Po Prístavnom moste jazdia autá už 30 rokov

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Po Prístavnom moste jazdia autá už 30 rokov

Odoslaťod mirsi » 17. Dec 2013 14:52

BRATISLAVA - Prístavný most v Bratislave je v súčasnosti zaťažovaný viac, ako stavitelia pri jeho výstavbe pred 30 rokmi predpokladali. Ako informoval hovorca Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Marcel Jánošík, v roku 2012 priemerne denne prešlo mostom vyše 108-tisíc vozidiel.

Prístavný most je aj po 30 rokoch od jeho otvorenia stále v prevádzky schopnom stave, most je pre jeho väčšiu zaťaženosť však pravidelne kontrolovaný a monitorovaný.

Prístavný most, v minulosti známy ako Most hrdinov Dukly, otvorili v roku 1983. Dĺžka hlavného mostného objektu je 457,8 metra a postavený bol v rámci výstavby diaľnice D1 - obchvat mesta Bratislavy. Prístavný most je komplex na seba nadväzujúcich mostov. Dunaj premosťuje spriahnutá oceľovo-betónová konštrukcia, tzv. hlavný mostný objekt.

Na ňu nadväzujú betónové estakády ku križovatkám na Bajkalskej a na Dolnozemskej ulici, o ktoré sa stará Národná diaľničná spoločnosť a bratislavský magistrát. Na hlavnom mostnom objekte boli v minulosti opravené všetky štyri mostné závery, viackrát bol vymenený aj povrch vozovky. Kompletne vymenili aj odvodňovacie žľaby mosta a odtok vody z mosta vyriešili novým odvodňovacím potrubím.

Hlavný mostný objekt má troch správcov. Spodnú stavbu a oceľovú nosnú konštrukciu spravujú Železnice Slovenskej republiky, betónovú mostovku spravuje Národná diaľničná spoločnosť a o lávky pre peších pod mostom sa stará bratislavský magistrát.

http://www.topky.sk/cl/10/1372118/Po-Pristavnom-moste-jazdia-auta-uz-30-rokov
mirsi
zaslúžilý diskutujúci
 
Príspevky: 514
Obrázky: 10
Založený: 26. Sep 2013 16:21

Naspäť na 2013

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.