Súťaž cez internet môže diaľniciam uškodiť

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

Súťaž cez internet môže diaľniciam uškodiť

Odoslaťod devil » 22. Dec 2010 18:56

Figeľ chce stavať diaľnice cez elektronické aukcie, podľa šéfa Úradu pre verejné obstarávanie to môže byť problém. 48914470
Povinné používanie elektronických aukcií na všetky druhy verejných zákaziek na Slovensku nie je podľa predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Romana Šipoša všeliekom. Podľa jeho slov by ich povinné používanie napríklad pri budovaní infraštruktúry nemuselo byť najvhodnejším riešením a mohlo by sa negatívne odraziť aj na kvalite stavby.

"Urobiť elektronickú aukciu na diaľnice vo chvíli, keď nie sú stanovené štandardy kvality a metodické usmernenia, je dosť problematické. Rôzne technológie na razenie tunelov by mohli spôsobovať, že použitie každej z nich by spôsobovalo kolísanie ceny. Preto tvrdím, že vo vzťahu k elektronickej aukcii nie je rozhodujúca iba cena. Ale rozhodujúce je aj to, aby sme stanovili štandardy kvality zákazky a vytvorili také metodické usmernenie, aby sa nám nestalo, že bude elektronická aukcia pre diaľnicu horším prípadom ako klasická," konštatoval Šipoš po dnešnom stretnutí so šéfom rezortu dopravy Jánom Figeľom (KDH).

Podľa ministra Figeľa sú a naďalej budú elektronické aukcie veľmi dôležitou súčasťou verejného obstarávania. "Ale nie pre všetky zákazky alebo zámery. A to hlavne v oblasti infraštruktúry," zdôraznil.

Povinné používanie elektronických aukcií na dodávku tovarov, služieb a stavebných prác má priniesť novela zákona o verejnom obstarávaní, ktorú poslanci Národnej rady (NR) SR posunuli na minulotýždňovej schôdzi do 2. čítania.

TASR, 14:40 22. 12. 2010

http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4891447 ... am-uskodit
a kedze starostka v okoli dediny nevidela ziadne stavebne stroje pytala sa NDS co sa deje...
Obrázok používateľa
devil
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 131
Založený: 04. Feb 2005 07:32

Naspäť na 2010

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.