V tendri na obchvat Galanty ostali len traja uchádzači

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

V tendri na obchvat Galanty ostali len traja uchádzači

Odoslaťod Andrej » 23. Dec 2010 13:24

V tendri na obchvat Galanty ostali len traja uchádzači

BRATISLAVA.Tender na druhú stavbu obchvatu Galanty v dĺžke 5 kilometrov za predpokladanú cenu 11,16 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty nie je stále uzavretý.

Slovenská správa ciest (SSC) plánovala súťaž ukončiť do konca tohto roka, aby práce mohli začať od nového roka. Zatiaľ však vyhodnotila splnenie podmienok účasti a vyradila ôsmich z jedenástich uchádzačov.

Prijaté ponuky ešte nie sú vyhodnotené, keďže jeden z vylúčených záujemcov po zamietnutí žiadosti o nápravu podal námietku na Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa SSC Iveta Fedorová s tým, že zmluva s víťazom tendra bude podpísaná po vyhodnotení ponúk v lehote viazanosti. Prijaté ponuky by mohli byť vyhodnotené do konca januára budúceho roka po tom, ako ÚVO zhruba v polovici januára rozhodne o námietke.

"Práce na stavbe by mali trvať 12 mesiacov od začiatku realizácie. Oneskorenie prác spôsobila potreba prepracovania projektovej dokumentácie stavby. Následne sme museli prepracovať žiadosť o nenávratný finančný príspevok. Taktiež bolo dočasne pozastavené verejné obstarávanie v rezorte a týkalo sa to aj tejto stavby," zdôvodnila ďalej Fedorová dvojročné oneskorenie začatie prác na druhej stavbe obchvatu Galanty.

Investícia má byť spolufinancovaná z európskych prostriedkov na úrovni 85 % nákladov.

štvrtok 23. 12. 2010 12:19 | Copyright © SITA 2010


Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/5695824/v-ten ... z18w9eVjx2
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Naspäť na 2010

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.