NDS znovu vyhlásila tender na dozor pre R4 Košice - Milhosť

re-print článkov týkajúcich sa problematiky diaľnic a rýchlostných komunikácií

NDS znovu vyhlásila tender na dozor pre R4 Košice - Milhosť

Odoslaťod Andrej » 21. Dec 2010 11:58

NDS znovu vyhlásila tender na dozor pre R4 Košice - Milhosť

Autor: SITA, dnes 10:50

Predpokladaná cena za výkon činnosti stavebného dozoru pre stavbu úseku R4 Košice - Milhosť dosahuje 1,55 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Otváranie obálok s ponukami je plánované 31. januára 2011.
Foto: SITA
BRATISLAVA 21. decembra (WEBNOVINY) - Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS) po tretí raz vyhlásila verejnú súťaž na činnosť stavebného dozoru pre už rozbehnutú stavbu 14-kilometrového úseku rýchlostnej cesty R4 Košice - Milhosť. Predpokladaná cena za poskytovanie uvedenej služby počas viac ako troch rokov dosahuje 1,55 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Vybraný dodávateľ bude priebežne kontrolovať stavebné práce, ako aj riadiť uskutočňovanie projektu a vykonávať inžinierske činnosti v mene investora, okrem činností alebo ich častí, na ktoré si obstarávateľ vyhradil právo. Ako ďalej vyplýva z oznamu vo Vestníku verejného obstarávania, uchádzači môžu požiadať o súťažné podklady do 29. decembra, ponuky majú predložiť do 31. januára 2011 a v ten istý deň je plánované aj otváranie obálok s ponukami. Diaľničiari plánujú zákazku financovať z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program.

Predchádzajúce dva tendre na stavebný dozor pre úsek R4 Košice - Milhosť zrušila NDS v marci a začiatkom decembra tohto roka pre porušenie pravidiel verejného obstarávania. Stalo sa tak po rozhodnutiach Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO). V prvom prípade úrad zistil na základe vlastného podnetu rozpor medzi vysvetlením súťažných podkladov a oznámením o vyhlásení verejného obstarávania. Okrem toho mali požiadavky vo vysvetlení súťažných podkladov diskriminačný charakter. Predpokladaná cena tendra s piatimi prijatými ponukami bola 5,22 mil. eur bez dane. Ďalšiu súťaž museli diaľničiari zrušiť, lebo neuviedli v súťažných podkladoch všetky okolnosti, ktoré sú dôležité na vypracovanie ponuky. Úrad v tejto súvislosti vyhovel námietke jedného uchádzača proti vylúčeniu. Predpokladaná cena tejto zákazky bola 1,92 mil. eur bez dane, tri zo štyroch ponúk boli vyradené.

Stavbu úseku R4 Košice - Milhosť má spoločnosť Skanska SK, a.s. uskutočniť za 77,69 mil. eur bez dane počas dva a pol roka, odovzdať by ju mala približne začiatkom roka 2013. NDS a Skanska podpísali zmluvu o vykonaní prác 5. augusta, ich začiatok bol určený na 10. septembra tohto roka. Stavba cesty mala pôvodne začať v júni tohto roku, meškanie spôsobilo prehodnocovanie výsledkov tendra. Investícia bude spolufinancovaná z európskych prostriedkov v rámci Operačného programu Doprava. Skanska získala zákazku vo verejnej súťaži s najlacnejšou ponukou, keď oproti predpokladanej cene 116,82 mil. eur bola nižšia o 39 mil. eur, čiže o tretinu. Diaľničná spoločnosť musela ponuky uchádzačov v tendri vyhodnotiť dvakrát, pretože ÚVO vrátil do súťaže vylúčenú skupinu firiem Strabag, s.r.o. a Váhostav - SK, a.s. Na výsledok tendra to však nemalo vplyv.

http://www.webnoviny.sk/ekonomika/nds-z ... lanok.html
Andrej
veterán fóra
 
Príspevky: > 1000
Obrázky: 608
Založený: 08. Feb 2005 16:57

Naspäť na 2010

Kto je prítomný

Používatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.