Obchvat spôsobí katastrofu pre centrum Bratislavy, ostáva le

Moderátor: Moderátori

Obchvat spôsobí katastrofu pre centrum Bratislavy, ostáva le

Odoslaťod plš » 19. Dec 2017 23:38

Obchvat spôsobí katastrofu pre centrum Bratislavy, ostáva len jedno riešenie
19.12.2017, 00:00
Matej Vanoch
Keď bol nedávno prichytený známy advokát, ako jazdí autom po bratislavskej hrádzi, svoj priestupok obhajoval tým, že by tadiaľ nechodil, ak by bola prejazdná cesta medzi Šamorínom a Bratislavou.

Tá je totiž povestná každodennými zápchami, ktoré znepríjemňujú život obyvateľom obcí na juhovýchod od Bratislavy. Väčšina z vodičov však na rozdiel od advokáta dodržiava predpisy a čaká na riešenie, ktoré má priniesť obchvat hlavného mesta.

Jeho súčasťou totiž budú aj časti rýchlostnej cesty R7, ktorá povedie z Bratislavy smerom na Šamorín a Dunajskú Stredu.

Hodinu a pol v aute
„Dopravná situácia, to je hotová katastrofa. Ani nie katastrofa, to je tragédia. Autom je to v rannej špičke 40 minút až jeden a pol hodiny, podľa situácie,“ opisuje starosta obce Miloslavov Milan Baďanský každodenné dochádzanie do hlavného mesta.

Situácia sa podľa neho každý rok zhoršuje, keďže sa neustále zvyšuje počet áut na ceste. „U nás je masívna výstavba. Každý rok pribúdajú desiatky až stovky nových obyvateľov,“ vysvetľuje Baďanský.

​Zmena by mala prísť s dobudovaním obchvatu Bratislavy, ktorého dokončenie je naplánované na rok 2020. Aj samotné ministerstvo priznalo, že zatiaľ sa ešte stavať nezačalo, možný je tak ročný sklz. Nová rýchlostná cesta R7 povedie neďaleko Miloslavova, okolo vedľajšej obce Dunajská Lužná.

„Po realizácii projektu dôjde k najvýraznejším časovým úsporám na cestách zo smeru obcí Šamorín a Dunajská Lužná do rôznych častí Bratislavy, a to až o 61 percent,“ sľubuje hovorkyňa rezortu dopravy Karolína Ducká.
...
https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/16 ... y-viac-aut
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Naspäť na 2017

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.