Národná diaľničná chce zmodernizovať odpočívadlo Červeník

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Národná diaľničná chce zmodernizovať odpočívadlo Červeník

Odoslaťod Andrej » 20. Dec 2011 16:13

Národná diaľničná chce zmodernizovať odpočívadlo Červeník

Autor: SITA, dnes 11:25

Odhadované náklady na modernizáciu diaľničného odpočívadla sú 1,63 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty, pričom práce by mali trvať osem mesiacov.

Obrázok
Na odpočívadle budú rozšírené parkovacie miesta najmä pre nákladné vozidlá.Foto: commons.wikimedia.org/Jozef Kotulič

BRATISLAVA 20. decembra (WEBNOVINY) - Národná diaľničná spoločnosť (NDS), a.s. plánuje modernizáciu odpočívadla Červeník na diaľnici D1 v smere Piešťany - Bratislava. Odhadované náklady sú 1,63 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty a práce by mali trvať osem mesiacov od uzavretia zmluvy s vybraným dodávateľom.

Podľa verejnej súťaže zverejnenej vo Vestníku verejného obstarávania, na spomínanom odpočívadle budú rozšírené parkovacie miesta najmä pre nákladné vozidlá, čím sa zlepšia možnosti parkovania. Ďalšie opatrenia majú zvýšiť bezpečnosť a komfort užívateľov diaľničného odpočívadla.

Otváranie ponúk uchádzačov je plánované na 24. januára 2012, dokedy je aj lehota na predkladanie ponúk. O súťažné podklady je možné požiadať do 9. januára. Záujemcovia o účasť v tendri musia predložiť zoznam uskutočnených stavebných prác v rokoch 2006 až 2010, pričom ich celkový objeme musí byť najmenej 1,5 mil. eur bez dane.

NDS vznikla 1. februára 2005 na základe zákona. Jej 100-percentným vlastníkom je štát, v mene ktorého koná Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Spoločnosť eviduje základné imanie takmer 3,145 mld. eur. K hlavným činnostiam spoločnosti patrí prevádzka, opravy, údržba a výstavba diaľnic a rýchlostných ciest.

http://www.webnoviny.sk/ekonomika/narod ... on_article
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Naspäť na 2011

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.