Ďalšie prekvapenie v dopravnom experimente na trase KE-BA

Moderátor: Moderátori

Ďalšie prekvapenie v dopravnom experimente na trase KE-BA

Odoslaťod devil » 23. Dec 2016 11:23

Traja naši kolegovia sa dnes ráno vydali z východu rovnakými cestami nazad do Bratislavy.

Ďalšie prekvapenie v dopravnom experimente Markízy. V piatok sa spomedzi troch trás z Bratislavy do Košíc ako najrýchlejšia ukázala tá vedúca severom krajiny cez Žilinu. Traja naši kolegovia sa dnes ráno vydali z východu rovnakými cestami nazad. A opäť to dopadlo inak.

Lukáš Zuzelka, Braňo Tomaga a David Vido vyrazili do metropoly východu v piatok po 17.00 hodine. Tromi trasami - cez Žilinu, juhom na Zvolen a prevažne diaľničnou cestou cez Maďarsko. Najmä vďaka dokončeným diaľničným úsekom na D1 za 5 hodín zvíťazil David jazdiaci severom. V tesnom závese prišiel Braňo od Zvolena a o 15 minút neskôr aj Lukáš z Maďarska. Kolegovia dnes ráno krátko po 10.00 vyrazili späť, podobne ako to po sviatkoch urobia aj tisícky Slovákov. Trasa cez Zvolen Braňovi väčšie problémy nenarobila. Lukášovi zmizli aj piatkové zápchy z okolia Budapešti.

"Som sa obával cesty cez Sorošku, že bude namrznutá, na moje prekvapenie bola úplne suchá," opísal cestu Braňo Tomaga.

"Práve vychádzam z Budapešti, v meste neboli žiadne zápchy, stál som iba na niekoľkých červených, takže ide to úplne plynulo zatiaľ, úplne bez problémov," informoval nás počas cesty Lukáš Zuzelka.

Horšie to mal piatkový víťaz, ktorý sa pasoval s nepriaznivým počasím, snehom a najmä v týchto dňoch úplne uzatvoreným Strečnom. „Som pri Svite, dokola je hmla, takže Tatry nevidíme," hlásil David Vido.

A v cieli prekvapenie. Do Markízy prichádza ako prvý Lukáš z Maďarska, ktorý pred víkendom do Košíc prišiel na chvoste. Hneď za ním sa dovalil Braňo Tomaga. Lukášova cesta bola pritom najdlhšia, merala 482 kilometrov a zvládol ju za 5 hodín, takmer rovnako ako Braňo. Ten ale jazdou cez Zvolen ušetril takmer 70 kilometrov. Piatkový šampión napokon dorazil do Markízy ako posledný, ešte aj s veľkým meškaním. Predtým jasný víťaz, teraz suverénne porazený, 30 minút sklz, čo sa stalo? „Mokrá cesta, hmla, uzavretý úsek, obchádza cez Terchovú, no čo ešte," opísal problémy David Vido. 466 kilometrový úsek mu trval 5 a pol hodiny, pri rýchlosti niečo cez 91 kilometrov za hodinu.

Jednoznačne najrýchlejšou a najpohodlnejšou bude v budúcnosti severná trasa po dokončení tunelov a úsekov na D1. Podľa posledných vyhlásení to ale nebude skôr ako v budúcom desaťročí.

18. 12 2016 19:37 | KOŠICE/BRATISLAVA/TV Markíza
http://www.tvnoviny.sk/domace/1851841_d ... bratislava
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 135
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Naspäť na 2016

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.