Vážny: Slovensku nenávratne prepadne 13 miliónov

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Vážny: Slovensku nenávratne prepadne 13 miliónov

Odoslaťod plš » 19. Dec 2013 22:53

Vážny: Slovensku nenávratne prepadne 13 miliónov eur

V rámci čerpania fondov Európskej únie (EÚ) Slovensku nenávratne prepadnú finančné prostriedky v celkovej hodnote 13,693 milióna eur z Operačného programu (OP) Vzdelávanie. Tieto prostriedky už nebude možné nijako využiť. Informoval o tom dnes na tlačovom brífingu v Bratislave podpredseda vlády SR Ľubomír Vážny.
Podľa neho je nevyčerpanie a následné prepadnutie európskych financií spôsobené prerušením politického cyklu medzi prvou vládou Roberta Fica a nástupom vlády Ivety Radičovej. "Došlo k prudkému roztrhnutiu celého operačného programu, k pozastaveniu alebo zrušeniu niektorých projektov a opätovné rozbehnutie toho vlaku znamenalo to, že tam došlo k prudkému pádu," povedal Vážny.
Po zmene vlády sa tak skokovo znížil celkový objem kontrahovaných prostriedkov na súvisiace projekty zo 49 % na 7,7 %. Tento skok označil Vážny za hlavnú príčinu, prečo sa nestihli vyčerpať všetky alokované prostriedky. "Krízový manažment sme tam nasadili. V konečnom dôsledku nezvládol to vyčerpanie do nuly, pretože to už nebolo v jeho silách," dodal.
Naopak, krízový manažment podľa Vážneho zabral v rizikových OP Informatizácia spoločnosti, Životné prostredie, Bratislavský kraj či Výskum a vývoj. "Tam neprepadne nič, pretože vyčerpali príslušný limit," konštatoval podpredseda vlády.
19.12.2013 17:28
tasr
http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy ... eur-598969
plš
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Založený: 04. Sep 2011 23:26
Bydlisko: Košice

Naspäť na 2013

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.