorizacia stupa - s tym stupne aj letisko a zeleznica a medzitym rozne firmy zaplnia aj nove dialnice, cesty, rychle zeleznice a za obdobie 10-15 rokov bude zase dalsia poziadavka: Riesit dopravu, napriklad rozsirit dialnicu, modrnizovat zeleznicny koridor na este vacsiu rychlost, zvacsit letisko a v tejto dobe by sa mala doriesit aj vodna cesta, ale stale tu budu problemy pri tychto modernizaciach: zatazena sucasna dopravna siet.

Samotna Zilina rastie, zvacsuje sa, poctom obyvatelov rastie aj jej okolie, aj do sirky 50 km, lebo prave tie dopravne cesty to dovoluju. Stupaju ceny nehnutelnosti. A zvysuje sa tlak na ochranu zivotneho prostredia. A zaroven samosprava ma vacsie peniaze nez predtym, ale potrebuje aj podporu statu, ta vsak bude klesat.

A na zaklade tychto faktov nie je toho vela co moze mesto a VUC ZA robit v dnesnej dobe. Opravovat cesty, financovat MHD, rozvijat plany pre dobu 20-30 rokov dopredu.

Jozef a Dy tu presviedcaju ludi ze je to OK a aquila z hladiska celoslovenskeho pise ze ZA je na tom velmi dobre. Potom stranka www.blizsienaokolo.com zase pise o tom ako vyrazne sa investuje len v ZA. Ale vsetko je to bez predchadzajucich faktov a planov a rozvoja. A to ja som este strucny. Hovori sa predsa verejne vo svete ze v SR je os BA-ZA, kde sa odporuca byvat, preco tu o tom niekto nepise viac :?: , co to znamena atd. preco prave tato os - a co to znamena z rozvoja HDP SR a investici ktore sem stat bude davat. Robi sa to zatial takmer upne vsetko podla tychto planov. Neriesi sa modernizacia zeleznic za ZA, neriesi sa uplne na 100% D1 za ZA, neriesi sa tam ani dalsie hospodarstvo. Riesia sa oblasti TT a ZA a tymto sa rozvija aj TN a oblast TT-NR. Os BA-ZA.

Ja si osobne nemyslim, ze v ZA sa nevie riesit doprava a zle sa tam hospodari - a nie je tam asi ziadny rasista, ked dokaze jednat s Korejcami. Je tam narodny typ cloveka a v tom je obrovsky rozdiel. Preto stavia nejake sochy. Pretoze chce aby bolo jasne na ktorych ludoch SR vznikla a kto ju formoval - pretoze toto je kultura a historia a keby bolo na tom mesto tak velmi zle - tak su tu mestski poslanci, dalej poslanci vo VUC.

Kazdy kto vladne v meste, v state viac ako 2 volebne obdobia sa stava za 1. velmi oblubenym clovekom a podporovany "az do krvi" ale zaroven za 2. aj mimoriadne nenavidenym a kritizovanym clovekom. Vsade vo svete sa to krizuje medzi dikatorom a demokratom z hladiska toho ako sa da potom sustredit moc do jednych ruk, kde uz potom ani poslanci nestacia atd. ale stale plati demokraticky princip a volby a v nich maju ludia pravo rozhodnut.

magnus - ty si zo zasady proti tomu aby tu niekto pisal o politike. OK. Ale rozvoj v takychto regionoch ako Zilina je zalozeny hlavne na politike. A v tomto pripade je tu vela odbornikov, ktori politikom radia. Zilinska Univerzita ma vela odbornikov na cestnu infrastrukturu. A nie len cestnu.

Ja si nemyslim, ze je zle ked dopravne a hospodarske rozvojove programy riadia politici - je to stale lepsie ako keby to bola armada. Neexistuje lepsi system nez demokracia. A konkretne:

ZA VUC nie je len ZA: 800 mil. SKK co je najviac zo vsetkych (BA nema presne cisla) VUC dala ZA na opravu ciest II. a III. triedy, celkovo cca. 30% cestnej siete je opravenej. A este sa planuje v tomto pokracovat znovu do r. 2010. Pretoze ZA VUC na tych cestach stoji.

Mesto ZA: Je tu o tom dost prispevkov. Ja som skor tiez na strane Dy. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Žilina

Odoslaťod Jozef » 18. Jan 2006 19:46

Myslím si, že hore bolo povedané všetko. A keď bude treba doplním tu o bytovej výstavbe, stavbách a investíciach, ktoré tu stavajú hlavne len mimožilinské spoločnosti. Asi vedia prečo investujú v Žiline. A primátor, ktorý tam je 4. volebné obdobie, čiže takmer 16 rokov, ktorého jedni zatracujú druhí zas zvelebujú. Tento primátor len vedie MsZ a nemôže ani hlasovať. Dokonca má v MsZ opozícia väčšinu, ale aj tí opoziční poslanci (okrem troch) hlasujú za prosperitu mesta bez ohľadu na politické tričko. Tí traja poslanci, často medializovaní, pozývajú si na pomoc tretí sektor a rôzne nadácie na podporu demokracie (svojej), ale to tu v Žiline počujeme už takmer dve desiatky rokov. Nebuduje sa zle je, ak sa buduje, ešte horšie.

V tomto čase je trocha útlm na stavebných prácach na privádzačoch. Dnes som sa prešiel popri privádzači Žilina - Lietavská Lúčka. Predpokladám, že o mesiac dva budú už práce v plnom prúde.
Jozef
diskutujúci
 
Príspevky: 181
Obrázky: 609
Založený: 12. Nov 2005 18:51
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod fh » 18. Jan 2006 19:58

Tak ja som zhodou oklností išiel tiež tadiaľ a napadlo ma kedy to asi bude.
V tej dnešnej kalamite mi moc optimizmu neostalo, ale dúfam, že čím skôr.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Flintstone » 18. Jan 2006 20:02

Adoas (Adaios),

toto o tej doprave a Žiline a osi, to je dokonale napísané. Tam nie je čo dodať.

Jozef,

je útlm, lebo počasie neprialo a nepraje. Ale stavať sa bude naďalej.
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Re: Prosim - zabudnite raz na Slovak vs. Madar

Odoslaťod magnus » 19. Jan 2006 08:24

Adoas napísal:Ja si osobne nemyslim, ze v ZA sa nevie riesit doprava a zle sa tam hospodari - a nie je tam asi ziadny rasista, ked dokaze jednat s Korejcami. Je tam narodny typ cloveka a v tom je obrovsky rozdiel. Preto stavia nejake sochy. Pretoze chce aby bolo jasne na ktorych ludoch SR vznikla a kto ju formoval - pretoze toto je kultura a historia a keby bolo na tom mesto tak velmi zle - tak su tu mestski poslanci, dalej poslanci vo VUC.

Kazdy kto vladne v meste, v state viac ako 2 volebne obdobia sa stava za 1. velmi oblubenym clovekom a podporovany "az do krvi" ale zaroven za 2. aj mimoriadne nenavidenym a kritizovanym clovekom. Vsade vo svete sa to krizuje medzi dikatorom a demokratom z hladiska toho ako sa da potom sustredit moc do jednych ruk, kde uz potom ani poslanci nestacia atd. ale stale plati demokraticky princip a volby a v nich maju ludia pravo rozhodnut.

magnus - ty si zo zasady proti tomu aby tu niekto pisal o politike. OK. Ale rozvoj v takychto regionoch ako Zilina je zalozeny hlavne na politike. A v tomto pripade je tu vela odbornikov, ktori politikom radia. Zilinska Univerzita ma vela odbornikov na cestnu infrastrukturu. A nie len cestnu.

Ja si nemyslim, ze je zle ked dopravne a hospodarske rozvojove programy riadia politici - je to stale lepsie ako keby to bola armada. Neexistuje lepsi system nez demokracia. A konkretne:

ZA VUC nie je len ZA: 800 mil. SKK co je najviac zo vsetkych (BA nema presne cisla) VUC dala ZA na opravu ciest II. a III. triedy, celkovo cca. 30% cestnej siete je opravenej. A este sa planuje v tomto pokracovat znovu do r. 2010. Pretoze ZA VUC na tych cestach stoji.

Mesto ZA: Je tu o tom dost prispevkov. Ja som skor tiez na strane Dy. :wink:


Adoas: ja nie som proti tomu, aby sa tu pisalo o politike. To som iba navrhol, aby sme sa teda sustredili na problematiku cestnej dopravy v Ziline a okoli a nezabrdali do detailov. Ale kludne, mozem aj svoj nazor napisat:

Adoas: Nepoznas Zilinu a situaciu v nej, nepozans metody prace primatora a jeho prisluhovacov v mestskom zastupitelstve. Poviem Ti len jedno - nemyslim si, ze narodna hrdost sa da merat poctom a velkostou postavenych soch. Tym sa da merat iba nevkus a megalomania. Nikomu nasilu nevstepis narodnu hrdost tym, ze na neho bude z vysky hladiet predimenzovany Stur alebo Hlinka. SR nevznikla na nikom z tych, ktorym sa stavaju tie priserne sochy - mimochodom, nic proti tym dejatelom nemam. Mesto predalo pozemok Auparku za 50 milionov Sk a nasledne stavia zbytocny megalomansky pomnik na zlom mieste od zleho sochara za 30 milionov. Toto sa zda viacerym ludom a aj mne podozrive, preto mam k tomu vyhrady. Tomuto hovorim plytvanie mestkymi peniazmi. Poslancov ma primator kupenych, tym ide predovsetkym o vlastny prospech, naco rozpravat o nejakej kontrole. V mestskom zastupitelstve odhlasuju kazdu kravinu s ktorou primator pride. Staci si precitat, kto ako v zastupitelstve hlasuje. A rozpravat v suvislosti s primatorom o kulture a kulturnosti, to mi pride ako zly vtip.
Nemyslim si, ze to, ze primator dokaze rokovat s Korejcami je dokaz toho, ze nie je nacionalista a xenofob. Za tym treba hladat iba fakt, ze vrana k vrane sada a rovny rovneho si hlada. O korejskych firmach je zname, ze radi korumpuju - v tomto pripade si prisli na svoje a padli si s primatorom do oka :-) Osobne si myslim, ze primator ma daleko od vlastenca a narodovca - prejavuje sa to hlavne jeho postojom k obyvatelom mesta, jeho vulgarnymi vyjadreniami, jeho aroganciou. A v prvom rade samozrejme jeho konanim. Myslim si tiez, ze dlhe zotrvavanie primatora vo funkcii je pre mesto uz kontraproduktivne - vytvara sa prilis vela osobnych hospodarskych vazieb a tym padom rastie korupcia. Za posledne roky si nepamatam, ze by nejaky predaj pozemku alebo ineho mestskeho majetku alebo velka akcia bola v Ziline riesena verejnou sutazou. O com to svedci?

Adoas - v Ziline je sice Zilinska univerzita, ale pochybujem, ze by poslancom a primatorovi niekto radil. Ostatne, nie je vypracovany dopravny generel, nie je schvaleny uzemny plan, tak co moze radit? Komu? Ako? Na radenie treba dvoch - toho, co radu dava, a toho, kto ju prijima. Minimalne je dolezita diskusia, a ta tu momentalne nie je.
Adoas: ja som za to, aby odborne vecie riesili odbornici, nie politici. Mozno so v tomto dost naivny vzhladom na slovenske pomery, ale aj tak si to myslim.

Adoas: Ja nie som apriori proti vsetkemu, co robia politici. Bohuzial vsak prax je taka, ze vacsinou robia bezhlavo a sustreduju sa jen na svoje osobne kratkodobe a zistne ciele. Mozeme o tom diskutovat. Ja som na inych miestach uz napisal, ze som skeptik a pesimista a tak sa aj pozeram na svet. Aj na fungovanie mesta, v ktorom zijem.

Este jedna skoro filozoficka poznamka: Nemyslis si , ze demokracia je iba mystifikacia? Ani v Grecku, ktore sa povazuje za kolisku demokracie, nebola realna demokracia. Ved to bol otrokarsky stat, cize demokracia iba pre vyvolene a majetnejsie vrstvy. Mam pocit, ze za tych niekolko tisic rokov sme prilis daleko od toho stavu nepokrocili. V sucasnosti sa na demokraciu iba hrame, realita je ina. Staci sa pozriet, ako na koho platia zakony a mozeme ako priklad brat prave primatora ZA. HA HA

Adoas: ked budes chciet hodnotit primatora a jeho posobenie u nas, tak sa sem nastahuj, zi tu a potom sa vyjadruj. Alebo si aspon precitaj nieco z miestnej tlace - ale z obidvoch stran a uvidis :-) nechcem Ta kritizovat za Tvoj nazor, si uplne z ineho sveta, ale myslim si ze Tvoj nazor je nespravny, ovplyvneny pravdepodobne tym, ze media casto naletia na primatorovu hru na "narodovca" a "spravneho chlapa" :-) V media sa da vsetko odprezentovat potrebnym sposobom.

Napisal si vela, tak aj ja pisem vela :-)
magnus
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 271
Založený: 11. Apr 2005 07:12
Bydlisko: Jasenica / Žilina

Odoslaťod Flintstone » 19. Jan 2006 14:43

magnus,

Adoas tu nežije .. toto je ten rasizmus, kto nesúhlasí s iným názorom ešte naviac aj z inej krajiny tak sa oponuje takýmto spôsobom.

To čo si napísal je až nechutné - Adoas nepozná, ale ty magnus poznáš úplne všetko a všetkých, to je hlavné.

Adoas napísal hlavne 99% o tom ako sa doprava rozvíja a o tom si dovolím povedať nevieš zase zjavne nič ty a len 1% sa týkalo ZA.

magnus - písať veľa je možné ale musí sa to vedieť. Jednoducho Slotu nevie vystáť a to je TVOJ veľký problém. Nič viac. K dopravnej problematike nepvieš nič, lebo systém kruhových objazdov je úplne normálny. A veľa ďalších vecí k tomu. A ja som Slovák - a nakoniec aj Dy - Žilinčan má takýto názor, ... a čo ty na to povieš, že čo?

Takí ako ty podporujú feroslava a spol.
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Fórum sledujem dlhšie a ja tiež budem od srdca písať

Odoslaťod Flintstone » 19. Jan 2006 14:49

magnus,

tento príspevok čo si napísal, u mňa si skončil (čo nič nie je :lol: ) a garantujem ti že vzťah geológov k stavbárom sa zhorší. Alebo sa nezlepší. Nech sa geológovia sami starajú. Tak ako každý. Takto to je všade vo svete, ... a tento tvoj prístup k ZA to plne vystihuje. Lebo to je stále takto: Na vine sú stavbári, ... na vine sú Slota a spol., na vine je fakt, že Adoas tu nežije. Ale zaujímavé je kde "som ja" :?:

Lebo toto je čistý rasizmus a odsudzovanie, nič viac.

Keď už iný argument nie je tak ten že KIA korumpuje, ... úžasné. Všetci sme tu všade skorumpovan, len magnus na čele nie.

Ja ti dám radu: Kandiduj keď v tej ZA žiješ, poznáš celý systém a keď ťa zvolia rob si čo chceš. Ale vyhrážať sa niekomu že to tu nepozná a že nech sa sem nasťahuje a potom nech hovorí - toto nemá obdobu.

A kľudne na mňa reaguj. Ja som Slovák.
Fred
Flintstone
diskutujúci
 
Príspevky: 131
Obrázky: 1
Založený: 17. Jan 2006 20:25

Reakcia na teba - magnus

Odoslaťod Adaios » 19. Jan 2006 16:27

magnus,

budem reagovat. :arrow:

magnus napísal:Adoas: Nepoznas Zilinu a situaciu v nej, nepozans metody prace primatora a jeho prisluhovacov v mestskom zastupitelstve. Poviem Ti len jedno - nemyslim si, ze narodna hrdost sa da merat poctom a velkostou postavenych soch. Tym sa da merat iba nevkus a megalomania. Nikomu nasilu nevstepis narodnu hrdost tym, ze na neho bude z vysky hladiet predimenzovany Stur alebo Hlinka. SR nevznikla na nikom z tych, ktorym sa stavaju tie priserne sochy - mimochodom, nic proti tym dejatelom nemam. Mesto predalo pozemok Auparku za 50 milionov Sk a nasledne stavia zbytocny megalomansky pomnik na zlom mieste od zleho sochara za 30 milionov. Toto sa zda viacerym ludom a aj mne podozrive, preto mam k tomu vyhrady. Tomuto hovorim plytvanie mestkymi peniazmi. Poslancov ma primator kupenych, tym ide predovsetkym o vlastny prospech, naco rozpravat o nejakej kontrole. V mestskom zastupitelstve odhlasuju kazdu kravinu s ktorou primator pride. Staci si precitat, kto ako v zastupitelstve hlasuje. A rozpravat v suvislosti s primatorom o kulture a kulturnosti, to mi pride ako zly vtip.
Nemyslim si, ze to, ze primator dokaze rokovat s Korejcami je dokaz toho, ze nie je nacionalista a xenofob. Za tym treba hladat iba fakt, ze vrana k vrane sada a rovny rovneho si hlada. O korejskych firmach je zname, ze radi korumpuju - v tomto pripade si prisli na svoje a padli si s primatorom do oka :-) Osobne si myslim, ze primator ma daleko od vlastenca a narodovca - prejavuje sa to hlavne jeho postojom k obyvatelom mesta, jeho vulgarnymi vyjadreniami, jeho aroganciou. A v prvom rade samozrejme jeho konanim. Myslim si tiez, ze dlhe zotrvavanie primatora vo funkcii je pre mesto uz kontraproduktivne - vytvara sa prilis vela osobnych hospodarskych vazieb a tym padom rastie korupcia. Za posledne roky si nepamatam, ze by nejaky predaj pozemku alebo ineho mestskeho majetku alebo velka akcia bola v Ziline riesena verejnou sutazou. O com to svedci?


Dovolim si povedat, ze mesto ZA poznam. Dalej - Ja poznam velmi vela ludi, co tie sochy podporuju. Ty to nie si. A co :?: Zle miesto, zly sochar, zly primator, zle umiestneny Aupark atd. Tvoj nazor, OK. Dy, Jozef maju opacny nazor. A ja som otvorene uviedol co si myslim a hlavne magnus, ja som pisal najprv uvod o tom co je doprava.

Primator mesta ZA - ty patris k tej kategoria ludi, ktora ho nenavidi. A OK. Ale je primatorom 16 rokov, ... mozno uz nebude, ale je nim stale. Mas iny nazor :?: OK. Jasne, samozrejme si Zilincan. A ja nie som. Ale mna zaujima rozvoj tohoto mesta, jeho uroven cez leto a v zime. A to vidim este dobre, ze je to stale lepsie a lepsie. Chces mi snad tvrdit, ze nevidim :?:

Zda sa vam viacerym nieco co sa vam nepaci - to je velmi pekne, ... takze korpucia uplne vsade, lebo Vam sa nieco nepaci a aj keby teraz sa staval dialnicny tunel pod ZA, tak Vam sa to nepaci lebo ... je tam primator Slota, arogantny clovek ktory nenavidi vsetkych a vsetko - ale on je taky uz celych 16 rokov. To len taka mala poznamka, ze ja nie som zo ZA, ale kto ho teda voli :?: - ti ktori ho volia su s nim spokojni, a je ich zrejme ovela viac nez Vas.

O com to svedci? O zbabelosti takych ako Vy - kadnidujte a presvedcite ludi co sa deje a vyhrajte volby. A ke nie, tak mate smolu. Vy ju mate, nie ostatni. Ti su spokojni. Nie so vsetkym, ale su spokojni. Vy nie - ale co robite pre zmenu :?: Alebo ty konkretne :?:

Adoas - v Ziline je sice Zilinska univerzita, ale pochybujem, ze by poslancom a primatorovi niekto radil. Ostatne, nie je vypracovany dopravny generel, nie je schvaleny uzemny plan, tak co moze radit? Komu? Ako? Na radenie treba dvoch - toho, co radu dava, a toho, kto ju prijima. Minimalne je dolezita diskusia, a ta tu momentalne nie je.
Adoas: ja som za to, aby odborne vecie riesili odbornici, nie politici. Mozno so v tomto dost naivny vzhladom na slovenske pomery, ale aj tak si to myslim.


Ty pochybujes, ale ja som informovany ze tomu je tak ze sa tu konzultuju dopravne problemy. A chces mi tvrdit, ze ja sa mylim :?: ... OK. Ale potom teda ty si presne taky isty ako toho ktoreho kritizujes ze je to diktator atd. Lebo to co pises znamena, ze Slota je diktator a ja si to nemyslim. Ze Slota spravil taky poriadok, ze prepustil vsetkych komunistov a funkcionarov hned ked nastupil do funkcie - to je jeho problem, ale 16 rokov mu ludia veria a doveruju a hlavne su spokojni. Ti, ktorych prepustil - tak ti spokojni nie su. OK. Netvrdim, ze sem patris aj ty medzi tych ktorych prepustili, mozno sa ti nepaci ze sa stavia v centre mesta atd. OK.

Odborne veci riesia odbornici magnus, ale financuju ich politici.

Adoas: Ja nie som apriori proti vsetkemu, co robia politici. Bohuzial vsak prax je taka, ze vacsinou robia bezhlavo a sustreduju sa jen na svoje osobne kratkodobe a zistne ciele. Mozeme o tom diskutovat. Ja som na inych miestach uz napisal, ze som skeptik a pesimista a tak sa aj pozeram na svet. Aj na fungovanie mesta, v ktorom zijem.


Nemas pravdu, ja mam iny nazor. A co teraz :?: Nemozeme o tom diskutovat, pretoze ty ma priamo urazas, len ja nereagujem ako Flintstone, pretoze ja som zvyknuty na kritiku, ... ty nepocuvas magnus.

Este jedna skoro filozoficka poznamka: Nemyslis si , ze demokracia je iba mystifikacia? Ani v Grecku, ktore sa povazuje za kolisku demokracie, nebola realna demokracia. Ved to bol otrokarsky stat, cize demokracia iba pre vyvolene a majetnejsie vrstvy. Mam pocit, ze za tych niekolko tisic rokov sme prilis daleko od toho stavu nepokrocili. V sucasnosti sa na demokraciu iba hrame, realita je ina. Staci sa pozriet, ako na koho platia zakony a mozeme ako priklad brat prave primatora ZA. HA HA


Toto je taky paradox:

Ty magnus, ktory mi bude pisat, ze ja nie som zo SR a ze Grecko je daleka krajina atd. tak ty si das ten ciel mne pisat o demokratickom principe v Grecku :?: :?: :?:

Tak to si prehnal. Nepoznas vobec Grecko. Od inteligentneho cloveka tvojich rozmerov by som cakal iny sposob diskusie na tomto forume. Kde bola SR do r. 1900 :?: ... Kde bolo nejake kralovstvo, cisarstvo, ... kde bol rozvoj :?: Vy ste boli otroci pre Rakusko, Madarsko, Cesko, ... Ukrajina ma vase uzemie, ... a ty si dovolis pisat tu o Grecku a jeho demokratickom systeme :?: ... Grecko, to nie je 100-200 ani 1 000 rokov, magnus. V Grecku sa stavali sochy a stoja dodnes. Povazujes to za nieco uplne strasne :?: A keby si videl tie uzke ulice v nasich mestach, ... na ostrovoch, nase cesty a dialnice, ... jasne magnus, pre teba je Grecko nejaky ten Azijsky stat, daleky tak velmi daleko, ze nejaky Adoas - ... OK.

Primator mesta ZA, dokazal presvedcit vladu SR (SMK) na KIA. Je jedno ake su tu problemy, ale dokazal to a dokazuje velmi vela inych veci.

Adoas: ked budes chciet hodnotit primatora a jeho posobenie u nas, tak sa sem nastahuj, zi tu a potom sa vyjadruj. Alebo si aspon precitaj nieco z miestnej tlace - ale z obidvoch stran a uvidis :-) nechcem Ta kritizovat za Tvoj nazor, si uplne z ineho sveta, ale myslim si ze Tvoj nazor je nespravny, ovplyvneny pravdepodobne tym, ze media casto naletia na primatorovu hru na "narodovca" a "spravneho chlapa" :-) V media sa da vsetko odprezentovat potrebnym sposobom.


Je mi to uplne jasne: Ked budem chciet hodnotit primatora mesta ZA tak napisem najprv tebe. Nie magnus, mylis sa. Ja som slobodny clovek a pisem to co pisem a za tym si stojim a ze nebyvam v ZA - ty tiez nebyvas v Grecku a pises tu o demokratickom systeme atd. Grecka.

Moj nazor je spravny. Tvoj nie. A je to len potvrdenie toho co tu pisu Jozef, Dy a aquila - ale je mi to jasne, ja som "nejaky Grek", bezvyznamny a z dalekych dlzok, ze ja ked nieco napisem tak je to hned zle min. o 200% viac nez ostatne nazory. Odporucam zrkadlo. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod johhan » 19. Jan 2006 16:33

Vážený, pomaly a kľudne dýchajte a hlavnepomaly kľudne a rozvážne čítajte čo sa píše a nedomýšľajte si nepovedané.
johhan
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 39
Založený: 03. Feb 2005 21:43

Žilina

Odoslaťod Jozef » 19. Jan 2006 16:43

Magnus, my tu situáciu v Žiline poznáme. Aj tieto tvoje výroky sa stále opakujú, lebo sú vždy len z jedného zdroja z ktorého všetci čerpáte. Ja to stále čítam už tých 16 rokov a vždy sa to len trochu upravuje. Nedávno som napísal, že v MsZ má opozícia väčšinu. Čokoľvek sa schváli, tretí sektor a jeho prisluhovači vyhlásia, že primátor si ich kúpil. Ak máš tie dôkazy, tak prosím ťa choď a oznám to orgánom činným v tresnom konaní nech začnú konať. Lebo takto ohováraš a urážaš poslancov.
Citujem z tvojho príspevku: "SR nevznikla na nikom z tych, ktorym sa stavaju tie priserne sochy", nuž posúďte vážení čitatelia, tie príšerné sochy sa v Žiline postavili pre Ľudovíta Štúra, Antona Bernoláka, Andreja Hlinku, M.R.Štefánika, sv. Cyrila a Metoda, Jozefa Gabčíka a posledná pre J.M.Hurbana.

Citát: "O korejskych firmach je zname, ze radi korumpuju - v tomto pripade si prisli na svoje a padli si s primatorom do oka". To je nový pohľad na príchod kórejského investora na Slovensko a do Žiliny.

Citát: "Myslim si tiez, ze dlhe zotrvavanie primatora vo funkcii je pre mesto uz kontraproduktivne". Môžeš v tomto roku kandidovať na primátora alebo s tretím sektorom nadávať na Žilinčanov, že akí sú sprostí tí voliči. keď to zas nevyjde podľa vašich predstáv.

Na záver chcem povedať, že nemám chuť odpovedať na tieto jednostranné príspevky, ktoré sú nám už všeobecne známe, občas sa objavia takéto letáčiky aj v schránkach, často sú medializované v istom periodiku, ktoré nám bezplatne strkajú sem-tam do schránok (tretí sektor, kto to financuje?). Myslím si, že takéto jednostranné príspevky plné zloby a nenávisti sem nepatria, lebo na to sú iné diskusné fóra. Ja sledujem mesto ako občan, vidím kladné aj záporné stránky. Keby som tu rozpísal o investíciach v Žiline o raste počtu obyvateľov a podobne, tak by ma tu mohol niekto obviniť, že som tiež kúpený. Nadávať a vidieť všetko negatívne nie je dobrá vlastnosť.
Jozef
diskutujúci
 
Príspevky: 181
Obrázky: 609
Založený: 12. Nov 2005 18:51
Bydlisko: Žilina

Žilina galéria

Odoslaťod Jozef » 19. Jan 2006 18:47

Pre tých, ktorí nepoznajú Žilinu, tak sa môžu pozrieť na "tie priserne sochy" ako ich tu nazval istý diskutujúci (prepáčte, ale ide o sochy národných buditeľov a významných osobností) na stránke:
http://zilina-gallery.ic.cz/gallery/category.php?cat=12

pamätné tabule na území mesta Žiliny: http://zilina-gallery.ic.cz/gallery/category.php?cat=41

ale aj o doprave na území mesta Žiliny: http://zilina-gallery.ic.cz/gallery/category.php?cat=8

prípadne celú fotogalériu mesta: http://zilina-gallery.ic.cz/gallery/category.php
Jozef
diskutujúci
 
Príspevky: 181
Obrázky: 609
Založený: 12. Nov 2005 18:51
Bydlisko: Žilina

Re: Žilina

Odoslaťod Ludo » 19. Jan 2006 20:01

Jozef napísal:Magnus, my tu situáciu v Žiline poznáme. Aj tieto tvoje výroky sa stále opakujú, lebo sú vždy len z jedného zdroja z ktorého všetci čerpáte. Ja to stále čítam už tých 16 rokov a vždy sa to len trochu upravuje.


Ani sa mi nechce na to reagovať, pretože diskusia sa vzdialila od technických otázok k primitívnemu politikárčeniu, kto je "prožilinský" a "proslotovský" a kto nie. Môžeš tu uviesť, kto je "my" a kto sú tí "všetci" ? Môžeš uviesť, ako "všetci" čerpajú z jedného zdroja ? Urážaš ľudí, ktorí myslia hlavou a nepapagájujú prožilinskú propagandu.

Neodpovedal si na môj návrh vziať meter a ísť zmerať koridor pre IV. Okružnú južne od Obvodovej ulice.

Ku žilinskej doprave už len toľko :
Štandartné a vyspelé mestá majú :
- Útvar hlavného architekta
- Smerný územný plán
- Dopravný generel
- Asanačné plány
Žilina má primátora, ktorého citujem, (a zároveň sa ospravedlňujem účastníkom diskusie za vulgarizmus) :
"Ja sa môžem na všetkých architektov vysrať. Kam ukážem prstom, tam sa bude stavať".
Ludo
diskutujúci
 
Príspevky: 156
Založený: 16. Apr 2005 19:20

Odoslaťod Adaios » 19. Jan 2006 20:04

Ludo,

ani BA nema hlavneho architekta a nikto nema nic proti sucasnemu primatorovi.

Ty a magnus tu prezentujete nazory istych ludi ak k nim priamo nepatrite. Ty si tiez neodpovedal na viacero faktov ktore ti dava pred oci devil s odovodnenim ze nemas cas a ten kto tu z toho nieco robi si ty a magnus. :!:

Ja uz som dal ziadost Dy aby sa k tomuto vyjadril ktorym smerom ma tato tema postupovat, chce cas aby si precital prispevky, ktore tu su.
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Dialniciar » 19. Jan 2006 20:10

Ano Adoas a nie si sám kto ma upozorňuje ktorým smerom sa má táto téma uberať.

Ja by som rád všetkých požiadal aby sa vyjadrovali slušne, bez osobných invektív a dúfam, že sú tu samí inteligentní ľudia, ktorí sa dokážu vzájomne rešpektovať aj keď majú iné názory.

Nebudem nijako zasahovať do priebehu diskusie ak splníte to čo som tu napísal. A týka sa to hlavne: Ludo, magnus, Adoas, Jozef. Aj keď samotný Jozef nezbieha do hádok. A nie som sudca. Ani veštec.

K Žiline politika (Slota) patrí, ale netreba sa znižovať na jeho úroveň vyjadrovania sa ani pri jeho kritike ani pri jeho obhajobe. A odporúčam sa venovať viac len samotnej doprave a konkrétne v meste ZA a jeho okolí podľa spomenutej oblasti + prípadne v min. rozsahu sa venovať VÚC ZA, lebo v ZA je sídlo. :lol:
Dialniciar
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 304
Založený: 23. Jún 2005 19:16

Odoslaťod Ludo » 19. Jan 2006 20:21

Adoas napísal:Ludo,

ani BA nema hlavneho architekta a nikto nema nic proti sucasnemu primatorovi.

Ty a magnus tu prezentujete nazory istych ludi ak k nim priamo nepatrite. Ty si tiez neodpovedal na viacero faktov ktore ti dava pred oci devil s odovodnenim ze nemas cas a ten kto tu z toho nieco robi si ty a magnus. :!:

Ja uz som dal ziadost Dy aby sa k tomuto vyjadril ktorym smerom ma tato tema postupovat, chce cas aby si precital prispevky, ktore tu su.


Ja netvrdím, že Bratislava je štandartné a vyspelé mesto. Územný plán a Dopravný generel ale má.

Ja prezentujem sám seba a to, že sú ľudia, ktorí majú rovnaký názor ma len teší. Nepatrím ku žiadnej skupine, ale stáva sa módou a v Žiline obzvlášť kritikov zaradiť do skupín "kandidátov na primátora" či "3. sektora". Je to smiešne a vyplýva to len z nedostatku argumentov. Jeden vylúčený diskutujúci :lol: hádzal všetkých, čo mu oponovali, do skupiny "fašistických vivatov". 8)

S Devilom som komunikoval cez IS a nemám prečo to tu vytrubovať, aby o tom všetci vedeli.
Ludo
diskutujúci
 
Príspevky: 156
Založený: 16. Apr 2005 19:20

Odoslaťod fh » 19. Jan 2006 20:25

Kým sa tu začne upratovať, pridám svoj názor. Žilinčania budú voliť, Žilinčania rozhodnú. Napadá ma jedna paralela, aj keď sa možno niekto pousmeje. Churchill bol po vojne na vrchole slávy a uznávaný aj vo svete. Briti si ale zvolili iného.
Žilina má veľký potenciál a pôjde dopredu, tomu verím ja, aj keď nie som Žilinčan.Slota jej potenciál chápe a tlačí ju dopredu. K jeho spôsobom sa nevyjadrujem, vieme, že Churchill bol osobne tiež nepríjemný a rád si vypil. Tu porovnanie končí.
Magnus a Ľudo vidia zvnútra veci ináč, majú svoj postoj a ako Žilinčania majú na to právo. Flinstone napísal, že geológovia si to týmto u stavbárov pokazili. Trochu tvrdé, nie ? Čo to má s tým čo spoločné ? Osobná pomsta ?
Magnusov príspevok bol ostrý, jasný, bol všetko, ale nie rasistický. Flinstone, na Adoasa tu boli xenofóbne útoky skutočné, ale už sú zmazané. Bola tu aj téma proti nemu, už je zmazaná. To čo napísal Magnus, je proti tomu nič.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

Odoslaťod Adaios » 19. Jan 2006 20:30

Ludo napísal:Ja prezentujem sám seba a to, že sú ľudia, ktorí majú rovnaký názor ma len teší. Nepatrím ku žiadnej skupine, ale stáva sa módou a v Žiline obzvlášť kritikov zaradiť do skupín "kandidátov na primátora" či "3. sektora". Je to smiešne a vyplýva to len z nedostatku argumentov. Jeden vylúčený diskutujúci :lol: hádzal všetkých, čo mu oponovali, do skupiny "fašistických vivatov". 8)


Nie je mojou ulohou hodnotit tych ktori tu uz nepisu a ktorych "som ja nezazil".

Ja si nemyslim, ze mne dochadzaju argumenty. Si to ty Ludo, ktory verejne (na inych forumoch) a aj tu prezentuje ze kazdy kto aj je zo ZA a podporuje primatora, tak nikto z tych nevidi do systemu, ze nepozna podmienky a ze tomu nerozumie.

A s tym suvisia aj argumenty - ked uz nic ine, tak potom pridu na rad info o krytom hospodareni, obrovskej korupci atd. a to su aj slova tvojho cloveka, ktory ma rovnaky nazor. Atd. Utoky na Grecko a podobne. Alebo ty s tymto nesuhlasi (Grecko, jeho poloha, ...) :?: ... tak potom sa nestavaj do role ze tu mas nejake dalsie rovnake nazory. Lebo tu okrem magnusa nikto iny nie je. A ak s nim suhlasis - tak potom OK, ale to posledne slovne spojenie ktore si napisal patri Vam. A nemyslim si, ze je to vacsina zo ZA, myslim si ze je to uplna mensina.

Mne argumenty neprichadzaju, ani zdaleka, ale ked treba tak mozeme aj o politike pisat, aj o ekonomike, aj o ... a aj o doprave. Nikto mi tu nebude pisat, ze ZA a primatora nepoznam alebo dokonca ze Grecko je dost daleko od SR atd. a nasledne porovnavat demokraciu stareho Grecka so SR - toto napisal tvoj rovnaky clovek - nazor.

A stale to iste, 5 stran v tejto teme. A nerespektoval si tymto prispevkom ziadost Dy. Ja uz len reagujem. Na IS nereagujem. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod Adaios » 19. Jan 2006 20:40

Pozorovateľ napísal:Kým sa tu začne upratovať, pridám svoj názor. Žilinčania budú voliť, Žilinčania rozhodnú. Napadá ma jedna paralela, aj keď sa možno niekto pousmeje. Churchill bol po vojne na vrchole slávy a uznávaný aj vo svete. Briti si ale zvolili iného.
Žilina má veľký potenciál a pôjde dopredu, tomu verím ja, aj keď nie som Žilinčan.Slota jej potenciál chápe a tlačí ju dopredu. K jeho spôsobom sa nevyjadrujem, vieme, že Churchill bol osobne tiež nepríjemný a rád si vypil. Tu porovnanie končí.
Magnus a Ľudo vidia zvnútra veci ináč, majú svoj postoj a ako Žilinčania majú na to právo. Flinstone napísal, že geológovia si to týmto u stavbárov pokazili. Trochu tvrdé, nie ? Čo to má s tým čo spoločné ? Osobná pomsta ?
Magnusov príspevok bol ostrý, jasný, bol všetko, ale nie rasistický. Flinstone, na Adoasa tu boli xenofóbne útoky skutočné, ale už sú zmazané. Bola tu aj téma proti nemu, už je zmazaná. To čo napísal Magnus, je proti tomu nič.


Myslim si Pozorovatel, ze si zaujaty oproti Dy - nebude sa tu mazat nic. Nie je dovod. Neprehanaj - skodi to najprv forumu, potom vedeniu a nakoniec vsetkym. A toto myslim vazne - skor nez budes reagovat, premysli si co som napisal. Lebo toto vsetko podporuje "radikalov" z inych stranok. A novacik ktory pride na forum a precita si tvoje upratovanie asi aj hned odide.

Rasizmus. Slovo ktore nahana strach. Lebo je to skoro ako fasizmus. Ale nie je to nacionalizmus. Toto treba vediet rozlisit. A neexistuje mensi alebo vacsi rasizmus alebo mensie alebo vacsie zosmiesnovanie atd. Neexistuje. To sa neda porovnavat. Ja uz som tu skoro sam za celu jednu skupinu. Skoro sam a nebudem ticho pri takychto poznamkach. Mna magnusov prispevok urazil a nahneval. Ale uz je to jedno - uz to nic nezmeni. Nehodnotil by som ci ma mohol alebo nemohol tento prispevok nahnevat - lebo to viem aj sam.

A dovolim si povedat Pozorovatel, ze ten kto napadne historiu Grecka, jeho demokraciu atd. a snazi sa to nejako porovnat so SR tak ten nenapisal iba ostry a jasny prispevok. Lebo keby som toto napisal ja, tak som oznaceny za feroslava a goodbye. Reaguj, ale ja uz to komentovat nebudem - sme OT. :wink:
Adaios
Adaios
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 291
Založený: 05. Okt 2005 20:36

Odoslaťod fh » 19. Jan 2006 21:37

Adoas,
Dy som nespomenul, ani slovom. Ak si myslíš, že som zaujatý, mýliš sa.
Čo som prehnal??? Upratovať je to zlé slovo ? Bolo použité v kontexte, veď keď sa v nejakej sekcii prispievajúci rozohnili, zmazalo sa to. Takže zbytočne ma tu umravňuješ, čo ma mrzí, ale je to tvoj postoj ku mne.
História Grécka je veľká a má svoje viaceré stránky, učí sa na nej celý svet a prirodzene o nej aj diskutuje. Ja som citlivý na netolerantných ľudí, ale u Magnusa nvidím ani rasizmus,ani fašizmus, ani iný izmus, preto som si to dovolil napísať. Ale nečakal som nepochopenie môjho príspevku a reakciu typu, že škodím fóru a všetkým.
Lúčim sa a snáď môj odchod prispeje k ukľudneniu.
fh
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 12
Založený: 06. Máj 2005 11:19

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Cestná sieť

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 23 hostí.

cron