Zabudnite na diaľnice

Moderátor: Moderátori

Zabudnite na diaľnice

Odoslaťod plš » 03. Dec 2017 20:10

Zabudnite na diaľnice

Uvoľnenie dlhovej brzdy vníma ministerstvo dopravy stále ako jedinú možnosť financovania výstavby ciest. Ak by ho poslanci schválili, Slovensko by čoskoro mohlo byť poprepájané hustou dopravnou sieťou, vyplýva z jeho reakcie.

29.11.2017, 09:07 | Katarína Ragáčová | © 2017 News and Media Holding

A okrem sľubovaných úsekov diaľnic a rýchlostných ciest sa vraj konečne nájdu peniaze aj na opravu ciest prvej triedy. Ministerstvo tvrdí, že mu je jasné, že cesty prvej triedy sú dôležité, a „upozorňuje na ich kvalitu a touto témou sa intenzívne zaoberá na viacerých úrovniach“.

Prax sa s týmito slovami nezhoduje aj napriek tomu, že analytici po vlastných linkách už dlhšie upozorňujú na to, že cesty prvej triedy a ich obchvaty by mohli v značnej miere vyriešiť problém s dopravnou situáciou. Do konca roka sa chystajú položiť najdôležitejšie argumenty na papier aj úradníci ministerstva financií z Útvaru hodnoty za peniaze (ÚHP). Základný nástrel zverejnili už vlani v revízii výdavkov na dopravu.

Zatiaľ ich snaha nenaráža na priaznivý ohlas u kompetentných, aspoň nie na otvorený a taký, ktorý by prinášal riešenia. Otázka je, či je mlčanie o tejto téme len ďalší z manévrov, ako zatlačiť na otvorenie dlhovej brzdy, alebo ide o nedostatočné pochopenie situácie.
https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok- ... lnice.html
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 22:26
Bydlisko: Košice

Naspäť na 2017

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.